Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Pes v kotci přes noc? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21327)

Kometa 22-10-2011 16:22

Pes v kotci přes noc?
 
Potřebovala bych poradit:)
Dingovi bude za chvíli jeden rok a v kotci si zvykl poměrně rychle, bývá tam, když nejsme doma, nebo když přijdeme z procházky, aby oschnul a já si chvíli odpočinula, snáší to v pohodě. Když ho tam dáme večer, někdy trochu kňourá, ale taky žádná tragédie. K čemu jsme se ale zatím nedostali je, nechat ho tam v noci:roll: Jako malého prcka jsme ho tam nechtěli nechávat, dokud nebyl zvyklý tam být ani přes den, dokud nevydržel přes noc s venčením (upřímně, to nevydrží ještě do dneška někdy:|), pak zase incident se sousedkou, která nám vyhrožovala otravou (už se odstěhovala, zaplať bůh), atd... zkrátka tam ještě prostě v noci nebyl.
Když jsme nad tím tak uvažovali, usoudili jsme, že nám to vlastně celkem nevadí, že spí u nás doma. Přítel sice má pocit, že by tam tak nějak z principu měl být i v noci, navíc si na to zvykne a nebude mu pak vadit, když ho tam dáme večer a někam půjdeme. Na druhou stranu mě je docela příjemné mít ho doma, člověk ho má pod kontrolou (lidí jsou divní a kotec je bohužel vidět z ulice, i když je na druhé straně zahrady) a taky já mám větší pocit bezpečí doma.
Co je ale ten hlavní problém, k čemu směřuju, je zima. Totiž vzhledem k tomu, že je Dinouš skoro celý den venku (dopoledne trávíme na procházce, odpoledne spí v kotci a večer ještě většinou někam jdeme, o víkendech býváme celý den někde venku...), předpokládám, že pořádně nasrstí (u nás v horách bývají zimy tuhé, silný mráz) a nedovedu si představit, že pak bude spát ve 20°C na gauči... to se upeče:)
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti, že vám bydlí chlupáč napůl venku a napůl doma, jestli to snáší, nebo je pro něj lepší ho vyšoupnout na mráz napořád:D

Jana Zítková 22-10-2011 18:10

Máme psy taky půl doma půl venku, chce to pořádně zateplenou boudu, hodně nastlanou slámu, zadní stěnu a boky plnou aby tam nefoukalo, a zatím je to v pohodě. Čubině vždycky naroste zimní srst, a doma leží nejraději v koupelně - tam je největší zima.

Undertaker 22-10-2011 18:39

Já zatím neměl problém ať už sem měl psa napůl doma, napůl venku, nebo prakticky venku a doma minimálně. Zima jim nevadí a pokud máš boudu, ještě líp zateplenou, tak to je v pohodě. Když to máš půl napůl, tak to zdravej pes snese taky v pohodě, ale stejně tak nic nezkazíš, když ho v extrémních mrazech vezmeš dovnitř.

Pavel 22-10-2011 18:52

Mám 3 psy a jsou také půl venku, půl doma. Boudu zateplenou nemám a nikdy jsem neměl. I v největších mrazech a foukajícím větru se nejraději stočili do klubíčka do vydupaného důlku ve sněhu a tam pochrupávali. S nastydnutím nebo podobnými věcmi jsem problém neměl. Je to, stejně jako u lidí, otázkou otužilosti každého jednotlivého psa.

Mist 22-10-2011 18:53

My máme Renu venku od malého štěňátka, v zateplené boudě s hromadou slámy. Nikdy jsme neřešili nějaké nastydnutí. V garáži spala jenom několikrát za život (teploty pod mínus dvacet, silvestrovské noci).

Kometa 22-10-2011 19:06

Já to myslela spíš naopak... nemyslím, že by čévéčka patřila mezi ty psi, kteří nastydnou, jen vidí vločku přes okno:lol: Kotec má dřevěné dvě a půl stěny a boudu taky má, i když nezateplenou, jelikož nám všichni říkali, že v ní stejně nebude spát ani v zimě... což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly. Myslela jsem to spíš naopak, jestli když bude mít zimní srst, nebude mu pak v noci doma vedro. Chladnější místnost žádnou nemáme, máme pidi byt o dvou místnostech celkem, v obou se topí stejně:o)

Undertaker 22-10-2011 19:18

To nějak zvládne... když nebude vyvíjet přílišnou aktivitu, tak mu ani doma nějaký nesnesitelný vedro nebude.

Pavel 22-10-2011 21:22

Quote:

Originally Posted by Kometa (Bericht 409499)
což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly.

Přesně tak u nás. Pokud musí být všichni tři zavřeni v kotci (např. teď, když děláme fasádu na domě), tak je bouda využívána pouze na to, aby se tam Nancy ukryla se svým kuřátkem aby jí Dany a Alfa neotravovali, protože ona už při svém věku žere přece jen trochu pomaleji. Jinak i u nás slouží bouda především jako vhodné vyvýšené místo pro vůdce smečky, kterým se už s konečnou platností stal Dany :)

Pouliche 23-10-2011 21:24

No, Bolt trávil první zimu přes den hodně venku i v - 10 °C mrazech, narostl mu pořádný zimní kožich a doma mu potom bývalo vedro, tak jsem mu alespoň večer větrala, aby na něj trošku táhlo. Máme ale chladnější podlahy od sklepu, na které se rád rozvalí, když je třeba. Vedro mu jinak ale bylo a to zbytečně moc netopíme... :roll:

CDaniela 24-10-2011 08:46

Quote:

Originally Posted by Kometa (Bericht 409499)
Já to myslela spíš naopak... nemyslím, že by čévéčka patřila mezi ty psi, kteří nastydnou, jen vidí vločku přes okno:lol: Kotec má dřevěné dvě a půl stěny a boudu taky má, i když nezateplenou, jelikož nám všichni říkali, že v ní stejně nebude spát ani v zimě... což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly. Myslela jsem to spíš naopak, jestli když bude mít zimní srst, nebude mu pak v noci doma vedro. Chladnější místnost žádnou nemáme, máme pidi byt o dvou místnostech celkem, v obou se topí stejně:o)

Dej mu na boudu nějaký měkký koberec a do boudy pořádnou vrstvu slámy. Když bude velká zima do boudy zaleze. Střídání teplot teoreticky ideální není ale čsv ho prakticky snášejí dobře. Když mu dude doma horko, poznáte to, neboj. Venku mu zima 100% nebude.


All times are GMT +2. The time now is 13:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org