Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   ČSV v nouzi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Našel se československý vlčák (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=16381)

wolf 30-12-2010 09:13

Našel se československý vlčák
 
Volal mi pán, že našel čsv, tak předávám informace.

dne 28. 12 u obce Ochoz u Brna se našel pes čs vlčáka, vypadá mladě, má čip, bohužel jeho číslo jsem v registrech nenašel, začíná 978. tel. 728 139 356

Pavel 30-12-2010 09:35

Je potřeba celé číslo čipu, abychom mohli dohledat, kdo to je ?

alexa 30-12-2010 13:19

Pokud se jedná o mladého čipovaného psa s PP (nar. po 1. 1. 2007), pak v případě, že napíšete celé číslo čipu není problém identitu psa dohledat na plemenné knize. Pokud je pes narozen dříve než 1. 1. 2007, pak přes plemennou knihu lze najít jen psy, jejichž číslo čipu na plemennou knihu jejich chovatelé či majitelé nahlásili. Povinně se čipují ČSV narození v ČR od 1. 1. 2007 a plemenná kniha jejich číslo uvádí i v jejich PP místo dříve uváděného tetovacího čísla, a tudíž u těchto psů má všechna čísla čipů v databázi a dokáže podle nich psa dohledat.

Karel Skoupý

alexa 30-12-2010 13:39

Tak pana Smejkala (nálezce psa) už jsem kontaktoval a celé číslo čipu už mi poslal. Pes je zatím u něj - prý "je v pohodě". Jdu zkusit volat plemenku, ale mám obavu že mezi svátky budou mít dovolenou, takže identitu pejska se podaří dohledat až příští týden.

Karel Skoupý

wolf 30-12-2010 15:49

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 347694)
Tak pana Smejkala (nálezce psa) už jsem kontaktoval a celé číslo čipu už mi poslal. Pes je zatím u něj - prý "je v pohodě". Jdu zkusit volat plemenku, ale mám obavu že mezi svátky budou mít dovolenou, takže identitu pejska se podaří dohledat až příští týden.

Karel Skoupý

Podle mě bude zachvilku ten čip vyset někde na internetu.

Pavel 31-12-2010 18:20

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 347694)
Jdu zkusit volat plemenku, ale mám obavu že mezi svátky budou mít dovolenou, takže identitu pejska se podaří dohledat až příští týden.

Hoď ho sem, můžeme zkusit databázi.

alexa 02-01-2011 11:15

978101080043447

Stela 02-01-2011 15:06

Stejná čísla čípů, až na poslední trojčíslí mají některá moje štěňata, nevím jestli to může pomoci - jsou narozena 5.11.2009

Vlkodlak 02-01-2011 21:54

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 348149)
978101080043447

Národní registr toto číslo čipu nezná. Což nemusí nic znamenat, jen zas o možnost míň.

wolf 02-01-2011 23:24

čekal jsem měsíc, než mi psa zařadily do Národního registru... Je třeba moc brzo

alexa 03-01-2011 11:12

Takže nové informace - identita psa zjištěna, chovatel kontaktován, majitelka prý přes svátky nejspíš odjela mimo republiku a psa zřejmě nechala někomu na hlídání a on "vzal roha".

Karel

RadeKKK 03-01-2011 11:31

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 348284)
Takže nové informace - identita psa zjištěna, chovatel kontaktován, majitelka prý přes svátky nejspíš odjela mimo republiku a psa zřejmě nechala někomu na hlídání a on "vzal roha".

Karel

tak to je fain, že to dobře dopadlo. Ví někdo jak dopadlo hledání Urala LK?

wolf 03-01-2011 11:32

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 348284)
Takže nové informace - identita psa zjištěna, chovatel kontaktován, majitelka prý přes svátky nejspíš odjela mimo republiku a psa zřejmě nechala někomu na hlídání a on "vzal roha".

Karel

Kéž by takhle dopadl každý pes...

wolf 03-01-2011 11:37

Quote:

Originally Posted by RadeKKK (Bericht 348290)
tak to je fain, že to dobře dopadlo. Ví někdo jak dopadlo hledání Urala LK?

Už to budou 3 měsíce co Argoušek utekl. Každý den kontroluji mikročip na internetu a stále doufám.

alexa 03-01-2011 12:23

Quote:

Originally Posted by wolf (Bericht 348293)
Už to budou 3 měsíce co Argoušek utekl. Každý den kontroluji mikročip na internetu a stále doufám.

No je to tak dva nebo tři roky zpátky, co byla na Slovensku (myslím v Bratislavě nebo někde poblíž) na krytí jedna fenka z Čech (si teď ani za nic nevzpomenu na jméno) a tam jim zdrhla ... našla se taky za hodně dlouho, už nikdo moc nedoufal. Bylo to i tady na fóru.

K.

