Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport & trénink (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Cvicaky? Kde jsou? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=1939)

Chucky 06-03-2004 13:55

Cvicaky? Kde jsou?
 
Muzete mi prosim nekdo poradit, kde najit v Praze nejaky vhodny cvicak? Bydlim na P6 a udajne by neco melo byt na Strahove... Nemohl by se na Wolfdogu objevit seznam cvicaku, kde znaji CVcka a na ktere mohou majitele/chovatele nasich priserek podat kladne reference? A nemuselo by to byt jen z Prahy, tohle by se snad mohlo hodit vsem.

Diky moc

Chucky

Margo 06-03-2004 15:16

Re: Cvicaky? Kde jsou?
 
Quote:

Originally Posted by Chucky
Nemohl by se na Wolfdogu objevit seznam cvicaku, kde znaji CVcka a na ktere mohou majitele/chovatele nasich priserek podat kladne reference?

Je tady:
Kde cvičí českoslovenští vlčáci?

rocco 07-03-2004 15:51

Seznam osvědčených cvičáků, kde cvičí ČSV i s kontaktem na "místního čévéčkaře" najdete také tady.

z Peronówki 07-03-2004 16:22

Quote:

Originally Posted by rocco
Seznam osvědčených cvičáků, kde cvičí ČSV i s kontaktem na "místního čévéčkaře" najdete také tady


... nebo jeste tady:
Článek: Kde cvičí českoslovenští vlčáci :cheesy:

Chucky 09-03-2004 13:08

Bud jsem blbej nebo slepej, v kazdym pripade diky za odpovedi.

Pavel 09-03-2004 17:56

Quote:

Originally Posted by Chucky
Bud jsem blbej nebo slepej, v kazdym pripade diky za odpovedi.

Neboj, blbej ani slepej nejsi :D . Článek Kde cvičí českoslovenští vlčáci byl na stránky dodán až po Tvém dotazu (a dalších, které nám chodí přes email).

Pavel

oblivion 11-03-2004 16:37

cvicak praha 5 - stodulky
 
nevite jestli jeste funguje cvicak v praze 5 - stodulkach (ten na kopci mezi plzenskou a dalnici)? pan hartl tam pry kdysi s csv dochazel, ostatne to ma kousek..

ja sice 18 let videl z okna jak na domek pana hartla, tak na ten cvicak, ale to jsem zjistil az kdyz jsem se odstehoval do plzne a poridil si prvni vlcici..

takze by mne zajimalo, jestli nahodou nekdo nevite, v jakym je to tam tedka stavu..?

charlie

Chucky 11-03-2004 18:05

Tam uz se ani nechodte divat... :( Byli jsme se tam kouknout, odmitli nas, ale i tak - kdyz jsem si ty ruiny prohlizel, tak jsem si rikal, ze bych tam ani chodit cvicit nechtel a neni to z toho, ze bych se urazil. Vypada to tam jako po vybuchu, jeste by si tam jeden neco udelal.

oblivion 11-03-2004 18:38

no jednou tak pred rokem jsme sli okolo, vypadalo to tam sice opravdu rozpadle, ale nikdo tam zrovna nebyl.. nechtel jsem je odsuzovat jen tak, od pohledu, par znicenych odkladacek jeste nerika vse..

vic mne prekvapuje, ze vas odmitli! ostatne nechapu, proc neni mozne chodit s csv kamkoliv? vzdyt je to preci sluzebni plemeno.. uvedli nejaky duvod?

nas cvicak (plzen-bory) taky neni na seznamech cvicaku pro csv, presto tam zadne problemy s moji fenkou csv nemame.. ostatne potom, co jsem tam mezi NO par let dochazel s krizencem dalmatina uz je asi nemuze nic prekvapit..

naopak, nas predseda (p. Z. Hodek) byl kdysi v libejovicich a jeho manzelka byla mezi temi, kdo si v pocatcich slechteni csv brali krizence F-neco na zkusenou.. takze pro nas maji pochopeni. ale to asi mame stesti, jak vidim..

charlie

Pavel 16-03-2004 08:38

Quote:

Originally Posted by oblivion
nas cvicak (plzen-bory) taky neni na seznamech cvicaku pro csv, presto tam zadne problemy s moji fenkou csv nemame..

Milý Charlie,
nejsme Všeználci :D, takže v seznamu jsou jen ty cvičáky o kterých víme nebo o kterých nás čévéčkáři informují. Není tedy žádný problém. Stačí nám poslat informaci, kde cvičák je a jméno a kontakt na čévéčkáře, na kterého se mohou případní zájemci o výcvik obrátit.

