Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Chov (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Mutary zřejmě rozmnožují pod falešnými papíry v Itálii (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=5747)

Pavel 16-04-2007 21:59

Mutary zřejmě rozmnožují pod falešnými papíry v Itálii
 
Na italských a anglických stránkách probíhá diskuze o Mutarách. Na italské bonitaci 31.3.2007 se objevila zvířata, která se tamním chovatelům nepozdávala a tak se pídili po jejich původu. Zjistili, že pocházejí od jakési Alasky, která je podle sdělení chovatele Fabia Casseliho, "stará česká linie". Chová se na ní pod hlavičkou chovatelské stanice Passo del Lupo a jednoho z jejích potomků vlastní Petr Malášek.
Podivnou shodou je i to, že s ní jel na bonitaci až do Itálie, kde po odmítnutí delegovaného rozhodčího ze Slovenska (odmítl zadávat shodné bonitační kódy bez alespoň podobné zkoušky povahy, jako v ČR a SR), posuzoval Jindřich Jedlička a Anna Šimáčková (http://www.clubcanelupocecoslovacco.it/indexx.htm), kteří zřejmě bez problémů zadali srovnatelné bonitační kódy s CZ a SK bonitací bez ohledu na to, že zkouška povahy našim řádům neodpovídala. Je sice trochu záhadou, jak může Jindřich Jedlička posuzovat, když podle svých slov (zveřejněných i na jeho stránce), požádal již před 2 roky o vyškrtnutí ze seznamu rozhočích ?
V každém případě zřejmě lidé okolo Mutar se snaží za každou cenu obejít zákaz jejich zápisů v ČR a přes minulá ujišťování, že mělo jít jen o pokus s dědičností DKK, se všemi silami snaží jimi zaneřádit chov ČsV. Obrázek si udělejte sami.

Pavel 16-04-2007 22:21

Zveřejňujeme první dokument k případu Mutara. Jedná se o Přihlášku k zápisu štěňat. Podivné na ní je to, že zcela chybí razítko Klubu, které normálně na přihláškách je. Navíc je podivné, že otec je deklarován jako "ČsV bez PP". Kdo to posoudil ? Kdo zhodnotil, že se jedná o ČsV, přestože majitel Fr. Hrach sám opakovaně veřejně deklaroval, že je to německý ovčák ? Jedná se skutečně o zdravý chov, kde polovina vrhu byla mrtvá !!! Zajímavé je i to, že zřejmě pro tento vrh vůbec neplatí a neplatil tehdejší zápisní řád. Třeba jen v tom, že vrh byl nahlášen až 2 1/2 měsíce po narození štěňat !!! A ještě zajímavější je, že přihláška byla vyřízena 18.6.2002, to znamená více jak měsíc před tím, než přišla (23.7.2002) !!! Vypadá to na podvod od začátku do konce.
http://www.wolfdog.org/help/Mutara/prihlaska_vrhu.gif

SARKA 16-04-2007 22:46

Mutara
 
Anicka Simackova neposuzovala ,omluvila se a neprijela.
Sarka

Pavel 17-04-2007 12:57

A máme tady další důkaz o podvodech, které obklopují zřejmě Mutary a jejich potomky. Na výstavě v Českých Budějovicích 7.10.2006 se předvedl ve třídě dorostu pes Sangria Passo del Lupo. Na výsledkové listině je uvedena jako matka Vicky Passo del Lupo. Pokud se podíváte na výsledky bonitace v italském Montecatini Terme 31.3.2007 zjistíte, že u téhož psa je uvedena matka Alaska. Ano, Alaska je právě zvíře, u něhož je důvodné podezření, že je to Mutara (buďto Petra Maláška nebo Jindřicha Jedličky). Kdo je tedy matkou psa Sangria Passo del Lupo a proč na jedné ze dvou akcí majitelé uvedli falešné údaje ?

wolfin 17-04-2007 13:59

No ako muzete udelta registracje na vystave BEZ kopii PP?
potem i mami problem s falsive informacje.

CDaniela 17-04-2007 14:43

Quote:

Originally Posted by Pavel
Jedná se skutečně o zdravý chov, kde polovina vrhu byla mrtvá !!!

Víš kolik bylo vlčici let,když porodila svá první štěňata,že píšeš takové nesmysly...

Pavel 17-04-2007 15:05

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Víš kolik bylo vlčici let,když porodila svá první štěňata,že píšeš takové nesmysly...

Samozřejmě. O to hůře. Kdo pana Hracha umluvil, že Lupínu v 9 letech nechal nakrýt ? On sám se několikrát v kynologických i dalších tiskovinách vyjádřil, že nikdy štěňata Lupíny a Armína nechtěl a jak proběhlo krytí se ho můžeš sama zeptat. Nemá smysl tady opakovat dokola to, co už se donekonečna probíralo v jiné diskuzi.
Tady se ale už nejedná jen o vznik Mutar ale především o jejich další množení a zřejmě zapisování v zahraničí. Víš snad o tom něco více Danielo. Pokud ano, poděl se s námi ...

CDaniela 17-04-2007 15:32

Quote:

Originally Posted by Pavel
Víš snad o tom něco více Danielo. Pokud ano, poděl se s námi ...

Mám doma 4 na zahradě.

Hanka 17-04-2007 18:37

No, možná, že budeme mít tu vzácnou příležitest vidět některé na klubovce u nás. Třeba se přijedou pochlubit :D

Pavel 17-04-2007 18:53

To je právě to. Proč nepřijel na bonitaci do Jevišovic Petr Malášek se svou "Seiko Passo del Lupo", když to má pár kilometrů z Brna a raději s ní jede bonitovat do Itálie ? Navíc se zřejmě jednalo o neplatnou bonitaci, protože Jindřich Jedlička, jak sám sděluje na své stránce, požádal o vyškrtnutí ze seznamu rozhodčích a tedy nemohl posuzovat.
Hanko, nemysli si, že se někdy objeví. To, že malášek má od Jedličky štěně po jeho Mutaře je už od loňska veřejným tajemstvím. žeby si pořídil dalšího psa z Itálie ? Nebo se jen bezpapírový potomek Mutary proměnil záhadně v ČsV z italského chovu ? Byly by zajímavé testy paternity :D.

Mirkawolf 17-04-2007 19:29

Quote:

Originally Posted by Pavel
Hanko, nemysli si, že se někdy objeví.

Vzdyt se uz objevil, v Ceskych Budejovicich - http://www.cswolfdog.cz/content/view/456/44/

Monika 17-04-2007 21:11

Mutary zřejmě rozmnožují pod falešnými papíry v Itálii!!
:roll: :roll:

.....už ten titulek je sám o sobě velmi důvěryhodný, bulvár opět nezklamal :mrgreen: :mrgreen:

Pavel 17-04-2007 21:18

Quote:

Originally Posted by Monika
.....už ten titulek je sám o sobě velmi důvěryhodný, bulvár opět nezklamal :mrgreen: :mrgreen:

Je vidět, že náš server pravidelně sleduješ a přestože se ho považuješ za bulvární, tak se o něj živě zajímáš. Copak Ty víš o pejscích pana Maláška a jejich původu ? Nebo snad máš i jiné informace ? Jako nejlepší kamarádka chovatelky "Mutara" a velká jejich propagátorka jistě máš informace z první ruky.

Monika 18-04-2007 07:51

...holt někdo je můj kamarád, někdo nejlepší kamarád a někdo je jen můj osobní demagog a s ním se o své poznatky nedělím :wink:

Veronika 18-04-2007 13:46

Pavle, já se vám divím, vy máte starosti...Tak si nekupujte psa z Itálie a máte o starost míň! A myslím si, že pan Hrach je svéprávný člověk a kdyby nechtěl, tak Lupínu nenakryje!

wolfin 18-04-2007 13:57

SORRY, no to je problem nie "kupit nie kupit" a pro dobro rasy CSV.

RadeKKK 18-04-2007 14:15

Quote:

Originally Posted by Veronika
Pavle, já se vám divím, vy máte starosti...Tak si nekupujte psa z Itálie a máte o starost míň! A myslím si, že pan Hrach je svéprávný člověk a kdyby nechtěl, tak Lupínu nenakryje!

Plně souhlasím. Taky bych chtěla takové starosti. Zrovna teď by se mi hodily. Aspoň bych klidně spala. Jiřina

Jats 18-04-2007 14:53

já jsem myslela a četla že to nakrytí bylo tak že lupina se asekla mezi stromy a tak je nechal nakrýt pprotože armínovi nemohla utéct...že na tzo koukal a chtěl vědět jak to dopadne,tak to psal pan hrach.

CDaniela 18-04-2007 15:01

Myslím,že je dnes úplně jedno, jak ke krýtí došlo.
Zázrak je, že vlčice v devíti letech vůbec zabřezla (prvně!) a bez problémů porodila.Je demagogie dohadovat se o pochybném zdraví jejich potomků.