RadeKKK 03-01-2011 12:49

Quote:

Originally Posted by wolf (Bericht 348293)
Už to budou 3 měsíce co Argoušek utekl. Každý den kontroluji mikročip na internetu a stále doufám.

Držím palce, stále to mám na stránkách

LenkaR 18-02-2011 10:25

1 Attachment(s)
Narazila jsem na stránky města Kadaň, nevím jak moc to je aktuální:
Dasty:
Československý vlčák asi 2letý. Poslušný a přátelský, ale nehodí se k dětem, hůř snese jiné psy a
potřebuje kvalitní oplocení.


LenkaR 18-02-2011 10:54

Ještě na jednoho jsem narazila, omlouvám se pokud to je kříženec, nejsem znalec chci jen pomoci:


Pavel 18-02-2011 11:01

Je to kříženec, proto jsem smazal odkaz.

leila 18-02-2011 11:06

OT: keď sme už pri inzerovaní krížencov, prečo sú potom v ponuke dole vpravo inzerované aj psy s nápisom MIX? alebo NON FCI? teraz bol zoznam trochu redukovaný, no stále ú tam také psíky, hlavne z tej stránky, ktorá poskytuje pomoc týraným a nechceným ČSV. ako, mne to nevadí, ale potom prečo sú mazané príspevky o krížencoch z fóra a v inzercii byť môžu? či už aj to zatrhnete?

Pavel 18-02-2011 11:21

Psi "MIX" jsem tam žádné nenašel a ani by se tam neměli objevovat. Pokud se něco takového stane, budu rád, když mne upozorníte. Psi "NON-FCI" jsou trochu jiný problém. Dlouho (roky) jsme diskutovali, zda budeme poskytovat prostor i chovatelům, keří chovají pod jinou organizací, než FCI. Nakonec jsme se shodli na tom, že ano. Jsou to stejní českoslovenští vlčáci jako ostatní. To, že podléhají jiným chovným podmínkám nic neznamená, protože ve většině zemí, kde se ČsV chovají pod FCI, žádné chovné podmínky neexistují, takže tito psi mají naprosto stejnou hodnotu.

leila 18-02-2011 11:29

do nedávna tam boli aj psy MIX. OK, keď náhodou, tak písnem správu. mne osobne to skutočne nevadí. len som si chcela ujasniť ako to funguje. dík za odpoveď.;)

Hanka 18-02-2011 11:44

Neboj, toho mám už zkouknutého (toho z Kadaně), je to cokoliv jen ne čsv, dokonce ani kříženec s ním :lol:

LenkaR 18-02-2011 11:55

Tak to jo,
jsme nemocní a malý se vzbudil v 6 ráno, tak jsem chtěla nějak užitečně využít čas, tak jsem projela web, no raději zbytečně než nedělat nic :-)

CDaniela 18-02-2011 13:52

Když jsem viděla že toto téma poskočilo, taky jsem poskočila.

Vlkodlak 18-02-2011 14:38

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 359977)
Jsou to stejní českoslovenští vlčáci jako ostatní. To, že podléhají jiným chovným podmínkám nic neznamená, protože ve většině zemí, kde se ČsV chovají pod FCI, žádné chovné podmínky neexistují, takže tito psi mají naprosto stejnou hodnotu.

Tak to je docela hustý kafe, řečeno dost nediplomaticky. Takže ostatní psi nemají hodnotu. Já jen doufám, že drtivá většina návštěvníků tohoto fóra má psy pro to, že je miluje a chová pro radost, že hlavní motivací není snaha "zachránit" plemeno hodnotným psem. To by teoreticky nechovní jedinci měli mít nižší hodnotu než chovní a tudíž by se nemuselo věnovat tolik prostoru jim pomoci. Nechci spustit diskusi na téma PP versus bez PP, jen trošku zamyšlení, jak občas někteří píší o živých tvorech.

SARKA 18-02-2011 17:51

http://www.wolfdog.org/ita/dbase/d11916.html

http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d9961.html

Nasla jsem v databasi 2 cevecka,co znamena mix a co vykricnik.
Diky za odpoved.

Pavel 18-02-2011 18:41

Quote:

Originally Posted by Vlkodlak (Bericht 360026)
Tak to je docela hustý kafe, řečeno dost nediplomaticky. Takže ostatní psi nemají hodnotu. Já jen doufám, že drtivá většina návštěvníků tohoto fóra má psy pro to, že je miluje a chová pro radost, že hlavní motivací není snaha "zachránit" plemeno hodnotným psem. To by teoreticky nechovní jedinci měli mít nižší hodnotu než chovní a tudíž by se nemuselo věnovat tolik prostoru jim pomoci. Nechci spustit diskusi na téma PP versus bez PP, jen trošku zamyšlení, jak občas někteří píší o živých tvorech.

