Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Videos & photo stories (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Który tak potrafi - przyznawać się ;) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22066)

Predator 06-04-2012 22:01

Który tak potrafi - przyznawać się ;)
 
http://www.youtube.com/watch?v=1Gw09...eature=related

makota 07-04-2012 15:36

Dawno nie widziałam tego filmiku :)
Ten ACD jest faktycznie bardzo fajnie "zrobiony", ale jakby sie zastanowić, to nie są to sztuczki z "wysokiej półki" tak naprawdę (cofanie, obroty i komenda typu "zostaw/weź") niemniej jednak - bardzo efektownie wyglądają, trzeba przyznać ;)

Na mnie jednak największe wrażenie robią komendy takie jak np. warczenie na zawołanie - moim zdaniem jest to jednak trochę inna klasa zawodnicza :rock_3
Tak jak tu Luna prezentuje ->

http://www.youtube.com/watch?v=YUbmt-ze_os

Od wielu lat zastanawiam się jak zabrać się do nauki psa takiego aktorstwa, żeby oddzielić jego prawdziwe emocje od miny :confused2
Oczywiście testów szkoleniowych nie przeprowadzam ze względów bezpieczeństwa :lol:

jefta 07-04-2012 16:56

bardzo podobne do tego co robi ACD sa niektore cwiczenia IPO :)

wykonanie tych sztuczek takie raczej srednie, wahane, niechetne ale koncowka tuz przed wzieciem pilki z tymi zmylkowymi komendami bardzo mi sie podoba!!!

temu wolfdogowi tez sie przygladalam i zastanawiam sie czy te miny sa rzeczywiscie agresywne czy to wylapane jakies inne zachowania np. z lancucha lowczego?!

makota 07-04-2012 17:07

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 427978)
bardzo podobne do tego co robi ACD sa niektore cwiczenia IPO :)

wykonanie tych sztuczek takie raczej srednie, wahane, niechetne ale koncowka tuz przed wzieciem pilki z tymi zmylkowymi komendami bardzo mi sie podoba!!!

temu wolfdogowi tez sie przygladalam i zastanawiam sie czy te miny sa rzeczywiscie agresywne czy to wylapane jakies inne zachowania np. z lancucha lowczego?!


Też się zastanawiam właśnie, jak taką minę wyłapać, bez wyłapania agresji "w gratisie". Widziałam już sporo psów prezentujących taką "sztuczkę", większość z nich faktycznie bardzo szybko, po zwolnieniu komendy wraca do "normalnego" stanu umysłu... Co prawda nie widziałam takiego czegoś nigdy na żywo, ale wydaje mi się, że to faktycznie jedynie "gra" aktorska.
To pozostaje dla mnie zagadką od naprawdę dawna, do tej pory nikt nie udzielił mi odpowiedzi JAK czegoś takiego się psa uczy :D
A umiejętność niestety ryzykowna, bo łatwo w psie agresję wzmocnić, więc nie mogę sprawdzić, bu :lol:

Miru 07-04-2012 17:28

Takie wpatrywanie się w przedmiot, tudzież zwierze jest bardzo naturalne zarówno dla acd jak i astcd więc komend tego typu nie nazwała bym sztuczkami, a raczej przekierowaniem naturalnych zachowań jakie można zaobserwować u tych psów w trakcie pracy.

trunksia 07-04-2012 17:30

My chcieliśmy kiedyś wyklikać u Astarte pokazywanie w podobny sposób zębów (ale bez efektów dźwiękowych). Zauważyliśmy, że Asta szczerzy zęby jak jej się chuchnie dymem papierosowym w pysk. Ale ostatecznie uznałam, że walory zdrowotne są ważniejsze niż walory sztuczkowe i komenda "uśmiech" umarła śmiercią naturalną (bądź dymną ;) )

jefta 07-04-2012 21:33

sztuczkami nazwalam cofanie czy obroty ;-)

anula 07-04-2012 21:59

Robienie z psa pajaca ku uciesze gawiedzi...
Osobiscie wolalabym jakies bardziej uzyteczne komendy. Na przyklad: nie zabijaj sarny, jak ją dogonisz (albo mlodych dziczków...) Ktory wilczak wykona takie polecenie w 100%? To by było coś.

Predator 08-04-2012 00:06

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 427994)
Robienie z psa pajaca ku uciesze gawiedzi...

A tam od razu pajaca ;-) Mnie osobiście się bardzo podoba jak "trzyma ciśnienie" wg mnie to jest najlepsze w tym filmie...

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 427994)
Osobiscie wolalabym jakies bardziej uzyteczne komendy. Na przyklad: nie zabijaj sarny, jak ją dogonisz (albo mlodych dziczków...) Ktory wilczak wykona takie polecenie w 100%?