Pavel

Jarča 06-05-2004 00:25

Nazdar Pavle,

i já jsem měla problém, když jsem hledala cvičák, naštěstí mne spasil můj veterinář a dal mi kontakt na dalšího čévéčkáře, takže už na jeden cvičák chodíme dva :)

Ráda bych předala kontakt na sebe, pokud by měl někdo zájem chodit cvičit za námi:

Brno - Starý Lískovec (asi, já tam dojíždím)
Jaroslava Smištíková, tel.731 182 977
Cvičí se přes zimu v So v 9h, od jara do podzimu v So v 8h, v Út a Čt v 17h.
Poplatek pro členy klubu 500,- na rok + občasná pomoc při úpravě areálu, pro nečleny 60,- za den.

Jestli to budeš dávat na seznam, tak to klidně zkrať, já jen pro představu píšu radši víc než míň.
Je to druhé cvičiště, na kterém jsem byla, a vyhovuje mi. Poslušnost, obrana, stopy, revír. Příprava na zkoušky.

S pozdravem Jarča

wami 02-02-2005 18:21

Brno
 
Zdravim!
Chtela jsem se zeptat, na kterych cvicacich v Brne a okoli se ted dela s CsV?

Diky,
W.

Pavel 02-02-2005 22:41

Doporučuji mrknout na článek Kde cvičí českoslovenští vlčáci. Najdeš tam i kontakt na cvičáky v Brně a jeho okolí.

wami 02-02-2005 23:56

Dik, nejak jsem nemela trpelivost na prohledavani celeho webu a zas tak pravidelnou navstevnici, abych se tu vyznala dokonale, taky nejsem... :wink:

BTW - jeste jsem to necetla, ale presto jeste jeden dotaz na "zive" forum. Je tu na Netu nekdo, kdo v soucasne dobe CsV v Brne cvici a byl by ochotny dat mi na sebe mejl? :help

Pokud ano, a nekdo tak zlaty se najde, napiste mi prosim na [email protected] ... DIKY! :smileyb

alexa 03-02-2005 10:34

Ahoj,

já chodím s Lexinou na cvičák v Brně - Králově Poli (můžeš mrknout na http://kk-krpole.dogomania.cz - teď v zimě se cvičí jen v sobotu v 9:00. Jestli chceš, můžeš mi brnknout na 606 764 149.

Karel Skoupý

wami 03-02-2005 11:29

Jo jo, moc dekuju, ja se ozvu - zatim mam ale jeste chvilku cas... :P

Jinak jsem se v Krpoli byla podivat, vyhoda je, ze to tam mam blizko, ale: Achich ouvej, ja na vikendy byvam pryc (jezdim domu, na vandry, na dogtreky) - potrebuju neco pres tyden... :roll: :ehmmm

alexa 03-02-2005 13:14

Přes týden se v Krpoli cvičí, až když platí letní čas, tzn. je světlo aspoň do půl sedmé - cvičí se v pondělí (obrany), v úterý (psi v přípravě na zkoušky - přihlášení) a ve čtvrtek (poslušnost) - vždy od 17:00. Ve středu ještě bývají záchranáři (16:00) + agiliťáci (17:00), v sobotu v 9:00 poslušnost a obrany a ve 14:00 agility.

Karel

wami 03-02-2005 15:52

No, to uz vypada nadejne! Jen jeste, jak budu mit praci... :D

A jeste jedna otazka - maji tam hodiny pro stenata? :wink:

alexa 03-02-2005 16:50

Psi jsou rozděleni většinou do několika skupin - začátečníci (myšleno i psovodi - s těmi je někdy nejtěžší práce) a štěňata, pokročilí, psi v přípravě na zkoušky. Speciální hodiny jen pro štěňata zcela mimo normální výcvik nejsou, štěňata a začátečníci ale cvičí zvlášť ve své skupince.

Karel

wami 08-02-2005 00:18

Tohle teda neni otazka na cvicak, ale na Alexu... :cheesy:

Hele, nechodite naaahodou nekdy vencit tak okolo 15 nebo 16 hod. odpo po Mokre Hore?

