Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   _Administrace (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Questions to admin... (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21833)

Hanka 21-02-2012 14:56

Questions to admin...
 
Jiřko, nemá cenu tady vůbec něco řešit. Je mi líto, že z kvalitních stránek o čsv se stala žumpa plná pomluv a závisti.
Pro ostatní: jak vidíte tak hlavní admin Paula, alias Nebulosa tady čte i česká fóra, to samé Margo. Vaše dotazy ohedně administrace stránek (inzeráty, aktualizace údajů,...) jsou sledované a čtené, jen drobátko ignorované. Jde jen o to, abych my chovatelé plnili databázi svými údaji a za to se dočkáme takovýchto služeb.....
Do toho co dělám a chovám Ti Margo nic není a už vůbec se nesnížím k Tvé úrovni komunikace.

yzengrin 22-02-2012 22:02

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 423370)
Vaše dotazy ohedně administrace stránek (inzeráty, aktualizace údajů,...) jsou sledované a čtené, jen drobátko ignorované. Jde jen o to, abych my chovatelé plnili databázi svými údaji a za to se dočkáme takovýchto služeb.....

..no, kdyby aspoň ty několikrát zaslané informace doplnili..a to nemluvím o zadání vrhu, ale aktualizaci základních údajů...

Nebulosa 22-02-2012 22:25

Paula and Margo everywhere... I think you need to search for a psichologist sooner as possible, Hanka.
Again, you are spreading gossips about things you have no idea, but anyway, any normal person can see that my english style as my spelling mistakes are completely different of Admin, I would need to be a real genius to be able to fake a way of write in a language that im not native speaker.

And again, instead of try to explaine yourself (ok, I understand, there is no explanations for this) you try to change the topic.

I can see that you're a board member of the Czech club of the breed, I know that Czech people are not like you, and I really hope that they will start to pay attention to WHO they are accepting as board member.

You presence at the Czech club descredit the club itself, a breeding club should NEVER trust someone who is willing to destruct the breed in foreing countries only for money.

CDaniela 22-02-2012 23:20

Paula, I would like to know name of admin. Name of person, which I give all information about my dogs.

Nebulosa 22-02-2012 23:49

I dont think it wil help at all, her name is Lucinda.

Pavol1217 23-02-2012 08:42

please, what I must do, if I want publish my new puppies to your database?

CDaniela 23-02-2012 09:34

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423536)
I dont think it wil help at all, her name is Lucinda.





I don´t know who is Lucinda... Is she internationally recognized expert for csw?

Nebulosa 23-02-2012 15:43

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423554)
I don´t know who is Lucinda... Is she internationally recognized expert for csw?

Why does she need to be an internationally recognized expert of the breed?!
The Admin role is only organize the information, know how look like official papers and add everything for the database, the rules are made looking the discution on the forum, what will be better for the users and beating them with the club rules. Simply like that, she doesn't NEED to know about Czechoslovakian Wolfdogs, but have a good notion about cinology, what she NEED is to be an expert in Internet and webpages.
Everything she writes here is based on the informations she receive also with the database, and sorry, her knowledge level about the breed is much higher than most of the breeders.
Wasnt that what everybody wished for? Reminding here that when Margo was as Admin, the thing I most read was that she was privileging the owners of her dogs and her country,that she was always messing with other breeders which people suppose she disliked and so on, but Margo was not the only Admin of woldog.org who suffered because of it, Pavel was before her and I also remember people accusing him from exactly the same thing, now we have a complete IMPARTIAL Admin who simply have no idea about who is friend or enemy of who.

The most fun for me, is that now we have an admin who nor even have a CzW also as no idea about "friendship between breeders" and yet people keep accusing her according their own imagination of who could be Admin.

RadeKKK 23-02-2012 20:34

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423598)
Everything she writes here is based on the informations she receive also with the database, and sorry, her knowledge level about the breed is much higher than most of the breeders.

no to určitě má, když si DOVOLUJE určovat co je a co není čsv. A urážet chovatelské stanice

Nebulosa 23-02-2012 20:58

Quote:

Originally Posted by RadeKKK (Bericht 423622)
no to určitě má, když si DOVOLUJE určovat co je a co není čsv. A urážet chovatelské stanice

As I said before, Admin does not decide anything about the webpage, he only receives informations of people and publish it following the requirements of who sent it, if an owner or breeder sent him an DNA test telling that the dog is not pure, then he will publish that this dog in question is not pure, you can easily find such cases by De Louba Tar dogs.

RadeKKK 23-02-2012 21:11

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423625)
As I said before, Admin does not decide anything about the webpage, he only receives informations of people and publish it following the requirements of who sent it, if an owner or breeder sent him an DNA test telling that the dog is not pure, then he will publish that this dog in question is not pure, you can easily find such cases by De Louba Tar dogs.

Pokud vím, tak žádné testy DNA na určení původu psa neproběhlo, takže je to pomluva . Zveřejnili jste něco bez důkazů na základě něčích dohadů. Možná správných, ale dohadů. A to bez " nutné " kopie výsledků. Nebo tu kopii máte a můžete nám jí ukázat?

CDaniela 23-02-2012 22:50

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423625)
if an owner or breeder sent him an DNA test telling that the dog is not pure, then he will publish that this dog in question is not pure

What the tests? Test for pure of the breed? :shock:
I would like to see these tests.

Nebulosa 23-02-2012 23:01

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423640)
What the tests? Test for pure of the breed? :shock:
I would like to see these tests.

Normal parentage test, owners suspected their dogs are different and did DNA test to see if the parents were right, like written in the pedigree, but it wasnt.

CDaniela 23-02-2012 23:16

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423642)
Normal parentage test, owners suspected their dogs are different and did DNA test to see if the parents were right, like written in the pedigree, but it wasnt.

