Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport i szkolenie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Warsztaty tropieniowe z Marią Kuncewicz - 26-28.04.2013 okolice Olkusza k/Krakowa (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=24845)

z Peronówki 28-02-2013 14:35

Warsztaty tropieniowe z Marią Kuncewicz - 26-28.04.2013 okolice Olkusza k/Krakowa
 
Termin
26/27/28 kwietnia 2013 r.

Plan warsztatów

Część teoretyczna
Możliwości psiego nosa i ich wykorzystanie
Specyfika tropienia użytkowego
Rozkład zapachów i ich analiza
Przygotowanie psa i przewodnika do tropienia użytkowego
Od czego zacząć?
Plan treningów
Praca z psem zaawansowanym

Część praktyczna
Pierwsze kroki
- nawąchiwanie przedmiotu
- praca z linką
- praca z przedmiotami
- motywacja psa
Praca z psem zaawansowanym
- poszukiwanie początku śladu
- współpraca z psem
- praca na skrzyżowaniu
Omówienie pracy ekip

Prowadzący
Maria Kuncewicz
50 lat pracy z psem w różnych dyscyplinach
Członek Honorowy Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej Alteri
Dyplomowany instruktor Francuskiego Związku Kynologicznego (Moniteur de la SCC) - 25 lat na placu szkoleniowym
Sędzia testów Francuskiego Klubu Hovawarta
Przewodnik psów tropiących sportowo i użytkowo
- udział w Mistrzostwach IHF psów tropiących (tropienie sportowe)
- 3-krotny udział w Challenge Roby (odpowiednik Mistrzostw Francji) dla psów użytkowych
Organizator licznych seminariów, warsztatów i obozów tropieniowych
Zajęcia z tropienia w 7 edycjach "Pracowitych wakacji z psem"

Lokalizacja
okolice Olkusza k/Krakowa

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie.
Istnieje możliwość noclegu z psem na miejscu w cenie ok. 70-80.- zł od osoby.

Wyżywienie
Wyżywienie uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie.
Isnieje możliwośc zakupienia ciepłego posiłku na miejscu.

Płatości
Koszty udziału w warsztatach: 450.- zł od osoby z psem, 280.- zł uczestnik bez psa.

Rezerwacji miejsca na warsztatach należy dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty na konto. Zastrzegamy sobie prawo do nie przyjęcia rezerwacji z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej ilości uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dane do przelewu:
Alteri, ul. Kordiana 54/38, 30-653 Kraków
nr konta 98 2490 0005 0000 4500 3298 5695
tytułem: Warsztaty tropieniowe MK - imię i nazwisko uczestnika

Szczegółowe informacje i zapisy:
Agnieszka Orłowska
[email protected]
Tel. 794 38 46 15
http://alteri.pl/Szkolenia-treser-ps...oweMK2013.html

avgrunn 01-03-2013 13:18

Czemu tak daleko :(

z Peronówki 01-03-2013 14:03

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 450968)
Czemu tak daleko :(

Bywaly tez w Bydgoszczy :)

anula 01-03-2013 18:43

A w ogóle ktoś się z wilczakiem wybiera???

Elentia 01-03-2013 22:52

O rany! chciałabym pojechać :/

anula 01-03-2013 23:04

Quote:

Originally Posted by Elentia (Bericht 451048)
O rany! chciałabym pojechać :/

no, fajny poczatek majowego weekendu - dla mnie fajniejszy niz wystawa ;-) ale musze wpierw przekonac maużonka...

Piter 02-03-2013 01:17

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 451050)
no, fajny poczatek majowego weekendu - dla mnie fajniejszy niz wystawa ;-) ale musze wpierw przekonac maużonka...


a jest coś bliżej szczecina? :roll:

netah 02-03-2013 07:58

Quote:

Originally Posted by Piter (Bericht 451055)
a jest coś bliżej szczecina? :roll:

My mamy pod nosem, więc się namyślamy, ale bardziej nas interesuje, czy i jak można to kontynuować. Czy są jakieś dalsze stopnie, egzaminy itp. Chodzi o użytkowe, bo sportowe mamy w nosie. I ew. jak lub gdzie to później można wykorzystywać.

Rona 02-03-2013 11:16

Na kwiecień nic nie planujemy, bo ma nam się rodzina powiększyć :) Gdyby nie to, pewni byśmy się skusili, bo brzmi świetnie.

____________________

Tropienie użytkowe ćwiczymy w Krakowie pod kierunkiem Kasi Harmaty z Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES. Na razie mamy w grupie 2 (w porywach 3) wilczaki + 3 inne psy, niedługo być może dołączą Cresil i Hooxie. Spotykamy się raz w tygodniu. Rzadko są wszystkie psy, przeważnie 3-4. Dostajemy zadania domowe i potem nad konkretnymi elementami pracujemy indywidualnie. Psy są na różnych poziomach, ale Kasia dba, żeby każdy miał ułożony odpowiedni dla siebie ślad, nie za trudny i nie za łatwy.

Nam się zajęcia podobają, jest to dobra motywacja, czasem spotykamy się dodatkowo sami w weekendy. Kasia jest nieortodoksyjna, jako dyplomowana behawiorystka* świetnie czyta język psów. Z wilczakami miała do czynienia, więc rozumie ich specyfikę i nie wciska na siłę w ramy pt.: "jak piesek tropić powinien". ;-) Z doświadczenia wiem, że wielu szkoleniowców ma z tym spore problemy.

Jak się ma dobre podstawy (tj. jak już się wie jak unikać podstawowych błędów) potem na wakacjach/wyjazdach może szlifować detale i robić długie i starsze ślady, z coraz większą ilością utrudnień. No i jest wielka satysfakcja, kiedy pies poproszony o pomoc jest w stanie tej pomocy udzielić. 8)

* Wiem, że w kraju roi się od "behawiorystów" po kursach weekendowych, którzy często pracują na odległość, ale Kasia to nie ten przypadek. To solidna firma :)

anula 02-03-2013 18:00

Ja bym sie chciala wybrac, ale nie wiem, jak moj maz - na majowke planujemy pojezdzic po Dolnym Slasku albo zajrzec do Czech, wtedy Olkusz bylby na początek weekendu. Jeszcze nie wiem, jak nam sie uda...

Elentia 02-03-2013 19:14

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 451075)
Ja bym sie chciala wybrac, ale nie wiem, jak moj maz - na majowke planujemy pojezdzic po Dolnym Slasku albo zajrzec do Czech, wtedy Olkusz bylby na początek weekendu. Jeszcze nie wiem, jak nam sie uda...

mały off-topic....Dolny Śląsk? to nie zpaomnijcie o NAS :D zapraszamy

Gia 02-03-2013 19:35

No a my do nas ;) Do dziewczynek :rock_3

anula 02-03-2013 20:33

Gia, Elentia - pamietam :). Mam nadzieje, ze sie uda


All times are GMT +2. The time now is 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org