Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Off topic (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Inne organizacje kynologiczne (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=24894)

wolfin 19-03-2013 11:40

Inne organizacje kynologiczne
 
Quote:

Originally Posted by Wercyngetoryks (Bericht 452068)
Ja, póki co, mam tylko dwa owczarki długowłose :)

takie totalne OT- a wilczaki kedy bedzie cie miec to one w jakiej organizacii beda?

Wercyngetoryks 19-03-2013 12:19

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452082)
takie totalne OT- a wilczaki kedy bedzie cie miec to one w jakiej organizacii beda?

W tej co i ja jestem - Związek Kynologiczny - Oddział Kraków :)

wolfin 19-03-2013 13:06

Quote:

Originally Posted by Wercyngetoryks (Bericht 452087)
W tej co i ja jestem - Związek Kynologiczny - Oddział Kraków :)

a na linku to jakas nie wiadoma organizacja jest :) no i nie wiem jak tam z czlonkowstwiem w 2 od razu :) u nas tak nie mozna. czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?

Wercyngetoryks 19-03-2013 14:33

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452089)
a na linku to jakas nie wiadoma organizacja jest :) no i nie wiem jak tam z czlonkowstwiem w 2 od razu :) u nas tak nie mozna. czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?

Tłumaczę: na linku to jest nazwa WEEBLY - tam można robić samemu stronkę internetowa za free. Ja i tylko ja należę do Związku Kynologicznego - moje suczki nie należą nigdzie.

Wiem, że u nas nie wolno należeć gdzie indziej :)

A tak przy okazji - mam na imię Joanna :)

wolfin 19-03-2013 15:51

Quote:

Originally Posted by Wercyngetoryks (Bericht 452099)
Tłumaczę: na linku to jest nazwa WEEBLY - tam można robić samemu stronkę internetowa za free. Ja i tylko ja należę do Związku Kynologicznego - moje suczki nie należą nigdzie.

Wiem, że u nas nie wolno należeć gdzie indziej :)

A tak przy okazji - mam na imię Joanna :)

witaj :) ale co z tego ze to free web site :) wazna informacja na nim :)

Wercyngetoryks 19-03-2013 17:45

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452104)
witaj :) ale co z tego ze to free web site :) wazna informacja na nim :)

No i info mówi : należę do Związku Kynologicznego, moje suczki nie! Na czerwono na pierwszej stronie pod counterem :p

wolfin 19-03-2013 18:25

Quote:

Originally Posted by Wercyngetoryks (Bericht 452113)
No i info mówi : należę do Związku Kynologicznego, moje suczki nie! Na czerwono na pierwszej stronie pod counterem :p

przepraszam znalazlam cos dla mnie :) ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

p.s. takie pytanko a dla czego na WW wystawe tylko 3 sedziowe beda? to jaka ilosc psow bywa na WW wystawe?

jefta 19-03-2013 18:27

ooo poDakarowa suczka, jak charakter?

avgrunn 19-03-2013 18:39

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452117)
przepraszam znalazlam cos dla mnie :) ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

Daiva w przypadku tych innych organizacji to z owczarkami dlugowlosymi jest ciut inaczej, teraz od zeszlego roku sa akceptowane prze zwiazek, ale tylko te ktore sie urodzily od zwiazkowych rodzicow. Ja ze szkolenia znam kilku ludzi z innej organizacji, bardzo dbaja o swoje owczarki, szkola je, badaja, dobieraja krycia. Znam tez takich ktorzy byli w innej organizacji robili co chcieli czyli mnostwo psow mnostwo miotow, psy w kojcach, dzieki nowym zasadom wskoczyli do zkwp i robia dokladnie to samo tylko pod zwiazkiem. Nie ma reguly jak widac

Wercyngetoryks 19-03-2013 19:27

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452117)
przepraszam znalazlam cos dla mnie :) ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

p.s. takie pytanko a dla czego na WW wystawe tylko 3 sedziowe beda? to jaka ilosc psow bywa na WW wystawe?

Dobrze to potłumaczę trochę :)

Jest wiele organizacji kynologicznych w Polsce, do jednej z nich należałam sama. Ale po upływie pewnego czasu uznałam, że nie tędy droga i że nie podoba mi się za wiele rzeczy.
Sędziów w takich organizacjach jest nie wielu, w jednych 3, w innych 5. Zależy od aktywności członków i ich chęci zostania sędzią.

Ponieważ organizacje te powstały ( mówię o takich działających od min 10 lat) , aby zrzeszać Owczarki Niemieckie Długowłose - nieuznane wtedy przez FCI, to z reguły są dwa ringi - jeden dla ON'ów i drugi dla reszty ras - jeśli organizacja inne rasy posiada.