Can I see?

Nebulosa 23-02-2012 23:21

My darling Daniela, if you have an atypical dog who look like a Saarloos, coming from a breeder who breed Saarloos as well, and then you have the DNA test of your dog telling that his father in the pedigree is not his real father, will you keep telling that he is pure breed?! :lol:

Ops, you changed your text, but I will let this reply here, it was funny. :p
If you want to see the tests, you should contact Admin.

CDaniela 23-02-2012 23:23

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423644)
My darling Daniela, if you have an atypical dog who look like a Saarloos, coming from a breeder who breed Saarloos as well, and then you have the DNA test of your dog telling that his father in the pedigree is not his real father, will you keep telling that he is pure breed?! :lol:

Ops, you changed your text, but I will let this reply here, it was funny. :p
If you want to see the tests, you should contact Admin.

there is
What is connection between paternity and pure of breed? Let me tell you - no. Please joking with someone else. Thank you!!!!!!

CDaniela 23-02-2012 23:25

paternity test says - yes this dog is the father, not the dog is not the father. Nothing more.

CDaniela 23-02-2012 23:33

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423644)
If you want to see the tests, you should contact Admin.

thank you, I do not see the paternity test :)))) I want to see the PURE Test :)))) very interesting for me and my work. I can test all csw.

CDaniela 23-02-2012 23:38

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423644)
If you want to see the tests, you should contact Admin.

I hope that Lucinda reads this and will help my work. I hope my darling ...

CDaniela 23-02-2012 23:50

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423644)
My darling Daniela, if you have an atypical dog who look like a Saarloos, coming from a breeder who breed Saarloos as well, and then you have the DNA test of your dog telling that his father in the pedigree is not his real father, will you keep telling that he is pure breed?! :lol:

I saw in Paris atypical csv, but I can´t tell - this is the mix. Because it is speculation and I'm not God.

Nebulosa 23-02-2012 23:59

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423647)
thank you, I do not see the paternity test :)))) I want to see the PURE Test :)))) very interesting for me and my work. I can test all csw.

I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.

RadeKKK 24-02-2012 09:49

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423650)
I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.

Pokud to budete všem kompletně hradit ( náklady na vet, na dovolenou v práci, cestovné, poštovné , laboratorní vyšetření , úhradu za vystresované zvíře ) není problém .....Nikdo z nás nebude utrácet peníze kvůli tomu, že specielně Vám! se nelíbí náš rodokmen.
PS : pořád čekám na omluvu za to , že moje fena je kříženec, kvůli ch.s. jejího otce!

Hanka 24-02-2012 10:05

Tady je evidentní snaha, aby byla prodána štěňata jen některé ch. stanice. Margo si myslí, že když bude pomlouvat např. můj chov, jak to činí pilně celý rok především na anglické verzi, tak že lépe prodá svoje štěňata a mně uškodí. Jenže to se mýlí, mně její kecy neublíží. Ale co je horší, že na jiných místech aktivně špiní všechny české psy. Máme tady netypické psy, těžké, ovčákoidní, s černýma hubama,...Smutné něco takového číst.... Pak mají chovatelé prodávat štěňata do zahraničí, když jsou lidi venku z druhé strany krmeni pomluvami o špatných českých psech, viz FB amerického klubu.
http://www.facebook.com/#!/groups/11...group_activity

CDaniela 24-02-2012 14:25

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423650)
I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.

Yes, It is way. But we should to assume that genetic profile betwen CSV and SW is significantly different. It is necessary to test abundance representative of CSW and SW.

CDaniela 24-02-2012 14:27

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423650)
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.

Money, money, money ......

Rona 25-02-2012 10:37

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 423694)
Tady je evidentní snaha, aby byla prodána štěňata jen některé ch. stanice. Margo si myslí, že když bude pomlouvat např. můj chov, jak to činí pilně celý rok především na anglické verzi, tak že lépe prodá svoje štěňata a mně uškodí. Jenže to se mýlí, mně její kecy neublíží. Ale co je horší, že na jiných místech aktivně špiní všechny české psy. Máme tady netypické psy, těžké, ovčákoidní, s černýma hubama,...Smutné něco takového číst.... Pak mají chovatelé prodávat štěňata do zahraničí, když jsou lidi venku z druhé strany krmeni pomluvami o špatných českých psech, viz FB amerického klubu.
http://www.facebook.com/#!/groups/11...group_activity

Hanka, I understand your frustration, but what you write is simply untrue! You are trying to discredit Margo among the Czech breeders in a very mean way!:(

Somebody from another country a few months ago privately asked Margo which interesting litters she would recommend to him. Later he sent me (and probably a few more people?) the list asking for an opinion about Margo's suggestions. I didn't recommend him any, because I didn't feel competent enough to do so, but on the list among 10 litters from four countries I saw FOUR Czech litters!

It was a private conversation so I cannot display any details or names, but believe me, I have the list in my e-mail box!

CDaniela 25-02-2012 23:03

Rona, ano to jsme opravdu velice potěšeni, že vrhy z naší země (naše národní plemeno) doporučuje dokonce i chovatelka z Polska ....

Rona 25-02-2012 23:34

Danielo,
To znamená jen, že Margo nebojuje / ne nenávidit / nepodceňuje české chovatele, jak Hanka snaží se zde všechny přesvědčit.

CDaniela 26-02-2012 00:04

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 423928)
Danielo,
To znamená jen, že Margo nebojuje / ne nenávidit / nepodceňuje české chovatele, jak Hanka snaží se zde všechny přesvědčit.

Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu. Směje se exteiéru našich psů ...
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.

Rona 26-02-2012 00:43

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423934)
Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu. Směje se exteiéru našich psů ...
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.

