Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Mimo téma (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Akce "Vlčí Hujer" aneb sběr ekologické využitelného čsv odpadu. (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=13446)

Adrian 11-02-2010 23:02

Akce "Vlčí Hujer" aneb sběr ekologické využitelného čsv odpadu.
 
Přátelé a krajani;-). Blíží se jaro a s ním i pro některé z nás/zvláště ty co uléhají s vlky/období věru těžké zkoušky nervů a sehnutých zad- línání zimní srsti. Tedy vězte, že nemusí vždy končit jen v popelnicích. Protože velká část vlčákářů má jisté ekologické cítění, možná vás zaujme jedna z možností na druhotné využití.

Hanka 12-02-2010 09:51

Tak piš dál :).... myslíš sbírat srst na svetr?

Pavel 12-02-2010 13:19

Adriane, jsi vtipný spisovatel, ale je vidět, že nejsem sám, kdo to nepochopil zcela jednoznačně :)

Adrian 12-02-2010 14:22

4 Attachment(s)
A jo to bylo tou pozdní hodinou:(. Myslel jsem, že se to tam nedostalo. Nešly mi tam hodit fotky. No tak dá;)l:

Se skupinou historických psovodů Haljaruna jsme, nedbaje "dobrých rad" mistrů tkalců/beztak šlo jen o předsudky:twisted:/, vyzkoušely možnost výroby plsti z chlupů čsv a zde je první výsledek. Kopii indiánské brašny-parfleše, jsme nazvaly ŠARGOVÁK na počest majitele vyčesaných chlupů jichž pytel jeho stíni coby vzpomínkový artefakt uchovávaly. Na rozdíl od ovčí vlny je filc z vlčáčích chlupů o poznání méně soudržný a hladký, ale přesto může dobře posloužit stejným způsobem. Třeba rukavice z čsv:). Na plsť o rozměru 40x30x1,5cm je potřeba docela naditá igelitka chlupů.
Těm kteří by měly zájem o zpracování chlupů nabízíme technologii.

A pro ty kteří by chtěly přispět materiálem k dalším experimentům, vyhlašujeme sběrovou soutěž "VLČÍ HUJER" o nejaktivnějšího sběrače chlupů ČSV. K předávání materiálu sběrovému referentovi a vyhodnocení/samozřejmě s patřičným oceněním:wink:/ hodláme zneužít jarní bonitaci České pobočky KCHČSV.

Hanka 12-02-2010 15:18

No, nechci tě zklamat, ale v dubnu budou psi ještě hezky huňatí. Aspoň naši tedy budou línat až od května.......

Adrian 12-02-2010 15:34

Platí po celý rok;). Můžeme šmelit s chlupy i v květnu. Někteří to odhazují nonstop a třeba Andrlovic vlci snad až někdy v červenci. Ale to je pak materiál. Drží daleko víc pohromadě a padá v celých kusech jako z velblouda. I když od nich mám jen menší množství/hřebelcuj vlka:)/, na pokusy. Taky jsme zkoušely spřádat, ale moc to nešlo, takže svetr asi ne.

yzengrin 12-02-2010 18:29

Quote:

Originally Posted by Adrian (Bericht 278143)
Těm kteří by měly zájem o zpracování chlupů nabízíme technologii.

.

...jo jo jo! :-) Já bych ráda technologii:-)

samak 12-02-2010 18:39

To bude mit na to Adrian urcite nejkou super moderni nanotechnologii.
Ale je to zajimavy napad, obcas jsem premyslel o tom sbirat ji nechati si z ni udelat spacak, mohl by docela hrat.
Byl by zrejme idealni pro alergiiy jako terapie.;)
Lada

mellorn 13-02-2010 15:01

z arwen to zacalo jit celkem dolu,vyceseme toho o dost vic,ale po trsech to nepada.a hlavne ona,jako bytak lina tak nejak cely rok a byt jen na rukavice bych to sbirala urcite par let.kolik je toho asi tak potreba? do sberove akce se ale kazdopadne zapojime...

jerabekj 14-02-2010 12:48

Já jsem ekoligicky dával chlupy sousedce, která si je v propíchaných sáčkách věšela na půdě chalupy. Měla totiž celou půdu zechcanou a zesranou kunama a od té doby co tam začala dávat Agyrovu srst, kuny zmizely ;-).

