Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Reklama i prasa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Kalendarz na 2013r (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22594)

Puchatek 22-10-2012 15:52

Kalendarz na 2013r
 
Padł pomysł: kalendarz z wilczakami. Trochę już rozkminiamy szczegóły na fb, ale ponieważ co wiele głów to nie jedna, zarzucamy temat pod obrady
Czasu mało, ale może się uda.....
Wstępne zasady:
kalendarz ścienny 12-stokartkowy /jako, że nadal mamy 12 m-cy/, Rybka podrzuciła inspiracją z kalendarza z 2009r, chcemy zebrać po 10zdjęć naszych psów, by charytatywnie Sssmok nam to poskładał wybierając najlepsze zdjęcia... Ponieważ jest końcówka roku, zaraz święta, więc chcemy kosztA ciąć, bo i tak jest na co wydawać bilety płatnicze. 8)


....
Ja to bym chciała na przykład, by na każdej stronie było dużo różnych zdjęć tak umieszczonych, że jak rok się skończy, to odetnie się sprawnie daty i zostaną same wilczaki. A wtedy je w antyramę i piękny przekrój rasy można zarzucić na ścianę :p

Rybka 22-10-2012 16:07

Ja chętnie.
Proponuję, żeby Sssmok założyła maila, na którego będzie można foty słać :)

avgrunn 22-10-2012 16:18

Fajny pomysl :)

Dariasek 22-10-2012 20:12

pomysł rewelacyjny:)Vuko jest za:):):)

szodasi 22-10-2012 20:55

ha! Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad wilkowym kalędarzem żałując, że widziałam nigdzie wilczakowego...A tu proszę. Jak najbardziej jestem za:)

sssmok 23-10-2012 00:56

Adres: [email protected].

szasztin 23-10-2012 08:01

Czyli po 10 fot swojego wilczaka??? Do kiedy słać???

Grin 23-10-2012 08:35

I jaki rozmiar zdjęć?

Rybka 23-10-2012 09:40

10 zdjęć niech będzie limitem. Jak ktoś ma np. 3-4 ulubione niech tyle pośle. Rozmiar- jak największy, myślę że poniżej 2 MB nie ma co schodzić. Z drugiej strony to kolaż, więc z RAWami nie ma co wyskakiwać.
Ale to Sssmoka "działka", więc poczekajmy co ona na to :)

Puchatek 23-10-2012 10:27

Gdy Sssmok tu wpadnie, to się wypowie. Ja się zastanawiałam nad terminem i tą ilością zdjęć.
1. Dzisiaj jest 23.10..... może by te zdjęcia słać max. do 1.11.? ... Będą 4 dni wolne... Sssmok też musi mieć chwilę by przejrzeć na spokojnie wszystko i zrobić koncepcję /odrywanie się co chwila, to nie robota.../
2. Czy z tych 10-ciu zdjęć będzie wybrane jedno? Czy to będzie zależało od ilości Chętnych na kalendarz? Bo jeśli będzie mało chętnych, to zapewne zdjęcia danego wilczaka znajdzie się kilka razy w różnych miesiącach, a jeśli będzie wielu chętnych to trzeba będzie wybrać po jednym-dwóch.... I jeśli jest podział na miesiące, to może niech każdy z nas-chętnych na wszelki wypadek śląc zdjęcia plenerowe zaznaczy, który miesiąc go najbardziej interesuje, by pasowało z tłem. Bo zdjęcia we wnętrzach, to nie problem. :)
Piszę chaotycznie, bo się kompletnie na tym nie znam /i jeszcze parę godzin będę się budzić przy tej pogodzie/, ale może mnie jednak Ktoś zrozumie... ;)

...
Te wielkości zdjęć i nomenklaturę fachową, to poproszę w "ludzkim języku"..... bo tak nie bardzo wiem, czy to "RAW", to jakaś inwektywa cy co......

Grin 23-10-2012 10:51

Wg mnie RAWy odpadają z prostego powodu; nikt nie może wymagać od Ssmoka, żeby nam obrabiał nasze zdjęcia (pomijając sam rozmiar RAWów) i tak już będzie miała wystarczająco dużo roboty z przeglądaniem, wyborem i składaniem otrzymanego materiału.
Co do rozmiarów zdjęć - wszystko zależy, jaki duży będzie docelowy wydruk, ale zakładam, że fotki w kalendarzu nie będą rozmiarów plakatu, tylko raczej niewielkie, zatem z rozmiarami (i wagą plików) też wg mnie nie ma co przesadzać.
Ale ostatecznie niech się wypowie Ssmok.