Podle mne nemá smysl používat národní kategorie, když se mluví o psech a chovaletech. V každé zemi existují dobré a špatné chovatelé, pěkné a ošklivé psi: v Polsku, v České republice a ve všech zemích.

Margo 26-02-2012 02:41

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423934)
Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu.

Opravdu Danielo - toho jsem po Tobě nečekála.... Jsem zvykla na lži Hanki. Ale, że Ty delas totéž..... :|

NIKDY jsem nepsala špatně o táborech v CZ! :evil: Právě naopak. Kazdy rok delam reklamu - každemu, kdo cvičí psy doporučuji ČESKÉ tábory. A netřeba znat polsky aby pochopit, že v letošním roce plánujeme to samo... (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21336)
Jsi pravidelně na polské verzi, takže k čemu je ta lež?

Stejne je s chovem a Danou. Napiš mi, kde jsem kritizovala Danu (hlavní poradkyně chovu)? A její práce? Nenajdes toho nikde! Není divu - s Danou souhlasím mnohem víc, než si dokážetes představit, a vím, jak těžké je jeji prace s některými (pseudo)chovateli. 8)

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423934)
Směje se exteiéru našich psů ...

Danielo, nevidis jak nacionalistický mas přístup? :roll:

NE, nesmějí se s českých psů, ale mam svůj vlastní názor - pokud vidim neco špatněho tak píšu. O psech v České republice, Itálii, Nemecku, ale hlavně v Polsku.
Proč jsi nenapsala PRAVDU, že "Margo kritizuji hlavně polští psi"? Vzhledem k tomu, že to není vhodné pro Vasi akce "Margo napada české psy?" :evil:

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423934)
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.

Danielo - to je další manipulace a další lež... :roll: JA nevidím toho plemeno prismatem nacionalismu. Nemam zájem o původ chovatelu - je mi jedno jesli nekdo je s Czech, Polska nebo z Číny. Důležité je pouze to CO a JAK dela - jake psy chova. A jesli ma zajem jen o prahy, nebo opravdu o plemeno.

Proto prosím, přestaň s Hankou roztrpčit lidé proti sobě. Nikdo v Polsku nechce promovat "polskou" vize vlčáka (tj. nikdo kromě dvou CHS, ktere MY kritizujeme a podpořujes TY a HANKA).

Vím, že pseme v polské verzi Wolfdoga hodne o standardu. Ale místo kritiky mozno byloby lib udělat totéž? Znalost standardu není něco, co se pije v mateřském mléce, ale něco co se treba naučit....

Mimochodem - jsem unavená čtení "Co Margo povedala". A co ve skutečnosti je jen opakovana lež...
Takže na budoucnost - chtěla bych požádat, aby držet se faktů a zveřejnovat jen to, co jsem opravdu říkála. A ne to, co se někdo vymyslel, nebo co se nekomu zdavalo....

CDaniela 26-02-2012 10:37

Margo, já nebudu číst tvé dlouhé monology. Z tvého vystupování a chování mám takový pocit, jaký popisuju a to nemá s Hankou ani jinými českými chovateli nic společného. V mém názoru není nic nacionalistické, jen hájím naše plemeno a naše chovatele, naší práci, naší tradici. Nebudu citovat ani kopírovat tvoje názory na naše psy, které jsi kde na netu prezentovala ale pokud se situace nezmění, ukončím spolupráci s vaší zemí. Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.

CDaniela 26-02-2012 10:48

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 423939)
Podle mne nemá smysl používat národní kategorie, když se mluví o psech a chovaletech. V každé zemi existují dobré a špatné chovatelé, pěkné a ošklivé psi: v Polsku, v České republice a ve všech zemích.

Samozřejmě, to vidíme všichni, ale nikdo nepomlouvá a nemanipuluje s názory lidí tak, jak to vidím na polském foru. Pomlouváte se navzájem, pomlouváte jednotlivé psy, jednotlivé chovatele. Každý chovatel má svou představu a každý si jí může uplatňovat aniž by za ní musel sklízet posměch.
V Čechách není jednoduché držet se nějaké své specifické představy například o exteriéru. Jsme země s chovem řízeným, jedna ze zemí původu a musíme zajišťovat urdžení co možná nejširší chovatelské základny za současného udržení dobrého zdraví a standardní povahy. To není jednoduchý úkol a i mám chovatelům se nelíbí, jací psi jsou pro naše feny navrhováni. Všichni nadáváme, i já nadávám ... Na druhou stranu vím, že někdo ta méněatraktivní spojení udělat musí.

Margo 26-02-2012 12:02

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423951)
Samozřejmě, to vidíme všichni, ale nikdo nepomlouvá a nemanipuluje s názory lidí tak, jak to vidím na polském foru. Pomlouváte se navzájem, pomlouváte jednotlivé psy, jednotlivé chovatele. Každý chovatel má svou představu a každý si jí může uplatňovat aniž by za ní musel sklízet posměch.

Zajímavý přístup... Takže podle Tebe Sona Bognárová, ktera dělala seminář o standardu v Bratislavě (a dokonce take napsala komentář, ktery na polske verzi používáme v diskuze) a Oskar Dora, který udělal totéž na světovce - tedy lidé vykazující nektere vady CsW na příkladech pomlouvaji psi??? A nesmějí tak dělat????
A jak chces vysvětlit ostatním, jake vady jsou u vlčáku? Na příkladu včel a květin?

Píšeš, že na česky verze nikdo tak nedela. Máš pravdu. A to je právě tragédie, ze uz dlouhou dobu nebyla tady žádná témata o standardu. A nikdo nema zajem o tom diskutovat. To je příčina, proč tak mnoho chovatelů nema představu o standardu a tom čemu věnovat pozornost v chovu CSV. Především mladí chovatee mohou jen poslouchat samozvané guru, kteří nebyli schopni odchovat ani jednoho psa, kteří by byl zcela v souladu se standardem. A to je jejich jediný zdroj informací...