Tohle je server pro a o psech s PP. Pokud se tady píše o "hodnotě psa", pak je tím myšlena jeho hodnota pro chov. Možná jsi trochu nepochopila pojmy, ale i nechovný pes s PP má pro chov hodnotu právě v tom, že je z nějakých důvodů nechovný a tím se příště může chov vyvarovat chyb v sestavování chovných párů nebo podobně. Nemá to tedy nic společného s láskou ke psům nebo podobně. Samozřejmě pro chov československých vlčáků mají kříženci bez PP naprosto nulovou hodnotu.

CDaniela 18-02-2011 22:48

Quote:

Originally Posted by SARKA (Bericht 360055)

Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.

Anathema 18-02-2011 22:57

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 360112)
Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.

Japato že ne? Rodiče nejsou čvčka? V rodokmenech se moc nevyznám, ale z molu es a arimminium, které jsem tam zahlédla, jsou docela známá jména. Kuju za vysvětlení, taky mi přijde nádherný, na všech fotkách, které má v galerii, najít to jen tak na Googlu, nenapadlo by mě, že je to pes.
Hm?

Pouliche 18-02-2011 23:46

Quote:

Originally Posted by Anathema (Bericht 360116)
Japato že ne? Rodiče nejsou čvčka? V rodokmenech se moc nevyznám, ale z molu es a arimminium, které jsem tam zahlédla, jsou docela známá jména. Kuju za vysvětlení, taky mi přijde nádherný, na všech fotkách, které má v galerii, najít to jen tak na Googlu, nenapadlo by mě, že je to pes.
Hm?

Někdy se údaje v rodokmenu nemusejí shodovat se skutečností...

wolf 19-02-2011 02:16

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 360112)
Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.

To je extra vyšší třída :shock:

Anathema 19-02-2011 11:05

Quote:

Originally Posted by Pouliche (Bericht 360135)
Někdy se údaje v rodokmenu nemusejí shodovat se skutečností...

Tedy jakože si někdo pořídí křížence a pak ho vydává za nějaké štěně čsv, nebo že rodiče nejsou takoví, jak je uváděno v plemenné knize? Jak se to potom řeší s dalším chovem, nedostanou se pak do něj kříženci, kteří jsou vydáváni za čistokrevné psy, nebo jsou majitelé těchto krasavců natolik etičtí, že by se je do chovu ani zařadit nesnažili?

Pouliche 19-02-2011 12:52

Quote:

Originally Posted by Anathema (Bericht 360167)
Tedy jakože si někdo pořídí křížence a pak ho vydává za nějaké štěně čsv, nebo že rodiče nejsou takoví, jak je uváděno v plemenné knize? Jak se to potom řeší s dalším chovem, nedostanou se pak do něj kříženci, kteří jsou vydáváni za čistokrevné psy, nebo jsou majitelé těchto krasavců natolik etičtí, že by se je do chovu ani zařadit nesnažili?

Nejsem na tohle odborník :) , ale už se to tu někdy dřív řešilo trochu... "MIX" znamená, že se jedná o křížence ČSV (např, když v chovatelské stanice mají i jiné plemeno) a rodiče uvedeni v rodokmenu jsou zpochybněni. Všichni jejich potomci pak mají také tady v databázi stejné označení. Pokud vím, tak čévéčka pocházející z českého chovu, bývají důvěryhodná.

nanno 19-02-2011 12:56

mě by spíš zajimalo,kdo a jake důkazy jsou proti te feně že neni čistokrevná?
To jsi potom muže jen tak někdo pomyslet že tam to je křiženec tak mu dáme za jmeno MIX?musí se to snad někde dokazat a doložit že to není jen doměnka nebo spekulace.zajimalo by mě pokud,by jsi někdo koupil štěně od te feny jestli by se mohlo u nás uchovnit?Když budou vyřizeny PP.děkuji Hynek

Hanka 19-02-2011 20:10

Bohužel, takové důkazy v ruce nikdo mít nebude, protože těžko si majitel takového křížence nechá udělat DNA testy, aby se ukázalo, že jeho čsv není čistokrevné. Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží. A není to je Frank a Suski, je jich více. Mnohem více inofrmací je především na anglickém fóru, tam se to čas od času probírá.

nanno 19-02-2011 23:26

tak že u určiteho psa nebo feny muže jít i za doměnku?nebo jak je známo o pomluvy když někdo závidí.a s tím uchovněním mi někdo odpoví?děkuji

Monika 19-02-2011 23:32

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360333)
Bohužel, takové důkazy v ruce nikdo mít nebude, protože těžko si majitel takového křížence nechá udělat DNA testy, aby se ukázalo, že jeho čsv není čistokrevné. Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží. A není to je Frank a Suski, je jich více. Mnohem více inofrmací je především na anglickém fóru, tam se to čas od času probírá.