Pavel 18-04-2007 15:50

Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV. Máte pravdu Veroniko, že by mi mohlo být jedno, co je v Itálii, ale jak jste si jistě přečetla, minimálně jedno štěně je zřejmě již jako řádný ČsV v ČR (majitelem je Petr Malášek) a není tedy problém po uchovnění na něm legálně chovat. A to už mi jedno není, když i český chov bude zaneřáděn neznámými kříženci, kteří navíc mají zřejmě průkazy původu s falešnými údaji o rodičích. Jestli je Vám to jedno, mně tedy ne.
O nakrytí Lupíny psal sám pan Hrach přesně to, co bylo popsáno výše. Pan Hrach je zcela jistě svéprávný člověk a není to on, který nechal s pomocí falešných údajů a podvodem zapsat štěňata mezi československé vlčáky. To, že se tady někteří stále snaží obhajovat registraci (nikoliv existenci) Mutar svědčí o tom, kdo chce pomáhat československým vlčákům a kdo si na nich jen chce udělat jméno popř. vytřískat co nejvíce peněz z prodeje štěňat.

wolfin 18-04-2007 17:19

ano tak Pavle.
Quote:

Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV. Máte pravdu Veroniko, že by mi mohlo být jedno, co je v Itálii, ale jak jste si jistě přečetla, minimálně jedno štěně je zřejmě již jako řádný ČsV v ČR (majitelem je Petr Malášek) a není tedy problém po uchovnění na něm legálně chovat. A to už mi jedno není, když i český chov bude zaneřáděn neznámými kříženci, kteří navíc mají zřejmě průkazy původu s falešnými údaji o rodičích. Jestli je Vám to jedno, mně tedy ne.
O nakrytí Lupíny psal sám pan Hrach přesně to, co bylo popsáno výše. Pan Hrach je zcela jistě svéprávný člověk a není to on, který nechal s pomocí falešných údajů a podvodem zapsat štěňata mezi československé vlčáky. To, že se tady někteří stále snaží obhajovat registraci (nikoliv existenci) Mutar svědčí o tom, kdo chce pomáhat československým vlčákům a kdo si na nich jen chce udělat jméno popř. vytřískat co nejvíce peněz z prodeje štěňat.


Jenik 18-04-2007 17:45

Quote:

Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV. Máte pravdu Veroniko, že by mi mohlo být jedno, co je v Itálii, ale jak jste si jistě přečetla, minimálně jedno štěně je zřejmě již jako řádný ČsV v ČR (majitelem je Petr Malášek) a není tedy problém po uchovnění na něm legálně chovat. A to už mi jedno není, když i český chov bude zaneřáděn neznámými kříženci, kteří navíc mají zřejmě průkazy původu s falešnými údaji o rodičích. Jestli je Vám to jedno, mně tedy ne.
O nakrytí Lupíny psal sám pan Hrach přesně to, co bylo popsáno výše. Pan Hrach je zcela jistě svéprávný člověk a není to on, který nechal s pomocí falešných údajů a podvodem zapsat štěňata mezi československé vlčáky. To, že se tady někteří stále snaží obhajovat registraci (nikoliv existenci) Mutar svědčí o tom, kdo chce pomáhat československým vlčákům a kdo si na nich jen chce udělat jméno popř. vytřískat co nejvíce peněz z prodeje štěňat.

To si snad děláš srandu Pavle?! :frown: Můžeš mi říci, jak by někdo mohl z prodeje Mutar vytřískat peníze? To je mnohem jednodušší a levnější chovat na papírové čubě čsv. Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....Zkus si podat inzerát a dej si třeba cenu 20 tis. za štěně. Myslím si, že budeš mít problémy je udat správným lidem....

Pavel 18-04-2007 18:38

Quote:

Originally Posted by Jenik
Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....

No tak nám pověz, čím to je, že stojí zato podvádět a falšovat zápisy i přesto, že většina členů českého klubu Mutary odmítá ? A nejen českého, protest oficiálně poslaly i kluby ze Slovenska a Německa.

Monika 18-04-2007 18:44

Quote:

Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV.

Tím darebákem, který se snaží zaneřádit chov čsv :lol: :roll: myslíš i pana Hartla??? Jako pozitivní vidím, že jsi zveřejnil přihlášku vrhu, kde je jasné, že plemeno není uvedeno a kdo přihlášku k zápisu do pomocného registru podepsal.


Tvé příspěvky shrnu opět stručně: Neznalost, zaslepenost, polopravdy a opět jen demagogie.

Pavel 18-04-2007 19:11

Quote:

Originally Posted by Monika
Tím darebákem, který se snaží zaneřádit chov čsv :lol: :roll: myslíš i pana Hartla??? Jako pozitivní vidím, že jsi zevřejnil přihlášku vrhu, kde je jasné, že plemeno není uvedeno a kdo přihlášku k zápisu do pomocného registru podepsal.

Moniko, nesnaž se stavět kohokoliv proti panu Hartlovi. Ano, Tvé jméno nikdy nikde nefigurovalo. Ani pod Mutarami, ani pod žalobou na Klub ani na jinými kontroverzními kroky. Vždy tam svými podpisy přispěli jiní ...

Už v roce 2003 jsem podal stížnost k registraci Mutar (tím bylo vše vlastně zveřejněno, protože do té doby bylo vše tajeno). Oficiální odpověď, pod kterou je pan Hartl podepsán si každý může přečíst na klubových stránkách. Zde je jasně řečeno co a jak zamýšlí pan Hartl s kříženci. Pokud dobře čtu, o Itálii, o zapisování potomků kříženců s falešnými údaji tady nic není. Jen čtu jedno "...V případě prokázaného úspěchu u F4 by chovatelská komise podala návrh výboru klubu na zažádání o povolení regenerace ČSV těmito registrovanými kříženci.". Nevím o tom, žeby byli na světě už kříženci F4 a vůbec ne, že by o nich jednala chovatelská komise. Naopak konference KCHČSV jasně stanovila podmínky a vyhradila si právo předem o jakýchkoliv zápisech rozhodovat. Na mimořádné konferenci pan Hartl byl a nevím o tom, že by tam navrhoval zápisy nějakých jedinců do registru nebo navrhnul nějaký chovný plán ke schválení. Takže ono to asi bude jinak, že ?

Monika 18-04-2007 21:21

Je naprosto evidentní, že tebe psaní bulvárních příspěvků a stížností baví. :mrgreen:

Nejdříve by jsi si měl ale doplnit vzdělání a informace ověřit, aby tě vůbec někdo bral vážně. Tohle tlachání a tvé chytání podrobností z éteru je nic víc, než ztráta času!

Pavel 18-04-2007 21:39

Moniko, když je to tu tak bulvární, jak tvrdíš, tak proč se tady účastníš diskuzí ? Vždy se snažíš věechna Tobě nepříjemná témata převést do osobní roviny abys znechutila čtení běžným návštěvníkům.
Co se týká potomků Mutar, už je vše na 99% potvrzeno našimi přáteli z Itálie. Štěňat bylo celkem 6, 3 zůstaly v Itálii a 3 jsou už v ČR. Vlastní je Jindřich Jedlička, Petr Malášek a zřejmě paní Konečná (nevíme zatím která, v Klubu jsou minimálně dvě). Takže proto se zde vše probírá. Není to věc Itálie, ale stejnou měrou ČR.
Nalij čistého vína Moniko, souhlasíš s tím podvodem, kdy byli v Itálii zapsáni kříženci jako ČsV ?

wolfin 18-04-2007 22:25

Udelat DNA test a kiedy nie zda psy odlozit od chovu a majitele z klubu.
To je kriminal.

Jenik 18-04-2007 22:49

Quote:

Originally Posted by Pavel
Quote:

Originally Posted by Jenik
Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....

No tak nám pověz, čím to je, že stojí zato podvádět a falšovat zápisy i přesto, že většina členů českého klubu Mutary odmítá ? A nejen českého, protest oficiálně poslaly i kluby ze Slovenska a Německa.

Pavle, nevím, čím to je...Ale penězma to nebude. Vždyť je to hloupost. Jen logicky, vždyť si to představ. Někdo udělá dle Tebe z Mutar čistokrevná čsv, aby je zařadil do chovu...Proč by to dělal? Vždyť si může koupit čsv s PP a je to pro něj jednodušší, ví, co kupuje, má větší šance ustálené povahy u zvířete...Myslíš si, že támhle budě někdo machrovat, že tamhle přečural klub chovatelů? A zase proč? Já toto prostě nechápu. To, že poslaly stížnost kluby z Německa a Slovenska mne nepřekvapuje. Od země, která si hloupě mění standard (v podobě zubů)..Zajímalo by mne,zda oba kluby měly dostatečné informace a vysvětlení ohledně Mutar. Osobně si myslím, že jak jsem poznal pana Hartla, měl k tomu sakra důvod to udělat a nemyslím si, že by byl tak manipulovatelný Monikou, jak tady bylo v minulosti naznačováno, či dokonce psáno.
Ale mne by třeba zajímalo, proč si toto psal tady na webu den po členské schůzi a neřekl jsi to na schůzi?Tam jsi mohl rozpoutat opravdovou diskuzi a ne to dělat na netu.

wolfin 18-04-2007 23:10

Jenik,
pry takej sprave tilko!!! delat oficialne diskusje a pro vsehno foruma.