Margo 26-02-2012 12:05

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423950)
Nebudu citovat ani kopírovat tvoje názory na naše psy, které jsi kde na netu prezentovala ale pokud se situace nezmění, ukončím spolupráci s vaší zemí. Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.

Blahopřejem Danielo - to co jsi napsala je 100% vydírání: "Nemůžeš Margo napisasat kritiku zadneho českeho psa, protože pokud tak udelas nebudu testovat POLSKE psy".

Kromě toho:
Ne: "TVOJE psy", ale "POLSKE". To je Tvůj nacionalistický způsob myšlení, o kterým píšu....

Takže: přestan přijímat a napis to jasno. Přeložime to do jiných jazyků - take do polštiny, a vysvětlime, jaká je situace....

Udělala jsem obrovskou reklamu Tvoji práci. Ale věř mi, pokud budes v toto neprofesionální způsob postupovat tak uz nikdy z zahranici žádné vzorky nedostaneš.

CDaniela 26-02-2012 12:16

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 423959)

Takže: přestan přijímat a napis to jasno. Přeložime to do jiných jazyků - take do polštiny, a vysvětlime, jaká je situace....

Pokud se k tomu rozhodnu, udělám to sama!

Nebulosa 26-02-2012 15:28

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.

Let me see if I understood.
If someone disagree that you or your friends are breeding perfect dogs, and show that they have quite visible problems acording to the standard, and openly post or coment about it (what gives you the possibility to defend yourself), you will stop to make the DM test for that person? Or even to the whole country where this person lives?
You know what it is called? BLACKMAIL
And do you know exactly that it is UNETHICAL BEHAVIOUR FOR A RESEARCHER.
I will pretend I never read it, Prague University yet have my respect, so please, behave yourself.

Hanka 26-02-2012 19:30

Danielo, víš co je boj s větrnými mlýny? :lol:

CDaniela 26-02-2012 19:51

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 423959)
Ale věř mi, pokud budes v toto neprofesionální způsob postupovat tak uz nikdy z zahranici žádné vzorky nedostaneš.

V současné době máme více 800 gentotypů, 800 psů. Pokud zprovozníme test pituitary dwarfism a seženeme peníze na další projekt, jsme připraveni nabídnou všem majitelům těchto psů test. Toto je především služba pro plemeno, ne pro nás.

Mist 26-02-2012 21:03

Quote:

Originally Posted by Nebulosa (Bericht 423981)
If someone disagree that you or your friends are breeding perfect dogs, and show that they have quite visible problems acording to the standard, and openly post or coment about it (what gives you the possibility to defend yourself), you will stop to make the DM test for that person? Or even to the whole country where this person lives?

Today I had a chance to meet Daniela again and I have to say, she is really honest and fair breeder. She can say straight criticism about her offsprings (or other Czech dogs) and does not hide it. So if she said what she said, she had a serious reason to say it. But you (Margo, Nebulosa) should not turn it over.
Dnes jsem měla možnost se s Danielou vidět a musím říct, že je opravdu upřímná a spravedlivá chovatelka. Řekne přímo kritiku o jejích vlastních odchovancích (nebo jiných českých psech) a neskrývá to. Takže jestliže řekla to, co řekla, tak měla vážný důvod to říct. Ale vy (Margo, Nebulosa) byste to neměly překrucovat.

Margo 26-02-2012 21:26

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423996)
V současné době máme více 800 gentotypů, 800 psů.

Kolik psů je ze zahraničí?

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423996)
Pokud zprovozníme test pituitary dwarfism a seženeme peníze na další projekt, jsme připraveni nabídnou všem majitelům těchto psů test. Toto je především služba pro plemeno, ne pro nás.

Super. A já doufám, že tak bude. Ze nebude to způsob, jak vyřešit své vlastní války....

CDaniela 26-02-2012 21:28

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 423957)
Zajímavý přístup... Takže podle Tebe Sona Bognárová, ktera dělala seminář o standardu v Bratislavě (a dokonce take napsala komentář, ktery na polske verzi používáme v diskuze) a Oskar Dora, který udělal totéž na světovce - tedy lidé vykazující nektere vady CsW na příkladech pomlouvaji psi??? A nesmějí tak dělat????

Soňa Bognárová a Oskar Dora jsou odborníci na slovo vzatí, jsou rozhodčí specialisté pro plemeno československý vlčák, rozhodčí ze země původu. Pokud upozorňují na vady našich psů, dělají to způsobem profesionálním.

... zbytek jsem smazala.

CDaniela 26-02-2012 21:29

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 424006)
Kolik psů je ze zahraničí?



Nevím, jsem doma a nebudu řešit pracovní věci.

Nebulosa 26-02-2012 21:46

Quote:

Originally Posted by Mist (Bericht 424003)
Today I had a chance to meet Daniela again and I have to say, she is really honest and fair breeder. She can say straight criticism about her offsprings (or other Czech dogs) and does not hide it. So if she said what she said, she had a serious reason to say it. But you (Margo, Nebulosa) should not turn it over.

Mist, I know that she is a very fair and honest breeder, and that is exactly WHY I get so shocked with her reaction here, if I write something like that, involving a research done in my university, my superiors would not think twice for kick me out of the project.
Thats why I wrote there, I will pretend I haven't read that.
I will keep in my mind that she wrote that in rage, without think before post.
What you wrote about she accept the critics does not fit of what she write and her reactions here, if it was so, she would not had such reaction mixing the things - her university project & Margo critics about Czech dogs in Polish forum.

Margo 26-02-2012 22:25

Quote:

Originally Posted by Daniela (Bericht 423694)
Soňa Bognárová a Oskar Dora jsou odborníci na slovo vzatí, jsou rozhodčí specialisté pro plemeno československý vlčák, rozhodčí ze země původu.