Nie chcąc wdawać się w polemikę ;) napiszę tylko, że chyba trochę za dużo byś wymagała... swoją drogą który pies by to w 100% wykonał? pewnie pasterskie(bo są pozbawione tej funkcjonalności) i nie które kanapowce ;) ale tak tylko gdybam :)

ps. swoją drogą ciekawe jak reagują te wilczaki które przebywały z sarnami ?(gdzieś widziałem fotki)

jefta 09-04-2012 10:04

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 427994)
Robienie z psa pajaca ku uciesze gawiedzi...
Osobiscie wolalabym jakies bardziej uzyteczne komendy. Na przyklad: nie zabijaj sarny, jak ją dogonisz (albo mlodych dziczków...) Ktory wilczak wykona takie polecenie w 100%? To by było coś.

Anula to co ten pies robi to wlasnie zatrzymanie polowania tyle ze dla niego zdobycza nie jest sarna ale pilka 8) mozliwosc kontroli na instynktem i popedami jest cecha podlegajaca selekcji hodowlanej. stad tyle glosow by nie zaliczac jako proby pracy jakis obidiencow i socjali tylko IPO i owce-bo tam sie to sprawdza :)


ta suka ze zdjec z sarnami zostala zwrocona hodowcy ze wgledu na ucieczki i klusownictwo. nic nie jest takie jakie sie wydaje :|

anula 09-04-2012 12:51

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 428042)
A ta suka ze zdjec z sarnami zostala zwrocona hodowcy ze wgledu na ucieczki i klusownictwo. nic nie jest takie jakie sie wydaje :|

Sarna chodzaca po wlasnym podworku najwyrazniej nie zalicza sie do zwierzyny lownej...
Poped w stosunku do pilki - :roll: - mialam to z poprzednim psem, nudzilo mnie to, a teraz...teraz nie mam, chocby sie czasem chcialo :lol:

jefta 19-10-2012 21:56

Quote:

Originally Posted by makota (Bericht 427979)
Też się zastanawiam właśnie, jak taką minę wyłapać, bez wyłapania agresji "w gratisie". Widziałam już sporo psów prezentujących taką "sztuczkę", większość z nich faktycznie bardzo szybko, po zwolnieniu komendy wraca do "normalnego" stanu umysłu... Co prawda nie widziałam takiego czegoś nigdy na żywo, ale wydaje mi się, że to faktycznie jedynie "gra" aktorska.

zapraszam na spotkanie :)



Zaintrygowalas mnie tym postem wtedy. Potem zobaczylam to na zywo. I po wielu przemysleniach nauczylam Sexy jej pierwszej sztuczki -PILNUJ:rock_3

makota 19-10-2012 22:06

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 441291)
zapraszam na spotkanie :)



Zaintrygowalas mnie tym postem wtedy. Potem zobaczylam to na zywo. I po wielu przemysleniach nauczylam Sexy jej pierwszej sztuczki -PILNUJ:rock_3

Oooo, więcej szczegółów, więcej szczegółów! :twisted:
Pochwalicie się nową umiejętnością? Jakiś filmik, albo co? Mi już ślinka leci :rock_3

jefta 19-10-2012 22:37

eeee filmik? to ma byc niespodzianka :evil:

CZLOWIEK -siad
Sexy siada
CZLOWIEK -waruj
Sexy kladzie sie (albo i nie zależnie od humoru bo ma komendy po niemiecku :twisted:)
CZLOWIEK -daj łapę
Sexy zdziwko
JA-ona tego nie umie
CZLOWIEK- to ona nic nie umie :shock:
no i tu nastapi wedlug scenariusza
JA- umie jeszcze pilnuj! :twisted:






nagram cos przy jutro przy swietle i wysle ;-)

Rybka 20-10-2012 00:05

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 441294)
eeee filmik? to ma byc niespodzianka :evil:

CZLOWIEK -siad
Sexy siada
CZLOWIEK -waruj
Sexy kladzie sie (albo i nie zależnie od humoru bo ma komendy po niemiecku :twisted:)
CZLOWIEK -daj łapę
Sexy zdziwko
JA-ona tego nie umie
CZLOWIEK- to ona nic nie umie :shock:
no i tu nastapi wedlug scenariusza
JA- umie jeszcze pilnuj! :twisted:






nagram cos przy jutro przy swietle i wysle ;-)

Jefta, błagam- uwiecznij minę człowieka, gdy Sexi zrobi mu "pilnuj!" :D

jefta 20-10-2012 00:55

jak sie uda to chetnie :twisted:
Rottek u ktorego to podpatrzylam jest duuuzo bardziej wiarygodny. My sie dopiero uczymy. Sexy groznie warczy i gryzie tylko kij. Mnie atakuje tak ostroznie. Adrenalinke mam tylko jak doskakuje, bo jak zaczyna grysc to robi to leciutko i tak na odwal-przeciez gryze daj kielbaske!


All times are GMT +2. The time now is 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org