Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Įvairūs (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=138)
-   -   Kas do sutverimas tas vilksunis yra? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=5441)

wolfin 05-03-2007 09:26

Kas do sutverimas tas vilksunis yra?
 
Kadangi gaunu ne viena ir ne du emailus, kuriuose zmones nori isigyti vilksuni, ir parodo savo ziniu stoka, pradesim temele, kuri tikiuosi pades suprast kas tas vilksunis ir kam jis skirtas.
:wink:

auuuu 05-03-2007 09:51

jus jiems pirmai pradziai nuoroda i paskaita duokit....nereiks kartotis... ;)

wolfin 05-03-2007 10:04

pradedam .

TAI NE APSAUGOS SUO

vilksunis ne skirtas namams saugoti, t.y. jis paloti palos, taciau nera isvestas apsaugai, puolimui, zmogaus sulaikymui ir visiskam saugojimui, tokiam tikslui geriau vokieciu aviganis (tikrai daug los) ar azijos aviganis, pietu rusijos aviganis ir kitos TAM skirtos veisles.Vilksunis-PEDSEKYS, o ne SARGAS.



TAI NE SUO VOLJERUI

vilksunis yra prisitaikes gyventi ir isgyventi aplinkos salygomis, taciau jo vilko genetika jam perdave labai stipru rysi su gauja, todel, vilksunis nelaikomas voljero salygomis, kadangi jis negali buti atskirtas nuo savo gaujos-t.y. zmoniu, nes jis viska padarys kad is jo istrukti ir ateiti pas seimininka.


VILKSUNIS PRIVALO TURETI SOCIALIZACIJA

jei vilksunio nesocializuosim, t.y. nemokinsim, it mazo vaiko gyventi mieste, su zmonemis, daiktais, gyvunais, nesupazindinsim su ivairiomis situacijomis, jis bus nepasitikintis savimi, bailus, sunkiai valdomas, nervingas., jei nepazins gyvunu, kitu sunu-kils tarpusavio bendravimo problemos, kurios gali baigtis kazkurio gyvuno suzalojimu ar net mirtimi.


VILKSUNIS anot dresuotoju NEDRESUOJAMAS

vilksunis DRESUOJAMAS, tik jam taikoma siek tiek kitokia metodika, nei kitiems tarnybiniams sunims-jokio ilgalaiko mustro ar prievartos komandu mokinime, viskas vyksta zaidimo forma, trumpomis greitomis pamokomis. vilksuniai nealpsta del kamuoliuku ar aportuku, todel siais daiktais ju nepapirksit.
vilksuniai neloja tiek daug ir taip daznai kaip kiti sunys, todel komanda "lot" bus sunkiai vykdoma.


VILKSUNIS NE ZAISLIUKAS

tai suo su savo charakteriu, tad zmogus, kuris nori ji isigyti turi ismanyti ne tik sunu, bet ir siek tiek vilku psichologija. tai suo, kuris privers jus ji gerbti ir su juo tartis, o ne jam vadovauti.
gyvenimas su vilksuniu, tai ne minutes atokvepio, kadangi jo pilkoji smegu mase visa laika ka nors masto ir...sumasto.
jei norite vilksunio-pamirskite tvarka namuose ir ramybe savaitgaliais ir...kiekviena minute.


pradziai tiek :)
kas dar ka prides

Gintautë 05-03-2007 10:59

Vilkšunis visur vedamas kartu su šeimininku.Jeigu namuose tylu, vadinasi šuo kažką veikia: verčia, pvz. šiukšliadėžę, vagia ką nors iš spintelės.
Dresuoja šeimininko kantrybę, atsparumą netvarkai.
Šuns meilė šeimininkui begalinė. Tave aplaižo šimtą kartų per dieną ir tu atleidi jam už sudraskytas kojines, suplėšitas šlepetes. Nekreipi dėmesio į apdraskytas rankas ir kojas.
Puikiai keliasi, suskambus žadintuvui. Jeigu suskambo, tai nepamiegosi ramiai. Tave aplaižys, lengvai pakandžios ausis ir tu atsikeli, ir eini kur nors su juo.
Turėdamas šį šunį lašiniais neapaugsi, kažkiek neteksi svorio, bet būsi geros nuotaikos, sportiškos išvaizdos ir visada turėsi kažkur eiti, bėgti.

wolfin 05-03-2007 11:02

:wink: liuuuks !!!

Vaiva 05-03-2007 18:12

Nemanau kad tą temą reikia labai plėtot, nes norintys šuniuko lengvai pasiruoš "teisingus atsakymus" pagal pateiktas instrukcijas.