Ja jen, ze jsem tam uz cevecko nekolikrat potkala, takze asi zrejme Vas - nikdo jiny tam pobliz CsV nema... :D

A tak vim, jak si Lexa rada "pokeca" s jednou starou nemcackou pres plot a tak... :D

No nic... Ja se jen ptam, jestli Vas zas nekdy nahodou neuvidim - jezdim tam totiz ve ctvrtky do skolky ucit hrat deticky na fletnu... :P

alexa 08-02-2005 09:13

No jo, ale ve všední den kolem čtvrté nechodím venčit já, protože jsem ještě v práci (nebo právě na cestě domů) - v tuto dobu s Lexinou chodí většinou můj táta. Pokud myslíte tu ovčandu vedle školky, tak na tu je Lexina zvláště vysazená, když byla Lexina odrostlejší štěně, tak ji ta ovčanda kousla do nohy (roztrhla jí celkem slušně tlapku). Karel.

wami 08-02-2005 10:39

Jj. tak to byla Lexina a Vas tata, koho jsem nekolikrat potkala... :mrgreen:

A ja si tak nejak Lexinku spojila s Vasim tatou a porad se divila, kde ten clovek bere tu spoustu energie potrebnou na cvicak... :wink:

A s tou ovcandou se Lexine nedivim... :roll:

Tak moc dekuju za upresneni... Ja se ozvu kvuli toho cvicaku, ale jeste presne nevim, jak to ted budu mit s praci a se skolou, a navic stendovi je teprve sest tydnu, takze to ma jeste nejakou tu chvilku cas... :wink:

Preju krasny den!

alexa 08-02-2005 12:48

Jestli se můžu zeptat, od koho máte štěňátko? Karel

wami 08-02-2005 13:57

odpovidam soukr. zpravou... :D

Majka 08-03-2005 19:03

dotaz - cvičáky v Praze
 
Čévéčkáři Pražáci
Máte někdo zkušenosti s cvičákem v Hloubětíně (konkrétně s přípravkou pro štěňata), nebo případně s jinými cvičáky v Praze? Našemu štěněti jsou teď tři měsíce - má smysl začít s ním chodit na cvičák už teď někdy v nejbližší době, nebo radši počkat, až bude starší?

Pavel 08-03-2005 22:28

Majko,
na cvičák v Hloubětíně chodí v současnosti 5-6 čévéček. Nevím jak ostatní, ale já jsem tam již několik let a jsem spokojen (i když všude se najdou problémy :D).
S 3 měsíčním štěnětem bych ještě do přípravky nechodil (navíc přípravka už běží cca 3 týdny) ale jistě se vyplatí na cvičák chodit aby si pes zvykl. Pokud budeš mít zájem, budu v Hloubětíně v sobotu nebo v neděli dopoledne (který den to bude budu vědět někdy ve čtvrtek) tak se můžeš ozvat (602321477).

Pavel

Fianna 25-03-2005 13:01

tak já jsem se byla podívat na Hloubětín a kromě toho, že jsou tam čsv, tak jsem nenašla rozdíl mezi tím, kam chodím teď, to jest na ZKO Jinonice a jsem tam spokojená. Jediný rozdíl, který jsem zaznamenala je to, že tam nemusím v osm ráno (nebo, v kolik je ten hloubětín), což pro mě byla smrt, kdž tam jedu sockou dvě hodiny, ale ve dvě odpoledne :-) jednak je to blízko a jednak se na cvičení můžu soustředit já i pes.

LenkaT 01-02-2006 12:29

Dotaz: cvičák
 
Ahojky mohl byste mi někdo poradit kam se dá na Jičínsku chodit na cvičák? :roll: Děkuji

Dayen 01-02-2006 17:11

Nejlépe když se zeptáš známých, kam chodí oni. I když někde nemají zkušenosti s ČSV, není to problém, pokud jsou rozumní a přizpůsobí metodu výcviku psovi (ne psa výcviku). Klidně objeď několik cvičáků v okolí a pak se rozhodni pro ten, kde se budeš cítit s pejskem nejlépe a v dobrém kolektivu. Cvičák, kde se jen křičí a lidi se nemají rádi, je nanic. Pes vnímá i atmosféru kolem sebe.
Není to sice nic konkrétního, ale aspoň tak.

Mirkawolf 01-02-2006 17:48

Já bych řekla, koukni se sem http://www.wolfdog.org/ces/articles/1120.html

Evelin 03-01-2007 10:10

Cvicak
 
Ahojte,
mam nove steniatko CSV - 8 tyzdnove. Mam aj starsieho psa NO, sucka CSV vyzera dost dominantna, no vcera si to "vysvetlili", vyzeralo to dost drsne, az som vahala, ci nemam zakrocit.
Pomaly hladam pre nu vhodny cvicak v Bratislave. Viete mi niekto poradit, kde maju skusenosti s CSV? Dostala som odporucanie na KKSI na Starom ihrisku..
Ocenim vsetky vase skusenosti a rady.
Dakujem!

