Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   _Administrace (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Další čsv v Trojském útulku (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=16370)

sdivokoukrvi 28-12-2010 21:36

Další čsv v Trojském útulku
 
V útulku Troja čeká na domov tento pejsek:evidenční číslo: 2732/2010
plemeno: československý vlčák
popis: pes, 3 roky
srst: vlkošedá, standard
velikost: standard
nalezen: 22.12.2010
Praha 2,park Folimanka
charakteristika: Na sobě měl hnědý kožený obojek a látkové oranžové vodítko. Karanténa do 29.12.2010.
k odebrání: V Zámcích 56, Praha 8
telefon: 283 011 711, 233 554 242

http://www.bazos.cz/obr/1/821/8314821.jpg

Dayen 28-12-2010 22:35

Ptala ses na číslo čipu nebo tetování?

sdivokoukrvi 28-12-2010 22:37

Quote:

Originally Posted by Dayen (Bericht 347477)
Ptala ses na číslo čipu nebo tetování?

zítra tam budu volat, přišla sem na to večer a hned dala sem

Dayen 28-12-2010 22:41

Quote:

Originally Posted by Alissea (Bericht 347478)
zítra tam budu volat, přišla sem na to večer a hned dala sem

Tak prima. Aby tam nevolalo více lidí... pokud najdou čip nebo zbytky tetování (třeba neodhadli věk), můžu zase kontaktovat plemennou knihu, minule měli perfektní přístup.

sdivokoukrvi 29-12-2010 11:34

pes nemá čip ani tetování, byl úvazaný v parku, takže bohužel bez PP

Helenasotis 29-12-2010 12:15

Ať zkusí ještě jednou důkladně hledat ten čip - ony často cestují :( A už jsem byla i svědkem toho, jak čtečka městské policie taky marně hledala - muselo se s ní strefit téměř přesně na místo, kde se čip nacházel.

Pokud jsou psovi cca 3 roky, tak od r. 2007 se už pouze čipuje, tedy tetovaný být ani nemůže (leda by ho majitel sám nechal z vlastní iniciativy přetetovat - což osobně každému díky výše popsaným zkušenostem doporučuji). Ať to tedy zkusí ještě jednou a opravdu důkladně oskenují celého psa (u jednoho ČSV jsme čip našli taky téměř až na zadku :()

sdivokoukrvi 29-12-2010 12:23

Quote:

Originally Posted by Helenasotis (Bericht 347502)
Ať zkusí ještě jednou důkladně hledat ten čip - ony často cestují :( A už jsem byla i svědkem toho, jak čtečka městské policie taky marně hledala - muselo se s ní strefit téměř přesně na místo, kde se čip nacházel.

Pokud jsou psovi cca 3 roky, tak od r. 2007 se už pouze čipuje, tedy tetovaný být ani nemůže (leda by ho majitel sám nechal z vlastní iniciativy přetetovat - což osobně každému díky výše popsaným zkušenostem doporučuji). Ať to tedy zkusí ještě jednou a opravdu důkladně oskenují celého psa (u jednoho ČSV jsme čip našli taky téměř až na zadku :()

pán po telefou nebyl zrovna ochotný a já tam momentálě ze zdravotních důvodů nezajedu:|

Hanka 29-12-2010 12:31

Napadlo mě to samé, už jsem viděla čip u kořene ocasu. Navíc- kdyby byla aspoň kvalitnější fotečka, minimálně chovatelé by si svoje štěňata poznali. Takhle mi připomíná jednoho mojeho pejska, ale zatím mi majitel nebere telefon.

sdivokoukrvi 29-12-2010 12:39

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 347505)
Napadlo mě to samé, už jsem viděla čip u kořene ocasu. Navíc- kdyby byla aspoň kvalitnější fotečka, minimálně chovatelé by si svoje štěňata poznali. Takhle mi připomíná jednoho mojeho pejska, ale zatím mi majitel nebere telefon.

nezkusíš tam s tímhle zavolat? jestli by se mrkli až ke koženu ocasu? tohle mě nenapadlo, s cestováním čipu zkušenosti nemám.

mellorn 29-12-2010 12:39

ja teda nepochopim,ze nekdo necha uvazanyho psa schvalne,aby se ho zbavil. Mozna,ze byla mestska policie prilis angazovana a sbalili ho driv nez si pro nej majitel prisel {zdravim Adriana}:rock_3 My bydlime pod Vysehradem,coz je kousek od Folimanky a v okoli o zadnem jinem CV nevim,info mam,ze snad v okoli Riegrovych sadu.

sdivokoukrvi 29-12-2010 12:49

no pokud mi to doktorka dovolí, ráda bych se tam zašla podívat, ale pokud je bez PP tak mjitele nebo " chovatele" nenajdem

Dayen 01-01-2011 15:01

Setkala jsem se i s tím, že čip po špatné aplikaci vypadl z ranky, v podstatě vyjel ven s aplikační jehlou. Dovezla jsem si takhle Dixinku, čip nikde.
Takže pokud by některý z chovatelů měl pocit, že podle vzhledu je to jeho odchov...

