Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Mapka kde žijí čsv (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=13091)

Hanka 04-01-2010 12:39

Mapka kde žijí čsv
 
Ahoj admine Pavle. Nešlo by stvořit, případně sem umístit nějakou mapku ČR, kam by si mohli majitelé čsv umístit vlaječku se jménem vlčáka, případně kontaktem na sebe? Něco jako mají poláci nebo italové. Tady se lidi shánějí na setkání a často jeden o druhém nevědí, i když bydlí nedaleko od sebe.
Já se tedy přiznám, že jsem PC analfabet a tohle neumím.
Nebo to třeba umí a vytvoří někdo jiný?

sdivokoukrvi 04-01-2010 12:51

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 266879)
Ahoj admine Pavle. Nešlo by stvořit, případně sem umístit nějakou mapku ČR, kam by si mohli majitelé čsv umístit vlaječku se jménem vlčáka, případně kontaktem na sebe? Něco jako mají poláci nebo italové. Tady se lidi shánějí na setkání a často jeden o druhém nevědí, i když bydlí nedaleko od sebe.
Já se tedy přiznám, že jsem PC analfabet a tohle neumím.
Nebo to třeba umí a vytvoří někdo jiný?

To je dobrý nápad, člověku by to usnadnilo vymýšlení s kým jít venčit. Bohužel ani já nemumím nic takovýhle ho vytvořit a když ne mapku, tak třeba databázi

leila 04-01-2010 12:52

google maps ponúka túto možnosť

Hanka 04-01-2010 12:55

Ahoj, to já vím, jen se mi na ní nikdy nepodařilo dát i nás. To byla myslím ta italská verze. ;)

leila 04-01-2010 13:13

som to pozerala, len akosi dovolí len mne doplňovať, ako tvorcovi mapky... chcela som otvorenú mapku, ale ešte som na to neprišla... skúsim, pozriem.

Helenasotis 04-01-2010 20:06

Mapa je založena (značku tam mám samozřejmě zatím jen já ;) )
Tady je MAPA ČSV V ČR A SR - stačí si na Google vytvořit účet a už můžete mapu upravovat - tedy přidávat do ní vlastní značky (taky bohužel mazat značky těch ostatních, no ale to zabezpečit opravdu neumím... Ale doufám, že tak dětinský snad nikdo nebude :stupid :rock_3)
Pokud při zadávání značky přepnete (přímo v té bublině) na "Formát RTF", můžete text libovolně formátova a přidat i foto...

Příjemnou zábavu a hodně radosti ze setkání ;)

PS: Pokud bude mít přece jen někdo potřebu mě z mapy vygumovat, směle do toho :blah

PPS: Pokud to někdo zvládne lépe - mapu + editaci - vůbec se tomu nebráním ;)

Hanka 04-01-2010 20:13

Tedy Helčo.....:nono To bychom ti přeci neudělali :twisted: .
Ale děkuji ti, já vím, že ty se s těmi PC kamarádíš přeci jen víc než já. Jdu to tedy zkusit.
Ahoj Hanka

Pavel 04-01-2010 23:48

Helenka-šikulka :D

Pavel 05-01-2010 06:34

Jinak Hani, zapoměl jsem Ti odpovědět. Co se týká mapy, která bybyla interaktivní na Wolfdofu, je to trošku problém. Asi nemá cenu, aby tu byla jen malá schematická mapka ČR, bez možnosti zvětšení. No a mapové podklady, podobné serverům google nebo seznam, je třeba zakoupit. Ceny se pohybují v desetitisících korun (podle rozlišení a typu). Pokud by tedy někdo byl ochoten sponzorsky nám legální licenci poskytnout myslím, že by se pak dalo o takové službě u nás na serveru uvažovat.

Hanka 05-01-2010 09:10

Ahoj, to nevadí, Helča už to vyřešila za nás i se mi podařilo se tam zaregistrovat a píchnout vlaječku. To je na mě výkon :lol:

saschia 05-01-2010 11:37

Dobry napad, uz som tam pridala Freiku aj Berena... Dik, Heli!