Elar 03-01-2007 10:51

Dobrý, ja som tiež z Bratislavy a mám dvojročnú fenu ČSV. Na cvičák som s nou chodila tu u nás v Devínskej Novej Vsi pri rybníku. Sú tu fakt cvičitelia ktorí psom rozumejú a mne velmi velmi pomohli. :D

Jats 03-01-2007 11:01

nejlepší by bylo kdyby ses s psíkem vydala obhlídnou všecky cvičáky v okolí, koukla na metoy výcviku a přístup k psům a vybrala si ten kde se budete cítit nejlépe, ne vždycky je nejlepší cvičák tím nejlepším pro psa a jeho majitele

Evelin 03-01-2007 11:05

Jeeej, dakujem. Devinska je dost daleko, ja byvam v casti Ruzinov. Som rada, ze som nasla niekoho z BA, kto ma CSV :D

saschia 04-01-2007 10:02

Evelin, Elar,

ja som tiez z BA, tentokrat z Dubravky. Tiez sa chystam chodit na cvicak, len mi to casovo moc nevyhovuje, ale keby sme sa dohodli, tak by sa lahsie islo...

Ten cvicak pri rybniku to su byvali policajti ci nie? Lebo ti mi boli odporuceni. A ake su tam vycvikove casy? Vikendy poobede asi moc nie, ze?

Inak Ruzinov je bohuzial mooc odruky, tam sa moc nevyznam. U nas v Dubravke bol cvicak zruseny, tak to tiez nemam moc jednoduche.

Majte sa krasne a vycviku zdar ;o) !

Evelin 04-01-2007 10:27

Ahoj Saschia,
Stare ihrisko je blizko Vajnorskej - Nove mesto. Volala som tam a ze uz tam mali par ceveciek. Pojdem sa tam mrknut, len mala este nema vsetky ockovania, ma len 8 tyzdnov, tak potom.
Ako stareho mas psika Ty?

saschia 04-01-2007 10:41

Ahoj, my uz budeme mat 10 mesiacov. Zatial ju cvicim sama, plus co sme sa naucili na tabore... Samozrejme ako to cloveku casovo vyhovuje tak s chodenim na cvicak sa da zacat kedykolvek. Ja som malu brala medzi psy a ludi hned ako som ju doviezla z Oravy, cize necele dva mesiace, hoci este nebola preockovana. Ale prave tie prve tyzdne su velmi dolezite.

Na tvojom mieste ak mas cas, tak by som zobrala malu na cvicak pozriet a porozpravat sa s vycvikarmi, dohodnut, kedy a ako zacat, male stena staci proste socializovat a ucit zakladne veci ako privolanie (aj bez predsadnutia) a aby sa slusne spravala na voditku, a hlavne nech sa vyblbne so psiskami a nauci ako spravne komunikovat.
Ale rovnako dolezite je brat ju medzi ludi, ja som moju vlacila do roboty a autobusom a do Auparku a ked sa niekto len trosku zahladel na nu tak som ju daval hladkat, a teraz je s nej mila potvora ktora sa chce s kazdym hrat a kazdeho ozuzlavat ;o) Boci len od vyrazne alkoholom pachnucich ludi (ale sampus jej na Novy rok chutil, potvore :) ).

Elar 04-01-2007 10:55

Saschia,

neviem či myslíš to isté lebo v devínskej sú dva cvičáky... aale cvičitelia sú aj policajti... je ich tam viac... Cvičí sa cez víkendy .. doobda od deviatej také dve hodiny s tým že robia prestávky kedy sa všetci psi pustia a lietajú po areály... vrelo odporúčam.

Zuzana

saschia 04-01-2007 11:39

Elar,

moj problem je ze vikendove doobedia varim... Mne by bodol cvicak poobede. Este tak nedelu by som mozno mohla - cvici sa aj v nedelu? A co to asi stoji? Tuto nedelu tu sice niesom ale tu dalsiu by som uz teoreticky mohla prist.

Dik moc

Elar 04-01-2007 18:29

No jasné cvičia aj v nedelu.... Kolko to stojí to ti neviem povedať.. ale ked zaplatíš môžeš tam chodiť kým nebude pripravená na skúšku.. (základná poslušnosť)a ak tam chceš chodiť aj potom tak sa platí 500 korún na rok ako členský poplatok...ale ten základný poplatok ten neviem kolko je ale neni to velká suma ;))

Majka 05-01-2007 00:02

Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném a dostupném cvičáku v Praze?