Vážení účastníci tohoto nedůvěryhodného fóra.
Wolfdog.org není žádný oficiální klub a ani mezinárodní organizaci FCI zastupujícího médium! Inteligentní člověk toto ví, do podobných diskusí se nezapojuje a diskuze na toto téma ZDE nevede.
Pisatelé a administrátoři by však měli velmi pečlivě vážit, pod co se podepisují. Označovat některá zvířata za "mix" bez toho, že mám v rukou důkazy je pomluva, protiprávní jednání a poškozování dobrého jméno chovatele.
Něktará ČSV se zdaleka svým typem nepřibližují standardu ČSV, jako zde označená zvířata.
Některá ČSV lze bez nadsázky označit za atypy, mutanty a vady nesoucí degeneráty, některým nesouhlasí původ, někteří jsou pro další chov nevyhovující a přesto se na nich "chová" pod záštitou řízeného chovu a vidinou světlých zítřků. Největší "množírna" je v současné době ČR...Co z těch spojení bude? Jaký má chovatel cíl?? Kam ta zvířata půjdou? Ví to vůbec někdo??

Ale to administrátorům wolfdogu nevadí. Ti shání především drby a je naprosto jedno, co je podložené a co smyšlené.
Jako kvočny, kterým se hodí zrní...jen když je do čeho klovat, že.

...a tak, nudící se "přátelé" klovejte a zobejte.....ko,ko,ko dák??;-)
Těším se na příspěvky Všeználků a Neználků zvláště, ty mě fakt baví! :)

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Solveig 20-02-2011 00:45

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360333)
Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží.

A JAK se to ví? To by mě vážně zajímalo, JAK? Opravdu, ví se to, protože existují nějaké důkazy? Asi ne, výše píšete, že důkazy nejsou. Tak jak teda? To se ptám úplně vážně, protože mi prostě přijde divný jenom na základě fotky prohlásit, že "tohle" a "tohle" není čsv. Nějak mi to hlava nebere a ráda bych se to dozvěděla. Díky za odpověď.

nanno 20-02-2011 00:53

to jsou správné otázky a také by mne zajímaly odpovědi.mimo i to konkrétně s uchovněním.

CDaniela 20-02-2011 15:03

Čévéčkáři jsou extra "udrbaný národ" takže se o každém zpochybnění původu hned mluví. Jisté ale je, že některým majitelům zvířat u kterých je veřejností zpochybňován původ to vadí do té míry, že žádají genetické testy. Když jim chovatel jejich štěněte odmítne poskytnout vzorky od rodičů nevyznívá to úplně v jeho prospěch. Maternita a paternita je nejjednodušším řešení jak zjistit skutečné rodiče, existují ale i jiné možnosti. Nebudu tu psát žádná konkrétní jména, ani názvy chovatelských stanic, ale několik dotazů týkajících se možnosti ověření původu jsem dostala. V krvi dnešních čsv koluje krev i jiných než původně použitých vlků, a německých ovčáků a není nikde psáno, že zvířata z takových spojení musí být méně kvalitní. Já osobně jsem ale zastáncem toho, že by člověk měl být seznámen s tím, co si za své peníze kupuje (když už to není v pp) aby pak nemusel hledat jiná zoufalá řešení, jak to zjistit.

Stela 20-02-2011 16:38

Toto téma se už probíralo i u fotky jednoho zajímavého psa na FB. Mě docela zarazilo, že většina těchto zvířat (pro mě tedy absolutně krásných), má stejný rodokmen jako ti naši - samozřejmě soudím podle uvedeného rodokmenu. Jejich rodokmen se skládá z "našich" českých psů. Proč tedy jsou tato zvířata tak odlišná byť krásná s velmi výrazným vlčím fenotypem (nikoliv podobný dnešním čsv).? Odkud takový exteriér tato zvířata narozdíl od těch našich získala? Nechápu jak najednou může po "normálních" rodičích vyskočit takový jedinec. Podle mě není také správné mít u některých psů "MIX" vykřičníky apod. To, že jsou jiní a podle "rodokmenu" by být neměli asi vidíme, ale nikdo to zpochybňovat nemůže.
Mě se tato zvířata moc líbí, ale opravdu asi s ČSV nic moc společného nemají. Bohužel je to slepá ulička a myslím, že většina majitelů ani neví, že si nekupují to co si myslí po rodičích x a y.
Škoda. Ale psát ke psům různé poznámky bez důkazů není správné.

CDaniela 20-02-2011 18:24

Quote:

Originally Posted by Stela (Bericht 360569)
Mě docela zarazilo, že většina těchto zvířat (pro mě tedy absolutně krásných)

Ano, většinou jsou velice krásní a mají zvláštní charisma.

Hanka 20-02-2011 21:13

Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím. Tedy si buď přečtěte anglickou diskuzi,kde se toto probírá nebo se zeptejte přímo admina. On jistě ví,proč k někomu tyhle poznámky píše.
Já mám čerstvou zkušenost od majitele mého štěněte.Před časem si dovezl dospělou fenku čsv s PP, dle inzerátu vhodnou na výcvik.Z velmi známé CHS na západ od nás. Protože bydlí přes půl světa daleko od fenky,nechal si ji poslat. To co přijelo rozhodně nebyl čsv a už vůbec ne vhodný na výcvik.Prakticky to je tak strašně plaché zvíře, že prožije zbytek života v kotci,protože vše ostatní ji děsí. Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.
Těchto kříženců je víc a víc.