To jest średnio 80 psów, na światówce zdarza się nieco ponad 100. Na dwa ringi - dwóch sędziów :)

Po wejściu w życie ustawy o Ochronie Zwierząt powstało multum pseudoorganizacji, tylko po to, aby wydawać papiery psom, które często są niewiadomego pochodzenia. Ale jest to niestety zgodne z prawem - pies ma "rodowód" i sprzedający, ani kupujący nie popełnia przestępstwa. Nie wiem czy te nowe organizacje mają jakiekolwiek wystawy i wymogi hodowlane, bo nigdy się tym nie interesowałam.



PS Żeby było już całkowicie jasne: Moje DONki są niehodowlane! Mają dysplazję, a młodsza PNN do tego. NIE NALEŻĄ TERAZ NIGDZIE, SA NA KOLANKA! A z mojej rodziny ludzkiej to tylko ja się zajmuję kynologia i od pewnego czasu należę do ZKwP i NIGDZIE indziej. I Wilczak też tylko do ZKwP jak się pojawi. :)

Wercyngetoryks 19-03-2013 19:32

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 452118)
ooo poDakarowa suczka, jak charakter?

Charakter ma wymarzony jak dla mnie. Spokojna, zrównoważona. Zero agresji. kocha wszystkich ludzi i psy. Z sukami gorzej - ale tylko z tymi dużymi. Na małe nie zwraca uwagi.

wolfin 19-03-2013 20:03

dzieki :)
a jak teras z imieniem sedziego? jesli juz jestes cie w FCI to chyba sedziowac i byc sedzia w innej organizacii nie mozna? u nas na Litwie to taki regulamin jest ze tylko FCI albo nie FCI :) podwojnej pracy nie da sie robic.
hmmm to jesli tyle psow to po co bawi sie w world winner show :)

wolfin 19-03-2013 20:14

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 452119)
Daiva w przypadku tych innych organizacji to z owczarkami dlugowlosymi jest ciut inaczej.....

no ALE .... to tez takie troche .... klamstwo- z psow z rodowodami " nie hodowlany" robili hodowlanych psow. wiem ze sa w FCI teras, ale to takie obchodzenie regulaminow, to moze na wszystkie psy z ras " nie hodowlany" trzeba robic kluby i ich hodowac. ONek dlugowlosy nadal jest pod znakem zapytania bo duzo problemow maja. i ich przyjeli chyba tylko z tego powodu ze prawe polowa miotow byla z szczeniakami nie do hodowli. a niemcy spritne- z pieknego owczarka kedys zrobili to co widzimi dziszaj, to i pet klas zrobili rasowymi juz, jesli zaczne sie cos nowego tez zrobia :) kasa jest kasa.
nie wiem jak w PL a u nas to na UCI ida psy ktore nie sa hodowlane w FCI ( maja zle badania czy nie moga dociagnac do doskonalej oceny na wystawach czy inne problemy) to z tego powodu jakos trzymam distans

Wercyngetoryks 19-03-2013 20:24

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452140)
dzieki :)
a jak teras z imieniem sedziego? jesli juz jestes cie w FCI to chyba sedziowac i byc sedzia w innej organizacii nie mozna? u nas na Litwie to taki regulamin jest ze tylko FCI albo nie FCI :) podwojnej pracy nie da sie robic.
hmmm to jesli tyle psow to po co bawi sie w world winner show :)

No nie można! Dlatego z dniem rezygnacji wszelkie uprawnienia jakie posiadałam straciły swoja moc.

Wercyngetoryks 19-03-2013 20:27

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452145)
no ALE .... to tez takie troche .... klamstwo- z psow z rodowodami " nie hodowlany" robili hodowlanych psow. wiem ze sa w FCI teras, ale to takie obchodzenie regulaminow, to moze na wszystkie psy z ras " nie hodowlany" trzeba robic kluby i ich hodowac. ONek dlugowlosy nadal jest pod znakem zapytania bo duzo problemow maja. i ich przyjeli chyba tylko z tego powodu ze prawe polowa miotow byla z szczeniakami nie do hodowli. a niemcy spritne- z pieknego owczarka kedys zrobili to co widzimi dziszaj, to i pet klas zrobili rasowymi juz, jesli zaczne sie cos nowego tez zrobia :) kasa jest kasa.
nie wiem jak w PL a u nas to na UCI ida psy ktore nie sa hodowlane w FCI ( maja zle badania czy nie moga dociagnac do doskonalej oceny na wystawach czy inne problemy) to z tego powodu jakos trzymam distans

