Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Různé (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   projekt MPO ;-) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22328)

Zvire2 04-07-2012 23:34

projekt MPO ;-)
 
projekt MPO ;-)
Zdravim

tak nejdriv se predstavim, pac jsem tu novej

Jmenuju se Zverina Petr a jsem cerstvy ( od zitra ) a o to vic hrdy majitel CSV

Ated k tomu co je MPO !

Multifunkcni Programovatelny Obojek je obojek obsahujici mikropocitac zalozeny na microprocesorech atmega ! proc to pisu sem ? protoze nedavno jsem to tu procital a narazil jsem na poznamky o podobne veci v urovni scifi vtipu , cehoz pak jini uzivatele litovali

co by obojek zvladal ?

- Urcit svoji pozici pomoci cipu sirfIII
- Komunikae pres GSm modul ( mobini telefon )
- programovatelna schemata pro upozorneni psa at jiz
zvukovym signalem nebo el. vybojem ( z nastavitelnou intenzitou, odpurci el obojku nemlatte me hned )
- programovatelny pracovni rezim ( sleep/work/hybernate ) = vydrz baterie po extreme dlouhou dobu
- soucati obojku PC software urcenim lokace obojku
- sken pulsu a teplty psa ( poznate jestli obojek nebyl od psa oddelen, nebo jestli neni pes ranen atd )
- ukladani tracku na pametovou kartu, jakozto i jinych statistik, jako dnei aktivita ( tep+pohyb ) , zmeny ve zdravotnim stavu ( vykyvy pulsu bez pohybu ) atd,atd

moznosti jsou defakto omezeny jen fantaziji pejskaru

slo by udelat i ruzne socialni sluzby , jako upozorneni na blizkost jineho csv , atp atp

vitam DALSI NAPADY co by dotycny obojek mel umet az budu mit po hromade komplet pozadovane vlastnosti , zacnu z navrhem hw teda pokud bude o podobny produkt zajem ;-)

Marianka.W 05-07-2012 08:47

Zapomněl jsi připsat jednu (pro mnohé čévéčkáře podstatnou) informaci - totiž cenovou kalkulaci. Obojek za pět tisíc si tu koupí málokdo..

Ale jinak nápad dobrý. Mně by úplně stačila GPS lokalizace.

Zvire2 06-07-2012 02:00

cenovou kalkulaci muzu udelat az budu mit vsechny vlastnosti , protoze podle toho se odvine pouzity HW ;-)
Asi uplne nejlevnejsi nebude, ale je to dobra investice naporad, bude to modulek z vymenou casti obojkovou, coz zajisti jeho nesmrtelnost ;-)

mellorn 06-07-2012 11:18

Mě by se ta věc líbila, nejlépe bych , kdyby to nebyla tak veliká krabička, jako běžné GPS obojky, ale vešlo se to do normálního koženého obojku.To nevím, zda je reálné. A je mi jasné, že cena může být i vysšší, ale třeba kolem cca 5 tisíc bych na to vynaložila. Nemuselo by to mít ani všechny funkce, co popisuješ. Hlavně asi tu GPS lokaci a ten snímač dechu a pulsu by nebyl špatný.

RadeKKK 06-07-2012 12:05

Quote:

Originally Posted by mellorn (Bericht 434157)
Mě by se ta věc líbila, nejlépe bych , kdyby to nebyla tak veliká krabička, jako běžné GPS obojky, ale vešlo se to do normálního koženého obojku.To nevím, zda je reálné. A je mi jasné, že cena může být i vysšší, ale třeba kolem cca 5 tisíc bych na to vynaložila. Nemuselo by to mít ani všechny funkce, co popisuješ. Hlavně asi tu GPS lokaci a ten snímač dechu a pulsu by nebyl špatný.

GPS a zdravotní stav by se mi taky líbil

Zvire2 06-07-2012 13:03

melornn: uplne do vnitr asi ne , ale realny je to dostat tak do rozmeru 2,5x6x2 ( sirka,dylka,vyska) pri podlouhlem rozmeru to bude defakto kopirovat tvar obojku ale primo do obojku, to by znamenalo extremni mikrotechnologie, coz by cenu znekolikanaobilo !!

mellorn 06-07-2012 13:24

ten rozměr mi přijde v pohodě.

