Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Tisk, televize a reklamy (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=115)
-   -   Kalendář (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=15183)

Marianka.W 05-09-2010 17:03

Kalendář
 
Vyhlašuji sbírku fotografií na budoucí kalendář. Kdokoliv se chce zúčastnit a využít možnosti, že se jeho fotka stane součástí kalendáře na příští rok, může mi na můj e-mail zasílat fotografie na téma Československý vlčák. Aby nedošlo k přehlcení, omezuji počet fotografií od jednoho autora na maximálně tři. Deadline pro zasílání bude posledního října, během listopadu pak formou ankety mezi zúčastněnými vybereme 13 nejzajímavějších fotografií a z těch pak sestavím kalendář pro příští rok. Fotografie by měly splňovat tato kritéria: musí se na nich vyskytovat aspoň jeden československý vlčák; neměli by na nich být lidé; neměla by na nich být jiná zvířata; měly by být veselé a vtipné. Fotografie můžete posílat v upravené (zmenšené) formě, ale posléze bych od autorů vítězných snímků ráda dostala snímky v co nejlepší kvalitě pro potřeby tisku. Zájemci (nejen z řad zúčastněných fotografů) si poté mohou kalendář objednat. Loni se cena motala kolem 200 korun, předpokládám, že letos bude podobná. Velikost kalendáře je formát A4.
ZDŮRAZŇUJI, že jde o moji osobní záležitost, která nemá nic společného s Klubem chovatelů a tento ji nijak nesponzoruje a prostě s ní nesouvisí. Jde o akci "Vlčákáři sobě", účast je dobrovolná a zasláním fotografií se předpokládá udělení souhlasu se zveřejněním.
:wolf

mellorn 05-09-2010 19:49

to je fajn napad,nejake pekn fotky mam,tak je poslu.ten minuly kalendar se mi libil a mela bych takovy napad,jestli by pod fotkou nemohly byt popisky,co je tam za cevecko nebo cevecka. nektery jsem teda poznala,ale u vetsiny jsem nevedela.

Marianka.W 05-09-2010 20:02

Určitě počítám s údajem o autorovi a případně i o "účinkujícím" psovi. Ale fotky prosím bez copyrightů.

sdivokoukrvi 05-09-2010 20:41

Taky něco vyhrabu

skvost12345 06-09-2010 16:27

na aky mail sa da poslat to foto?

Marianka.W 06-09-2010 17:06

[email protected]

Marinette 09-09-2010 13:38

To je úžasný nápad!!!! Hned budu mít dárek k Vánocům.

Pokud bych chtěla nějakou tu fotečku poslat, je lepší fotka na výšku nebo na šířku? Spíše asi barevné fotky než čenobíle.
Děkuji za odpověd.

bambas 09-09-2010 21:26

Format fotografii
 
Jen takova technicka poznamka, nebylo by lepsi poslat pouze nahledy fotografii a pokud byste mela zajem o nejake, ze by autor poslal originaly v raw formatu? Preci jen ja napriklad nemam zkalibrovany monitor a fotky ktere vypadaji barevne prirozene u me na monitoru nemusi byt takove u vas a uz vubec ne potom v tisku, vytistene mohou vypadat hrozne....

sdivokoukrvi 10-09-2010 08:17

Quote:

Originally Posted by bambas (Bericht 323194)
Jen takova technicka poznamka, nebylo by lepsi poslat pouze nahledy fotografii a pokud byste mela zajem o nejake, ze by autor poslal originaly v raw formatu? Preci jen ja napriklad nemam zkalibrovany monitor a fotky ktere vypadaji barevne prirozene u me na monitoru nemusi byt takove u vas a uz vubec ne potom v tisku, vytistene mohou vypadat hrozne....

A někteří z nás nefotí v formátu raw

Marianka.W 10-09-2010 08:50

Quote:

Originally Posted by Marinette (Bericht 323094)
... je lepší fotka na výšku nebo na šířku? Spíše asi barevné fotky než čenobíle. ...