CDaniela 18-04-2007 23:31

Quote:

Originally Posted by wolfin
Udelat DNA test a kiedy nie zda psy odlozit od chovu a majitele z klubu.
To je kriminal.

Aha, tak že podle Vás by člověk,který si koupí a přiveze import z ciziny měl být vyloučen z Klubu(je-li tedy vůbec členem,že?),pokud odmítně udělat svému zvířeti genetické testy?? To snad nemyslíte vážně.
P.S.Mám italské zvíře,tak aby mě jednoho krásného dne nevykopli.

Pavel 19-04-2007 06:43

Jeníku, je vidět, Ĺže skuečně moc dobře nevíĹĄ, o čem mluvíĹĄ. Mutary mají potomky chované na faleĹĄné papíry v Itálii, to uĹže je fakt, který máme potvrzen. Chovatel se před zájemci netají tím, Ĺže ĹĄtěňata pocházejí z kříĹženců s kanadským vlkem a vydává to za jejich přednost. Samozřejmě, Ĺže pro některé zájemce je to velice atraktivní, kdyĹž se mohou pochlubit, Ĺže mají přímé potomky vlka. A podle téhle atraktivity stanovuje i přiměřeně vysokou cenu.
Diskuze tady na webu začala aĹž ve chvíli, kdy jsem dostal informace. KdyĹž se podíváĹĄ např. na naĹĄe anglické stránky, je tam fórum na toto téma otevřeno také 14.4. TakĹže bohuĹžel na schůzi jsem jeĹĄtě informace o Mutarách v Itálii neměl dostatečně ověřené.
Ce se týká Tvého zpochybňování protestů zahraničních Klubů myslím, Ĺže mateĹĄ veřejnost. MáĹĄ dojem, Ĺže např. ve slovenském Klubu nejsou svéprávní lidé, kteří si informace nejsou schopni ověřit a udělat si vlastní názor ? MyslíĹĄ si taky (společně s Monikou a její partičkou), Ĺže já mám takové slovo a moc, Ĺže jsem zmanipuloval oba Kluby v zahraničí nebo jim dokonce přikázal napsat protesty ?
Pan Hartl nikdy nechtěl nic takového udělat. Znám ho trochu déle a několikrát jsme o zaloĹžen nové linie mluvili. Znám jaké na to měl názory a proto si troufám tvrdit, Ĺže do Mutar byl vmanipulován.

K Daniele :
Danielo nejen to. Pokud si člověk přiveze prokazatelně zvíře, které je chováno na faleĹĄných papírech (a ví o tom), měl by být nejen vyloučen z Klubu, ale pokud je chovatel, měla by mu být odebrána i registrace chovatelské stanice.

CDaniela 19-04-2007 08:06

Danielo nejen to. Pokud si člověk přiveze prokazatelně zvíře, které je chováno na falešných papírech (a ví o tom), měl by být nejen vyloučen z Klubu, ale pokud je chovatel, měla by mu být odebrána i registrace chovatelské stanice.
Jsou jiné instance,které ručí za pravost PP,nový majitel to rozhodně není.

Evelin 19-04-2007 09:16

Ahojte..
Neviem, ale bez vetra sa ani listok nepohne. Myslim si, ze slovensky a ani nemecky klub nie je az tak kratkozraky, aby napisal nejaky protest len tak, svojvolne.. Apropo.. garantom plemena je stale Slovenska republika..
Otazka je, aky maju z toho prospech a aky maju motiv robit to, co robia..

rocco 19-04-2007 11:07

Konečně se tu zase něco děje. Dlouho jsem se tak nezasmála nad dedukcemi, které tu rozvíjí Pavel. Mistr demagogie :cheesy: .
Jen malá poznámka. Vy si tady myslíte, že původ ČSV je 100% garantován a je ve všech PP správně ? To jen tak pro zamyšlení...
A k italské bonitaci - proč by měla být stejná jako česká ? Každý stát má bonitaci jinou a leckde není ani potřeba k uchovnění. Jak se dělá bonitace třeba ve Švýcarsku ?
Ještě si musím přečíst tu anglickou verzi, ale tam bude 1000005 příspěvků, z toho polovina od Margo a Pavla, největších znalců ČSV, genetiky, systematické zoologie, psychologie a demagogie ve střední Evropě.

rocco 19-04-2007 11:10

Pardon, jsem myslela, že když nastavím podpis, že se příspěvek automaticky podepíše, tak ne

Rocco je můj pravý nick :0))) ,ale nějak se nemůžu dostat ke svému účtu....žádám heslo k účtu Rocco na mail [email protected]

CDaniela 19-04-2007 11:27

Quote:

Originally Posted by LROCCO
nějak se nemůžu dostat ke svému účtu....

Taky mi to jednu dobu nešlo,no neva... můj nick a podpis si přehodily pozice.

Monika 19-04-2007 11:39

Quote:

Originally Posted by Pavel
Znám ho trochu déle a několikrát jsme o zaloĹžen nové linie mluvili. Znám jaké na to měl názory a proto si troufám tvrdit, Ĺže do Mutar byl vmanipulován.


Je naprosto zbytečné ti psát, aby jsi vážil slova, jelikož tvůj "slovní průjem prostě zastavit nejde!" :roll:

Pan Hartl je svéprávný, odborník na svém místě a jeho vztah k tvé osobě je znám všem, kdož jsou členy KCHČSV v ČR. Myslíš, že by udělal VŠE, co pro Mutary udělal pod tlakem a z donucení??

Jediný kdo Vše zpeněží a kdo již od počátku vlastního skromného chovu mluvil o penězích jsi ty! A to mne fakt tehdy dostalo :lol: a tvou "historku s lodičkou" a Amarokem dávám dodnes k dobru.
Přestaň už laskavě soudit lidi podle sebe. Nejsou ani tak zákeřní, zištní a nevzdělaní, jako ty!

Opravdu velká škoda, žes nerozvinul debatu na schůzi, tam si seděl jak chudinka v koutě. Pan Hartl byl přítomen.

rocco 19-04-2007 12:07

Tak jsem se probrala tou anglickou verzí. Překvapivě většina příspěvků není od Pavla a Margo, ale největší perlu poslal Pavel:
I know as well, that seriously breeder or owner in Czech republic buy never a CsW in Italy, because italian breed have very very bad name. You and all people, who in Italy realy loves our breed must doing something with it. We are too far away ...
Other story is, that italian club invite for bonitation only judges from Czech republic, which are in deep conflict with club here and which never more judging in Czech republic (Jedlicka, Simackova). This people are members of "Mutara group" and its a reason, why fighting with our club here. Fact, that just many times valuating CsW by bonitation in Italy, make the worst name of italian club and breed here as well.
From Italy yet buy a CsW puppies only people, which are more or less something together with "Mutara" case and its says all, I think.
Přeložit si to snad každý umí.....k obsahu není co dodat - nejserióznější Pavel prostě ví, jak to je - akorát nevím, jestli se tomu mám smát nebo se bát, že pan Hanuška si koleduje o pěknou deku.......
:cheesy: Pomluva je trestná Pavlíku !!!!! Jak si mi tu kdysi vytrvale vyhrožoval.
Je zajímavé, že v "chovném plánu pro rok 2006" CHK posílá jistou chovattelku krýt do Itálie - asi ji chttěli zdiskreditovat, teď je mi to jasné :shock: :cheesy: :cheesy:

CDaniela 19-04-2007 13:29

Monika
Myslíš, že by udělal VŠE, co pro Mutary udělal pod tlakem a z donucení??


A ten kalašnikov za dveřma máš jako na co? :mrgreen:

Monika 19-04-2007 13:51

.... ten kalašnikov a panceřovou pěst z II. světové, mám pro případ, že by mne Pavel chtěl opět navštívit :mrgreen:

mája 19-04-2007 16:35

Pavle, v mor. pobočce byly dvě Marie a Jana Konečná. Marie Konečná je pokladník pobočky a 100% nemá štěně ČSV.

Jenik 19-04-2007 18:39

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Quote:

Originally Posted by Pavel
Víš snad o tom něco více Danielo. Pokud ano, poděl se s námi ...

Mám doma 4 na zahradě.

