Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   demolovani kotce (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21986)

nyaro 17-03-2012 22:35

demolovani kotce
 
nemate nekdo nejaky spesl napad, co udelat za hracku do kotce, ktera opravdu hodne vydrzi a psa bavi. cuba, i kdyz ji do kotce davam jen na par hodin pres den, jinak je stale se mnou, tak ho strasnym zpusobem demoluje a ja mam strach, ze kdyz bude takhle vesele dal pokracovat, prokouse se za chvili ven :D

sdivokoukrvi 17-03-2012 23:26

Quote:

Originally Posted by nyaro (Bericht 426215)
nemate nekdo nejaky spesl napad, co udelat za hracku do kotce, ktera opravdu hodne vydrzi a psa bavi. cuba, i kdyz ji do kotce davam jen na par hodin pres den, jinak je stale se mnou, tak ho strasnym zpusobem demoluje a ja mam strach, ze kdyz bude takhle vesele dal pokracovat, prokouse se za chvili ven :D

já dala arye na demolování velkou dřevěnou desku :D

Dayen 18-03-2012 00:21

Velkou smradlavou uzenou hovězí kost. :lol:

Stela 19-03-2012 09:21

Souhlasím s Dayen - já dávala ze začátku na zvykání - velikou kloubovu hovězí kost, ale syrovou :-) zabaví na dostatečně dlouho.

Z dřevěné desky bych měla srach - znám případ, kdy feňula takto demolovala kotec a jak byla u toho uřivá, nějaké třísky e jí podařilo spolykat, je po operaci střev a naštěstí v pořádku.´Ale každý je jiný.

leila 19-03-2012 09:54

mne pes tiež ničí drevo... búdu a všetko, kam sa dá zakusnúť. ale nepohrdol ani karisieťou - zničil si zuby, kompletne... je to dosť nebezpečné... preto radšej kosť alebo niečo podobné. i keď môj aj keď dostával všetko možné na zábavku, toto mu zostalo - ničenie všetkého, čo je v kotci.

sdivokoukrvi 19-03-2012 14:12

Quote:

Originally Posted by Stela (Bericht 426431)
Souhlasím s Dayen - já dávala ze začátku na zvykání - velikou kloubovu hovězí kost, ale syrovou :-) zabaví na dostatečně dlouho.

Z dřevěné desky bych měla srach - znám případ, kdy feňula takto demolovala kotec a jak byla u toho uřivá, nějaké třísky e jí podařilo spolykat, je po operaci střev a naštěstí v pořádku.´Ale každý je jiný.

arya ji nedemoluje ale tahá si ji vztekle po kotci, je to původně podlaha kotce, bohužel na svém místě nevydržela. Stejně jako neničí karisíť, všechcen vztek a frustraci dává do mlácení miskou o zem a přesunem podlahy

CDaniela 19-03-2012 19:15

Já myslím, že je dost důležité aby si pes zvykal na pobyt v kotci už od prvních dnů. Vždy by se v něm mělo odehrávat něco hodně příjmného, to znamená krmení. U Agara a Tajgy jsem nebyla důsledná a bylo mi líto dávat je už jako prcky do kotce.A taky chvíli trvalo, než si později na kotec zvykli, pro Agara to bylo i dost nebezpečné zvykání, protože byl schopen udělat cokoli aby se dostal ven. Tajga zas ničila všechny boudy ...
Mio a Kačka už měli tvrdší režim, v kotci zůstávali od malička a nikdy neměli problém. Dnes jim můžu dát do kotce dokonce i koberce nebo deky a zůstanou celé :)

nyaro 19-03-2012 19:27

Quote:

Originally Posted by CDaniela (Bericht 426501)
Já myslím, že je dost důležité aby si pes zvykal na pobyt v kotci už od prvních dnů. Vždy by se v něm mělo odehrávat něco hodně příjmného, to znamená krmení. U Agara a Tajgy jsem nebyla důsledná a bylo mi líto dávat je už jako prcky do kotce.A taky chvíli trvalo, než si později na kotec zvykli, pro Agara to bylo i dost nebezpečné zvykání, protože byl schopen udělat cokoli aby se dostal ven. Tajga zas ničila všechny boudy ...
Mio a Kačka už měli tvrdší režim, v kotci zůstávali od malička a nikdy neměli problém. Dnes jim můžu dát do kotce dokonce i koberce nebo deky a zůstanou celé :)

