Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Spotkania i podróże (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=31)
-   -   XI. Spotkanie właścicieli CzW & IX. Memoriał Hokiego - 31.08.-02.09.2012 Późna (PL) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22385)

z Peronówki 26-07-2012 18:13

XI. Spotkanie właścicieli CzW & IX. Memoriał Hokiego - 31.08.-02.09.2012 Późna (PL)
 
International Wolfdog Sport Club i hodowla "z Peronówki"
ma przyjemność zaprosić wszystkich właścicieli i fanów czechosłowackich wilczaków na
XI. Międzynarodowe Spotkanie Właścicieli CzW w Późnej
oraz
IX. Memoriał Hokiego

Kiedy?
31.08.-02.09.2012

Gdzie?
Późna 26 koło Gubina

Program:

31.08. (piątek)
przyjazd uczestników od 18:00
wieczorna zabawa do białego rana

01.09. (sobota)
08:00 śniadanie
09:00 otwarcie spotkania
09:30 szkolenie: tropienie, posłuszenstwo, obrona
12:00 obiad
12:30 rozpoczęcie zawodów "Memorial Hokiego"
19:00 kolacja
19:30 ogłoszenie wyników zawodów i rozdanie nagród
po zmroku wypuscimy lampiony dedykowane "nieobecnym" = psom, ktore odeszły za tęczowy most
do rana - grilowanie przy ognisku

02.09. (niedziela)
08:00 śniadanie
09:00 bonitacja i przegląd młodych
13:00 obiad
13:30 ogłoszenie wyników bonitacji
14:00 szkolenie
ok. 16:00 odjazd uczestników (oczywiście można zostać do późnej nocy, a nawet rana)


"Memorial Hokiego"
Już IX. edycja zawodów organizowany ku pamieci Hokiego z Molu Es, który właśnie tutaj zmarł w roku 2003.
Odbedą się tradycyjne dyscypliny, które w pórownaniu do poprzednich edycji jak zwykle trochę zmienimy. Konkurencje są przewidziane tak, aby mogły wziąć w nich udział zarówno psy bardziej zaawansowane, z zaliczonymi egzaminami, jak i całkowici amatorzy.
Podstawą jest dobra socjalizacja psa i podstawowe posłuszenstwo.

Ćwiczenia

Kategoria dla początkujących
(posłuszenstwo na smyczy)
1. Przywołanie
2. Chodzenie przy nodze
3. Przejście przez grupę ludzi
4. Siad-waruj-stój przy nodze przewodnika
5. Dyscyplina Hoky"ego - siad-waruj z przewodnikiem
6. Dyscyplina Hoky"ego - przewożenie psa
7. Test charakteru u palika z przewodnikiem
8. Niespodzianka
9. Pozostawienie psa w pozycji waruj

Kategoria zaawansowanych (posłuszenstwo bez smyczy)
1. Przywołanie
2. Chodzenie przy nodze
3. Skok przez przeszkodę 1m
4. Siad-waruj-stój 3 kroki przed przewodnikiem
5. Dyscyplina Hoky"ego - siad-waruj z przewodnikiem
6. Dyscyplina Hoky"ego - przewożenie psa
5. Dyscyplina Hoky"ego - siad-waruj z przewodnikiem
7. Test charakteru u palika bez przewodnika
8. Niespodzianka
9. Pozostawienie psa w pozycji waruj

Uczestnictwo (prawie) obowiązkowe!
Chętnym, którzy przyjechali bez psa, psy mogą zostaa wypożyczone! ;)

Bonitacja i przegląd młodych:

Czym jest przegląd hodowlany?
W krajach pochodzenia rasy przegląd hodowlany decyduje czy dany pies zostanie dopuszczony do hodowli. W Polsce jest to najlepsza i najbardziej obiektywna forma sprawdzenia swojego psa tak pod względem eksterieru, jak i charakteru. To test, który powinien mieć zaliczony każdy wilczak. W tym roku nastąpiła zmiana - bonitacja odbędzie się według nowego litewskiego regulaminu. Powinno się Wam spodobać...