Myslís, že se narodili jako specialisti? Že je něco zvláštního v české země? Že Češi se učí standardu plemene dýcháním Českeho vzduchu? Nebo chces říc, že Oscar se jednoho dne probudil a řekl: "Bůh mě dal vědu". A tak se stal odborníkem?
Ne, každý se učíl. Prostřednictvím rozhovorů, pozorování a výměně informací s ostatními chovateli a majiteli. Nebo jak chces pomluvouvanim psu. A taka studie trvala několik let.

Pokud by udelali tak jak rikas - nie delali uplne NIC tak NIKDY by se nestali odbornici. Dokonalým příkladem jsou některé z klubovych rozhodců. Jsou to lidé, kteřych plemeno naprosto nezajímá. I když jsou to "rozhodčí ze země původ" nemají žádnou představu o standardu a plemene. Ne Danielo, kto se nesnaží něco naučit, ten se nikdy nic nenauči...

Quote:

Originally Posted by Daniela (Bericht 423694)
Pokud upozorňují na vady našich psů, dělají to způsobem profesionálním.

Danielo, mohla byst mi připomínet, ktere semináře a přednášky jsi viděla? Vzpomínám si pouze tuto jednu u Oskara při příležitosti svetovky.
My během těchto přednášek jsme obdrželi mnohem více informace o vadach a standardu, než je napsané na polské verzi.

A "profesionální způsob"? Vím, vím... Je jen kdy napíše neco Czech nebo Slovak. Kdy napíše to někdo jiný tak je to pomouva a napadani...

Margo 26-02-2012 22:48

Quote:

Originally Posted by Daniela (Bericht 423694)
Nenapadají konkrétní chovatelské stanice, určtá spojení, chovatele a jedince tak, jak to děláte vy.
Mnoho majitelů a chovatelů se obává, že se jejich pes ocitne na listinů kříženec? jen proto, že pochází z chovatelské stanice, kterou kdosi na druhém konci světa označil za nevrohodnou! Bez důkazů, pouze na základě svého vlastního úsudku, z fotografií. Mnoho chovatelů se obává krýt s konkrétní psem jen proto, že vy proti němu máte jisté antipatie a nebudete ochotni vzeřejnit jeho vrh tady na wd a on bude při prodeji svých štěnat znevýhodněn.

Danielo, a co to má spolecneho se mnou? Již dva roky se nezabývám wolfdogiem, a přesto jsem vždycky vinna za všechno co je na Wolfdogu? Co mam JA spolecneho s křížencami?
A že se lidé bojí Mutar. To neni překvapení - nikdo nechce chovat krizence. Ale bohužel Ty jsi částečně za to zodpovědní - Ty jsi delala reklamu Audrey Lupo Mutara a Mutary podporovala. Já ne.

A k tekstu - to začíná být pravdiva "Margova" paranoia.
Vís - před týdnem bylo železniční neštěstí v Argentině. Mnoho lidí zemřelo. Jsem velmi ráda, že Argentinci nemyslí v stejny spůsob jak Ty, protože na 100% bych prečtla v novinách: "Odpovědnost za nehodu nese Margo"... :evil:

CDaniela 26-02-2012 23:27

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 424016)
Danielo, a co to má spolecneho se mnou? Již dva roky se nezabývám wolfdogiem, a přesto jsem vždycky vinna za všechno co je na Wolfdogu? Co mam JA spolecneho s křížencami?
A že se lidé bojí Mutar. To neni překvapení - nikdo nechce chovat krizence. Ale bohužel Ty jsi částečně za to zodpovědní - Ty jsi delala reklamu Audrey Lupo Mutara a Mutary podporovala. Já ne.

A k tekstu - to začíná být pravdiva "Margova" paranoia.
Vís - před týdnem bylo železniční neštěstí v Argentině. Mnoho lidí zemřelo. Jsem velmi ráda, že Argentinci nemyslí v stejny spůsob jak Ty, protože na 100% bych prečtla v novinách: "Odpovědnost za nehodu nese Margo"... :evil:

Tenhle text jsem smazala, protože jsem o tom nechtěla mluvit tady v tomto vlákně. Uvědomila jsem si to pozdě...

CDaniela 27-02-2012 09:01

Margo, pokud máš pocit, že jsi dostatečně kompetentní člověk k tomu abys mohla šířit osvětu o standardu čsv mezi poláky a dalšími národy (na wd i jinde), samožřejmě můžeš. Ale nevybírej si k tomu vždy a pouze psy z "českých linek" (abych dodržela tvé výrazy). Máš mnoho vlastních odchovů, na kterých můžeš vady, nedostatky i pozitiva prezentovat. Pak nikdo neřekne ani slovo.

Wolf.Love 27-02-2012 11:38

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423951)
Samozřejmě, to vidíme všichni, ale nikdo nepomlouvá a nemanipuluje s názory lidí tak, jak to vidím na polském foru. Pomlouváte se navzájem, pomlouváte jednotlivé psy, jednotlivé chovatele. Každý chovatel má svou představu a každý si jí může uplatňovat aniž by za ní musel sklízet posměch.
V Čechách není jednoduché držet se nějaké své specifické představy například o exteriéru. Jsme země s chovem řízeným, jedna ze zemí původu a musíme zajišťovat urdžení co možná nejširší chovatelské základny za současného udržení dobrého zdraví a standardní povahy. To není jednoduchý úkol a i mám chovatelům se nelíbí, jací psi jsou pro naše feny navrhováni. Všichni nadáváme, i já nadávám ... Na druhou stranu vím, že někdo ta méněatraktivní spojení udělat musí.

Souhlasím se vším, co sem teď píšete, jen mě mrzí, že se kolikrát na výstavě uzná pes, který je bojácný a má špatnou povahu...