Co lžeš, dneska jsi mi řekla, že jich máš 5 :cheesy:

Jenik 19-04-2007 18:49

Quote:

Originally Posted by Pavel
Jeníku, je vidět, Ĺže skuečně moc dobře nevíĹĄ, o čem mluvíĹĄ. Mutary mají potomky chované na faleĹĄné papíry v Itálii, to uĹže je fakt, který máme potvrzen. Chovatel se před zájemci netají tím, Ĺže ĹĄtěňata pocházejí z kříĹženců s kanadským vlkem a vydává to za jejich přednost. Samozřejmě, Ĺže pro některé zájemce je to velice atraktivní, kdyĹž se mohou pochlubit, Ĺže mají přímé potomky vlka. A podle téhle atraktivity stanovuje i přiměřeně vysokou cenu.
Diskuze tady na webu začala aĹž ve chvíli, kdy jsem dostal informace. KdyĹž se podíváĹĄ např. na naĹĄe anglické stránky, je tam fórum na toto téma otevřeno také 14.4. TakĹže bohuĹžel na schůzi jsem jeĹĄtě informace o Mutarách v Itálii neměl dostatečně ověřené.
Ce se týká Tvého zpochybňování protestů zahraničních Klubů myslím, Ĺže mateĹĄ veřejnost. MáĹĄ dojem, Ĺže např. ve slovenském Klubu nejsou svéprávní lidé, kteří si informace nejsou schopni ověřit a udělat si vlastní názor ? MyslíĹĄ si taky (společně s Monikou a její partičkou), Ĺže já mám takové slovo a moc, Ĺže jsem zmanipuloval oba Kluby v zahraničí nebo jim dokonce přikázal napsat protesty ?
Pan Hartl nikdy nechtěl nic takového udělat. Znám ho trochu déle a několikrát jsme o zaloĹžen nové linie mluvili. Znám jaké na to měl názory a proto si troufám tvrdit, Ĺže do Mutar byl vmanipulován.

Bohužel Pavle, obávám se, že vím o čem mluvím. Pokud máš důkaz, tak ho sem dej. Jenom prachatej úchyl nebo totální magor si může toto zvíře koupit. Bavme se teďko v rovině hypoteticky...Dejme tomu, že máš pravdu a dejme tomu, že jsou Mutary v chovu...Co si myslíš, co se stane, když budou dávat vesele potomky za třeba 7 generací? K slovenskému klubu - ne, znám jen československou mentalitu v podobě kam vítr, tam plášť a konkrétně nadání na intriky a tvoření polopravd. V tom jsme jako národ nepřekonatelný :frown: a taky znám vztah čechoslováků k penězům! :frown: proto jsem k tomu značně skeptický...A k panu Hartlovi..Je to krátkou chvíli, co jsem se u něj stavoval na návštěvě a musím potvrdit slova Moniky o jeho vztahu k Tobě.....Monika u něj nebyla a věř mi, že pan Hartl neměl důvod říkat nepravdu.....

wolfin 19-04-2007 18:56

pleas see in english forum...if you cann this make? or not will this make?

Hanka 19-04-2007 19:44

Jeniku, myslím, že důkaz máš na anglickém fóru, kde je to prezentováno jako pomoc p. Jedličkovi, který má problémy v (s) českém klubu.

Jenik 19-04-2007 22:48

Quote:

Originally Posted by Hanka
Jeniku, myslím, že důkaz máš na anglickém fóru, kde je to prezentováno jako pomoc p. Jedličkovi, který má problémy v (s) českém klubu.

Jak toto může být důkaz?Důkaz přece není internetová diskuze...

Hanka 19-04-2007 23:30

To bychom nesměli věřit ničemu, o čem jsme se tu kdy bavili. Od čeho tedy fóra jsou, než abychom se navzájem dozvídali různé věci? Ten autor to přeci napsal jasně, že pomohl J.J. Tys to nečetl?

Pavel 20-04-2007 20:25

Quote:

Originally Posted by mája
Pavle, v mor. pobočce byly dvě Marie a Jana Konečná. Marie Konečná je pokladník pobočky a 100% nemá štěně ČSV.

Májo a ostatní,
tady jsou údaje o štěňatech, které jsou již v ČR :

Sam Passo del Lupo
- Majitel: Konečná Jana
- Registrace: RSR/LIR: LI0671769
- Tetování: 6PDL15
- Pohlaví: pes

Selly Passo del Lupo
- Majitel: Jedlička Jindřich
- Registrace: RSR/LIR: LI0671770
- Tetování: 6PDL16
- Pohlaví: fena

Seiko Passo del Lupo
- Majitel: Malášek Petr
- Registrace: RSR/LIR: LI0671771
- Tetování: 6PDL17
- Pohlaví: fena

Jedná se tedy o Janu Konečnou, majitelku chovatelské stanice Šedý samotář.

Pavel 20-04-2007 20:47

Quote:

Originally Posted by wolfin
pleas see in english forum...if you cann this make? or not will this make?

Daivo, myslím, že ne mnoho návštěvníků půjde číst anglické fórum. Ale tady je nejzávažnější fakt, který tam je zveřejněn. Jedna z našich registrovaných návštěvnic nám poslala následující (překlad ze špatné angličtiny) :

Ahoj,
zajímala jsem se o štěňata Passo del Lupo, ale když jsem četla o Alasce, začala jsem mít starosti. Šokovaná jsem se zeptala chovatele a dostala jsem odpověď. Zveřejňuji ji jako její příjemce :

Passo del Lupo píše:
Sangria je syn Liona Passo del Lupo a Alasky (nikoliv Viky).
V celém světě dává FCI možnost (pouze pro některá plemena, nikoliv obecně) zajímat se o novou krev pro vylepšení plemene.
Mutara je test a syn Mutary není na prodej.
Jindra je můj přítel a má nějaké problémy (v ČR) sledovat jak potomci Mutary rostou.
Hartl mi řekl, že mám Jindrovi pomoci a já mu pomoci mohu.
Mnoho informací prezentovaných na Wolfdogu není pravdivá, mohou tam psát pouze "správní" lidé a někteří z nich nejsou "naši přátelé".

S pozdravem ....


Pavel

PS : Omlouvám se za někdy nejasné formulace, ale z angličtiny jsem některé dost dobře nepochopil ani já :D .

Monika 20-04-2007 23:10

z anglického fora:

fabio.. wrote:

Margo stai attenta a quello che scrivi.

"Passo del Lupo" non ha scritto nulla, non è neache iscritto.

Anche questa volta stai scrivendo falsità cercando di comandare i giochi.




OK, I will ask on the second forum who send this email - anyway the woman wrote it was send by the breeder of Sangria....


Margo


Odpověd od " woman " - Kingy zatím nepřišla.

Pavel 20-04-2007 23:32

Moniko, nechápu, proč sem dáváš italsko-anglické příspěvky. Prosím, nesnaž se zaneřádit česko-slovenské fórum podobnými věcmi. Buďto text přelož nebo se věnuj jazykovým mutacím, kde byly napsány. Podobné excesy budou příště mazány.
Jinak ale zde stále diskutuješ o ničem. Řekni tady otevřeně - souhlasíš s tím aby se v Itálii potomci Mutar dále křížili pod falešnými papíry ? Vše ostatní je podřadné a jen odbíhá od tématu.

Jenik 21-04-2007 07:41

Quote:

Originally Posted by Pavel
Moniko, nechápu, proč sem dáváš italsko-anglické příspěvky. Prosím, nesnaž se zaneřádit česko-slovenské fórum podobnými věcmi. Buďto text přelož nebo se věnuj jazykovým mutacím, kde byly napsány. Podobné excesy budou příště mazány.
Jinak ale zde stále diskutuješ o ničem. Řekni tady otevřeně - souhlasíš s tím aby se v Itálii potomci Mutar dále křížili pod falešnými papíry ? Vše ostatní je podřadné a jen odbíhá od tématu.

A já jsem ptal Pavle Tebe?Odpovíš mi? Otázka : Co si myslíš, že se stane s populací čsv za 7 generací, když do nich pustíš Mutary?K tématu to patří, není to off topic.

Děkuji Ti za odpověď

Pavel 21-04-2007 07:59

Quote:

Originally Posted by Jenik
A já jsem ptal Pavle Tebe?Odpovíš mi? Otázka : Co si myslíš, že se stane s populací čsv za 7 generací, když do nich pustíš Mutary?

Tohle téma už se tady probíralo. Stačí se podívat na téma Kříženci ze stanice Mutara v registru ČsV. Já si především ale myslím, že nejdůležitější dnes je, že se Mutary dostaly do registru podvodem, bez souhlasu chovatelské komise, výboru KCHČSV a členské základny a že se dále množí pod falešnými papíry. To je, myslím, jádro celého problému. Tvoje otázka zní skoro jako (extrémní případ) kdybychom řekli, že když vrah zavraždí důchodkyni, tak ho ani trestat nebudeme, protože by stejně brzy umřela a nakonec to státu ještě ušetří peníze za důchod. Prostě už od počátku je vše nelegální a tedy nemá smysl se zabývat tím "co kdyby".

A ještě bych chtěl ocitovat z oficiální odpovědi na mou stížnost, kterou jsem poslal v roce 2003 vedení KCHČSV ohledně Mutar a na kterou odpověděl J. Jedlička (celá je zde) : "Tyto jedince je dle chovatelského řádu možno využít jedině v evidovaném chovu, o němž bude i v dalších nejméně čtyřech generacích rozhodovat chovatelská komise.". Pěkný to příklad lží a podvodů, na kterých se jmenovaní podílejí ...