Zvire2 06-07-2012 13:38

behem nocniho rozimani jsem dospe k naledujicimu ;-)

budou 3 verze obojku

Basic - gps lokace v aktualni cas

Advanced - gps s moznosti ukladani tracku na pametovou kartu + PC soft k monitorovani pozice obojku

Expetr- lokace, varovani ( el,zvuk ) ,snimac telesnych funkci

vsechny modely budou vybaveny indukcnim dobijenim , takze zadny konektory, a 100% vodotesnost ;-)

Vlkodlak 06-07-2012 14:47

Quote:

Originally Posted by Zvire2 (Bericht 434180)
behem nocniho rozimani jsem dospe k naledujicimu ;-)

budou 3 verze obojku

Basic - gps lokace v aktualni cas

Advanced - gps s moznosti ukladani tracku na pametovou kartu + PC soft k monitorovani pozice obojku

Expetr- lokace, varovani ( el,zvuk ) ,snimac telesnych funkci

vsechny modely budou vybaveny indukcnim dobijenim , takze zadny konektory, a 100% vodotesnost ;-)

A bude to vodotěsný? Použitelné i pro "vydry"?

Zvire2 06-07-2012 15:00

to asi ani, ale pro vidry bude problem z dobijenim , asi tezko jim do doupete da indukcni dobijec , a predpokladam ze vydra ze solarem na zadech bude vypadat dost divne ;-) AAAAAAALE proto ze je to PRORAMOVATELNY OBOJEK pujde to vyresit specialnim rezimem prace, napriklad 1x za hodinu ( popripade za vic ) se obojek aktivuje, zameri satelity gps, odesle nebo ulozi pozici , a zas usne ;-)
takhle by slo dosahnout provozu i v ramci desitek dnu ;-) nic mene baterie stoji misto, takze pak je nutno pocitat z trochu vetsim rozmerem zejmena do sirky, asi tak 5-6 cm ;-)

Zvire2 06-07-2012 16:16

jeste jsem risel na to ze jsem schopen zamerit pozici ( ne uplne presne ale docela jo ) pomoci zamereni signalu gsm bunek, pro vyhledani stracenyho pejska by to stacilo a cena by tim sla dost dolu ;-) takze bude kdypozici i verze ktera sice neurci presnou pozici psa, ale na mape vam udela ctverecek cca 500x500m v kterym je ;-)

angelo.sharpe 09-07-2012 17:25

Ahoj, kdybys potreboval pomoct s kodenim nebo navrhem nebo tak, tak napis ;-) super napad

Zvire2 09-07-2012 22:11

Kodovani bude oki ;-) 20 let proramuju a ATmega jede na c/c++ compilatoru , takze pohodicka ;-) spis pokud by ste nekdo mel zbytecnejch 200e na HW pro prototyp, me ted ceka udrzba lode po 2 letech , takze neni ani euro na zbyt dokud udrzba nebude hotova :-)
za investici do prototypu slibuju seriovej model EXPERT ( nejvisi konfigurace ) pokud by se seriova vyroba nikdy nekonala , investor dostane dokoncenej FUNKCNI prototyp ;-)

Edenseveru 10-07-2012 09:55

Cpt., jen taková vsuvná odpověd - zřejmě jsem špatně učila "slovník" :roll:

:lol: "vydra" = výraz pro vlčouna, který se stále někde máchá ve vodě !

Marianka.W 11-07-2012 10:20

Já myslela, že výraz "vydra" má mezi čévéčkáři dávno ustálený význam.. :-)

Asi by stačila vodotěsnost běžných hodinek, málokteré čévéčko se potápí do deseti metrů.

Zvire2 12-07-2012 17:58

tak to musite s tim slovnikem na me pomalejs :-D sem novej :-) a na vic uz rekovatim :-D takze SIGA SIGA :-D

Elsia&Benjamin 15-07-2012 19:17

Ajak to bude s tesákům-odolností? Zvládne to bez poškození dvě hrající si čéva kousající se do krku?

Zvire2 16-07-2012 10:53

nad tim uz jsem taky premejslel, docela zvazuju DURALOVY pouzdro ! sice to vyjde draz nez plast, ale odolnost je nesrovnatelna !

Zvire2 16-07-2012 10:56

jinak uz chapu tu vydru :-D :-D muj gandalf videl more podruhe v zivote a skocil do nej sipku ! ;-)

Zvire2 21-07-2012 15:40

taaaakze dotvoruju specifikace vsech 3 verzi :-) hw uz mam vytipovanej ;-) pak sem hodim finalni podobu features-navrhu vsech 3 verzi ;-) pak prijde na radu design ;-)


All times are GMT +2. The time now is 19:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org