Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Adopcje (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Wilczak w schronisku w Dobrocinie. (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=13438)

sssmok 11-02-2010 12:27

Wilczak w schronisku w Dobrocinie.
 
http://img638.imageshack.us/img638/2338/47z.jpg
Wyglada jak 100% wilczak.
Jest w schronisku miedzy Wroclawiem a Czechami.
Czy ktos moglby tam podjechac i sprawdzic co sie dzieje z tym psem?
Temat z dogomanii o schronisku:
http://www.dogomania.pl/threads/1792...1#post14031224
Swoja droga przydaloby sie, zeby ktos zdal relacje tez o tym schronisku. Ja ostatnio nie sledze z braku czasu takich tematow - wiec miejsca nie znam.

Dobrocin - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dobroci...l%C4%85skie%29

Narvana 11-02-2010 12:31

To wilczak, trzeba by bylo sprawdzic czy ma tatuaz.
Najblizej maja osoby zeby to sprawdzic z Wrocka i Opola.
Moze ktos moglby pojechac i to sprawdzic?

shaluka 11-02-2010 13:25

Quote:

Originally Posted by Narvana (Bericht 277672)
To wilczak, trzeba by bylo sprawdzic czy ma tatuaz.
Najblizej maja osoby zeby to sprawdzic z Wrocka i Opola.
Moze ktos moglby pojechac i to sprawdzic?

Mnie tam co prawda w najbliższym czasie nie bedzie, ale moge zapytac znajomych jak cos czy by sie tam nie wybrali. Wiec dajcie znac czy ktos sie wybiera, bo jak nei to zaczne dzialac. Piekny psiak!

Narvana 11-02-2010 13:30

U mnie znalazlo sie dwoch znajomych-ale niestety jest problem z dojazdem. Nie sa 'samochodowi' a na ta wioche kiepsko sie dostac.

shaluka 11-02-2010 14:53

Ja już też dałam znać, tylko chwilowo jest z firmy wysłany do Francji(z transportem, wiec nie wiem ile to potrwa, max kilka dni), ale zaraz po powrocie zajrzy do psiaka. Jesli wiec ktos da rade wczesniej dajcie znac. Jesli psiak okaze sie bezpapierakiem, jestem za kastracja, a wtedy moglabym mu dac dom tymczasowy, ale na max 2 miesiące (tylko pod warunkiem, ze sie dogada z moimi, bo inaczej nie chce żadnej ze stron meczyć!!!!!!).

krzyg 11-02-2010 16:10

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 277736)
Jesli psiak okaze sie bezpapierakiem, jestem za kastracja, a wtedy moglabym mu dac dom tymczasowy, ale na max 2 miesiące (tylko pod warunkiem, ze sie dogada z moimi, bo inaczej nie chce żadnej ze stron meczyć!!!!!!).

Na Twoim miejscu przemyślałbym jeszcze składanie takich deklaracji. Sprowadzanie do domu, w którym jest małe dziecko, psa po przejściach nie jest zbyt odpowiedzialne. Pies ze schroniska to zawsze spore ryzyko - dlatego nie oferujemy tymczasowego domu u nas. Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie troską o bezpieczeństwo dziecka uzasadniłaś oddanie Wilka. Swoją drogą niedawno na angielskiej części WD pytała o niego Paula: http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=12745
i jakoś nie uzyskała żadnej odpowiedzi.

GRABA 11-02-2010 16:39

Będę na trasie w sobotę, więc możemy zjechać lekko i tam zajrzeć, jak nikt tego nie zrobi wcześniej - no i pod warunkiem, że się zmieszczę w schroniskowym czasie odwiedzin.

P.S. Jest tam jakiś tel. kontaktowy?

P.S. Też poprosiłam o sprawdzenie - jeżeli będzie to możliwe przed wyjazdem naszym.

Ja akurtat doceniam chęć pomocy ze strony Agi - przecież to ma być "tymczas" - zresztą dziewczyna ma kojce, więc lepiej ulokować psa w miejscu, gdzie choć będzie miał zapewnione jedzonko i czystą wodę.

anetawron 11-02-2010 16:50

Graba na PW wysyłam

GRABA 11-02-2010 16:58

Quote:

Originally Posted by anetawron (Bericht 277823)
Graba na PW wysyłam

Anetka, albo coś nawala, albo nie wiem - bo nie mam....:|

sssmok 11-02-2010 17:12

http://www.dogomania.pl/threads/1792...1#post14030399

z Peronówki 11-02-2010 17:20

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 277818)
Ja akurtat doceniam chęć pomocy ze strony Agi - przecież to ma być "tymczas" - zresztą dziewczyna ma kojce, więc lepiej ulokować psa w miejscu, gdzie choć będzie miał zapewnione jedzonko i czystą wodę.