Elsia&Benjamin 11-04-2010 12:56

Quote:

Originally Posted by Majka (Bericht 73815)
Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném a dostupném cvičáku v Praze?

Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). Benovi je už 10 měsíců a ještě jsme nikam cvičit nechodili, jenže v zimě jsme tu byli zapadaný jak vlastenci a bez pojízdného auta. Na druhou stranu mi bylo již několikrát řečeno, že by bylo škoda s Benem necvičit, prý na to povahu má. Naposled mi to dnes řekl hlavní výcvikář KK Drahelčice, ale s poznámkou že on nikdy čsv tzv.v ruce neměl, mě odkázal ať zkusíme najít cvičák s výcvikářem se zkušeností s čsv. Takže hledám touto cestou. Dík za tipy. (pokud by i vycvikář se zkušenostmi s čsv uznal Benovi "vlohy" pro cvičení, rádi se do toho opřem a zkusíme to dotáhnout k nějakým zkouškám).:roll:

Bára 11-04-2010 14:09

Dobříš máš asi daleko, co? Tam chodíme my

sdivokoukrvi 11-04-2010 14:19

No mě se třebas na praze 6 líbí http://www.zkobrevnov.estranky.cz/ ale to vím že je pro vás z ruky, tak se to třeba bude hodit někomu jinýmu, já míním být od úterý členem

Elsia&Benjamin 11-04-2010 17:49

Quote:

Originally Posted by Bára (Bericht 293558)
Dobříš máš asi daleko, co? Tam chodíme my

Dobříš je z ruky. Ten Břevnov sice ne, ale bavili jsme se o časech ;). Sakra nám to ty nahoře nepřejou. p.s. ne že bych měla problém u cvičáku "z ruky" obětovat čas to určitě ne, ale finance na každotýdenní dojíždění jaksi skřípou. :cry:

yzengrin 11-04-2010 18:06

Quote:

Originally Posted by Elsia&Benjamin (Bericht 293577)
Dobříš je z ruky. Ten Břevnov sice ne, ale bavili jsme se o časech ;). Sakra nám to ty nahoře nepřejou. p.s. ne že bych měla problém u cvičáku "z ruky" objetovat čas to určitě ne, ale finance na každotýdenní dojíždění jaksi skřípou. :cry:

Jo, to znám. Jak časově, tak finančně.
Nicméně, jestli se ten výcvikář co usoudil, že vaše peso je nadané na cvičení, tváří dobře..tak bych to zkusila klidně i tam. Ačkoli zkušenosti nemá. Co vím, je potřeba vše cvičit formou hry, hledat nové podněty a fígle, "netlačit na pilu" a cvičit vše na pozitivní motivaci. Když budete mít tohle na paměti, tak by to snad jít mohlo. Ale víc by Vám určitě poradila třeba Helena Hubáčková..

CDaniela 11-04-2010 18:37

Quote:

Originally Posted by Elsia&Benjamin (Bericht 293546)
Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). Benovi je už 10 měsíců a ještě jsme nikam cvičit nechodili, jenže v zimě jsme tu byli zapadaný jak vlastenci a bez pojízdného auta. Na druhou stranu mi bylo již několikrát řečeno, že by bylo škoda s Benem necvičit, prý na to povahu má. Naposled mi to dnes řekl hlavní výcvikář KK Drahelčice, ale s poznámkou že on nikdy čsv tzv.v ruce neměl, mě odkázal ať zkusíme najít cvičák s výcvikářem se zkušeností s čsv. Takže hledám touto cestou. Dík za tipy. (pokud by i vycvikář se zkušenostmi s čsv uznal Benovi "vlohy" pro cvičení, rádi se do toho opřem a zkusíme to dotáhnout k nějakým zkouškám).:roll:

Tak to jsem ráda, že ti to potvrdil i něko jiný ;-)
S čsv se dá cvičit téměř se všemi ale spíše poslušnost a stopy, na obrany, tak aby k něčemu vypadaly, pes musí mít povahu a tu Ben podle mě má. Roudnice, jak už jsem ti osobně říkala, by byla ideální ....

Elsia&Benjamin 11-04-2010 21:13

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 293585)
Tak to jsem ráda, že ti to potvrdil i něko jiný ;-)
S čsv se dá cvičit téměř se všemi ale spíše poslušnost a stopy, na obrany, tak aby k něčemu vypadaly, pes musí mít povahu a tu Ben podle mě má. Roudnice, jak už jsem ti osobně říkala, by byla ideální ....