Monika 20-02-2011 22:06

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360647)
Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím. Tedy si buď přečtěte anglickou diskuzi,kde se toto probírá nebo se zeptejte přímo admina. On jistě ví,proč k někomu tyhle poznámky píše.
Já mám čerstvou zkušenost od majitele mého štěněte.Před časem si dovezl dospělou fenku čsv s PP, dle inzerátu vhodnou na výcvik.Z velmi známé CHS na západ od nás. Protože bydlí přes půl světa daleko od fenky,nechal si ji poslat. To co přijelo rozhodně nebyl čsv a už vůbec ne vhodný na výcvik.Prakticky to je tak strašně plaché zvíře, že prožije zbytek života v kotci,protože vše ostatní ji děsí. Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.
Těchto kříženců je víc a víc.

Hm...:shock:
Ten "Někdo" si kupuje, nechá si poslat dospělou fenu ČSV, aniž jí viděl, znal, otestoval vlohy.... na výcvik???? Tak to musí být zvlášť velký "odborník" a o jeho "příčetnosti" mám velké pochybnosti, stejně tak, jako o testech DNA.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Solveig 20-02-2011 22:37

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360647)
Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím.

Já jsem se ale neptala na poznámky "mix". Psala jste, že se to o některých stanicích ví, tak přece také musíte vědět, jak se to ví. To je to, co jsem chtěla vědět. Jestli jsou teda nějaké důkazy, když to tvrdíte.

Že si někdo nechá poslat přes půl světa - to jako z USA?? - dospělou fenu na výcvik, je pro mě neuvěřitelný. A k těm testům - jelikož nejsem genetik, tak se musím zeptat. Z testů DNA se dá poznat, jestli je nějaké zvíře čistokrevné čsv? Určitě se dá poznat, jestli rodiče z rodokmenu sedí, pokud se jim udělají testy, ale fakt lze určit, že to byl mix čsv s "něčím"? To by se ale taky mělo dát poznat, s čím. Zejména pokud to bylo s vlkem. Kdyby je křížili s mopsy, asi by nevypadali tak nádherně...

CDaniela 20-02-2011 23:07

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360647)
Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.

A víš kdo test dělal a jaký konkrétně?

CDaniela 20-02-2011 23:14

Quote:

Originally Posted by Solveig (Bericht 360668)
Určitě se dá poznat, jestli rodiče z rodokmenu sedí, pokud se jim udělají testy, ale fakt lze určit, že to byl mix čsv s "něčím"?

Když nejsou k dispozici rodiče, mohou být k dispozici prarodiče, sourozenci atd.
To "něco" se ale určuje těžko.

Hanka 21-02-2011 08:50

Pro Solveig:
bylo to jeho první čsv. Bohužel, dřív než objevil, že existují tyto stránky. Prostě si nechal špatně poradit. Pro nás to je snadné, tady se najde spousta informací. Ale zkuste být z cizí země, kde čévéčka nejsou a bez wolfdogu hledat nějaké informace. Teď už to ví taky.
Ostatně- není to nic vyjímečného. I teď si někteří chudáci kupují čévéčko (v Itálii, Francii, Holandksu, atd atd ) a netuší, že to jsou kříženci. Nemusíme chodit daleko- viz. naše české Mutary. Mají pěkné rodokmeny čsv.
Jinak s jedním z těchto chovatelů se znám osobně, taky jsem se ptala proč to dělá a jestli se mu nelíbí naše plemeno takové jaké je, že do toho musí cosi míchat.
Pro Danielu: napíšu Ti privátně jestli chceš víc info. Jo, dělal oficiální testy.

CDaniela 21-02-2011 09:10

Kříženci existují a každý příčetný člověk je schopen si to přiznat.
Já si myslím, že pokud budou splňovat sdandard jak exteriérový, tak povahový, mohou být pro naše psy dokonce hodně prospěšní. Problém je ale s údaji v rodokmenu. Když si je koupí člověk, který opravdu vůbec neví, je v podstatě podveden.

Stela 21-02-2011 09:37

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 360710)
Kříženci existují a každý příčetný člověk je schopen si to přiznat.
Já si myslím, že pokud budou splňovat sdandard jak exteriérový, tak povahový, mohou být pro naše psy dokonce hodně prospěšní. Problém je ale s údaji v rodokmenu. Když si je koupí člověk, který opravdu vůbec neví, je v podstatě podveden.

Souhlasím, že by mohli být prospěchem, ale jak píšete muselo by se o nich vědět a dále s nimi jako s takovými zváířaty zacházet. Takto si myslíme, že ona matka je nebo není matkou (otec otcem) podle fenotypu očividně ne, ale nic s tím nenaděláme pokud ji má v rodokmenu. "Musíme" tomu věřit a brát to tak. Je to škoda.