To sie zgadza, warunki sa w tym pseudo-schronisku straszne... i trzeba dzialac. Ale rozsadnie...
Trudno sie dziwic reakcji dziewczyn - chodzi przeciez o to, aby nie powtorzyla sie historia Wilka, gdzie byly osoby chetne na jego przygarniecie, a mimo tego pies zniknal i nie ma o nim zadnych wiesci...

"Zamienił stryjek siekierkę na kijek" ;)

GRABA 11-02-2010 17:28

Wiecie dzwonię na 3 różne numery ( w tym do dziewczyny od adopcji)
i nikt nie odpowiada - ale już powysyłałam "wici" czy nie da się wcześniej sprawdzić.

P.S. Joj, to fakt, to ja muszę dodać fotkę Mikusia, bo też stanę się niewiarygodna8)

sssmok 11-02-2010 17:54

Ja znalazlam tylko to. Moze warto popisac PW do ludzi z dogomanii.
Na wilczaki.eu tez jest ten temat poruszony.

P.S. Co do Mikusia to mozesz dodac jego fotke jak chcesz, ale to zupelnie inna sytuacja :P

GRABA 11-02-2010 18:01

Mam kontakt -tak na już, to pies jest kontaktowy- nie przejawia agresji, jest tylko poddenerwowany szczekającymi psami, ale to zrozumiałe8)
Za jakiś czas więcej info.

GRABA 11-02-2010 18:28

Sprawa jest taka pies ma chip proszę o info od jakiego nr zaczynają się chipy w Polsce jest to o tyle istotne, że poprosiłam o wyłączność kontaktowania się w sprawie tego psa - czy jest tak, że np. w Czechach zaczynają się inaczej, w Polsce inaczej, itd.?

z Peronówki 11-02-2010 18:30

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 277873)
Sprawa jest taka pies ma chip proszę o info od jakiego nr zaczynają się chipy w Polsce jest to o tyle istotne, że poprosiłam o wyłączność kontaktowania się w sprawie tego psa - czy jest tak, że np. w Czechach zaczynają się inaczej, w Polsce inaczej, itd.?

Rzuc mi jego numer na priva - mamy je zapisane z bazie - takze te czeskie...

krzyg 11-02-2010 18:32

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 277851)
P.S. Joj, to fakt, to ja muszę dodać fotkę Mikusia, bo też stanę się niewiarygodna8)

Quote:

Sposób 18
Gdy zorientujesz się, iż przeciwnik stosuje argumentację, która niezawodnie cię pobije uczyń wszystko, by nie doprowadził jej do końca. Należy przerwać dyskusję, uciec od tematu albo odciągnąć odeń uwagę i zająć się innymi twierdzeniami, czyli zastosować zmianę przedmiotu sporu.
Artura Schopenhauer, "Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów"

GRABA 11-02-2010 18:39

sorry krzyg - w tym momencie jestem bardzo rozemocjonowana, bo nie ma to jak robić coś dla dobra sprawy i jeszcze takie inne wydarzenia8)...
Moje intencje odnośnie tematu Mikusia, to takie, że faktycznie tematu nie zakończyłam, więc i mnie można by było łatkę przypiąć;-)

shaluka 11-02-2010 19:16

Co do mnie to napisalam, ze moge dac dom tymczasowy, to nie znaczy, ze bralabym go doslowanie do domu. Bo mamy podworko i pozadne budy, tak psy sa w domu, ale go bym go nie brala, chocby ze wzgledu na szczepienia, odrobaczenia i wogole, bo to trpoche by potrwalo. A wydaje mi sie , ze ciepla, pozadna buda, duze podworze, stale posilki, kontakt czlowieka, bo nas jest tu juz naprawde wiecej, to i tak znacznei lepiej niz to co ma teraz. Ile jest kochajacych ludzi psiaki, a psy sa na dworzu? Np. nas Bali wogole nie uznaje domu, poprostu go nie lubi i to szanuje.
Poza tym napisalam, na jaki maksimum okres czasu bym mogla go wziac, wiec to calkiem inna sytuacja. Przez dwa miesiace, da sie by psiak mial normalny dom, bym mogla z nim wychodzic i bawic, bez Tymka. Wtedy moglby bez problemu zostac z nim dziakowie, ktorych mamy pod reka, czy Bartek, czy nasz przyszywana rodzinka, ktora teraz tez mieszka na osrodku.
Na dluzsza mete to poprostu by nie zdalo egzaminu ale na jakies 2 miesiace, w przypadku gdzie pies nie ma skchronienia, woda to snieg a jedzenie to padlina czy szczury to uwazam, ze to juz mimo wszystko cos.
No to tyle z mojej strony.

Graba czekam na relacje, jak cos to znajomy tez bez problemu podjedzie, nawet na druga kontrole i z jakims jedzonkiem ;)

xmartix 11-02-2010 19:16

Graba prosiłam na Dogo o poinformowanie mnie co i jak z tym wilczakiem :roll:
możesz to zrobić??


All times are GMT +2. The time now is 16:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org