CDaniela 21-04-2007 11:44

a že se dále množí pod falešnými papíry
Jestli že k něčemu podobnému opravdu došlo,je to především tvoje zásluha.A já osobně si myslím,že ti není nic do toho,co se děje v Itálii.

Pavel 21-04-2007 11:59

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Jestli že k něčemu podobnému opravdu došlo,je to především tvoje zásluha.

A je to tady opět. Samozřejmě, mohu nejen za Mutary ale i za zemětřesení v Turecku a srážku komety se Saturnem. Danielo, to přece nemyslš vážně.
Jak pan Hartl, tak majitelé Mutar mohli zcela normálně požádat Klub o možnost dalšího krytí a event, zápisu do registru. Pokud předloží skutečný projekt pokusu (za který od začátku Mutary vydávali), pak jistě vše bude pečlivě posouzeno. Ale jak je vidět J.Jedlička už ve své odpovědi z roku 2003 jen velkohubě kolem sebe rozsévá odborné výrazy a dává na odiv své znalosti, ale dělá pokus bez předchozího rozboru, stanovení cílů a cesty jak se k nim dostat. Každý, kdo chodil do základní školy Ti potvrdí, že sebeprimitivnější pokus se setává z rozboru, přípravy a uskutečnění. U Mutar tomu je tak, že se něco uskutečnilo a teď se hledají důvody, proč se to stalo a proč to má tak zůstat.

Quote:

Originally Posted by CDaniela
A já osobně si myslím,že ti není nic do toho,co se děje v Itálii.

Osobně si můžeš myslet co chceš. Co se děje kdekoliv na světě s ČsV a má to vliv na populaci v ČR musí zajímat každého slušného chovatele. Ty zřejmě k téhle skupině lidí nepatříš. Mutary jsou v ČR a jejich potomci už také. Takže mne to velice zajímá.

CDaniela 21-04-2007 15:07

Osobně si můžeš myslet co chceš. Co se děje kdekoliv na světě s ČsV a má to vliv na populaci v ČR musí zajímat každého slušného chovatele. Ty zřejmě k téhle skupině lidí nepatříš.
Já jsem byla vždycky hroznej lump.

Mutary jsou v ČR a jejich potomci už také. Takže mne to velice zajímá.
Jsi co se Mutar týče přehnaně hysterický.

RadeKKK 24-04-2007 11:21

Quote:

Originally Posted by Pavel
majitelé Mutar mohli zcela normálně požádat Klub o možnost dalšího krytí ..

Toto považuji za nejlepší vtip roku :-)

Pavel 24-04-2007 20:40

Nevím, co je na tom za vtip ? Chovatelský řád mluví jasně. Pokud někdo chce zapisovat zvířata do registru, měl by zdůvodnit proč, co tím sleduje, jak chce cílů dosáhnout a toto předložit nejvyššímu orgánu Klubu - konferenci. Ta to posoudí a schválí nebo neschválí. Nikomu není zakázáno o toto požádat. Ale nesmí to být partyzánská akce, jako byly Mutary, musí to být řádně připraveno a zdůvodněno dopředu.

Jats 25-04-2007 06:28

:banghead :gunsfiring :snipersmilie :saeek :chainsaw2 asi tak to tu vypadá,chápu že to je proště zajímavé téma ale že bás to ještě baví.tady poslední dobou člověk nenajde nic jiného než ty tam to ty támhleto ty jsi ale tohle a tamto,co takhle rozjet zajímavější debaty než to kdo je v čem zapletenej,kdo s kým kam a proč a ohledně tamtoho,jste jak děti... :roll: dost tím upadá serióznost serveru a dost bohužel i návštěvnost aspoň z kruhů lidí co znám co si chtěli pořídit čévéčko...

artus 25-04-2007 09:03

Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru. Pokud tak neučiní a nechají na sobě toto obvynění, tak to zavání pro někoho slušným průšvihem nejen na úrovni chovatelské. Dan

Mirkawolf 25-04-2007 09:52

Quote:

Originally Posted by artus
Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru. Pokud tak neučiní a nechají na sobě toto obvynění, tak to zavání pro někoho slušným průšvihem nejen na úrovni chovatelské. Dan

Ja si naopak myslim, ze Jats ma pravdu. Pokud neni mozno zde diskutovat normalne, at si na sebe "oponenti" hulakaji treba do telefonu. Me to taky nebavi cist.

Navic jsem si nevsimla, ze by bylo koho z ceho obvinit a uz vubec ne, ze by nekdo musel Pavlovi neco vyvracet.

artus 25-04-2007 11:10

Mirko, jejich osobní útoky nebaví ani mě, souhlasím ať si řeší vzájemné spory po telefonu. Ale tématem fóra je věc související s chovatelstvím zřejmě v rozporu s řády a to přeci není osobní spor Pavel x Monika. Není fér zastínit jednání některých lidí (chovatelů) osobními spory. A jestli se nic nědělo, neděje a vše je pod kontrolou cho.komise tak pak opravdu není co řešit. Dan

Mirkawolf 25-04-2007 13:31

Quote:

Originally Posted by artus
Mirko, jejich osobní útoky nebaví ani mě, souhlasím ať si řeší vzájemné spory po telefonu. Ale tématem fóra je věc související s chovatelstvím zřejmě v rozporu s řády a to přeci není osobní spor Pavel x Monika. Není fér zastínit jednání některých lidí (chovatelů) osobními spory. A jestli se nic nědělo, neděje a vše je pod kontrolou cho.komise tak pak opravdu není co řešit. Dan

Neni mi jasne, jak by chov Mutar v Italii mohl byt pod kontrolou ceske chovatelske komise, ale to nevadi.
V kazdem pripade na anglickem foru toho bylo receno mnoho, a to i velmi podstatne veci, ktere jaksi nebyly receny tady.

Napriklad, ze:
Quote:

Today there is ONE litter made with a LIR (not real pedigree yet) that can become a LOI (real pedigree) only after 3 generations.
If the dogs differ a lot from a CSW, the LIR should be somehow stopped.
Preklad:
Quote:

Byl odchovan jeden vrh, ktery je registrovan v LIR (jakasi italska obdoba pomocneho registru, cili psi odchovani s LIR nemaji PP, pouze registr). LIR se muze zmenit v LOI (pravy italsky prukaz puvodu) az po 3 generacich. Pokud se vysledni psi budou prilis lisit od CSV, pak by se mel chov psu v LIR nejak zastavit.
Pokud je toto pravda, a ja nemam duvod o tom pochybovat, je tedy vse legalni, alespon co se tyce italskych reguli.

Zda ty, ja nebo nekdo jiny souhlasime s timto krizenim, je zcela jina vec a muzeme se tady o tom dohadovat donekonecna.

Pavel 25-04-2007 14:17

Mirko, jsi na omylu. I zápis v Italském registru je nelegální, protože stejně jako v případě zapsání Mutar v ČR, byly uvedeny záměrně falešné údaje. V ČR bylo uvedeno, že Armín je "ČsV bez PP" a v Itálii bylo zamlčeno, že matka štěňat má registr v ČR a byla uvedena pod jiným jménem. Takže není vše legální a je třeba o tom diskutovat, protože cílem zápisu v Itálii bylo zjevně zamlčet původ "Alasky", aby v tom Mutary nefigurovaly.

CDaniela 25-04-2007 14:40

Quote:

Originally Posted by artus
Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru.

Mezi oponenty PH se tedy rozhodně počítám,ale nechápu proč jemu a právě na tomto místě něco vyvracet???
Stojí snad chov československých vlčáků na Pavlovi Hanuškovi,nebo je snad on nějakým soudcem ??

artus 25-04-2007 15:59

Danielo, nejsem P.Hanuška, nehlásím se ani k jeho ani k jinému táboru. Zajímám se jen o toto téma a rád bych se zorientoval. Nechci po tobě abys cokoliv vysvětlovala nebo dokazovala panu Hanuškovi. Pusť z hlavy Hanušku a pokud můžeš něco rozumného a věcného sdělit tak děkuji. A jestli máš pocit, že je pod tvou úroveň cokoliv sdělovat na těchto "bulvárních" stránkách, klidně můžeme diskusi přesunout jinám (el.pošta)
Dan

Mirkawolf 25-04-2007 16:15

Quote:

Originally Posted by Pavel
Mirko, jsi na omylu. I zápis v Italském registru je nelegální, protože stejně jako v případě zapsání Mutar v ČR, byly uvedeny záměrně falešné údaje. V ČR bylo uvedeno, že Armín je "ČsV bez PP" a v Itálii bylo zamlčeno, že matka štěňat má registr v ČR a byla uvedena pod jiným jménem. Takže není vše legální a je třeba o tom diskutovat, protože cílem zápisu v Itálii bylo zjevně zamlčet původ "Alasky", aby v tom Mutary nefigurovaly.