CDaniela 27-02-2012 12:17

Quote:

Originally Posted by Wolf.Love (Bericht 424046)
Souhlasím se vším, co sem teď píšete, jen mě mrzí, že se kolikrát na výstavě uzná pes, který je bojácný a má špatnou povahu...

To už je věcí rozhodčích...

juliana 27-02-2012 16:14

dwarfismus
 
Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 423996)
V současné době máme více 800 gentotypů, 800 psů. Pokud zprovozníme test pituitary dwarfism a seženeme peníze na další projekt, jsme připraveni nabídnou všem majitelům těchto psů test. Toto je především služba pro plemeno, ne pro nás.

Danielo,
vypadá nadějně, že by se na ČZU testoval dwarfismus? Byla bych moc ráda, protože zatím se, tuším, vzorky posílají do Holandska a můj pes by test potřeboval... Díky za odpověď.

P.S.: Slovíčkaření profesionálních internetových diskutujících vůbec nemá smysl, nenechte se znechutit :-)

P.P.S.: Mám pocit, že plemeno československý vlčák je velmi populární svým přírodním vzhledem pro daný okruh milovníků psů, že se jeho popularita šíří a že už nejde tolik o plemeno československý vlčák, jako o psy "vlčího vzhledu"... Doufám, že čeští chovatelé zvládnout zachovat standard a udržet plemeno pod českým/slovenským patronátem a že tendence chovatelů z jiných zemí nemají velkou váhu...

CDaniela 27-02-2012 18:25

Quote:

Originally Posted by juliana (Bericht 424070)
Danielo,
vypadá nadějně, že by se na ČZU testoval dwarfismus?

Já v to doufám, ale není to jen záležitost mojí vůle :)

CDaniela 11-03-2012 20:17

Co znamená vykřičník u některých psů z chovateslké stanice Crying wolf a všech jejich potomků. Např. Gisotsu, Emír, Enigma, Echo .... !

mája 11-03-2012 21:03

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 425246)
Co znamená vykřičník u některých psů z chovateslké stanice Crying wolf a všech jejich potomků. Např. Gisotsu, Emír, Enigma, Echo .... !

Danielo to má znamenat, že je podezdření že jsou pokřížencích...aspoň tak jsem to pochopila...

CDaniela 11-03-2012 22:02

Quote:

Originally Posted by mája (Bericht 425260)
Danielo to má znamenat, že je podezdření že jsou pokřížencích...aspoň tak jsem to pochopila...

No mě by spíšzajímalo z jakého důvodu? Můj Mio má v chovateslké stanici Crying wolf také vrh, vrh M. To nejsou kříženci?

RadeKKK 11-03-2012 22:44

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 425270)
No mě by spíšzajímalo z jakého důvodu? Můj Mio má v chovateslké stanici Crying wolf také vrh, vrh M. To nejsou kříženci?

tak o tom třeba admin neví. Asi jsi to nenahlásila, že má Mio CW vrh, aby to mohli označit vykřičníkem :-) Mě napsal /a k vrhu "C" jméno psa " Caruso" . Taky by mě zajímalo jak na to přišel/a, Caruso bylo "pracovní " jméno, uvedeno pouze v Chatu na FB. Jména štěńat jsem nehlásila. Někde si je našli. Na rozdíl od info , co jsem jim k mým psům posílala.

CDaniela 11-03-2012 23:07

Quote:

Originally Posted by RadeKKK (Bericht 425278)
tak o tom třeba admin neví. Asi jsi to nenahlásila, že má Mio CW vrh, aby to mohli označit vykřičníkem :-) Mě napsal /a k vrhu "C" jméno psa " Caruso" . Taky by mě zajímalo jak na to přišel/a, Caruso bylo "pracovní " jméno, uvedeno pouze v Chatu na FB.

Je všudypřítomná :D a asi umí slušně česky ;-)

CDaniela 11-03-2012 23:08

... Lucinda :roll:

Hanka 12-03-2012 09:34

Moji psi jsou pro ně zase kříženci (nebo co mají znamenat ty jejich značky) , tudíž jim nestojí o správné údaje v databázi. Ale stojí jim za to, aby mi opět vykradly (to není hrubka- myšleno Margo, Paula) údaje z mojí stránky. Ty se jim hoděj.

Undertaker 12-03-2012 10:40

Akkon se pro změnu pracovně jmenuje Batt, jen nevim, jestli bych si dovolil na něj tak někdy volat :) Ano, něco z tatínka má, ale že by musel úplně všechno... já mít webovky, asi by jim Beruška von Obdach asi udělala řádnej bordel v databázi :lol:
Taky předpokládám, že Akkonova fotka jim celkem vyhovuje... moc horších jsem na netu nenašel (nic proti fotografce) ;-) Ano, v tý době neměl nožičky a vypadal jako malamut... sem zvědavej, kdy tam bude taky vykřičník :twisted:

Hanka 12-03-2012 10:47

Oškliví psi nebo hezcí na špatných fotkách- jim nevaděj, to není konkurence. Tak se neboj ;-) . Problém jsou jen hezcí nebo úspěšní.

Undertaker 12-03-2012 10:49

Tak některým je třeba nohy prodloužit, jiným zkrátit :lol:

sdivokoukrvi 12-03-2012 11:02

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 425341)
Taky předpokládám, že Akkonova fotka jim celkem vyhovuje... moc horších jsem na netu nenašel (nic proti fotografce) ;-) Ano, v tý době neměl nožičky a vypadal jako malamut... sem zvědavej, kdy tam bude taky vykřičník :twisted:

hlavně ta fotka je 2roky stará :D a rozhodně nebyla dělaná jako hlavní fotka do databáze, u jinejch jim nevadí brát si fotky od tawáků, tak nechápu poč tam furt je

Undertaker 12-03-2012 11:14

Tak Martina tam přidala aktuální fotky z krytí, ale logicky je lepší nechat tam tu co tam je :)
Ještě tam mohli dát tuhle:
http://www.wolfdog.org/site/cs/gallery/pic/91676/
:lol:

CDaniela 12-03-2012 11:16

Špatné je, že mnozí lidé znají psy jen z fotek a podle nich také vybírají krycí psy, štěňata atd. Když pak vidím některé krásně vyfocené psy v reálu, nestačím se divit a marně hledám toho psa z fotky ...

