Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Żywienie i zdrowie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Badania PRA (+serce) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=3525)

Gia 29-01-2010 23:13

To może w Późnej?? My bylibyśmy chętni na taki zestaw :)

Louve 29-01-2010 23:43

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 273466)
To może w Późnej?? My bylibyśmy chętni na taki zestaw :)

My również, w końcu badania się przydadzą. Jak oba były w jednym miejscu to pewnie sporo osób się skusi i przebada czeweczki :rock_3

z Peronówki 30-01-2010 22:35

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 273466)
To może w Późnej?? My bylibyśmy chętni na taki zestaw :)

Oczywiscie istnieje taka mozliwosc. Musily jednak umowic sie o wiele wczesniej, bo wiem, ze pan Garncarz ma napiety grafik. No i trzeba zadecydowac, czy ma byc jedynie pan Garncarz (badanie oczu), czy tez jego zona (badania serca).

Louve 30-01-2010 22:42

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 273640)
Oczywiscie istnieje taka mozliwosc. Musily jednak umowic sie o wiele wczesniej, bo wiem, ze pan Garncarz ma napiety grafik. No i trzeba zadecydowac, czy ma byc jedynie pan Garncarz (badanie oczu), czy tez jego zona (badania serca).

Ja osobiście jestem za tym, by był i on i jego żona ;)
Pozostało czekać na resztę głosów :)

jefta 30-01-2010 23:07

ja myślę, że w Póżnej spokojnie zbiorą się chętni na oba badania. Mi zależy głównie na serduchu ale oczy też byśmy zrobili (jeśli nie będzie dyskryminacji rasowej ;) w każdym razie na liście rezerwowej możemy być)

Gia 30-01-2010 23:21

My chętni na oba badania :)

z Peronówki 30-01-2010 23:32

No to pozostanie zbieranie chetnych....i zerkanie, czy dobijemy do potrzebnej ilosci.... :rock_3

Badana moze byc kazda rasa.
Jedyne ograniczenie : min. wiek na badanie oczu to 18 mies...

Rona 23-02-2010 11:04

Przeklejam informację ze strony krakowskiego oddziału PZK:

Quote:

W dniach 6-7 marca 2010 organizujemy w siedzibie Związku Kynologicznego w Krakowie ul. Żywiecka 36 - badanie kliniczne oczu, które wykona dr Przemysław Bryła z Warszawy.
Koszt badania: z certyfikatem 110 PLN bez certyfikatu 85 PLN.
Zainteresowanych bardzo prosimy o kontakt z Bożeną Banasiewicz tel 501 73 74
74


Rona 24-02-2010 00:08

Ktoś się wybiera z Krakowa, albo okolic?

Galicja 24-02-2010 00:26

Czy orientujesz się może czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

z Peronówki 24-02-2010 00:29

Quote:

Originally Posted by Galicja (Bericht 282024)
Czy orientujesz się może czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

18 mies...

Galicja 24-02-2010 00:41

dziekuję :)

Margo 17-05-2010 18:21

Wszystkich zainteresowanych informuję, że 12-13 czerwca w Gdyni w lecznicy www.CRISVET.pl odbędą się badania oczu i serca (będzie ECHO !!! ).
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z lecznicą www.Garncarz.pl

Narvana 17-05-2010 20:43

Kurcze, byloby fajnie zrobic, tym bardziej, ze to u nas. Ale pieniazkow brak... :cry:

Bajka 29-11-2010 12:15

Czy ktoś z Was robił badanie DNA na PRA? Od niedawna jest taka opcja. W związku z powyższym, mam takie pytanie: Jakiego typu PRA jest u wilczaków? Postępujący pręcikowo-czopkowy zanik siatkówki typu 2 (rcd2) czy Postępujący zanik siatkówki (PRA) u psów rasy Irish Setter, Welsh Corgi i Sloughi czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki (CRD-PRA) czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki typu 1 (cord1-PRA).
Ktoś mądry wie i powie?:)

spadzista 04-12-2010 03:06

Quote:

Originally Posted by Bajka (Bericht 341205)
Czy ktoś z Was robił badanie DNA na PRA? Od niedawna jest taka opcja. W związku z powyższym, mam takie pytanie: Jakiego typu PRA jest u wilczaków? Postępujący pręcikowo-czopkowy zanik siatkówki typu 2 (rcd2) czy Postępujący zanik siatkówki (PRA) u psów rasy Irish Setter, Welsh Corgi i Sloughi czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki (CRD-PRA) czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki typu 1 (cord1-PRA).
Ktoś mądry wie i powie?:)

dziś się pytałam mojego weta i powiedział, że badanie antygenu PRA- (albo jakkolwiek podobnie się to nazywa) robią w stanach - tzn oni pobierają i wysyłają i kosztuje to koło 400-500zł. Jest badane całe spektrum odłamów PRA i daje 100% pewność nie jak w przypadku badań klasycznych... tak lekarz mi powiedział, więc powtarzam

Bajka 05-12-2010 15:39

Dzięki Kasia:)

spadzista 05-12-2010 15:58

tylko zupełnie nie wiem jak to jest z rasowością tych badań...

z Peronówki 24-01-2011 17:42

Zapraszam na coroczne badania oczu i serca, które jak zawsze organizujemy w Gdyni w lecznicy lek.wet. Rafała i Cristiny Chorosińskich www.CRISVET.pl
Badania przeprowadzać będą dr. wet. Magdalena Garncarz oraz lek.wet. Jacek Garncarz www.GARNCARZ.pl
W tym roku przenieśliśmy termin badań z zimy na wiosnę.
Wszystkich chętnych zapraszamy 9-10 kwietnia.
Dokładniejsze informacje związane z kosztami badań już wkrótce.
Zapisy i info:
Marta Brojek-Skwierawska
[email protected] lub [email protected]
781-264-460

z Peronówki 24-01-2011 17:47

Quote:

Originally Posted by Bajka (Bericht 341205)
Czy ktoś z Was robił badanie DNA na PRA? Od niedawna jest taka opcja. W związku z powyższym, mam takie pytanie: Jakiego typu PRA jest u wilczaków? Postępujący pręcikowo-czopkowy zanik siatkówki typu 2 (rcd2) czy Postępujący zanik siatkówki (PRA) u psów rasy Irish Setter, Welsh Corgi i Sloughi czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki (CRD-PRA) czy Postępujący czopkowo-pręcikowy zanik siatkówki typu 1 (cord1-PRA).
Ktoś mądry wie i powie?:)

Szczerze... Zadne... Tzn nie ma nic "typowego"... Niemcy badaja psom oczy, bo takie sa wymagania niemieckiego VDH. Jak dotad nic sie nie trafilo... W kazdym razie nic "genetycznego".

Jesli chcecie sprawdzac to sprawdzajcie na to co maja ONy... Bo od nich wilczaki podziedziczyly te choroby... ;)

Cala game chorob oczu ma jedna z holenderskich (francuskich) linii, ale tam przyszlo to od Saarloosow i zarejestrowanych na lewo miksow (w Polsce tej krwi nie mamy).


All times are GMT +2. The time now is 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org