Jestli to muzes nejak dokazat, potom je z ceho vychazet. Ja jsem ten zapis nevidela, tudiz nemohu soudit.

Petr 25-04-2007 16:49

Já si myslím, že hlavním důvodem rozpoutání této diskuse, je oživit upadající návštěvnost na těchto stránkách.
Taky co dělat na stránkách, kde poslední aktuální článek je ze září loňského roku?
Je jednoduší napsat krátký štěk s úderným nadpisem a on už přiláká spoustu lačných diskutérů, jako hmyz, když rozsvítíte večer lampu. Sám nejsem o nic lepší, poučen mimointernetovou diskusí o tom, že se zde "zase něco děje", po celkem dlouhé době jsem opět zavítal na tyto stránky.

Takže jen tak dál, pište, hádejte se, chvalte se, osočujte se, zastávejte se jeden druhého, pomlouvejte. Jen když se návštěvnost zase zvedne.

:wink:

carey1 25-04-2007 21:58

Mutary
 
Do fora přispívám minimálně, ale tohle je téma, které by mělo zajímat každého "slušného chovatele"....co se plemenem děje nebo může do budoucna dít....mám pocit, že jediný Pavel Hanuška předkládá alespoň nějaké věcné argumenty, většina chronických oponentů PH pouze tlachy, tlachy, tlachy ....

Jenik 25-04-2007 23:20

Re: Mutary
 
Quote:

Originally Posted by carey
Do fora přispívám minimálně, ale tohle je téma, které by mělo zajímat každého "slušného chovatele"....co se plemenem děje nebo může do budoucna dít....mám pocit, že jediný Pavel Hanuška předkládá alespoň nějaké věcné argumenty, většina chronických oponentů PH pouze tlachy, tlachy, tlachy ....

To je věc názoru......

Pavel 26-04-2007 06:55

Milý Petře,

Quote:

Originally Posted by Petr
Já si myslím, že hlavním důvodem rozpoutání této diskuse, je oživit upadající návštěvnost na těchto stránkách.
Taky co dělat na stránkách, kde poslední aktuální článek je ze září loňského roku?

jistě sis všiml, že naše stránky jsou otevřené všem. A tak pokud nám nikdo žádné články nepíše, tak prostě není z čeho brát. Nemám obavy jako Ty, Wolfdog.org je stále pro velké množství lidí zdrojem pro ně zajímavých informací a musím Tě ujistit, že nejnavštěvovanější sekcí našeho serveru není fórum ale články.
Tvá jedovatá slina tedy padá zcela vedle. Jestli chceš, napiš sám nějaký článeček o Tvém životě a zkušenostech s ČsV a oživ náš server. Lehce se kritizuje, těžce se pracuje ...

Petr 26-04-2007 08:06

Nevím, kde jsi přišel na to, že mám nějaké obavy, které se mnou nechceš sdílet. Já žádné obavy nemám, mně je tento server úplně ukradený. Jen zvědavost mi nedala, abych se sem po dlouhé době nepodíval.
Jinak ujišťovat mě Pavle můžeš, ukázaná platí.

8)

RadeKKK 26-04-2007 11:16

[quote="Pavel"] I zápis v Italském registru je nelegální,
quote]

český registr je nelegální, italský je nelegální, chov na nechovných fenách P14 a neprošlých bonitací je legální. Nějak ztrácím přehled o legálnosti vesmíru.

Monika 26-04-2007 15:32

"Carey" musím ubezpečit, že tlachá jen Pavel. Je to demagog, jak má být, jenž na reálném základě vytvoří zcela nový, ale silně patologický příběh. :roll: S plemenem se neděje vůbec nic :lol:
Místo navštěvování wolfodogu a čtení o tom co "jeden pán povídal" bych Vám radila zavolat či navštívit v úředních hodinách plemenou knihu ČMKU - pí. Pečená, která zápis do registru provedla. Osobně stále čekám na všechny dokumenty o Mutarách, které Pavel pracně sehnal, kdy budou uveřejněny!! Zcela jasně je na nich napsáno, proč se zápis na návrh většiny tehdejších členů chovatelké komise v čele s panem Hartlem a podpisem tehdejšího předsedy Klubu Beneše, provedl.
To jestli je v přihlášce vrhu uveden ČSV a nebo NO, vůbec nehraje roli. Zvířata jsou brána, jako zvířata bez původu a v generacích předků - IV. generace - je prostě prázdné místo, původ není prokázán. Tak jak to má být.

Pavel 26-04-2007 17:10

Quote:

Originally Posted by RadeKKK
český registr je nelegální, italský je nelegální,

Nikdo nikdy zde nepsal a nepíše, že registr je nelegální. Nelegální jsou ovšem zápisy do něj v rozporu se zápisním řádem nebo s použitím záměrně falešných údajů.

Quote:

Originally Posted by RadeKKK
chov na nechovných fenách P14 a neprošlých bonitací je legální.

Nechápu, proč zde mluvíte o chovu na nechovných fenách ? V ČR se na žádných takových fenách nechová. Bohužel v zahraničí ano (včetně "opěvované" Itálie). Ale to je téma jiné diskuze, která patří pod jiné téma.

Quote:

Originally Posted by Monika
"Carey" musím ubezpečit, že tlachá jen Pavel. Je to demagog, jak má být, jenž na reálném základě vytvoří zcela nový, ale silně patologický příběh.

Očekával jsem tuhle reakci. Ale myslím, že si každý může ověřit, že jediná fakta jsem zatím předložil v téhle diskuzi já. Proti nim se zatím argumentuje jen osobními útoky.

Quote:

Originally Posted by Monika
Osobně stále čekám na všechny dokumenty o Mutarách, které Pavel pracně sehnal, kdy budou uveřejněny!!

Moniko nestrachuj se, vše bude postupně zveřejněno tak, jak dokumenty budeme získávat. Nebo jestli nějaké dokumenty máš, můžeš je zde také zveřejnit. Jistě by to podpořilo Tvé argumenty.

[/quote]To jestli je v přihlášce vrhu uveden ČSV a nebo NO, vůbec nehraje roli. Zvířata jsou brána, jako zvířata bez původu a v generacích předků - IV. generace - je prostě prázdné místo, původ není prokázán. Tak jak to má být.[/quote]

Máš podivnou představu o zápisech do plemenné knihy. Když je to tak jedno, zkus vysvětlit, proč je tam tedy uvedeno to, co tam je ?

Pavel

PS : A jen kvůli případným námitkám - pomocný registr, do kterého jsou Mutary zapsány, není žádným samostaným registrem, jako např. registr zvláštní, ale nedílnou součástí plemenné knihy toho kterého plemene. Samozřejmě, že od počátku bylo obhájci Mutar tvrzeno, že to tak není a že pomocný registr nemá s plemennou knihou ČsV nic společného.

Jats 26-04-2007 17:19

svým příspěvkem jsem nechtěla říct že toto téma je nezajímavé,mě osobně zajímá jen ty osobní útoky už moc ne :evil:

Monika 26-04-2007 17:50

[quote Pavel ] Máš podivnou představu o zápisech do plemenné knihy. Když je to tak jedno, zkus vysvětlit, proč je tam tedy uvedeno to, co tam je ?[quote Pavel]

Velmi podivnou představu máš ty!! Viděls vůbec někdy "registr" jmenovaných zvířat?? Tím myslím na vlastní oči! (Jindra, Naďa či Franta ti ho velmi rádi ukážou - speciálně tobě :mrgreen: :mrgreen: )

Odpověď bych ocenila - Ano - viděl. Ne - neviděl.

Víc psát nemá cenu. O Mutarách bylo napsáno tolik, že se pořád opakujeme. Dvě stanoviska pana Hartla na Klubových stránkách a jedno vysvětlení panu " Stěžovateli" Jindřicha Jedličky. Je tam řečeno vše!!

carey1 26-04-2007 22:48

...udělám co radí Monika viz výše (registr)....ale to dohadování je doopravdy hodně otravný a jestli je to účel některých "aktivních" uživatelů těchto for, jako že určitě, jinak už mě nedapadá proč... tak se daří na výbornou...
S pozdravem a omluvou, zapomněla jsem se minule podepsat Hana Procházková z Holštejna!

RadeKKK 30-04-2007 08:37

[quote="Pavel
Nechápu, proč zde mluvíte o chovu na nechovných fenách ? V ČR se na žádných takových fenách nechová. Bohužel v zahraničí ano (včetně "opěvované" Itálie). Ale to je téma jiné diskuze, která patří pod jiné téma.

