Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport & trénink (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=113)
-   -   ZV (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=20886)

nyaro 10-09-2011 23:11

ZV
 
nevite nahodou nekdo, jak je to letos s konanim ZVP v cechach?!

Marianka.W 11-09-2011 08:20

Letos už nijak.

CDaniela 11-09-2011 09:17

Quote:

Originally Posted by nyaro (Bericht 402886)
nevite nahodou nekdo, jak je to letos s konanim ZVP v cechach?!

Doporučuju Šamorín. Je to pro nás sice trochu z ruky ale jde o ideální trať a když nefouká od přehrady, je to pěkná projížďka i pro majitele ;-)

Marianka.W 11-09-2011 09:31

To je pravda. Až na tu vzdálenost je to ideální varianta.

nyaro 11-09-2011 09:40

o samorinu vim, ale je to pro me dost z ruky.. na krku pulrocni mimco a jediny dopravni prostredek ford puma :(
tak snad se u nas bude neco konat pristi rok
kazdopadne diky za informaci

Marianka.W 11-09-2011 11:22

Možná se na členské schůzi vyvrbí nějaká akce na jaro. Každopádně to chce dát najevo zájem, protože aby se zkoušky mohly konat, musí být přihlášeno minimální množství účastníků. Mám pocit, že je to pět, ale to si nejsem jistá.

Hanka 12-09-2011 07:30

Lenko. Víš, jak je v Šamoríně hezká projížďka. Mají vždy plno účastníků. Já si myslím, že je to hlavně tím, že je to příjemná trať pro páníčky. Kdyby se mělo něco podobného pořádat u nás, byla bych všemi deseti pro, najít podobnou trať. Nemáme tu sice Gabčíkovo, ale někde v polabí by se snad krásná trať podél vody dala najít. Nebo nějaký okruh kolem přehrady...Možná by tu i někdo poradil.
Já bych na takovou ZVP přijela i s více psy.
Nechci se trmácet někde lesem do kopce, s kopce,...

mája 12-09-2011 08:11

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 403023)
Lenko. Víš, jak je v Šamoríně hezká projížďka. Mají vždy plno účastníků. Já si myslím, že je to hlavně tím, že je to příjemná trať pro páníčky. Kdyby se mělo něco podobného pořádat u nás, byla bych všemi deseti pro, najít podobnou trať. Nemáme tu sice Gabčíkovo, ale někde v polabí by se snad krásná trať podél vody dala najít. Nebo nějaký okruh kolem přehrady...Možná by tu i někdo poradil.
Já bych na takovou ZVP přijela i s více psy.
Nechci se trmácet někde lesem do kopce, s kopce,...

víš Hanko na to se dá říct jen jedno....sedni na kolo a trať najdi.


Dost lidí se ptá na různé akce, kdy bude to a ne ono a nebo něco podobného, když už někdo něco uspořádá najde s hodně kritiků, ale nikdo nevidí tu práci kolem....není to jen tom najít trať (tak aby vyhovovala psovodům, ale hlavně psům a dalo se poblíž i přespat), ale oběhat i všechna povolení, sehnat lidi co obětují minimálně dva dny aby pomohli s organizací na místě a světe div se nic za to nedostanou...to se netýká jen běhů ale jakékoliv akce, Marianka.W i Hanka však to určitě znáte...


Běhy byli naplánovany a každoročně se plánují na Moravě, vzhledem k tomu že u Jevišovic není možnost najít ideální trať na 100km, tak letos nejspíš ani nebudou. Ti co se tady na organizaci akcí podílí nejvíc měli a nebo stále mají svoje osobní starosti a prostě nikdo jinej efektivně pomocnou ruku nepřidal...

Hanka 12-09-2011 09:09

To je to, Maruš. Já tady nic takového nemám. Podhůří Krušných hor nebo nahoře na nich, Doupovské hory. Tady rovinu nenajdu ani kdybych se rozkrájela. Proto jsem jela skoro 600km do Šamorína. Ale tam se nedá jezdit pořád. Kdyby to bylo tady, na rovném, tak bych jezdila častěji a s více psy.
Já to mám blíž do Německa, ale i tam měli ZVP na kopečkách....Takže ač členka německého klubu, tak jsem nejela....:?
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole :lol:.
Neber to jako kritiku....

mája 12-09-2011 09:12

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 403032)
To je to, Maruš. Já tady nic takového nemám. Podhůří Krušných hor nebo nahoře na nich, Doupovské hory. Tady rovinu nenajdu ani kdybych se rozkrájela. Proto jsem jela skoro 600km do Šamorína. Ale tam se nedá jezdit pořád. Kdyby to bylo tady, na rovném, tak bych jezdila častěji a s více psy.
Já to mám blíž do Německa, ale i tam měli ZVP na kopečkách....Takže ač členka německého klubu, tak jsem nejela....:?
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole :lol:.
Neber to jako kritiku....

momentálně se to snažíme zařídit v litovelském pomoraví....ale jak říkám ochotných a spolehlivých lidí je málo....

Hanka 12-09-2011 09:15

A ještě něco pro případné organizátory: na podzim je hodně fen březích, za sebe bych preferovala jarní termíny, byla by větší účast....