Hanka 15-02-2010 08:51

No já jsem sbírala srst na svetr, tenkrát ze tří psů. Sbírala jsem ji asi tři roky a pořád toho bylo málo (na váhu). Sice se igelitka nadouvala, jsem to do ní presovala, ale nic to nevážilo. Až jsem ji po třech letech vyhodila :)

Ajry 15-02-2010 14:16

Quote:

Originally Posted by Adrian (Bericht 278171)
Platí po celý rok;). Můžeme šmelit s chlupy i v květnu. Někteří to odhazují nonstop a třeba Andrlovic vlci snad až někdy v červenci. Ale to je pak materiál. Drží daleko víc pohromadě a padá v celých kusech jako z velblouda. I když od nich mám jen menší množství/hřebelcuj vlka:)/, na pokusy. Taky jsme zkoušely spřádat, ale moc to nešlo, takže svetr asi ne.

Nevim jak to delate vy, ale ma se to michat s ovcima chlupama, ty maj totiz hacky. Tak se pak da uprezt i prize. Nasledne pleteni svetru je malickost....Jinak te s Evou a smeckou pozdravujem. Budete na velikonoce na Krivoklate?

Adrian 19-02-2010 13:28

Ovčím chlupy jsou bezva, ale my chtěly vyzkoušet 100% ČiVavu. Kamarád upletl šálu i z Chodského psa. Onehdá jsem kupoval/právě na Křivoklátě/ plstěnou čepici a v ní jsem detekoval pár chlupů čsv. Tak jsem se na to optal prodejce a opravdu prý výrobce má vlčandu, která s chutí uléhá ve stodole na haldu ovčí vlny:).

No a plsť se dělá tak, že se poskládají chlupy/pro začátek je nejlepší plech do trouby/do řad vedle sebe a pod sebe/s čsv to právě moc nejde/a další vrstvy zase napříč/podle chtěné tloušťky/. Pak se na to položí síťka/nejlepší je ta do oken proti komárům/, a začne se to prolívat horkou vodou, drhnout mýdlem na praní/nejlepší s jelenem:lol:/a taky dlaní. Drhnout a tlačit co to dá a do zblbnutí:?, dokud to nedrží pořádně pohromadě. Trvá to hodiny a na spoustu grifů se přijde praxí. Ve skanzenu V Rožnově na to mají hamr s asi 5 metrovými buchary:roll:, na vodní pohon.

Křivoklát nevím nevím. On jeden nikdy neví kdy se kastelánovy zakalí rozum a předvede nějaké vlastní vystoupení:twisted: a za chvíli se chce družit. Děje se mu to často, ale periodu se v tom vystopovat nepodařilo. Už si nevzpomínáš jak nás vyhazoval na noc z hradu a tebe honil po nádvoří:lol:?

yzengrin 19-02-2010 14:00

Quote:

Originally Posted by Adrian (Bericht 280249)
na vodní pohon.

..áá! na vodní pohon říkáš:-) tak to se bude doma líbit! To bude mít úspěch:-)

Adrian 20-02-2010 10:39

Ale ten rachot co to produkuje, se určitě líbit nebude:lol:.

yzengrin 20-02-2010 13:44

Quote:

Originally Posted by Adrian (Bericht 280745)
Ale ten rachot co to produkuje, se určitě líbit nebude:lol:.

To už je věc další:-D

Ajry 22-02-2010 13:30

Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci?;) Bez instruktaze se na to netroufam.:| Ci az to budete delat dej vedet, stavil bych se.

yzengrin 22-02-2010 17:10

Quote:

Originally Posted by Ajry (Bericht 281280)
Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci?;) Bez instruktaze se na to netroufam.:| Ci az to budete delat dej vedet, stavil bych se.

Bezvadný nápad!!8):)

Marianka.W 22-02-2010 20:59

Quote:

Originally Posted by Ajry (Bericht 281280)
Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci?;) ....

Spíš pod hlavičkou Haljaruny, to je příhodnější instituce.;-)
:wolf

Undertaker 23-02-2010 05:06

Quote:

Originally Posted by Marianka.W (Bericht 281489)
Spíš pod hlavičkou Haljaruny, to je příhodnější instituce.;-)
:wolf

Asi tak... pod hlavičkou klubu by se dala dělat spousta věcí, ale klub má dost starostí sám se sebou a je to pořád o tom samým... je potřeba aby pro něj makalo víc lidí, aby to bylo vidět i jinde než na věcech, který má klub jako prioritní. Není to výtka klubu, ale spíš apel na ty, kdo by chtěli pro KCHČSV něco dělat, tak každá ruka (a hlava) dobrá.
Ohledně Haljaruny je nejlepší mluvit s Adrianem nebo Šroubem... určitě by se něco takového udělat dalo, ale zorganizovat něco tak, aby to sedělo všem je dost těžký. Když by bylo dost zájemců, rád pomůžu.


All times are GMT +2. The time now is 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org