JJ chápu že by byla roudnice ideální, jen asi nenajdu sponzora na 100 najetých km každý týden na cvičák. :(

sdivokoukrvi 11-04-2010 21:19

Quote:

Originally Posted by Elsia&Benjamin (Bericht 293620)
JJ chápu že by byla roudnice ideální, jen asi nenajdu sponzora na 100 najetých km každý týden na cvičák. :(

Jo taky mě napadlo na počátku tam jezdit aspoň o víkendech, ale má fobie a finance byli proti mě

Seta321 12-04-2010 19:02

Cvičáky u Litomyšle
 
Ahoj, hledám nějaký dobrý cvičák v okolí Litomyšle. Bydlím odtud asi 5 km, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo tu nemá zkušenost s nějakým cvičákem v okolí, či ještě líp, či tam někdo s nějakým čsv nechodí :-)

Díky moc :-)

A. Janska & Dante 13-04-2010 11:17

Quote:

Originally Posted by Elsia&Benjamin (Bericht 293546)
Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). (...)

Co zkusit HafBO ? Tam se zadny rasismus nepraktikuje a resi se vse pomoci pozitivni motivace ;-) http://vycvik.hafbezobav.cz/http://vycvik.hafbezobav.cz/


Jen me trochu udivuje, kolik lidi nechava cviceni az takhle na pozde... Prcek cvici odmala a ackoliv to neni videt:evil:, dle slov nasi trenerky "On bude cvicit hezky, az vyroste z puberty...":), dokonce ho prestalo zajimat zradlo za odmenu, tak zkousime pres koristnicky pud odmenovat balonkem, no sranda velika.
Tenhle nebo pristi tyden zkusime obrany na ZKO, jehoz jmeno mi momentalne vypadlo, u jednoho znameho, co jeste v davnych dobach delaval maliny, dobrouse a dalsi "plasany," takze by mohl mit cit i pro tu nasi zver.
Take zvazuju dochazet k Pavlu Urbanovi, na poslusnost a casem vyhledove na ring, tak uvidime. Jako maly prcek Dante chodil na individualky k dlouholete hlavni vycvikarce prazskych zachranaru. Inu, kdyz se chce, da se toho delat tolik... ;-) Co na tom, ze vysledky nikdy nebudou jako u jinych plemen? Jde o smysluplne straveny cas se svym psem a utuzeni vzajemneho pouta pes-psovod.
Kdo by mel zajem o nejake info nebo by chtel nekam chodit s nami, at se mi klidne ozve na icq 255787776

mellorn 13-04-2010 12:17

to HAFBO muzu doporucit,chodili jsem tam jen chvili do steneci skolky,fajn pristup,zadny rvani,plemena opravdu ruzny.Cvicilo se s temi miminy jen chvili,hodne si hrali. uvazuju o vycviku stop,tak kdyz ano,tak budu chodit tam. a hlavni vyhodu spatruji i v tom,ze se plati jednotlive lekce,nikoliv fixni castka za pololeti.a je tam ve skupine max. 6 psu tusim.akorat mivaji celkem plno,tak je dobry sledovat na netu terminy a vcas se zaregistrovat.

Elsia&Benjamin 13-04-2010 13:26

Quote:

Originally Posted by A. Janska & Dante (Bericht 293982)
Jen me trochu udivuje, kolik lidi nechava cviceni az takhle na pozde...

Nechci se nijak obhajovat. Vím, že jsme cvičák zanedbali. Jenže ne vždy je prostě tak 100% a růžová situace, že vše jde tak jak má. U nás například se dlouho "kasal" přítel jak bude se psem cvičit, jenže nejdřív nebyli finance, pak přišla zima, sníh, rozbilo se auto, a ono dojíždějte z vesnice, kde kolikrát v zimě pořádně nejeli ani autobusy bez auta někam na cvičák. Pořád jsem čekala, že se přítel "rozhoupe". Teď už jsem se "naštvala" a vrhla se do hledání cvičáku sama. A opět mě jakožto úplného začátečníka v kynologii odrazuje spousta věcí. Je těžké najít cvičák, kde budou cvičit s úplným zelenáčem, který má 10 měsíčního psa čsv a navíc tomu budou rozumět. Nechci cvičit jen proto, že cvičím. Kdy už se do toho vrhnu, tak pokud to jen trochu půjde, ráda bych se dostala k nějakým výsledkům (chápu, že to je víc než nejisté - pes začíná pozdě, já pole neorané). Dělám to teď hlavně kvůli pejskovi, když mi již tolik lidí řeklo, jaká by byla škoda s jeho povahou necvičit - a proto ho nechci dát pod dozor někomu, kdo má sice dobrou vůli a fajn přístup, ale čsv nikdy necvičil a nemá zkušenosti s odlišnostmi tohoto plemene, co se výcviku týče. Doufám, že mě teď neukamenujete. ;)