CDaniela 21-02-2011 09:59

Quote:

Originally Posted by Stela (Bericht 360712)
Souhlasím, že by mohli být prospěchem, ale jak píšete muselo by se o nich vědět a dále s nimi jako s takovými zváířaty zacházet. Takto si myslíme, že ona matka je nebo není matkou (otec otcem) podle fenotypu očividně ne, ale nic s tím nenaděláme pokud ji má v rodokmenu. "Musíme" tomu věřit a brát to tak. Je to škoda.

Věřit tomu nemusíme, ale to je asi tak všechno :lol::lol:

Monika 21-02-2011 18:31

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 360708)
Pro Solveig:
Ale zkuste být z cizí země, kde čévéčka nejsou a bez wolfdogu hledat nějaké informace. Teď už to ví taky.
Ostatně- není to nic vyjímečného. I teď si někteří chudáci kupují čévéčko (v Itálii, Francii, Holandksu, atd atd ) a netuší, že to jsou kříženci. Nemusíme chodit daleko- viz. naše české Mutary. Mají pěkné rodokmeny čsv.

Bohužel, stále existují lidé, kteří nechápou systém Registrů FCI a to je a byl případ "Mutar"!
Tak s takovými lidmi se opravdu nedá nic dělat a kdyby tihle lidé byli u vzniku ČSV a počátcích křížení - plemeno by vůbec neexistovalo!
Občas je třeba se "vymknout" udělat krok kupředu, bez jistého výsledku. Tak vznikla a vznikají všechna plemena, na jejichž začátku vždy někdo děsně křičí a mluví o čistotě rasy. :(
A Registry?? Ty má většina plemen otevřené a pro mnohá plemena jsou žiivotně důležité!!
Lidé, kteří muví o "čistotě rasy" asi nikdy nepochopí, že nic takového neexistuje.
Plemena psů, koní ale i skotu....atd. atd. mají svůj standard a to je to, čeho je třeba se držet.
Některá ČSV vypadají jako "karikatury" ČSV, s chybějícími zuby, vadami skusu, konstituce, s kudrlinkami...s ridgy, s reprodukčními poruchami, nesou řadu vad. Je to vpořádku a jsou to stále ČSV??

A wolfdog.org?? - to je přece "drbárna." ;-)
To přeci není zdroj relevantních informací, nikdo takové totiž nedodává!
A ti, kdož svůj rozhled opírají jen o toto médium, byť populární, jsou odsouzeni k nevědomosti.
Mnoho informací a i zásadních, zde chybí.
Zde nejvíce záleží na tom, jak se brazilský admin vyspí, kdo je mu sympatický, komu doplní fotku (kterou někde ukradl :)) titul či zkoušku (když chce...)..a nebo vykřičníl! :)

Hezký zbytek dne přeje
Monika
http://www.wolfdogs.cz/

CDaniela 22-02-2011 10:58

Muraty bych zrovna na povrch netahala. Ty byly zlegalizovány nejhorším možných způsobem. Bohužel hlavně pro ně. Já osobně si vážím přístupu chovatelské stanice Foresta Incantata, ta jediná dodržuje pravidla.

Monika 22-02-2011 14:37

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 360981)
Muraty bych zrovna na povrch netahala. Ty byly zlegalizovány nejhorším možných způsobem. Bohužel hlavně pro ně. Já osobně si vážím přístupu chovatelské stanice Foresta Incantata, ta jediná dodržuje pravidla.

Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.
S některými omezenými lidmi se "nenechá dělat nic." jak jsem psala. Rozum a vzdělání jim nato nestačí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Dušan 22-02-2011 15:30

Quote:

Originally Posted by Monika (Bericht 361038)
Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.


Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Zajímalo by mě, jestli se sledují Mutary (jejich vrhy, pokud nějaké byly) z hlediska jejich pozitivního i negativního přínosu do chovu, pokud se tím někdo zabývá...např. vliv jejich čerstvé krve, exteriér, povaha...jestli existuje nějaká studie, která se tím zabývá, jestli bylo něco zveřejněno, jestli se toto vůbec sleduje nebo jaký je prostě stav. Ví o tom někdo něco?

Margo 22-02-2011 15:40

Quote:

Originally Posted by Dušan (Bericht 361050)
Zajímalo by mě, jestli se sledují Mutary (jejich vrhy, pokud nějaké byly) z hlediska jejich pozitivního i negativního přínosu do chovu, pokud se tím někdo zabývá...

]Nikdo nesleduje. Protože má to stejný význam jako sledování "pozitivního i negativního přínosu Saarloosu do chovu CSV"... ;) Stručně řečeno: to nemá smysl....