Vilkšunis yra geras šuo.

wolfin 05-03-2007 19:22

vat butent kad nepasiruos :)
o girti velnio nereikia, nes jis mums angelas, o kitiems nesuprantamas nesusipratimas. kuo daugiau pasakot kokie jie yra baisus tuo tik geriau.

vike 05-03-2007 20:50

Tai Vaiva ir sako, kad NORINTYS šuniuko, o ne tie, kurie vieną dieną nori vilkšunio, o kitą - jau kitokio šuns (bent jau aš taip supratau) :)
Tokie ir taip vargu ar skaitys.. Yra tema jau apie vilkšunio auklėjimą, ar kaip ten ji vadinas, net labai daug prišnekėta apie jų baisumus :P Jei norit baisumų-gyvenu bute, kuriame visos durys visada užrakintos, visos spintelės užrištos, užrakintos, užkabintos, stalčius kai aš išeinu mama su lipnia juosta užklijuoja, kad Vaidis neatidarytų :lol: valgomi dalykai niekada nepaliekami ant stalo, spintelėse ar kur kitur, kur gali pasiekti, daiktai kartais yra graužiami, pvz spintos, šuo kartais išeina pasivaikščiot mane pasiūsdamas velniop, arba dantukus ir savo charakterį rodo.. Gana baisumų? :mrgreen: Be viso to, tai nuostabus šuo, ir visa tai ką parašiau būdinga ne vien tik vilkšuniams, tai gali būt ir auginant kitos veislės šunį.

wolfin 05-03-2007 21:33

taip, abi esat teisios, taciau reikia juodu ant balto (siuo atveju ant melyno) parasyti, kad jis ne apsaugos suo, kad neloja, kad nenesa kamuoliuku, kad kitaip dresuojamas, kad vercia namus ir privercia su juo tartis, nes...zmogus gali imti ir sugalvoti isigyti vilka apsaugai ir...nusipirks is kokio ceko, kuriam svarbu tik iskist suniuka (o tokiu yra ir ne vienas), toks veisejas sutiks su viskuom, ka jam pasakys klientas, net pritars viskam, o po to ir pasiziurekit kodel yra skyrius "suauge vilksuniai iesko nauju namu" arba likusi dalis uzdaroma kokiam nors sode ir seriama imetant mesos gabalus per tvora.
deja realybe yra ir tokia, todel reikia aiskinti kam jis skirtas, o kam ne.

as rasydama neturejau galvoje tu, kurie kazka apie juos daugiau zino, o tuos kurie raso "sveiki, man reikia sargo, jis gi didelis su kailiu gali gyvent lauke, ane?"
ir jei jie nezinos, koks vilkas, nusipirks is gretimo uzsienio ir po to keiksis, o suo tik nuo to kentes.
:evil:
pvz. vienas geras draugas nusipirko vilksuni paziurejes i ji paveikslelyje, klausiant kaip, ar dziaugiasi, atsakymas toks:"jei buciau zinojes, buciau nepirkes, tikrai 70 % buciau nepirkes".
:(

Vaiva 05-03-2007 22:08

Ne apsaugos, bet pasakyti, kad nesaugo namų ar šeimininko, būtų melas. Saugo. Puikia jaučia šeimininkės antipatiją kam nors ;) Namus verčia tik likęs vienas arba kai negauna pakankamai krūvio - palakstęs, gavęs kiek dresūros pratimų, namie nei jaučias, nei girdis (kol iš lovos neiškrenta užmigus). Neturi blogo kvapo kol nesušlampa. Nepaprasto meilumo ir švelnumo. Žaidžia kaip katė - varinėja kamuoliuką letenom ir mėto į viršų. Nelepus. Visada pasiryžęs dar truputį pasivaikščioti ;) Dresūra man atsibosta anksčiau nei jai....

Matytumėt kaip dabar prisispaudė šalia...

Puikus šuva, meluojat jūs viską. Arba manoji brokuota. Nesveikos psichikos. :sooo_hapy

wolfin 05-03-2007 22:29

vilksunis ne apsaugos suo. nes ne apsaugos, reikia zinoti, kad yra tam tikros veisles, kurios sukurtos apsaugai ir yra kitos, kurios gali paloti, taciau tai nepavadinsi apsauga.

siaip jo, jie kates :)
mano palangem ir viskuom, tik ne zeme vaiskto :)

aha Brukne...labai jau brokuota :twisted:

Gabriele 05-03-2007 22:43

Quote:

Originally Posted by vike
ir visa tai ką parašiau būdinga ne vien tik vilkšuniams, tai gali būt ir auginant kitos veislės šunį.

Vat čia, tai pilnai sutinku :lol: :roll:

O šiaip pažinojau tokį žmogų kuris pamatęs paveikslėlyje vilkšunį jo užsimanė. Kai aš jam papasakojau šiek tiek apie vilkšunį, tai jis sake, kad negali būt taip, gi čia šuo :roll: Na, bet jis vistiek negalės jo įsigyti, nes iš užsienio jis tikrai nesiveš. Greičiausiai įsigys kokį "lietuviškąjį vilkšunį"(koks nors vok. aviganio mišrūnas).