Co jest oceniane?
U szczeniąt (na przeglądzie młodych) sędzia próbuje ocenia przyszłą wartość hodowlaną danego szczeniaka - właściciel dostaje dokładny i bardzo szczegółowy opis swojego psa wraz z ogólną oceną (wybitnie obiecujący, obiecujący, mniej obiecujący).
U dorosłych psów (na przeglądzie hodowlanym) ocena jest o wiele bardziej dokładna - cały pies jest mierzony, wypisane zostają jego wszystkie wady (i zalety). Drugą częścią bonitacji jest test charakteru - reakcja na strzał i atak pozoranta podczas którego pies nie może okazywać strachu. W litewskiej bonitacji nie ma! P - nikt nie ocenia psa, gdyż mało kiedy ma to obecnie cokolwiek wspólnego z rzeczywistą wartością psa = pies idealny z jedną, jedną wadą otrzymuje obecnie o wiele gorsze "P" niż pies poniżej średniej (który wszystko ma słabe, abo przeciętne).

Kategorie wiekowe:
przegląd młodych (svod mladych):
dla szczeniąt i młodych psów od 3 do 15 miesięcy (ale od biedy mogą być i starsze)
przegląd hodowlany (bonitacja):
od 15 miesięcy

Sedziuje:
Daiva Rimaityte (LT)

Opłaty:
przegląd młodych: 30 ZL
bonitacja: 60 ZL

Co trzeba mieć ze sobą:
- rodowód psa
- jeśli możliwe także wynik prześwietlenia na dysplazje





Ile to bedzie kosztować?

Opłata za spotkanie:
80 ZL/osobę
W cenie jest nocleg, pełne wyżywienie, napoje, zgłoszenie na zawody.
Dodatkowe opłaty (za bonitacje) nalezy ujścić oddzielnie.

Opłate można wpłacić przelewem na konto:
46 2490 1044 0000 4200 2656 3719 (SYNC)
Małgorzata Peron, Późna 26, 66-620 Gubin
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko

lub zapłacić na miejscu. Proszę jednak w miarę możliwości o przelewanie pieniędzy na konto, bo bardzo ułatwia nam to życie. Na spotkaniou tyle się dzieje, że niewiele jest czasu na sprawy finansowe... ;)



Jak się do nas dostać?

Późnej nie ma praktycznie na żadnej mapie, więc zamieściliśmy tu pomoc jak do nas dojechać.

Wygląda to dosyć skomplikowanie, ale dojazd jest bardzo łatwy: od Zielonej Góry trzeba kierować się na przejście graniczne Gubin/Gubinek czyli jechać cały czas drogą w kierunku Niemiec. I tak praktycznie do samej granicy - nie odbijać na Gubin!!!. Ok. 500 metrów przed przejściem (nieczynnego terminalu nie da się przoczyć), za pierwszą stacją benzynową (zółta stacja Apexim AB po prawej stronie) należy odbić w lewo na Starosiedle/Grabice i potem jechać cały czas prosto (ok. 10km) - nie skrecać w lewo tak jak droga główna!!!. Za wsią "Markosice" trzeba wyostrzyć czujność - po ok. 2-3 km w lesie po prawej stronie będzie przystanek autobusowy, a zaraz za nim droga do Późnej. To właśnie droga do nas. Znaleźć numer 26 jest bardzo łatwo - wybór też nie jest duży ;). Wjeżdzając do wioski trzeba sieę trzymać cienkiej asfaltowej dróżki. Gdy asfalt skończy się "skrzyżowaniem" dróg należy skręcić w prawo w piaszczystą drogę. Tuż koło niej widać będzie namioty. Tego nie da się przeoczyć... ;)

Mapa tutaj:
http://www.zperonowki.com/pics/images/mapa.jpg

Co ze sobą wziąć?

Śpiwory
Namioty
Sprzęt:
krótka smycz
kaganiec
obroża
łańcuch do uwiązania psa
jedzenie dla psa


Zakwaterowanie:
- we własnych namiotach/przyczepach
- "na sianie" (w zasadzie bez ograniczeń)
Przy terminalu otwarto dwie nowe agroturystyki - dowiem się jak wygląda możliwość noclegu u nich


Informacje i zgłoszenia:
Z względu na potrzebę zakupu potraw, przygotowania noclegu, dyplomów, itd. prosimy o zgłaszanie się uczestników do 26.08.2012. Co prawda to tylko ogólny termin i spóźnialscy są mile widziani, ale znajomość ilości uczestników pomaga nam w organizacji...