Nechávám svá štěňata po aplikaci ještě znovu zkontrolovat za pár minut, to už je ranka bezpečně zavřená a čip nemůže ven.

Hanka 03-01-2011 14:51

Stalo se nám to samé. Po čipování jsem muchlovala štěně a čip jsem našla v srsti u ranky. Takže od té doby si to doktor pamatuje, po zasunutí čipu podrží ranku mezi prsty a pak se ještě prohrabe srstí až k vpichu a koukáme. Když načipujeme všechny, tak ještě jednou "přečteme" čísla. Jinak "čtu" i při předání štěněte novému majiteli- pro jistotu a kontrolu,aby i majitel viděl, že štěně má čip a jaké číslo.

Helenasotis 03-01-2011 15:12

Tak tyhle 2 výše popsané zkušenosti jsou pro mně trochu překvapením :shock: - jsem standardně zvyklá, že ihned po aplikaci veterinář nějakou chvíli prsty mne místo vpichu (aby se tkáň kolem čipu lehce zhmoždila, naběhla a urychlylo se i jeho zapouzdření) a před odchodem z ordinace (nebo před odchodem veterináře - podle toho, kde čipování probíhalo) jsou všechna štěňata ještě jednou překontrolována čtečkou (a čísla samozřejmě porovnána se jmenným seznamem).
Ale jak vidím, tak to, na co jsem zvyklá, asi u všech vetů zas tak standardní bohužel není... :(

alexa 03-01-2011 15:35

KCHČSV vlastní dvě čtečky čipů - myslím že poměrně kvalitní pořízené za nemálo peněz. Jednu má k dispozici česká pobočka a jednu moravská. Tu "českou" má myslím u sebe Hanka Křížová - není někdo z okolí, kdo by si mohl od Hanky čtečku půjčit (což je možné proti podpisu) a zajet tam s ní psa "objet"? Nebo příp. kdyby měla Hanka sama cestu do Prahy... i klubovou čtečkou jsme na některých psech čip vyloženě hledali a opravdu byl někdy jinde než "na krku vlevo"... kdyby ten pejsan čip měl, nebude snad takový problém ho dohledat (pokud by to byl pes s PP narozený po 1. 1. 2007, tak nám to na plemence řeknou prakticky obratem). Nevím jak jinak tomu pejsanovi zkusit pomoct.

Karel

Edenseveru 03-01-2011 23:19

Ohledně čipování ...i přesto že se to u nás dělá podobně jak popisuje Helena, tak se už párkrát stalo že tam čip při další kontrole prostě není.
I přeze všechna opatření, které děláme ....
Musím říct , že se nám jednou i stalo, že čip chyběl v aplikátoru přímo od výrobce. Takže od té doby kontrolujeme i aplikátor před použitím :rock_3

Já osobně jsem už očipovala dost štěnat a ani mě se toto nevyhlo, hlavně ze začátku , než se to člověk pořádně naučí :roll:

Ono by hlavně chtělo , aby si všichni veterináři plnili svou povinost ...a registrovali pasy (a tím i čipy)
výše uvedený čip není ani databázi veter.komory - čili bud pejsek neměl vydaný pas a nebo ho příslušný veterinář neregistroval :?

Yon 07-06-2011 11:44

zpet v Troji?
 
Ahoj,
v Troji je dalsi CSV, skoro mi prijde ze je to tentyz co je v prvnim postu tohoto tematu...
evidenční číslo: 1124/2011
plemeno: československý vlčák
popis: pes, 3,5 roku
srst: vlkošedá, standard
velikost: standard
nalezen: 01.06.2011
vrácen náhr.majitelem,pes nechce být doma sám
charakteristika:
k odebrání: V Zámcích 56, Praha 8
telefon: 283 011 711, 233 554 242
http://zvirata.identifikace.cz/data/...3a545a812e.jpg

mellorn 07-06-2011 13:37

Myslim, ze to bude on.Me se moc libi. Bohuzel mam druheho psa zakazaneho a jestlize doma vyvadi, tak bych si to ani nemohla dovolit. Ona stacila Arwenka. Skoda, ze nemam barak na samote, hned bych ho brala....Doufam, ze se pro nej najde uz konecny majitel, tohle rajsovani mu urcite neprospiva....

Elsia&Benjamin 07-06-2011 13:39

Quote:

Originally Posted by Yon (Bericht 383621)
01.06.2011
vrácen náhr.majitelem,pes nechce být doma sám

Njn chudík závisláček. Asi dělá bordel - buď ničí nebo je hlučnej. :(

Tyger 07-06-2011 17:16

já bych si ho hned vzala!! Hayaakim by měl parťáka, téměř jsem zlomila i svého chlapa abychom si ho vzali... ale uvědomuji se svou ne příliš dobrou finanční situaci a teď je pro mně prvořadé dodělat bakaláře :?
jinak vypadá dost plaše, pokud to ovšem není jen fotkou... už se vůbec našel ten čip?


All times are GMT +2. The time now is 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org