Dušan 12-09-2011 09:42

[quote=Hanka;403032]
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole :lol:.

Bydlím kousek od Bzence, v kraji rovin, kdysi se tam konala podobná akce Bzeneckou doubravou. Ani nevím, kdo to organizoval. Je tam samý písek, možná ne moc ideální trať. Kdo z vás tam byl, můžete trochu okomentovat. Nabízím se jako pomocná síla zadarmo. S organizací takových akcí nemám žádné zkušenosti, ale rád pomohu.

CDaniela 12-09-2011 10:26

[quote=Dušan;403040]
Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 403032)
Proto jsem psala, kdyby tu někdo bydlící v rovině hodil typ....Proto mě napadlo polabí, tam všichni jezdí na kole :lol:.

Bydlím kousek od Bzence, v kraji rovin, kdysi se tam konala podobná akce Bzeneckou doubravou. Ani nevím, kdo to organizoval. Je tam samý písek, možná ne moc ideální trať. Kdo z vás tam byl, můžete trochu okomentovat. Nabízím se jako pomocná síla zadarmo. S organizací takových akcí nemám žádné zkušenosti, ale rád pomohu.

O Bzenecké doubravě jsem slyšela své :lol: prý to byla vražedná akce :lol:

Czertice 12-09-2011 10:27

Taky nabízím pomoc.

Dayen 12-09-2011 12:13

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 403035)
A ještě něco pro případné organizátory: na podzim je hodně fen březích, za sebe bych preferovala jarní termíny, byla by větší účast....

A na jaře je zase po zimě a trénovat na delší trasy se moc nedalo. Upřímně, pokud by byla dobrá trasa po rovině a se zázemím, není problém uspořádat běhy i 2x ročně. Ale trasa pro vyšší zkoušky je právě to, co schází. Ani Šamorín není ideální trasou pro psy, pouze je po rovině.

Jak psala Maruška: členové výboru mají i své osobní starosti. Aby věci hladce klapaly, bylo by fajn, kdyby se zodpovědně zapojili i řadoví členové. Jakékoli podněty, návrhy tras atd. můžete poslat na mail [email protected]
Pomůžete tím nejen všem ostatním, ale i sobě. :)

mája 12-09-2011 12:16

Tak to napíši trochu jinak, každá pomoc je vítaná. Kdo jezdí se psy na kole může zkusit najít trasu (ideálně lesní nebo polní cesty s minimálním převýšením a pokud možno bez toho, aby se psy potkávali v protisměru) o délce 10, 20, 30 nebo 40 km, tak aby z okruhů bylo možné poskládat délku 40, 70 a 100km. Trať by měla mít minimální počet křížení s jinými cestami a někde poblíž by se mělo dát přespat (se psy a levně). Jakmile bude trasa nalezena, můžeme jednat dál...

CDaniela 12-09-2011 14:16

Quote:

Originally Posted by mája (Bericht 403078)
Tak to napíši trochu jinak, každá pomoc je vítaná. Kdo jezdí se psy na kole může zkusit najít trasu (ideálně lesní nebo polní cesty s minimálním převýšením a pokud možno bez toho, aby se psy potkávali v protisměru) o délce 10, 20, 30 nebo 40 km, tak aby z okruhů bylo možné poskládat délku 40, 70 a 100km. Trať by měla mít minimální počet křížení s jinými cestami a někde poblíž by se mělo dát přespat (se psy a levně). Jakmile bude trasa nalezena, můžeme jednat dál...

U nás je spoustu krásných terénů (Křivoklátské lesy) ale náročnost dost velká.

Marianka.W 12-09-2011 15:27

Celkem slušný terén je kolem Labe na Hradecku, jenže to jsou stezky pro bruslaře a obávám se, že podle zákona schválnosti by se jich tam sešla parta zrovna v termínu zkoušek.

Adrian 12-09-2011 16:25

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 403051)
O Bzenecké doubravě jsem slyšela své :lol: prý to byla vražedná akce :lol:

Tak to já slyšel jaká to byla brnkačka a všichni zvládali 100km jako nic:puppy_dog_eyes.
Tedy já tam jednou bloudil asi 20km jako pěšák a v té vrstvě písku co tam všude je si to nějak nedokážu představit;-). A není to spíš borový háj?

Úplná rovina to snad být nemusí, ale hlavně aby to bavilo hafany(nasbíráme nějaké kočky a zajíce:)) a byl dobrý povrch(cihlovou drtí upravované cesty už fakt ne). Do jara určitě něco najdeme. Tady v okolí Prahy mi zatím pokaždé do 5km vleze do cesty nějaká dopravní překážka, ale angažujeme v pátrání místní veterány na bicyklech.

nyaro 12-09-2011 22:25

a co treba v jizerkach?! magistrala nabizi okruhy pro narocne cyklisty ale i spoustu kilometru pro rekreacni jezdce- jako jsem treba ja :D a cesty jsou vetsinou ve stylu ala panel..takze pejsci by mohli bezet v travnatych mezerach


All times are GMT +2. The time now is 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org