moje cuba je zvykla v kotci od malicka. problem je v tom, za jsme se pred 3 mesici prestehovali, a nelibi se ji v kotci novem. pokud je u mych rodicu ve svem starem kotci, vse je zase ok. drive byvyla v kotci zavrena vzdy na noc. jenze v tom novem se vubec nevyspala, celou noc provyla, a za chvili to na ni bylo i videt, ze psychicky strada. strasne zhubla. takze ji tam ted nechavam opravdu jen vyjimecne. a to pouze po ranni prochazce, kdy ji tam dam krmeni, a pak nekdy odpoledne- a to se ji tam take snazim zprijemnit pobyt nejakou dobrotou, treba uchem. kdyz nema nic k jidlu, tak kotec demoluje nebo vyje a vyje...
zkousela jsem ji udelat neco na hrani, ale vsechny me vytvory zatim hodne rychle zmizely z povrchu zemskeho a ona pak zase pokracovala v demolici obydli :)

CDaniela 19-03-2012 19:46

Njn, když oni jsou někteří hodně citliví na všechny změny. Chce to vytrvat a prostě věřit, že si jednoho dne zvykne ...

mellorn 19-03-2012 21:48

nám čuba po přestěhování do nového bytu doma vřískala asi půl roku, byl to dost nápor na nervy, hlavně kvůli sousedům....

yzengrin 19-03-2012 22:58

Quote:

Originally Posted by nyaro (Bericht 426502)
takze ji tam ted nechavam opravdu jen vyjimecne. a to pouze po ranni prochazce, kdy ji tam dam krmeni, a pak nekdy odpoledne- a to se ji tam take snazim zprijemnit pobyt nejakou dobrotou, treba uchem. kdyz nema nic k jidlu, tak kotec demoluje nebo vyje a vyje...

Jestli reaguje aspoň na žvanec, tak je to ještě dobré! Moje ochechule žvanec buď zcela ignoruje, nebo jej sežere a pak začne. Cokoliv pro zpříjemnění pobytu buď ignoruje (mňamky), nebo zdemoluje během 15min (matrace, deky apod.).

Jestli reaguje dobře na žrádlo, tak bych zkusila postupovat jako u štěněte..-jak jste zvykali na původní kotec. Žádné zavírání výjimečně, ale právě naopak a klidně tak krmnou dávku rozdělit, aby dostávala jen v kotci. Na zabavení mi dobře fungují morkové kosti. Ideálně čerstvé i s morkem. Oba zvířáci se mi na dlouho zabaví vylizováním morku. Když už na něj nedosáhnou, nebo už tam žádný morek není, tak si i tak rádi tyhle kosti ožužlávají. Mají to jako takový relax. Do těch morkových kostí se pak dá nacpat i spousta jiných mňamek. Když nejsou morkové kosti, tak jiné, syrové velké pevné kosti s klouby. Takové ty "uzené" velké kosti ze zverimexů u nás moc úspěch neměly..resp. jedna ano - z kravské nohy, téměř i s kopytem. Ale druhá podobná kost zůstala bez povšimnutí.

mellorn 20-03-2012 10:23

mozna bych zkusila travit v kotci i vice casu se psem, ne sem tam nastehovat, ale dat si tam treba kafe nebo si tam chvili cist, aby si to spojil s pritomnosti majitele a ze to neni zadna hruza tam byt....

Kometa 20-03-2012 13:12

Mě ještě napadlo, i když teď už je to asi trochu pozdě, když má kotec nový, ale jestli by se nedal přestěhovat ten starý? My jsme kotec s tím vyráběli, že se třeba jednou budeme stěhovat, takže je rozebratelný a půjde převézt. Jestli by jí třeba nepomohlo, kdyby tam měla aspoň nějakou část z toho původního, třeba boudu nebo tak něco...
Dingo se asi kostí přežral, od jisté doby je vůbec nechce, nejprve je přestal žrát v kotci a nosil si je domů, kde je pak sežral, a dneska už je nežere vůbec. Akorát je vždycky přinese v tlamě, když nás v kotci vítá a pak to někde zahodí:D Když není v kotci, tak mu to tam ozobávají straky a když začne být hnusná, tak to vyhodím. Už jsem je přestala kupovat, ale v mrazáku a lednici máme ještě dost zásobu (syrových i uzených), tak nevím co s tím budu dělat:D


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org