Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Żywienie i zdrowie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Sposoby na modzele? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=18161)

Rona 14-05-2011 07:22

Sposoby na modzele?
 
Poprzednie lato było bardzo upalne, Lorcia leżała dużo na płytkach, a jako że ma bardzo szczupłe nogi po jakimś czasie na jednym łokciu zrobił jej się odcisk. Przez całą zimę walczyliśmy z nim smarując rożnymi maściami, głównie Alantanem. Rozkładałam miękkie koce w hallu, w klateczce, na parkiecie, itd. i za radą wetki zganiałam konsekwentnie na miękkie powierzchnie. Z czasem było coraz lepiej i modzel zniknął pod świeżym futerkiem.

Tymczasem znów zrobiło się ciepło i bura twardo układa tam, gdzie nie powinna :cry: Czy ktoś też ma ten problem? Może jest na to jakiś prosty sposób, którego nie znam? :?

Psicholog 14-05-2011 10:04

Niestety modzele się nie leczy tylko pielęgnuje, jak mówi zaprzyjaźniona Lek. Wet. U mnie najlepszed efekty udało się osiągnąć stosując maść Winterpad.
Jedyny minus to cena.
Pozdrawiam

Rybka 14-05-2011 11:28

Rona, sposoby na leczenie są ale nikt nie da Ci gwarancji, że poskutkują i że modzele nie będą wracać.
Więc nie wiem czy jest sens bawić się w leczenie.
Ja bym pozostała przy pielęgnacji skóry. Leczenie polega na podskórnych zastrzykach przeciwzapalnych w okolicach modzeli. Jak lek przestaje działać modzele często znów wychodzą.

Rona 14-05-2011 11:29

Quote:

Originally Posted by Psicholog (Bericht 377730)
Niestety modzele się nie leczy tylko pielęgnuje, jak mówi zaprzyjaźniona Lek. Wet. U mnie najlepszed efekty udało się osiągnąć stosując maść Winterpad.
Jedyny minus to cena.
Pozdrawiam

Dzięki wielkie, już zamówiłam :)

Psicholog 14-05-2011 11:35

Kilkanaście lat temu, gdy dostęp do nowoczesnych środków był ograniczony, metodą prób i błedów domowym sposobem, stosowałem maść propolisową.

Rona 14-05-2011 14:49

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 377741)
Rona, sposoby na leczenie są ale nikt nie da Ci gwarancji, że poskutkują i że modzele nie będą wracać.
Więc nie wiem czy jest sens bawić się w leczenie.
Ja bym pozostała przy pielęgnacji skóry. Leczenie polega na podskórnych zastrzykach przeciwzapalnych w okolicach modzeli. Jak lek przestaje działać modzele często znów wychodzą.

Dzięki za informację, nawet nie widziałam, że można próbować czegoś innego oprócz smarowania. Cały czas zastanawiam się co robić, żeby to świństwo się nie tworzyło? Skoro młoda upiera się, żeby leżeć na twardym (chłodnym) myślałam o owijaniu łokci czymś miękkim (gąbką?), ale czy to ma sens? :? Nie mieliśmy tego problemu z Tiną, choć leżała na płytkach więcej niż Lorka... Czyżby skłonność osobnicza? :?

Czas chyba przeprowadzić się do domu z ogródkiem, żeby psisko studziło się na miękkiej trawce. :p;)

Kasprzak 14-05-2011 15:45

Mam podobny problem w obrebie stawow lokciowych tylko ze mojemu mlodemu zbiera sie woda w kaletkach :| zalecenia na temat miekkiego podloza takie same i ciagle sciaganie wody zastrzyk przeciwzapalny miesiac spokoju i znowu to samo :shake wiec jezeli chodzi o powracajace chorobska to jest nas wiecej :)
Pozdrawiam

MagdaW 07-06-2011 16:58

A jak wyglądają odciski u psa ? tak jak u ludzi pęcherzyki z płynem w środku ?

jefta 07-06-2011 17:13

Taka czarna zgrubiala skora jak czasem robi sie na pietach. Ja smaruje heparyna i mascia z wit A. Nie znika ale nie powieksza sie i jest zupelnie bezbolesne.

MagdaW 07-06-2011 18:20

Acha, czyli Liszkam też ma modzele :(

Joanna 10-09-2012 16:25

My na jednej łapie musieliśmy się pokusić o interwencję chirurgiczną. Skórę mamy w tym miejscu miękką, modzel bezbolesny ale po sezonie "tarasowym" powiększył się na tyle, że zawlokłam psa do weterynarza. Zabieg w czerwcu. Skóra powoli zarasta sierścią. Smarujemy po prostu kremem do pielęgnacji sutków dla kobiet karmiących piersią lub linomagiem (co w ręce wpadnie). Zobaczymy niedługo, czy drugą łapę też utniemy czy zostawimy psa w spokoju bo radykalne rozwiązanie nie przyniosło efektu.

MagdaW 12-09-2012 10:19

Joanno a posiadasz może jakieś zdjęcie jak wyglądał ten modzel przed zabiegiem ?

Joanna 12-09-2012 13:01

Quote:

Originally Posted by MagdaW (Bericht 438442)
Joanno a posiadasz może jakieś zdjęcie jak wyglądał ten modzel przed zabiegiem ?

Niestety nie mam. Ale ten jest tylko nieco mniej..... nieładny.
http://dewi.zperonowki.com/galeria/v...G?m=1347447593
Edit: - on jest taki wystająco - napompowany. I - oczywiście - wymaziany na tłusto.

pb_lobo 27-02-2015 19:18

Co do winterpad sprawdziłam jego skład i stwierdziłam,że jest nie adekwatny do ceny (50zł?!) :
Skład:
Wazelina
Tlenek cynku - maść cynkowa
Olej z drzewa herbacianego
Olej z tymianku
Za pojedyncze produkty w aptece zapłaciłam 16 zł, niestety nie dostałam oleju z tymianku. Ukręciłam U. maść - myślę,że tak też można :)


All times are GMT +2. The time now is 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org