Gabriele 05-03-2007 22:54

Be to, su tokiu šuniu gi nenuobodu gyvent :wink:

wolfin 05-03-2007 23:06

kaip kam vieniems tai funn, kitiems ju isdaigos tikra kancia.

pvz. zmogus turejes seno tipo vokieciu avigani pilkos spalvos pamates nori vilksunio, nes gi...panasus, o kad charakteris skiriais kaip diena ir naktis ir netgi labai labai...jam sunku suprast
Quote:

Originally Posted by Gabriele
Be to, su tokiu šuniu gi nenuobodu gyvent :wink:


rii 05-03-2007 23:13

As viena is tu,kuri rase Wolfin mail'a :D
Labai smagu skaityti jusu pasakojimus apie vilksunius :D Tikiuosi greitu laiku ir as tapti sauniojo vilksunio seimininke :D
Rita

Gabriele 05-03-2007 23:15

Quote:

Originally Posted by wolfin
kaip kam vieniems tai funn, kitiems ju isdaigos tikra kancia.

Na bent jau kai aš savo mažajį (nesvarbu, kad jis nevilkšunis, bet panašumų, tai turi :lol: ) kai randu išardžiusį narvą ir visur viska apversta ar dar ką jei būna pridirbęs, tai pradžioj aišku, nervuoja biški, bet po to pati juokiuos. Kai kiti pasižiūri ir stebisi kaip aš su tokiu šuniu galiu gyventi, tai aš būtent taip ir atsakau "Bet užat su tokiu šuniu niekada nebus nuobodu gyvent" :) Man dabar net keista kaip kiti šunys tokie ramūs :roll:

wolfin 05-03-2007 23:24

na dabar pasiruosk kancioms ir krikstui, jei islaikysi ) sveikinsim nauja seimos nari.

p.s. iki pasimatymo parodoje

Quote:

Originally Posted by rii
As viena is tu,kuri rase Wolfin mail'a :D
Labai smagu skaityti jusu pasakojimus apie vilksunius :D Tikiuosi greitu laiku ir as tapti sauniojo vilksunio seimininke :D
Rita


vike 05-03-2007 23:35

Na jeigu rašot gerąsias savybes :P
Šuo - kuriam šeimininkas ištiesų svarbus, ir ne dėl to, kad kitaip gaus į kailį, jei neateis.. Kaip rašė Vaiva, ištiesų puikiai jaučia kas man patinka, kas ne.. Ištiesų, namai verčiami tik kai būna vienas, kai aš namie gali visą dieną lovoje miegoti, kartas nuo karto ateidamas mane pabučiuot ir vėl lovon.. Tai šuo, kuris viskuo domisi, turi labai greitą reakciją, jei šiurkštokai, bet nepiktai žaidžia su kitais šunimis, tai su vaikais, yra begalo švelnus ir atsargus, laimingas būdamas jų kompanijoje.. Tai šuo, kurio neįmanoma nemylėti, net kartais kai jis ką nors negera daro tiesiog neina ištart ne.. Kaip gali drausmint, kai jis uodegą iškėlęs, visas spinduliuojantis laime, iš mamos kambario nuo stalo ima saldainius ir tekinas lekia man atnešti.. Galėčiau taip labai daug rašyt, man tai yra mano šuo, nors ir su savo nesąmonėm, bet nuostabus.. Kiekvienam savo.
Gabi, iš tavo pasakojimų kasdien susidarau įspūdį, kad Aalto savo "parazitizmu" baisiai panašus į Vaidilką ;) Tai parodo, kad visos "blogybės" nėra tik vilkšuniams būdinga..
Kaip tik prisiminiau vienos draugės, augina VA, pasakymus, kad niekada negalėtų su vilkšuniu gyvent, dėlto, kad jis neklauso idealiai po komandos, o pats dar pagalvoja, ar tikrai apsimoka daryt, tai tik parodo, kad kiekvienam savo..
Čia mano vakariniai pamąstymai.. :oops:

Gabriele 05-03-2007 23:49

[quote="vike"]
Gabi, iš tavo pasakojimų kasdien susidarau įspūdį, kad Aalto savo "parazitizmu" baisiai panašus į Vaidilką ;) quote]

Va va, užtat ir sakau, kad panašumų yra. Bet su tuo savo "parazitizmu" porą kartų vos neįvyko didelė nelaimė..
Na bet ką, norėjau vilkšunio, tai dabar bent jau panašų turiu :lol:

Gintautë 06-03-2007 09:28

Sveikos mergaitės. Mes auginam 2 vaikus, turėjom 14 metų vokietuką. Iki 1,5 metų visi vaikai vienodi. Viskas suraišiota, užklijuota. Vienų nepaliksi niekur nė 5 minutėm. Tik šunys po 1.5 metų tampa suaugę ir protingi, o vaikai išlieka vaikais visam gyvenimui. Tai nežinau kas yra sunkiau.


All times are GMT +2. The time now is 23:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org