CDaniela 12-03-2012 11:20

V databázi je spousta chyb, které vznikají právě stahováním informací ze soukromých serverů, fb atd. Třeba poslední aktualizace vrhů od Úhoště, to je opravdu srandovní čtení :laugh2_2:laugh2_2:cool3

CDaniela 12-03-2012 11:44

Několik majitelů fen, které kryl náš Mio, mě žádalo abych doplnila do databáze jeho šampionáty, že by byli rádi kdyby zájemci o štěňata měli možnost vidět jaké tituly má otec. Tak jsem vše poctivě naskenovala a poslala. Bohužel nic a tak to zřejmě zůstane. :lol:
Příšte puda raději sázet bambory.

Undertaker 12-03-2012 11:46

Moňa z Krotkovského dvora CS (_!_)

Tohle má znamenat co? Že mají tu fenu u p****e? :lol:

sdivokoukrvi 12-03-2012 11:49

a koukám že spousty štěnd má jistý pan Ondřej ze SK a to i více vrhů. Pán je docela machr

CDaniela 12-03-2012 11:54

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 425371)
Moňa z Krotkovského dvora CS (_!_)

Tohle má znamenat co? Že mají tu fenu u p****e? :lol:

Moňa "je kříženec" saarloose a vlka, to nevíš?

Margo 12-03-2012 12:07

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 425328)
Ale stojí jim za to, aby mi opět vykradly (to není hrubka- myšleno Margo, Paula) údaje z mojí stránky. Ty se jim hoděj.

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 425347)
Oškliví psi nebo hezcí na špatných fotkách- jim nevaděj, to není konkurence. Tak se neboj ;-) . Problém jsou jen hezcí nebo úspěšní.

Hanko, máš vážný problém. Jmenuje se: FOBIE.

Na budoucnost prosím připrav důkazy. Vzhledem k tomu, že toleruje lži, ale do určité míry....

Hanka 12-03-2012 12:45

Nepotřebuji Ti cokoliv dokazovat, jste zloději a kradete údaje z mojich stránek. Nepřeji si to!
Fobie je strach a ten z Tebe rozhodně nemám. (Když neznáš cizí slova, tak je nepoužívej)

Undertaker 12-03-2012 13:07

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 425379)
Hanko, máš vážný problém. Jmenuje se: FOBIE.

Na budoucnost prosím připrav důkazy. Vzhledem k tomu, že toleruje lži, ale do určité míry....

Nějak jsem furt nechtěl věřit, že máte potřebu VYKRÁDAT něčí stránky, ale evidentně tomu tak je... to svědčí o úrovni portálu a jeho adminech. Přijde mi to stejný jako socialismus. Myšlenka celkem dobrá, ale to provedení taky ztroskotalo na lidech...

Margo 12-03-2012 13:19

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 425384)
Nepotřebuji Ti cokoliv dokazovat, jste zloději

Bravo Hanko - konečně jsi napsala, že nepotřebujes důkazy aby lhát.

Post posilam adminovi...

Hanka 12-03-2012 13:20

Když už jsi tu? Vzalas data z mojí stránky ty nebo Paula? Proč? Neměli jste mé povolení. Jak si to můžete dovolit?

Hanka 12-03-2012 13:23

Posíláš post sama sobě? Jsi také admin. Máš nějaké rozdvojení osobnosti? Potom řekni tvému druhému já, aby mi odpovědělo: proč admini WD kradou údaje ze soukromých stránek? Stačí jedna věta zdůvodnění a omluva a smazání ukradených údajů.

Margo 12-03-2012 13:24

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 425397)
Nějak jsem furt nechtěl věřit, že máte potřebu VYKRÁDAT něčí stránky, ale evidentně tomu tak je... to svědčí o úrovni portálu a jeho adminech.

Ano, o PORTALU a ADMINECH! Nejsem ANI portal ANI admin.
Moderuje jen polske forum.
A pokud mas nejaky problem tak napis prosim adminovi nebo ceskemu moderatorovi. V žádném případě ne mne!

Hanka 12-03-2012 13:26

Admina jsem se ptala na anglickém fóru a zjevně můj dotaz ignoruje. V tom případě se ptám Pavla: Pavle, kradls mi údaje ze stránek a dal je na WD?
Děkuji za odpověď.

Margo 12-03-2012 13:33

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 425411)
Posíláš post sama sobě? Jsi také admin. Máš nějaké rozdvojení osobnosti? Potom řekni tvému druhému já, aby mi odpovědělo: proč admini WD kradou údaje ze soukromých stránek? Stačí jedna věta zdůvodnění a omluva a smazání ukradených údajů.

Mas problem. Mas opravdu OBROVSKY problem. Ale znam tyto texty - napsal je Tvoj kamerad Frank, který ve Francii chova krizence. Vidím, že to nova mezinárodní spolupráce...


PS. Přečtěj si něco o autorských zákonach. Pokud admin vzal nějaké informace o psech z Tvých stránek tak to neudelal nic špatného. Měl takové právo.. Stránky nejsou soukromé. Jsou to oficiální údaje - stejne jako výstavních katalogy. Pokud zkopíroval obrázek nebo článek - takové právo neměl.
I dítě ví...