[/quote]
To nevadí, že nechápete, takový je život. Nové téma by to bylo zajímavé. Takže já si dovolím udělat závěr: nekoupím si na chov štěně z Polska, Francie apod, pokud si pořádně prostuduji rodokmen a bonitační kódy. Když to udělá každý, psi s nejasným původem si nikdo do Čech a na Moravu nepřiveze a čsv jsou zachránění. Aspoň v ČR. S tím byste se mnou mohl souhlasit, pokud nemají některá štěňata Vaši podporu. Jinak si myslím, že co má kdo na zahradě , a jak to pojmenuje je čistě jeho věc. Jiřina
(majitelka čsv a "francouského honiče")

Pavel 30-04-2007 09:16

Quote:

Originally Posted by RadeKKK
Když to udělá každý, psi s nejasným původem si nikdo do Čech a na Moravu nepřiveze a čsv jsou zachránění. Aspoň v ČR. S tím byste se mnou mohl souhlasit, pokud nemají některá štěňata Vaši podporu.

Nechápu, proč stále někdo se snaží mne vmanipulovat do pozice,že nějaká štěňata preferuji a jiná ne ?
Co se týká nejistého původu, nesouhlasím s Vámi. Pokud budou předci nejasného původu ve třetí generaci, tak se např. ve francouzských rodokmenech už jejich původ nebude zobrazovat (třígenerační rodokmeny) a u dalších se to týká 4. generace. Takže samozřejmě mne to zajímá a týká se to všech. Po 5 generacích už nebude jasné, co bylo do chovu přimícháno.

RadeKKK 30-04-2007 09:38

Opravdu nechcete chápat.
Když se mi zobrazí třetí generace, můžu si zjistit tři generace posledních předků atd. Takže když budu mít zájem tak to zjistit jde. Jde o to, zda se to chce. Taky se může někomu líbit např. na výstavě matka a chce štěně vyloženě její.
Myslím, že to nemá cenu rozebírat. Svůj názor jsem řekla, Vy nesouhlasíte, máte jiný a o tom je debata.

Pavel 30-04-2007 11:01

Quote:

Originally Posted by RadeKKK
Když se mi zobrazí třetí generace, můžu si zjistit tři generace posledních předků atd. Takže když budu mít zájem tak to zjistit jde. Jde o to, zda se to chce.

Nevím, kolik majitelů a zájemců o štěňata si zjišťuje rodokmen až do 10. generace. Myslím, že to ale je zcela mizivé procento.

RadeKKK 30-04-2007 12:24

Po 5 generacích už nebude jasné, co bylo do chovu přimícháno.

Nevím, kolik majitelů a zájemců o štěňata si zjišťuje rodokmen až do 10. generace. Myslím, že to ale je zcela mizivé procento.[/quote]

No a jsme svorně u toho, že zjistit si to lze.

Evelin 30-04-2007 13:19

Ano, je to mozne si to zistit.. No kolki z Vas to naozaj robia? A apropo.. keby som o tomto "probleme" necitala tu, tak ma ani nenapadne, ze sa nieco take moze stat a verim, ze ked ma moje stena PP, tak je to naozaj CSV a nie krizenec..hmm.. :confused2

rocco 02-05-2007 00:26

No a co jsou čévéčka - kříženci. A co jsou vlastně lidi ? Matko Přírodo, ty to vidíš.....Kuře je chytřejší než slepice. :cheesy: Biologický pokus, je biologický pokus. V chemii ti každý předpoví, jak budou reaktanty reagovat a kolik tepla se uvolní či spotřebuje, ale chov je něco jiného, takže "plány" typu - dovolená v Jugoslávii - první dítě.... těžko můžeš po někom žádat. "Mutary" jsou stále stejný pokus, který ČSV nijak neubližuje - stejně jako ČSV v 60. letech NO :mrgreen:

Pavel 02-05-2007 06:33

Quote:

Originally Posted by LROCCO
V chemii ti každý předpoví, jak budou reaktanty reagovat a kolik tepla se uvolní či spotřebuje,

No tak to můžeme úplně zrušit výzkumné chemické laboratoře. Vše se v chemii dá předem vypočítat a stanovit a není třeba nic ověřovat pokusy !!! Tady je vidět, že někdo mluví o něčem, o čem nemá ani páru nebo spíše záměrně oblbuje lidi s tím že doufá, že ti mu to spolknou. To s tou chemií snad nemůžeš myslet vážně ???

Quote:

Originally Posted by LROCCO
ale chov je něco jiného, takže "plány" typu - dovolená v Jugoslávii - první dítě.... těžko můžeš po někom žádat.

Jistě nelze mít přesně rozpočítáno, jak to dopadne, ale každý seriózní pokus má předem stanovené cíle, přesně předem dané podmínky a v neposlední řadě i řešení, co s výsledky pokusu, pokud se nepodaří. Tohle Mutary rozhodně nemají, takže se o žádný seriózní pokus nejedná.

Quote:

Originally Posted by LROCCO
"Mutary" jsou stále stejný pokus, který ČSV nijak neubližuje - stejně jako ČSV v 60. letech NO :mrgreen:

Máš pravdu Mutary jsou pokus ale nikoliv genetický, nýbrž pokus obelhat klub chovatelů a chovatele samotné. Pokud by se jednalo o genetický pokus, pak by zvířata byla vedena v registru "Z" (zvláštním), který právě pro podobné účely slouží. Registr "P" (pomocný), do kterého byli zapsáni slouží výhradně k regeneraci plemene a nikoliv k pokusům. Pokud by jedinci byli zapsáni v registru "Z" mohlo by to být každému jedno, ale taková zvířata by ani po 10 generacích nemohla být zapsána jako ČsV do plemenné knihy. A o tento zápis jde příznivcům Mutar v první řadě. Proto obcházejí zcela legální a svobodné rozhodnutí KCHČSV a pokoutně, pod falešnými jmény se pokoušejí množit Mutary dále v cizině.

wolfin 02-05-2007 09:27

Mutara NIGDY nie bude ako CSV-to je mix kanadsky vlk No karpatcky.

RadeKKK 02-05-2007 15:01

Ze vás to ještě baví. :frown:

Monika 02-05-2007 21:57

Quote:

Originally Posted by Pavel
Quote:

Originally Posted by LROCCO
V chemii ti každý předpoví, jak budou reaktanty reagovat a kolik tepla se uvolní či spotřebuje,

No tak to můžeme úplně zrušit výzkumné chemické laboratoře. Vše se v chemii dá předem vypočítat a stanovit a není třeba nic ověřovat pokusy !!! Tady je vidět, že někdo mluví o něčem, o čem nemá ani páru nebo spíše záměrně oblbuje lidi s tím že doufá, že ti mu to spolknou. To s tou chemií snad nemůžeš myslet vážně ???

Quote:

Originally Posted by LROCCO
ale chov je něco jiného, takže "plány" typu - dovolená v Jugoslávii - první dítě.... těžko můžeš po někom žádat.

Jistě nelze mít přesně rozpočítáno, jak to dopadne, ale každý seriózní pokus má předem stanovené cíle, přesně předem dané podmínky a v neposlední řadě i řešení, co s výsledky pokusu, pokud se nepodaří. Tohle Mutary rozhodně nemají, takže se o žádný seriózní pokus nejedná.

Quote:

Originally Posted by LROCCO
"Mutary" jsou stále stejný pokus, který ČSV nijak neubližuje - stejně jako ČSV v 60. letech NO :mrgreen:

Máš pravdu Mutary jsou pokus ale nikoliv genetický, nýbrž pokus obelhat klub chovatelů a chovatele samotné. Pokud by se jednalo o genetický pokus, pak by zvířata byla vedena v registru "Z" (zvláštním), který právě pro podobné účely slouží. Registr "P" (pomocný), do kterého byli zapsáni slouží výhradně k regeneraci plemene a nikoliv k pokusům. Pokud by jedinci byli zapsáni v registru "Z" mohlo by to být každému jedno, ale taková zvířata by ani po 10 generacích nemohla být zapsána jako ČsV do plemenné knihy. A o tento zápis jde příznivcům Mutar v první řadě. Proto obcházejí zcela legální a svobodné rozhodnutí KCHČSV a pokoutně, pod falešnými jmény se pokoušejí množit Mutary dále v cizině.

Matka příroda to vidí, o tom nepochybuji, Evo.
Prosím De. Hanušku, aby osvětlil specifika poddruhu " vlk karpatský " .

Může také definovat plemeno a proč vůbec registry jsou a proč se používají, když umožňují zapsání " kříženců" bez původu? A na kolik takový " kříženec může plemeno ovlivnit? Jistě De. Hanuška odborně zodpoví. Bylo by celkem fajn, kdyby jeho "přednáška" měla alespoň úrověň jeho velmi populární přednášky o popelovinách :mrgreen:

Příroda vidí vše.
Já vidím Demagoga mimořádných kvalit, který jistě také ví, proč lidé, kteří se ČSV věnují celý život, by se snažili a chtěli toto plemeno ( dle demagoga) poškodit a ostatní obelhat ? (žeby prachy!!!??? Chov "mutar" je mimořádně lukrativní a nabídka nestíhá pokrýt poptávku!!!! :cheesy: )


Bohudík, nejsou všichni čévéčkáři na takové úrovni, jako je místní administrátor.
Ale z jeho úrovní se teď a tady opravdu nedá nic dělat. :mrgreen:

Jats 02-05-2007 22:13

tady to zas jede kdyby naši vlčáci štěkali jako jejich majitélé rázem by nebyl jediný tichý vlčák...můj štěká od přírody:D

jinak se divím že vás to baví, o pavlovi své mínění mám , o monice jsem si ho chtěla udělat když jsem hledala vhodného covatele pro výběr mého mimča,díky dohu má chovatelka je rozumná, klidná sdílná a zbytečně nevyvolává neshody......díky Haniiiiiiiii

Pavel 02-05-2007 22:40

Quote:

Originally Posted by Monika
Může také definovat plemeno a proč vůbec registry jsou a proč se používají, když umožňují zapsání " kříženců" bez původu?