Pavel 05-01-2010 14:31

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 267076)
Ahoj, to nevadí, Helča už to vyřešila za nás i se mi podařilo se tam zaregistrovat a píchnout vlaječku. To je na mě výkon :lol:

No trochu zase srazím Tvé sebevědomí. Tvá vlaječka byla píchnutá jinde a v Kadani byla jedna bez popisku. Hned, jak jsem na to přišel, tak jsem to opravil :D

sdivokoukrvi 05-01-2010 14:38

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 267175)
No trochu zase srazím Tvé sebevědomí. Tvá vlaječka byla píchnutá jinde a v Kadani byla jedna bez popisku. Hned, jak jsem na to přišel, tak jsem to opravil :D

muheh mě to taky trvalo dlouho, než sem na to kápla, a bez rad bych si asi neporadila

Hanka 05-01-2010 14:40

Ty umíš jen kazit radost :evil:
Ale dík:p

Pavel Závodník 05-01-2010 20:26

Pomoc
 
Sice s PC umím celkem dost dobře v Google maps se ale neorientuju. Nemohl by zde někdo kdo se již úspěšně na mapu přidal, napsat nějaký popis jak vlaječku přidat. Díky moc určitě se to bude hodit více uživatelům. Pavel & Assyr 8)

Marianka.W 05-01-2010 20:40

Musíš si na Google založit účet a potom si na mapce klikneš na "Upravit", na mapě potom na symbol značky (obrácená modrá kapka), vyplníš a je to.

Pavel 05-01-2010 20:42

Už jsi tam

Helenasotis 05-01-2010 20:56

Jj, zjistila jsem, že s tím trochu zápasí více uživatelů (nápověda na Google není zcela ideální).

  1. první krok - registrace + přihlášení - VŠICHNI REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ GOOGLE MAJÍ PRÁVO MAPU UPRAVOVAT (není tedy třeba další povolování nebo jiná zvláštní práva)
  2. po otevření mapy si klikněte na tlačítko "Upravit" - vlevo nahoře (nad názvem mapy)
  3. pravým myšítkem klikněte na mapě do místa, kde chcete značku umístit a vyberte z nabídky "Přidat značku místa" (v případě, že se zcela nestrefíte - ZNAČKU LZE PŘESOUVAT - tedy dodatečně opravit - nepřidávejte zbytečně novu ;))
  4. v bublině přidané značky napište svůj popisek (přimlouvám se u ČSV za oficiální jména :) - ta užívaná třeba do závorky)
  5. kliknutím na "Formát RTF" můžet pomocí nabídky podobné, jako v tomto fóru, text udělat třeba tučný, barevný, přidat obrázek anebo aktivní odkaz
  6. pro přehlednost není na škodu udržovat abecední pořadí značek (na první místo jsem dala CHS, za ně jednotlivé pejsky) - nově přidanou značku v levém sloupci (seznamu) chytněte myší a táhněte ji na patřičné místo (když si každý zařadí svou zančku na správné místo, nebude se s tím muset nikdo pak půl hodiny mořit ;))
  7. po skončení všech úprav klikněte na tlačítko "Hotovo". Chcete-li úprav dělat více, pro jistotu si je ukládejte postupně pomocí tlačítka "Uložit". Na konci je ale třeba stejně vše potvrdit "Hotovo"
  8. COKOLI LZE OPRAVIT, DOPLNIT atd. Stačí opět kliknout na "Upravit" a můžete cokoli editovat. Na konci zase "Hotovo".
    Pokud se Vám nechtěně stane, že přidáte něco špatně nebo navíc, kliknutím na značku si otevřete její editaci a tím se otevře rovněž volba ji smazat (tak po sobě nechtěné double značky mažte ;) )
Tak, toť vše, snad to pomůže :)

Helenasotis 05-01-2010 21:01

Jinak mám radost, jak se nám mapička krásně zaplňuje :) - pošlete odkaz na ni dalším...

Pavel Závodník 05-01-2010 21:27

Díky
 
Díky moc za radu i za přidání na mapu. Alespon budu mít přehled o ČSV okolo mého bydliště vím pouze o dvou kteří jsou nedaleko, ale na mapě zatím nejsou.


All times are GMT +2. The time now is 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org