Hanka 12-03-2012 13:40

Ano, znám Franka a je to můj kamarád, ale do toho Tobě vůbec nic není. A do mojí spolupráce s kýmkoliv také ne. Přestaň strkat nos do věcí, do kterých ti nic není.
Nepřeji si, abyste cokoliv kradli z mých stránek. A neschovávej se za admina, Paula moc dobře ví, co děláš ta a ty víš, co dělá ona.
Admin má dbát o správné fungování dané stránky a ne krást, kde se co dá, vynášet soudy o tom, kdo ve světě je kříženec nebo podezřelý a poškozovat jakékoliv psy.
Takže najednou, přiznání, že admin WD krade, že? Admin....... jak alibistické pojmenování.

Hanka 12-03-2012 13:43

Frank je můj kamarád a tobě do něj ani do mě nic není. To, co dělá, je bohužel pouze jeho věc.
Admin se má starat o danou stránku a nikoliv vykrádat stránky další, vynášet soudy o tom, kdo je a není kříženec a poškozovat cizí psy.
Takže najednou přiznání, že WD krade, že? Admin...Jak alibistické pojmenování kohosi nadpozemského, skoro imaginární osoba.
Jednou a provždy: nepřeji si, abyste si cokoliv stahovali z mých stránek!

Undertaker 12-03-2012 13:49

Fajn, Hanka už sem psát nemůže, protože jste jí to zatrhli... tentokrát nenapsala nic špatně, jenom pravdu, že KRADETE údaje ze stránek, ale posílané údaje zvěřejňujete nebo nezveřejňujete jak se vám to hodí. Tady je vzkaz od ní:

Frank je můj kamarád a tobě do něj ani do mě nic není. To, co dělá, je bohužel pouze jeho věc.

Admin se má starat o danou stránku a nikoliv vykrádat stránky další, vynášet soudy o tom, kdo je a není kříženec a poškozovat cizí psy.

Takže najednou přiznání, že WD krade, že? Admin...Jak alibistické pojmenování kohosi nadpozemského, skoro imaginární osoba.

Jednou a provždy: nepřeji si, abyste si cokoliv stahovali z mých stránek!

Saerithra 12-03-2012 16:30

To je dost ubohé zrušit někomu možnost psaní, jen protože řekl svůj názor na věc.

Mimochodem tohle je databaáze psů a admini a moderátoři by se měli o ni starat a uržovat ji aktuální, ale určovat který pes je a není kříženec je práce pro někoho jiného, tak se nesnažte o něco, co není Vaše práce a čím situaci můžete leda tak zhoršit viz. rozhořčení chovatelé a majitelé psů, které (věřím, že některé i neprávem) označujete za křížence.

sdivokoukrvi 14-03-2012 11:58

proč je tenhle vrh daný jako kříženec? http://www.wolfdog.org/site/cs/dbase/d/11040 vidím české rodiče bez označení

yzengrin 14-03-2012 18:11

....
http://www.wolfdog.org/site/cs/dbase/o/206

sdivokoukrvi 14-03-2012 19:05

Quote:

Originally Posted by yzengrin (Bericht 425788)

mě by hlavně zajímalo, jak si mohou dovolit házet takhle vše do jendoho pytle, nejspíš bez jedinýho důkazu , mají jen dohady a vlastní neschody a stejně tu jde jen o boj při prodeji štěnd, někteří hold asi touží po monopolu

RadeKKK 14-03-2012 19:49

Quote:

Originally Posted by Alissea (Bericht 425735)
proč je tenhle vrh daný jako kříženec? http://www.wolfdog.org/site/cs/dbase/d/11040 vidím české rodiče bez označení

to sice vidíš dobře, ale kříženec se neurčuje podle rodičů, ale podle jeho "příjmení"
Tos nevěděla?

RadeKKK 14-03-2012 20:05

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 425416)


PS. Přečtěj si něco o autorských zákonach. Pokud admin vzal nějaké informace o psech z Tvých stránek tak to neudelal nic špatného. Měl takové právo.. Stránky nejsou soukromé. Jsou to oficiální údaje - stejne jako výstavních katalogy. Pokud zkopíroval obrázek nebo článek - takové právo neměl.
I dítě ví...

Fain, takže když nejste schopní reagovat na moje aktualizace, ohledně mých psů, a "stahujete si " - nenapsala jsem, že kradete! - co potřebujete sami, stahujte aspoń pravdu! a nevymýšlejte si např. jména štěńat. A při opravě jmen si můžete rovnou stáhnout certifikáty a diplomy a doplnit tituly a lékařská vyšetření . Ale správně ! Ne jak se vám hodí

Undertaker 14-03-2012 21:55

Jiřko nebuď tak hnusná... dělají to zadarmo a s dobrým úmyslem ;-)

RadeKKK 14-03-2012 23:00

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 425832)
Jiřko nebuď tak hnusná... dělají to zadarmo a s dobrým úmyslem ;-)

Romane hnusná jsem ještě nezačala být !

sdivokoukrvi 15-03-2012 10:06

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 425832)
Jiřko nebuď tak hnusná... dělají to zadarmo a s dobrým úmyslem ;-)

to je pravda, chudáčci z toho nic nemají :lol:

Janiz 15-03-2012 11:32

Je to tu dobrá fraška!! :lol: Vykřičníky, otazníky :puppy_dog_eyes ještě že už sem skoro nikdo nechodí, to by teprv bylo dotazů na adminy!!! :lol:

Undertaker 15-03-2012 11:33

NEch toho nebo budeš mít otazník či vykřičník za nickem :lol:

Janiz 15-03-2012 12:15

Jako tak nějak Janiz(_!_?_) :lol:
Ještě tedy doplnuju závorky..


All times are GMT +2. The time now is 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org