Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Zdraví a výživa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Klíšťata co proti nim? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=5504)

samak 13-03-2007 16:30

Klíšťata co proti nim?
 
Nastavá sezóna klíštat a u nás se jich vynořilo moře už teď na začatku března.
Co se Vám osvědčilo proti klíštatům. Mám dobré zkušenosti s obojkem kiltix stačil mě vždycky na celou sezonu a s poměrně dobrou účinností fungoval. Jen Sam nějak nemá ten obojek rád a tak přemýšlím o kapslích co se kapou na kohoutek a koren ocasu ale jakou znacku vybrat.
Láďa

Jats 13-03-2007 22:17

já jsem používala spot on ale malá ho velkému vždy slízla a všechno bylo upatlaný jak se po všem válel-některé psi to svědí,svatej fronline sprejmspot onů je hrozná spousta od ceny 60-70 po 100 a více,poradí ti veterinář-ostatně jiní prodejci to prodávat nesmějí

alexa 15-03-2007 08:56

Používám spot-on EX-SPOT - na psa velikosti ČSV jsou potřeba 2 ampule, jednu dávám na kohoutek, druhou nad kořen ocasu. Je potřeba dobře rozhrnout srst a dát přípravek až přímo na kůži. Dva dny by se pes neměl koupat ani promoknout, po této době je účinná látka dobře vstřebaná do podkožního tuku. Účinnost podle výrobce je 3 měsíce proti blechám a 1 měsíc proti klíšťatům, podle mé zkušenosti pokud se pes nekoupe působí proti klíšťatům až 2 měsíce, pokud se psem chodíš plavat, doba účinnosti se podstatně zkracuje. Po Frontline měla Alexa klíšťata - možná míň než bez něj, ale i tak dost.

Karel

Pavel 16-03-2007 21:00

Protože se nepohybujeme denně v prostředí, kde jsou klíšťata, nepoužíváme žádný trvalejší prostředek. Pokud jedeme na nějakou akci, používám osvědčený Difussil ve spreji. Vyzkoušeli jsme všechno možné, od obojků a spotů až po drahé zahraniční spreje. I přes jejich aplikaci, jsme vždy nějaké to klíště našli. Difussil má stejný efekt a je podstatně lacinější ovšem nedoporučuje se ho používat trvale (to znamená aplikace každých 4-5 dní).

alexa 17-03-2007 19:28

No Pavle, tak úplně s Tebou nesouhlasím. Klíšťata se vyskytují i ve městech v hojném počtu, klidně je může pes chytit v trávě na zahradě u domu nebo v parku, takže osobně bych trvalejší ochranu proti nim nezavrhoval. Žádná ochrana asi není 100%-ní, ale lepší když pes bude mít za sezónu 10 klíšťat, než 100.

Karel

Jats 17-03-2007 23:35

ferdA jich nasbíral jednou při procházce mezi panelákama asi 8

samak 18-03-2007 21:53

Vzhledem k tomu že u nás je moře klíštat od jara do podzimu, tak připadá v úvahu obojek nebo ty spoty, u nich mě mrzí že mají krátkou účinnost a obojek je citit a je u něj nebezpečí že si ho sundá a rozcupuje.
Láďa

Jats 18-03-2007 22:28

prosávej i mentolové obojky ty jsou dobré a u těch obojků by měla být garantovaná nezávadnost

alexa 19-03-2007 08:29

No nevím, s obojky proti klíšťatům zkušenosti nemám (nepoužívám je), ale takový mentolový obojek je možná "vůní" příjemný pro lidi, ale pro psa asi moc ne.

Karel

samak 19-03-2007 09:53

Quote:

Originally Posted by Jats
prosávej i mentolové obojky ty jsou dobré a u těch obojků by měla být garantovaná nezávadnost

Nezavadnost a přírodní base to by se mě libilo, jen nevím jakou má účinnost. Jednou jsem kdesi koupil nějakej obojek na přírodní bylinné bázi a ten vůbec nefungoval a když jsem našel klíště přímo pod obojkem vesele prosperující, tak letěl do popelnice a nastoupila
"tvrda chemie" v podobě obojku kiltix.