Myślę, że wszędzie jest podobnie. Są uczciwi hodowcy i tacy, którzy myślą tylko i wyłącznie o zarabianiu na psach. Smutne, ale prawdziwe :(

avgrunn 19-03-2013 20:31

Daiva ja ich nie bronie, ale wyobraz sobie co robisz jak chcesz owczarka krotkowlosego do wystaw , szkolenia itp, a Ci z niego rosnie owczarek dlugowlosy, za ktorego zaplacilas jak za pelnoprawnego przyszlego repa czyli 1500 zl (12 lat temu), hodowca sie dupa odwraca i ma gdzies, udaje ze to nie jego problem. My tak mielismy, tylko ze wtedy nam to nie robilo, pojawilismy sie na jednej wystawie, wskazalismy hodowce oszusta, ktory wciaz dziala w zwiazku u nas w Gdyni. Jak wzielismy Jazona to sie okazalo ze takich niespodzianek jak nasz Zuziu jest mnostwo i za kazdym razem hodowca mial w nosie, nawet sluchy chodzily ze za miastem ma kojce i tam bierze psy od innych skojarzen i wciska jako dzieci swojego glownego repa. Zuziu owszem mimo swietnego wygladu i charakteru sie nie nadaje do hodowli, niestety stawy to jakas masakra, choc ogolna kondycje ma genialna.
Wiec w jakis sposob rozumiem tych ludzi, Ci co znam robia psom badania, dbaja o nie i szkoda mi ze nie moga byc zwiazkowymi psami bo charakter maja genialny a na placu szkoleniowym to perelki.
Czy sa mniej zdrowe niz krotkowlose? Watpie, nasz ma problemy z dysplazja i kregoslupem, a ta przypadlosc nie rozroznia u owczarkow dlugosci wlosa

wolfin 19-03-2013 21:52

avgrun nie wiem jak w PL ale u nas juz na przedazy w rodowodzie wpisane jaka siersc maja szczeniaki i kupic psa dlugowlosowego z rodowodem normalnym nie da sie.
jasne ze wszedzie jest i te i inne, i to zalezy od czlowieka tez.

Joana to wiedza ze jest- mozna w zwiazku zaciac i kto wie moze spotkami sie kedys w ringu pod Twoim sedziostwem

p.s. pytanko nr 2? teras tak czytam ze w Pl duza problema z stawami u Onkow? ja czytam nasze 3 foruma o nich na LT i znam ledwo kilka psow ktore maja problemy z tym. a i linie chyba podobne sa i badanie tez sa robione tak samo. moze ma cie jakas idee dla czego tak jest

jefta 19-03-2013 22:04

Czasami dlugiego wlosa nie widac na przegladzie i mozna sie naciąć.
A co do uznania dlugiego wlosa. Ta odmiana realnie istniała, byla hodowana i pożądana wiec oficjalne dopuszczenie jej bylo tylko formalnym uznaniem stanu faktycznego. Nawet jesli bodzcem byla uciekajaca z SV i FCI kasa :lol:


ja regularnie czytam owczarkarskie forum i problem z dysplazja jest (w tym duzo lokci) :( oczywiscie nigdy nie u psow hodowcow ;-)

Puchatek 19-03-2013 22:08

Cześć, Joanno! :p
Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 452089)
czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?

Ja tylko wtrącę, że pytania Daivy nie są zaczepką. Tak dla Twojej wiedzy -Daiva to "stara" Hodowczyni litewska bliska naszym sercom. Swoje życie daje wilczakom i troszczy się o nie. Chyba dobrze by było dla rasy, gdyby rasa została pod skrzydłami ZK /od FCI/, a nie podryfowała w rejony innych organizacji/.
To, że pisze łamaną polszczyzną nie znaczy że nie rozumie i trzeba Jej pisać wielkimi literami. ;-)
/Nie ukrywam, że nie tylko Ją interesują Twoje odpowiedzi.... :)/

avgrunn 19-03-2013 22:45

12 lat temu hodowca wpuscil nam kilka 6-tygodniowych szczeniakow, wszystkie wygladaly tak samo- kudlate kulki. Hodowca zapewnil ze pies bedzie krotkowlosy i na wystawy, wpuscil pieknego tatusia i Jazon dostal rodowod zwiazku kynologicznego, ktory pozniej mozna bylo sobie wsadzic :twisted: jak pisalam hodowca dupek, niestety nie do ruszenia, choc moze niedlugo sie to zmieni :rock_3 W kazdym razie nie powstrzymalo nas to przed kochaniem go niezmiernie i szkoleniem go (tak tak Zuziu jest Pan Doktor i ma zdane IPO :) )


All times are GMT +2. The time now is 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org