Margo
tel: 0 601 812184
email: [email protected]

Gia 26-07-2012 19:44

My standardowo, choć w powiększonym składzie :)

Malo, ja + 2 dziewczynki (rezerwujemy sianko jak zawsze!!!)
Z nami będzie Kaya i Kuba z Mandżurem, pewnie wybiorą namiot ze względu na zeszłoroczne chrapanie Przemka :diablotin

avgrunn 26-07-2012 20:49

Tez sie pojawimy, oczywiscie jamniol z nami , takze uwaga na malego rudego mendziocha Karolka :)


EDIT: Aha my tak celujemy by byc w piatek wczesniej, wiec jak w czyms pomoc to my bardzo chetnie :)

Wonderfull Wolf ES 26-07-2012 21:25

Margo, a Ty nie byłaś ostatnio nad morzem ??? Tablicę Ci wmurowali w chodnik:

https://lh3.googleusercontent.com/-p...s720/margo.JPG

:p:p:p:p

avgrunn 26-07-2012 21:41

Lapkow brakuje na tym kamieniu :rock_3
No ja w Trojmiescie nie moge nie pamietac skad Urciowy jest, codziennie mijam choc jeden samochod z imieniem Margo, dzisiaj byly 3;)

anula 26-07-2012 22:52

nerwica natręctw sie rozprzestrzenia po Polsce :)...

szasztin 27-07-2012 08:04

My z Imbusem meldujemy sie juz w piatek - gotowi do wszelakiej pomocy!!!
NOOOOO I JUŻ SIE NIE MOGĘ DOCZEKAĆ!!!!!!!!!!!

Jasmina 27-07-2012 13:41

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 435581)
My standardowo, choć w powiększonym składzie :)

Powiekszę Wam ten skład rodzinny, bedę ja, Oskar i Jaredzik :phttps://lh6.googleusercontent.com/-3...0/DSC01186.JPG

Kaykolot 27-07-2012 14:40

tak będziemy z Mandżurem..w tym roku nie musimy wcześnie wstać i przejechać tyle km, mogę się tym samym bardziej zmęczyć i znieczulić i Przemek może chrapać ile i jak głośno chce :D więc myślę że się dołączymy do siankowego wyrka :)

GRABA 27-07-2012 20:56

Quote:

Originally Posted by Wonderfull Wolf ES (Bericht 435589)
Margo, a Ty nie byłaś ostatnio nad morzem ??? Tablicę Ci wmurowali w chodnik:

https://lh3.googleusercontent.com/-p...s720/margo.JPG

:p:p:p:p

hehe ale czad~!!!!

Mi już wstyd kolejny raz pisać, że się wybierałam, ale nic z tego................... NO ale znowu nic z tego:(

Bardzo mi żal, ale nowe wyzwania w pracy, niestety kasują mi czas, w zasadzie czasu wolnego nie mam, a to co uda mi się z dnia odciąć od pracy, przeznaczam na rodzinę i psiaki. Zatem kolejne dwa miesiące dla mnie będą ostre. Róbcie dużo fotek!

Gia 27-07-2012 23:39

Quote:

Originally Posted by Jasmina (Bericht 435622)
Powiekszę Wam ten skład rodzinny, bedę ja, Oskar i Jaredzik :phttps://lh6.googleusercontent.com/-3...0/DSC01186.JPG

Achhhh, ta szydera w oczach ;)

Noooo... liczymy na Was, ale nie chciałam się za Was wypowiadać, żeby nie było, że tak ciągle marudzę :rock_3

Quote:

Originally Posted by Kaykolot (Bericht 435628)
tak będziemy z Mandżurem..w tym roku nie musimy wcześnie wstać i przejechać tyle km, mogę się tym samym bardziej zmęczyć i znieczulić i Przemek może chrapać ile i jak głośno chce :lol: więc myślę że się dołączymy do siankowego wyrka :)

Za Ciebie się wypowiedziałam, bo w najśmielszych snach się nie spodziewałam, że się sama tu odezwiesz :twisted:

Krzysiek z Kasią i Prestą mieli być. I mieliśmy Kasi urodziny obchodzić, gdyby Późna była wg starego planu :( A tak 1 września mają wesele.. ale będę ich molestować, żeby choć na chwilę wpadli :)

erendil 29-07-2012 12:57

Quote:

Originally Posted by Jasmina (Bericht 435622)
Powiekszę Wam ten skład rodzinny, bedę ja, Oskar i Jaredzik :phttps://lh6.googleusercontent.com/-3...0/DSC01186.JPG