Fotky v kalendáři by měly být hlavně veselé, tzn. vlčáci v humorných situacích či úsměvných polohách, případně vtipně povrchově upravení. (Mně osobně by se třeba hrozně líbila fotka vlčáka, co právě vylezl z bahenní lázně - bohužel takovou nemám.) O výsledných 13 fotkách se bude posléze hlasovat mezi těmi, kdo své fotky poslali. Jestli budou fotky na výšku, na šířku, černobílé, sépiové, ... na tom mi až tak nezáleží. Hlavně, aby měly šanci na zvolení. ;-)

Marianka.W 10-09-2010 08:55

Quote:

Originally Posted by bambas (Bericht 323194)
Jen takova technicka poznamka, nebylo by lepsi poslat pouze nahledy fotografii a pokud byste mela zajem o nejake, ze by autor poslal originaly v raw formatu? Preci jen ja napriklad nemam zkalibrovany monitor a fotky ktere vypadaji barevne prirozene u me na monitoru nemusi byt takove u vas a uz vubec ne potom v tisku, vytistene mohou vypadat hrozne....

S ohledem na to, že jsem v tomhle oboru laik, tak potřebuju fotky, které můžu bez problémů vystavit na internetu, aby si je mohli účastníci v pohodě zobrazit a vyjádřit se k nim. Proto jsem taky psala, že je možné je na ukázku poslat ve zmenšené verzi. S autory těch vybraných třinácti se posléze dohodnu na nejvhodnějším řešení.
Formát raw mi nic neříká. Teprve nedávno jsem opustila kinofilm...

bambas 10-09-2010 14:18

Quote:

Originally Posted by Marianka.W (Bericht 323240)
S ohledem na to, že jsem v tomhle oboru laik, tak potřebuju fotky, které můžu bez problémů vystavit na internetu, aby si je mohli účastníci v pohodě zobrazit a vyjádřit se k nim. Proto jsem taky psala, že je možné je na ukázku poslat ve zmenšené verzi. S autory těch vybraných třinácti se posléze dohodnu na nejvhodnějším řešení.
Formát raw mi nic neříká. Teprve nedávno jsem opustila kinofilm...

Ok, poslu tedy fotky v jpeg.
Raw je bezztratovy format, info primo z cipu fotoaparatu - bez komprese. Umi to v podstate kazda dig. zrzadlovka. V tomto formatu je totiz informace o expozici, casu, vyvazeni bile, osvetleni, apod. (neplest s EXIF info).

Marianka.W 03-10-2010 20:07

Připomínám možnost podílet se na tvorbě kalendáře. Moc fotek mi zatím nepřišlo...

Chtělo by to hlavně fotky veselé, ftipné až k popukání.

Marianka.W 07-10-2010 11:48

Díky za fotky co už přišly. Klidně posílejte další.

Jen prosím autory, aby si ohlídali drobné nedostatky, jako třeba že psovi na fotce chybí uši, fotka je neostrá nebo třeba přeexponovaná. Já taky nejsem žádný profík, ale přecejen na kalendář, který chci, aby si lidi koupili a dali na zeď, nemůžu dát špatné fotky i když námět je super. ;)

Tyger 07-10-2010 22:14

hmm, tak ze bych neco poslala?? :roll: i kdyz nic moc to asi nebude

JaRkA 08-10-2010 18:40

takže môžem poslať aj viacej ako tri fotky ? :)

Marianka.W 08-10-2010 21:59

Zatím zůstáváme u tří. Kdyby bylo potřeba víc, tak dám vědět. Ale díky za zájem.

leila 17-11-2010 13:16

ako to vypadá s kalendárom?:rock_3

Adrian 17-11-2010 13:27

Za dva týdny jde do výroby...

leila 17-11-2010 13:29

a ktoré foto boli vybraté?:roll:


All times are GMT +2. The time now is 23:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org