Rybka 23-10-2012 11:09

Puchatku- RAW to taki format zdjęć, który robi się fajnymi aparatami. Zdjęcie w formacie RAW "waży" bardzo dużo i z takiej fotki możesz spokojnie wydrukować ogromny plakat ze wszystkimi detalami :)
Ja na przykład taki plakat na którym Marti miętoli Sheya druknęłam jej pod choinkę :)

Wzeszłych latach osoba, która składała kalendarz sama dobrała zdjęcia- miały podobną kolorystykę, w grudniu wszystkie wilczaki były na tle śniegu, w maju na trawce... Wszystko zależy chyba od zdjęć, jakie do Sssmoka wyślemy.
Pamiętam, że w 2009 roku na jednym "miesiącu" było po 6-7 fotek. Zdjęcia były w ramce jak z polaroida, na dole był podpis co to za bury.
Bardzo fajnie to wyglądało.
Wilczaków było sporo, więc rzadko się powtarzały.

sssmok 23-10-2012 22:45

*jpg, w miare duza rozdzielczosc, max. 5mb, moga byc obrobione, bez ramek, dluzszy bok min. 1000px.

Jesli macie zdjecia innych psow jak np. szasztin, to wysylajcie rozne - byle byly dobrej jakosci.

szasztin 24-10-2012 09:14

Ja ogarne foty w weekend i postaram sie co fajniejsze puscić Ani . Nie tylko Imbusowe!

Wonderfull Wolf ES 24-10-2012 09:39

a dałoby radę limit zwiększyć do 13 :) ??

orlos 24-10-2012 15:34

A czy "Lisiak Czechosłowacki" tez może się znaleźć w kalendarzu ;) ?? ;P

Lupusek 24-10-2012 22:48

Quote:

Originally Posted by orlos (Bericht 441752)
A czy "Lisiak Czechosłowacki" tez może się znaleźć w kalendarzu ;) ?? ;P

Nie. :-) 8)

Puchatek 25-10-2012 11:33

Quote:

Originally Posted by Lupusek (Bericht 441804)
Nie

Właśnie, bo to ma być kalendarz wilczaków. 8)
...
Chociaż...... gdyby tam się znalazł pewien przedstawiciel saalków, to ja bym nie miała nic "na przeciwko" takiej wisience na torcie..... oczywiście wiadomo, o którego Pana Psa "mnie się rozchodzi".......;-)
Ale jeśli go nie będzie, to se jego zdjęcie druknę i dokleję...
...
Wonderfull Wolf ES -zrobisz precedens ze swoimi super zdjęciami, zrobią to następni..... a kilku super fotografów wśród nas jest.... :p
Wszystko zależy od: ilości chętnych na kalendarz, ilości zdjęć, ilości przedstawicieli burych na zdjęciach. Dla mnie osobiście, im więcej zdjęć tym fajniej, ale decyzję o wyborze zostawiamy Sssmoczycy... ;-)
...
I jeszcze chyba istotna kwestia formalna -dając zdjęcia nie swoich psów wskazana chyba by była pisemna zgoda opiekuna psa na umieszczanie takich zdjęć. "Strzyżonego Pan Bóg strzyże".....
...
CZY KTOŚ MA PÓŁ-"CHARYTATYWNĄ" DRUKARNIĘ? Potrzebujemy Człeka o wielkim i litościwym sercu, który by z nas nie zdarł.........

...
Rybka -dzięki! :)

Agnieszka 25-10-2012 16:08

Świetnie, że pomysł ożył. Prześlę zdjęcia Loko. A czy - sentymentalnie - Vargusia też mogę dać?

Gaga 25-10-2012 16:54

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 441847)
...
CZY KTOŚ MA PÓŁ-"CHARYTATYWNĄ" DRUKARNIĘ? Potrzebujemy Człeka o wielkim i litościwym sercu, który by z nas nie zdarł.........

Pół charytatywnie to ostatnio p. G. robił...chcesz namiar?:D:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org