Bylo to sice už vysvětleno na jiném fóru (Kříženci ze stanice Mutara v registru ČsV), ale Monika potřebuje zřejmě všechno vysvětlovat stále dokola. Takže prosím :

Existují 3 druhy registrů :

1. Registr N - registr, do kterého jsou zapisováni jedinci neuznaných plemen (dnes u nás např. chodský pes, pražský krysařík atd.).

2. Registr P - registr, jehož jednotlivé části jsou součástí plemenných knih jednotlivých plemen. Slouží pro zápis jedinců u kterých není prokázán původ nicméně i tito jedinci musí splňovat určité podmínky. Podrobnosti o těchto podmínkách upřesňuje chovatelský a zápisní řád ČMKU. Právě v tomto registru jsou zapsáni kříženci Mutara a to i přesto, že podmínky zápisu nesplnili.

3. Registr Z - zvláštní registr, který slouží pro zcela specifické účely. Např. při vzniku nových plemen.

Vysvětlení k bodu 2. bylo tehdy (v roce 2003) reakcí na to, že zastánci Mutar tvrdili, že registr "P" není součástí plemenné knihy ČsV a je zcela samostatný. Jinak to, že rgistr "P" slouží výhradně k přimíchání nové krve do stávajícího plemene se může každý přesvědčit přímo dotazem na ČMKU.

Monika 03-05-2007 00:51

ha, ha ha...ale ty jsi zase odpověděl jen na co si chtěl! :cheesy:

Víc už se nedozvíme? Neopisuj řády a rozviň trochu svůj úsudek, zamysli se - byť jen tak po svojom - po demagogicku! :mrgreen: Je to fakt zábava, takhle v 1 v noci :wink:

Dobrou všem i Mutarám :D

Evelin 03-05-2007 09:11

Rocco, hej, mozem suhlasit s tym, ze VZNIKLI KRIZENIM, ALE UZ SU UZNANE AKO STABILNE cistorvne plemeno PSA. A ked ma mat PP, tak take aj kazdy chovatel chce mat.
Co sa tyka ostatneho, sa nevyjadrujem, lebo o tom nic neviem.
E.

Pavel 03-05-2007 09:53

Tak ještě jednou pro méně chápavé :
Nemá smysl se tu zabývat odbornými disputacemi o rozdílech kanadského a karpatského vlka nebo tím, jak ovlivní nebo neovlivní Mutary po x generacích plemeno. Základem je, že vše bylo děláno bez vědomí Klubu, za jeho zády, tajně a především i v rozporu s obecně platnými řády ČMKU. To je základní věc. Nikdo v ČR nezakázal další množení Mutar, pouze se konstatovalo, že vše musí probíhat na normální legální bázi, po předložení alespoň těch nejzákladnějších dokumentů, které takový pokus musí doprovázet. Místo toho se ale někteří opět snaží vše obejít a množit pod falešnými jmény a chovateli (chtěl bych vidět, zda se štěňata skutečně narodila v Itálii nebo je to jen "papírový" manévr aby mohla být zapsána).

RadeKKK 03-05-2007 10:58

Quote:

Originally Posted by Pavel
(chtěl bych vidět, zda se štěňata skutečně narodila v Itálii nebo je to jen "papírový" manévr aby mohla být zapsána).

A místo - stát - narození nás zajímá jen u Mutar nebo i u jiných chov. stanic?

Pavel 03-05-2007 11:24

Quote:

Originally Posted by RadeKKK
A místo - stát - narození nás zajímá jen u Mutar nebo i u jiných chov. stanic?

Tohle fórum je o Mutarách, takže tady mluvíme jen o nich. Ale nějak nerozumím otázce. Pokud víte o nějakém přpadu, kdy jsou štěňata fiktivně psána na jiného chovatele, otevřte nové fórum s tímto tématem a mohou se tam všichni vyjádřit. Já osobně si nevzpomínám, že bych o nějakém takovém případu věděl.

RadeKKK 03-05-2007 14:43

Tak na tohle už nemám sílu. Odvolávám co jsem slíbil a slibuji co jsem odvolal.

CDaniela 04-05-2007 10:20

Po týdnu stráveném mimo dosah netu se docela s nechutí vracím k této debatě.
Pavle, neustále se oháníš jakousi "osnovou" pokusu,ale zvíře nenapasuješ do nějakých vzorců,je to živý tvor .... Myslím,že k případu Mutar bylo panem Hartlem napsáno dost.
A ještě k tvé poznámce "lehce se kritizuje,těžce pracuje" ano to máš pravdu a neplatí to jen o tomto serveru,že? (neodpovídej mi prosím otázkou,dobře víš,kam mířím)
Co se rasové příslušnosti Armína týče,je naprosto fuk,co je uvedeno,je to zvíře bez PP,jsou to jen písmena.
Pro Artuše:
Nemám zájem ani právo debatovat o Mutarách maily.Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se přímo na jejich majitele.Pokud vás zajímá fena jménem Alaska,obraťte se na majitele ch.st.Passo del Lupo.
Zápis v italském registru jsem neviděla ale o jeho legálnosti přesto nepochybuju.
Budou-li v Itálii bonitována zvířata po této feně jako zdravá,typická a s odpovídající povahou,tak jen dobře.

Pavel 04-05-2007 10:35

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Pavle, neustále se oháníš jakousi "osnovou" pokusu,ale zvíře nenapasuješ do nějakých vzorců,je to živý tvor ....

To jsou jen pouhé řeči, které mají odvést pozornost. Jakýkoliv pokus, tedy i se živými zvířaty, musí mít předem stanovené cíle a alespoň rámcové podmínky. Jinak by přece neměl vůbec smysl. Přece musm vědět, co chci pokusem dosáhnout, jak to udělám a kdy poznám, jestli se mi daří nebo nikoliv. Takže nesnaž se tady tvrdit, že se zvířaty se pracuje bez předem stanovených podmínek a clů.

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Myslím,že k případu Mutar bylo panem Hartlem napsáno dost.

Zase se oháníš panem Hartlem. A všimla sis, že vše bylo napsáno až poté, co se Mutary provalily na veřejnost ? Předtím nic neexistovalo nebo alespoň to nikdy nebylo zveřejněno. Kdybychom zde nezveřejnili fakta o Mutarách, v klidu by se křížilo a křížilo a nikdo by se žádným zdůvodňováním nezabýval Jindra Jedlička se ve své odpovědi na mou stížnost snaží tvářit jako vysoce vzdělaný odborník, ale odhaluje nakonec svůj diletantismus tím, že napíše, že dokud nejsou výsledky, není co zveřejňovat !?!

Quote:

Originally Posted by CDaniela
A ještě k tvé poznámce "lehce se kritizuje,těžce pracuje" ano to máš pravdu a neplatí to jen o tomto serveru,že? (neodpovídej mi prosím otázkou,dobře víš,kam mířím)

Co kdo pro ČsV dělá se může každý přesvědčit a udělat si obrázek sám.

Quote:

Originally Posted by CDaniela
Co se rasové příslušnosti Armína týče,je naprosto fuk,co je uvedeno,je to zvíře bez PP,jsou to jen písmena.

Hmm, takže proč je uvedeno, co je uvedeno ? Proč tam není napsáno prostě "pes bez PP" ? Řeknu Ti to. Protože falešné údaje měly podpořit zápis štěňat do registru. Kdyby tam bylo "pes bez PP" a odůvodnění by bylo, že se jedná o pokus přenosu DKK, asi by se plemenka ptala, proč se zapisují do "P" registru a nikoliv do "Z". Ale od počátku bylo jasné, že minimálně Jindra Jedlička chce za každou cenu Mutary přimíchat do populace ČsV a řeči o DKK měly být jen zástěrkou. Moc dobře si pamatuji pana Hartla i Naďu Šebkovou, kdy se o zařazení Mutar do populace ČsV vyjadřovali velice nejistě ale Jindra Jedlička od počátku tvrdil, že DKK situace našich psů je špatná a že tohle je řešení ji zlepšit. Takže žádný pokus, žádná dědění DKK ale od počátku jednoznačně minimálně u Jedličky snaha dostat Mutary do chovu.


All times are GMT +2. The time now is 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org