A. Janska & Dante 13-04-2010 14:31

Ale to nebylo mysleno primo na vas, spis takove vseobecne zamysleni, odsazeni od odpovedi zrejme nebylo dostatecne.. ;)
Ja jsem na to sla trochu jinak, a to ne ze bych hledala lidi, co maji s vycvikem csv zkusenosti, ale spis ty, co jsou otevreni vsem plemenum psu, protoze jsem nechtela sklouznout do stereotypu "nojo, tohle jim nejde, tak na to neklad takovy duraz.." snad se vyjadruji pochopitelne :) Proste ani negativni, ani pozitivni diskriminaci na zaklade plemene, protoze kazdy pes i psovod pracuje jinak. A je spousta vycvikaru (doufam, ze stale vetsina), co stokrat radsi poradi i uplnou blbost zacatecnikovi, nez napravovat chyby po nekom, kdo ma plnou hubu kecu jak je zkuseny kynolog a psa s elektrikou na slabinach.
A jen tak mimochodem - v nedeli jsme byli cvicit. Z peti hodin, ktere jsme travili venku, jsme hodinu a pul byli na cvicaku, jinak na ceste. Ono dojizdet pres celou prahu mhd neni ono, ale taky to jde... My vam pro zmenu "zavidime" koniky a prirodu, za kterou musime jezdit daleko zase my. Tak hlavu vzhuru, "nastvani" chvalim a jen se do toho poradne zakousnete, cvicicich cevecek je porad malo :)

sdivokoukrvi 13-04-2010 14:38

Jo Anči, ježdění hodinu a půl přes Prahu je něco. Já našla cvičák kam budu jezdit 20-30min a zatím se mi tam líbilo. Maj tam všechno možný i zajímavý mixy na cvičení a na Aryu koukli, řekli že má dobrou povahu a že sou zvědavý jak nám to půjde. A doufám že půjde:rock_3

Vaquita 13-08-2011 22:52

Ahoj, nevíte o nějakém cvičáku v Brně, kde cvičí i čsv? Příští rok plánuji štěně a ráda bych se podívala, jací jsou při tréninku a případně se pobavila s nějakým majitelem. Máte někdo tip? nebo jestli se tu najde nějaký majitel z Brna budu ráda :-). Díky

sdivokoukrvi 14-08-2011 06:38

Quote:

Originally Posted by Vaquita (Bericht 399231)
Ahoj, nevíte o nějakém cvičáku v Brně, kde cvičí i čsv? Příští rok plánuji štěně a ráda bych se podívala, jací jsou při tréninku a případně se pobavila s nějakým majitelem. Máte někdo tip? nebo jestli se tu najde nějaký majitel z Brna budu ráda :-). Díky

Hele já sem teď v brně u kamarádů co vlastní čsv a mají v židlochovicích super cvičák, dokonce to baví i mě( a to je upřímně co říct), dělají tam stopy, poslušnost, obrany a v rámci zábavy agility. A čsv tam mají dost, minulou neděli sme jim tam přitáhli 4 naše pražský a nikdo ani nemukl. ve fotogalerii u své feny mám nějaké fotky odsud. Začla tu i na Vojtu kupodivu kousat, agility ji uchvátili a poslušnost, no...

denisa.mx 15-08-2011 09:06

Máme doporučený Zetor v Brně - Lucku Kiselákovou nebo Radovana Lišku. Ostatní cvičáky co jsme zkusili nestojí za nic ČSV se tam hrozně nudí a naučí se základní sedni, lehni a dál jsme se nikam neposunuli - jenom vyhozený peníze... Klidně napiš na mail a můžeme se někde sejít, bydlíme kousek od centra Brna...

Beruska 15-08-2011 17:23

ahoj,zalezi jake mas prostredky a moznosti (finance x moznost dopravy) Jinak pro stene bych urcite doporucila v Brne K9, Ostrov nebo podobne psi skolicky, kde se cvici ve skupinach (stejneho veku a dovednosti), stenik prijde do kontaktu s ostatnimi pejsky a uci se trpelivosti, soustredenosti mezi ostatnimi pejsky a hlavne jsou tam prestavky na hry. Co se tyce obran - jednoznacne zetor - zminovany Liska nebo Brabenec - na oba muzu dat kontakt. Zidlochovice jsou kapku z ruky, ale maji tam kupu cevecek a zkusenosti se zakladni poslusnosti csv rozhodne taky.
Taky zalezi, co od pesjka chces - jestli zvladnout zakladni poslusnost a vylepsit si spolecny vztah, nebo se venovat sportovni kynologii. No a jestli chces videt cevecko fakt slapat - tak doporucuji domluvit se s panikem od Belly Tary z Blatnickych vinic - jezdi na cvicak do Bitese (kousicek od Brna), ale myslim, ze ti o moznostech a limitech vycviku csv hodne rekne. A kdyby byla Bites moc z ruky, tak je urcite mozne domluvit se nekde v Brne. Jestli chces vic info, popripade kontakty, tak me kdyztak pisni na mejl [email protected]