Dušan 22-02-2011 15:51

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 361051)
]Nikdo nesleduje. Protože má to stejný význam jako sledování "pozitivního i negativního přínosu Saarloosu do chovu CSV"... ;) Stručně řečeno: to nemá smysl....

Nejsem člen klubu, nemám klubové informace, pouze ty z klub. webu. O křížení Saarl. s čsv slyším teda poprvé.

CDaniela 22-02-2011 15:57

Quote:

Originally Posted by Monika (Bericht 361038)
Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.
S některými omezenými lidmi se "nenechá dělat nic." jak jsem psala. Rozum a vzdělání jim nato nestačí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Práce Andrey je možná zatím nedoceněná, ale také nedocenitelná. (Tuhle větu si nedávejte do překladače ;-) ) Každopádně kdo bude mít v rodokmenu psy z chovatelské stanice Foresta Incantata, ví na čem je a nemusí se ničeho bát.
Co se přístupu ostatních chovatelů, kteří dělají podobné exterimenty, týče, tak jejich zásluhou se brzy dopracujeme k situaci, která nastala v chovu německých ovčáků. Budeme dělat povině paternitu před prodejem štěňat.
To, že se někteří majitelé dožadují krevních testů svých štěňat zakoupených v jiných a často velice známých chovatelský stanicích mi příjde jako dost zoufalá situace. Vůbec mi to nepřípadá směšné. Protože oni se do tohoto koloběhu dostávají bez vlastního přičinění, nechtěně.

Margo 22-02-2011 15:57

Quote:

Originally Posted by Monika (Bericht 360854)
Občas je třeba se "vymknout" udělat krok kupředu, bez jistého výsledku. Tak vznikla a vznikají všechna plemena, na jejichž začátku vždy někdo děsně křičí a mluví o čistotě rasy. :(

Jedna otázka: jaký smysl má pro Tebe chovat CSV A Saarloosy? Proc take neudelas "krok kupredu"? ;) Proč nenechas registrovat svého Saarloosa Bowa v Itálii? Fabio Ti pomůže - budes mit chovnego "vlčáka" a potom take u sebe v chovu novou krev... ;)

Margo 22-02-2011 16:02

Quote:

Originally Posted by Dušan (Bericht 361055)
Nejsem člen klubu, nemám klubové informace, pouze ty z klub. webu. O křížení Saarl. s čsv slyším teda poprvé.

Mutary jsou výsledkem křížení bíleho kanadského vlka a psa v typu ovcaka. Takže nemají s CSV nic společného. Ale maji stejny nebo podobny puvod jako Saarloosy...

Margo 22-02-2011 16:26

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 361057)
Každopádně kdo bude mít v rodokmenu psy z chovatelské stanice Foresta Incantata, ví na čem je a nemusí se ničeho bát.

Souhlasím, že Andrea je fair, protože otevřeně píše, že chova Mutary, a ne CSV. Ale je to stale porušení pravidel toho co definujeme jako "chov čistokrevných psů".

Není žádný rozdíl mezi používáním Mutar a například kolie, bíglů, krisariku, nebo buldoku. V každém případě jsou to míšence...

Monika 22-02-2011 20:15

Quote:

Originally Posted by Dušan (Bericht 361055)
Nejsem člen klubu, nemám klubové informace, pouze ty z klub. webu. O křížení Saarl. s čsv slyším teda poprvé.


Mohu Vás ujistit, že všechna zvířata zapsáná v registru FCI - s tzv.LIR! - jsou sledována. Musí a jejich potomci taktéž.

Opakuji, registry jsou pro některá plemena životně důležité, tím nechci říci, že pro ČSV, mluvím např, o plemeni, jako je thajský ridžbek atd. atd...

Margo příspěvky mne než pobavily, jsou přihlouplé a fanatické a Margo přesně patří do skupiny lidí, kteří neví a ani nechtějí vědět co je Registr FCI a pravdou se nezabývají, jen drby a smyšlenkami a s tím se nedá fakt nic dělat! :lol::lol:

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Monika 22-02-2011 20:22

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 361058)
Jedna otázka: jaký smysl má pro Tebe chovat CSV A Saarloosy? Proc take neudelas "krok kupredu"? ;) Proč nenechas registrovat svého Saarloosa Bowa v Itálii? Fabio Ti pomůže - budes mit chovnego "vlčáka" a potom take u sebe v chovu novou krev... ;)

No a tohle mne fakt pobavilo. :):) Můj saarloos Bow je kastrován.
No, jak říkám s lidskou blbostí se fakt nedaná nic dělat a celá diskuse je fraška hodna než wolfdogu.org. a jeho polských či brazilských adminů!


Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Monika 22-02-2011 20:36

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 361057)
Práce Andrey je možná zatím nedoceněná, ale také nedocenitelná. (Tuhle větu si nedávejte do překladače ;-) ) Každopádně kdo bude mít v rodokmenu psy z chovatelské stanice Foresta Incantata, ví na čem je a nemusí se ničeho bát.
Co se přístupu ostatních chovatelů, kteří dělají podobné exterimenty, týče, tak jejich zásluhou se brzy dopracujeme k situaci, která nastala v chovu německých ovčáků. Budeme dělat povině paternitu před prodejem štěňat.
To, že se někteří majitelé dožadují krevních testů svých štěňat zakoupených v jiných a často velice známých chovatelský stanicích mi příjde jako dost zoufalá situace. Vůbec mi to nepřípadá směšné. Protože oni se do tohoto koloběhu dostávají bez vlastního přičinění, nechtěně.

No, já s paternitou zrovna souhlasím. Netřeba dělat z toho tragédii a vědu. Myslím, že by se tím zabránilo mnoha drbům a nejasnostem, nejen v zahraničí. Týká se to i našeho chovu. Nesouhlasí paternita?? Tak do Registru, pokud zvíře svým typem a povahou odpovídá - za čtyři generace se uvidí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

CDaniela 23-02-2011 09:00

Quote:

Originally Posted by Monika (Bericht 361117)
No, já s paternitou zrovna souhlasím. Netřeba dělat z toho tragédii a vědu. Myslím, že by se tím zabránilo mnoha drbům a nejasnostem, nejen v zahraničí. Týká se to i našeho chovu. Nesouhlasí paternita?? Tak do Registru, pokud zvíře svým typem a povahou odpovídá - za čtyři generace se uvidí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Takže mému dysplatickému Agarovi se blýská na lepší zítřky. To že budou zvířata po něm v typu a povahze vůbec nepochybuju :)))) že já ty holky vždycky při hárání vůbec hlídám. Amore Mio by možná s Anne Lee vytvořili taky moc hezký pár.

RadeKKK 23-02-2011 10:57

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 361158)
Takže mému dysplatickému Agarovi se blýská na lepší zítřky. To že budou zvířata po něm v typu a povahze vůbec nepochybuju :)))) že já ty holky vždycky při hárání vůbec hlídám. Amore Mio by možná s Anne Lee vytvořili taky moc hezký pár.

Agara si zamlouvám. Mě se vždycky líbil, s Valký se milujou :-) takže to bude dobrý skutek i krok vpřed a má i vzácnou krev.

Monika 23-02-2011 17:47

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 361158)
Takže mému dysplatickému Agarovi se blýská na lepší zítřky. To že budou zvířata po něm v typu a povahze vůbec nepochybuju :)))) že já ty holky vždycky při hárání vůbec hlídám. Amore Mio by možná s Anne Lee vytvořili taky moc hezký pár.

Danielo, tohle už je demagogie a snaha o vtip, že, byť chabý. :roll:
Těch poctivých chovatelů je a byla většina o různých "nehodách" nemluvím. To se může stát... Nepředpoklám, že by si někdo napsal do krycího listu např. "světového vítěze" a pak si doma nakryl "čímsi" ??? Proč? Z lenosti??
Tak směle do toho. Syn s matkou by taky mohl být fajn, ne??:):)

P.S. Pro Agara, jemu se bohužel už neblýská na nic, tak bych mu nic neslibovala v "pytlíku" bude mít asi už vítr, bohužel. :0(
A ještě poznámka, Registr Z a nebo P není žádná spása, pokud by potomci byli dysplatičtí, těžko by pokračoval.
Demagogické teorie rozvíjet netřeba, to opravdu nemá cenu a je to ztáta času pro všechny.
Každý chovatel by měl vědět, co chce a mít jasno, kam by měl jeho chov směřovat.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/

Pavel 23-02-2011 18:59

A máte to. Žádní kříženci ČsVxSWH s "čistými" papíry neexistují, žádní chovatelé tohle nedělají a vše, co je v registrech, podléhá velice přísné kontrole !!! Tak nezlobte, rejpalové a nekažte kšefty :p

CDaniela 23-02-2011 19:23

Quote:

Originally Posted by Monika (Bericht 361259)
Těch poctivých chovatelů je a byla většina o různých "nehodách" nemluvím.

Pak mi příjde absurdní aby ta většina poctivých chovatelů dokazovala svou pocitvost paternitou - což v reálu znamená několika tisíci korun navíc a to jen proto, že někde jinde jsou chovatelé nepoctiví.
Co se Agara týče, já bych ho zas tolik nepodceňovala :))

Monika 23-02-2011 20:57

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 361266)
A máte to. Žádní kříženci ČsVxSWH s "čistými" papíry neexistují, žádní chovatelé tohle nedělají a vše, co je v registrech, podléhá velice přísné kontrole !!! Tak nezlobte, rejpalové a nekažte kšefty :p

....ááá...tak znova....
Demagogické teorie rozvíjet netřeba, to opravdu nemá cenu a je to ztáta času pro všechny.
Každý chovatel by měl vědět, co chce a mít jasno, kam by měl jeho chov směřovat.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/


All times are GMT +2. The time now is 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org