Jinak díky za typ asi ho vyzkouším.
Laďa

Mirkawolf 19-03-2007 11:17

Ja uz nekolik let pouzivam obojky Kiltix, holkam nevadi a byla jsem s nima az do lonska hodne spokojena. Ale lonske leto holky i s temi obojky nasbiraly celkem dost klistat, takze mam pocit, ze klistata uz zacinaji na tu ucinnou latku v Kiltixu byt nejaka odolna. Otazka je, nebyt tech obojku, o jak moc by to bylo horsi.. V kazdem pripade se chystam, ze je letos nakoupim znova - pomer delka ucinnosti a cena je porad ze vsech tech moznosti nejlepsi.

Hartman 21-03-2007 10:35

Jo, klíšťata jsou mrchy. Taky máme s killtixem dobré zkušenosti. Nejdříve jsme používali Bolfo (nevím už přesně jak se to správně píše), ale asi po 4 letech přestal fungovat. Killtix je sice dražší, ale špička. Navíc funguje dlouho. Kupuju ho v lékárně, tak spoléhám na to, že tam těch škodlivin tolik nebude.

Tyger 01-05-2010 19:39

obojek
 
Prave resim dilema, jelikoz spot-on zda se nezabera jak bych chtela... Kiltix nebo Scalibor?

Stela 01-05-2010 20:11

Taky přidám zkušenost - s aplikací pipet souhlasím ve všem s Karlem.
My jsme vyzkoušeli hodně druhů hlavně loni - Frontilne, Ex-spod. ....
Nyní jsme letos vyzkoušeli Advantix - působí proti blechám (3 měsíce), klíšťatům (1 měsíc) a komárům. Opravdu i přes nadměrné koupání naší nejmenší vydržel už jej mají měsíc a cca 10 dní a zatím klíštata nemají, Jsem velice spokojená... Sice výjde cca na 200,-Kč ńa jednoho psa (musí být dvě pipety). Ale za tu úlevu pejskům to stačí. Obojky nepoužívám, jsou asi účinné, ale mě smrdí a ale moji psi doma obojky nenosí a jsou dvě a mám strach, že by si je při vlčích hrátkách strhli, nehledě na to, že by jej malá stoprocentně potom rozkousala. Takže Pipety - ADVANTIX a naprostá spokojenost.

LenkaR 01-05-2010 20:40

My používáme toto:Duowin contact L spon-on a.u.v.sol. 4x8 ml
Další pipetu kapu az najdu v kožichu klíště, vydržel nám i 2měsíce.Kupuji přes internet, veterinář to má příšerně drahé.

sdivokoukrvi 01-05-2010 20:46

já mám stejně jako minulej rok i letos obojek scalibor a sem 100% spokojená

Tyger 01-05-2010 22:46

hlavne potrebuji neco co nesmrdi, jelikoz moje prisera se mnou sdili jedno loze :lol: a hlavne ne moc drahe, jako student mam omezene finance :?

leila 02-05-2010 09:03

používam čajovníkový olej a som spokojná. čo ma však trápi sú stajňové muchy (pes je pri koňoch), ktoré sú agresívne a obžierajú psovi špičky uší až do krvi, má ich celé leto samá chrasta... neviete niečo, čo proti tomu?

Pavel 02-05-2010 09:35

Já mám předně všechny své psy očkovány proti borelióze. Používám Difussil a to pouze před tím, kdy se psy jedeme na tábor nebo jinam, kde je zvýšený výskyt klíšťat. Se spoty všemožných značek mám špatnou zkušenost. I když je psi mají aplikovány, pokud jsme se dostali do míst, kde byl zvýšený výskyt klíšťat (zřeba na táboře v Žirovnici), tak stejně jich byli plní a nezaznamenal jsem, žeby klíštata byla mrtvá. Dobrou zkušenost mám s obojky Bolfo, nicméně od té doby, co máme více jak jednoho psa, jsou to vyhozené peníze, protože při hrách jsou obojky první, které roztrženy zůstanou na zemi :). Takže od té doby pouze Difussil, který nejen že klíšťata usmrtí, ale současně má repelentní účinek, takže ani nemají chuť si na psy naskočit.

Wolf.Love 02-05-2010 11:57

Já jsem taky používala Frontline, a je fakt, že nám fungoval celý štěněcí věk, pak když už byla kolem těch deseti měsíců, tak už to moc nezabíralo- v tom smyslu, že klíšťata jsem nějaká našla-ale třeba 2-max 3...jinak ne...;-)

Já jsem používala taky Frontline, do doby než malej bylo cca 10 měsíců..Do té doby, jsem na ní snad nenašla jediné klíště..pak třeba 2-max. 3..Jinak jsem byla spokojená

Mě se osvědčil Frontline....:lol:


All times are GMT +2. The time now is 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org