sdivokoukrvi 16-08-2011 22:10

Quote:

Originally Posted by Beruska (Bericht 399403)
Zidlochovice jsou kapku z ruky, ale maji tam kupu cevecek a zkusenosti se zakladni poslusnosti csv rozhodne taky.
Taky zalezi, co od pesjka chces - jestli zvladnout zakladni poslusnost a vylepsit si spolecny vztah, nebo se venovat sportovni kynologii.[/email]

no co já v židlách viděla, tak je vhodný i pro štěnísky, těch tam chodí i o prázdninách opravdu hodně a mají svoji vlastní hodinu, plnou seznamování a učení hrou.
Byla jsem tam párkrát se svoji 2.5letou fenou, co přes rok necvičila a co tam předvedla pod vedením vedoucích mě až překvapilo. Jsou schopní, ale hlavně ochotní vysvětlit chyby a ukázat mi jak na to. A hlavně čévéčka berou fakt s velmi dobrým přístupem, který jsem u nás nikde nepotkala, a že jsem pár cvičáků navštívila. K obranám, má ignorující fena, totální flegma co má figuranty na háku, začla kousat. A to i se zákusem bez překusování. Nevím kolikrát tam Hanka byla, ale vřele doporučuji navštívit a přesvědčit se osobně. A co je asi největší plus je, že to je za hubičku, s perfektním přístupem, zatím tam mají bandu začátečníků, co nemají žádní vrcholové zkoušky ale co sem tam vysledovala, tak je to jen otázka času. Bohužel to není úplně v Brně ale 20km za...

mája 17-08-2011 08:43

Quote:

Originally Posted by Alissea (Bericht 399625)
no co já v židlách viděla, tak je vhodný i pro štěnísky, těch tam chodí i o prázdninách opravdu hodně a mají svoji vlastní hodinu, plnou seznamování a učení hrou.
Byla jsem tam párkrát se svoji 2.5letou fenou, co přes rok necvičila a co tam předvedla pod vedením vedoucích mě až překvapilo. Jsou schopní, ale hlavně ochotní vysvětlit chyby a ukázat mi jak na to. A hlavně čévéčka berou fakt s velmi dobrým přístupem, který jsem u nás nikde nepotkala, a že jsem pár cvičáků navštívila. K obranám, má ignorující fena, totální flegma co má figuranty na háku, začla kousat. A to i se zákusem bez překusování. Nevím kolikrát tam Hanka byla, ale vřele doporučuji navštívit a přesvědčit se osobně. A co je asi největší plus je, že to je za hubičku, s perfektním přístupem, zatím tam mají bandu začátečníků, co nemají žádní vrcholové zkoušky ale co sem tam vysledovala, tak je to jen otázka času. Bohužel to není úplně v Brně ale 20km za...

No já tam jezdím z Blanska to je nějakých 50km....a můžeš se domluvit v kolik přijedeš (jsou tam od 7 do cca 16 hodin), na většině cvičáku jsem zažila cvičí se v určitou hodinu a přesto nejede vlak....

Vlkodlak 17-08-2011 10:06

No a nebo kdyby se chtělo někam na celý víkend, tak z vlastní zkušenosti doporučuju Heroltice u Tišnova - nevim jestli sem můžu dát odkaz aby to nebylo bráno jako reklama? Nejsou tam specialisti na ČSv, ale cvičí všechna možná plemena.

Jaabar 17-08-2011 16:41

Cvičák Praha-východ
 
Nemáte někdo zkušenosti s nějakým dobrý cvičákem, kde umí s ČSV, na Praze-východ? Úvaly, Koloděje, Říčany, klidně kousek dál?

Yon 18-08-2011 14:37

No, my nemame uplne 100% CSV, ale cvicit chodime k panu Scuckovi http://www.scucka.com/ cvici ve Stolmiri u Ceskeho Brodu.


All times are GMT +2. The time now is 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org