A ja tak patrzę na to zdjęcie i myślę ale ładny pies, podobny do Mandżura, noooo i proszę podpis że to z hodowli Ewy :) Przystojniaczek z niego, podobnie jak z braciszka fajnie,że zobaczymy ich razem na żywo w Późnej. My też będziemy z Dawidem i Vapulą i również rezerwujemy sobie miejsce na sianie, co do chrapania nie wiem czy wszyscy nie pouciekają jak usłyszą
Dawida :roll: Może zorganizujemy im jakieś zawody??? :rock_3

Gia 30-07-2012 08:31

Paula dzięki :) Jaredzik śliczny i strasznie przyjazny :)

A co do chrapania to jest sposób... może zasną przy stole podczas degustacji :rock_3

Gia 30-07-2012 08:33

Quote:

Originally Posted by Kaykolot (Bericht 435628)
tak będziemy z Mandżurem..w tym roku nie musimy wcześnie wstać i przejechać tyle km, mogę się tym samym bardziej zmęczyć i znieczulić i Przemek może chrapać ile i jak głośno chce :D więc myślę że się dołączymy do siankowego wyrka :)

No ja nie jestem pewna, czy możesz się aż tak zmęczyć i znieczulić :twisted:
Mandżurek niby szczeniaczek, ale ja bym go z dala trzymała od starszych chłopaków, choć podejrzewam, że wbrew jego woli :twisted:

Kaykolot 30-07-2012 10:20

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 435766)
No ja nie jestem pewna, czy możesz się aż tak zmęczyć i znieczulić :twisted:
Mandżurek niby szczeniaczek, ale ja bym go z dala trzymała od starszych chłopaków, choć podejrzewam, że wbrew jego woli :twisted:

hehe zobaczymy, znajdzie się jakiś sposób, są zawsze zatyczki do uszu..a Mandzur? no tak, na bank będzie ciągnął do chłopaków, ale jak sytuacje w przeszłości pokazały, że i sunie umiały mu szybko wytłumaczyć że nie podchodzi się tak o do każdego..

ale przyznaję, że troszkę obawiam się zawodów chłopaków..oby stodoła ustała :twisted:

z Peronówki 02-08-2012 23:38

KONKURS

Lenka oglosila konkurs:

Vyhlašuji soutěž o nejlepší foto na téma "Pohádka o Červené Karkulce". Podmínky: aspoň jeden vlčák na fotce. Posílejte na moji Zeď - uveďte své jméno a jméno psa. Vyhlášení v Poźne, cena: bábovka a víno.


"Ogłaszam konkurs na najlepsze zdjęcie na temat "Opowieść o Czerwonym Kapturku".
Warunki: minimalnie jeden wilczak na fotce. Wyślijcie je mi na FB (http://www.facebook.com/lenka.wolfeather) - podajcie swoje imię i imię psa. Ogłoszenie wyników w Późnej, nagroda: ciasto i wino.

erendil 03-08-2012 21:46

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 435765)
Paula dzięki :) Jaredzik śliczny i strasznie przyjazny :)

A co do chrapania to jest sposób... może zasną przy stole podczas degustacji :rock_3

Taaa i to u mojego lubego jest bardzo prawdopodobne :roll:

pb_lobo 15-08-2012 12:45

Mozliwe,ze ja z Urukiem bedziemy, ale potwierdzimy to jakos ok 26 sierpnia, bo bedziemy w trasie.

z Peronówki 15-08-2012 19:11

OK, wiec tak:

- rzeznik dogadany. W piatek bedzie swierzonka... A grilowac i piec bedziemy wyroby "eko"... ;)

- Pavel sprawdza sprzet do coursingu - trzymajcie kciuki... ;)

- jak sie uda to przyjedzie 100kg kosci dla Burych... ;) Bylaby zabawa jak z grilowanymi kaczkami... ;)

(cos jeszcze mi umknelo, ale przypomne sobie...)

z Peronówki 15-08-2012 19:16

Quote:

Originally Posted by pb_lobo (Bericht 436693)
Mozliwe,ze ja z Urukiem bedziemy, ale potwierdzimy to jakos ok 26 sierpnia, bo bedziemy w trasie.

Trzymam kciuki, aby udalo sie Wam dotrzec... :) Babcia bylaby zachwycona. My tez... :)


All times are GMT +2. The time now is 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org