Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Różne (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Saba z Krakowa chce się przywitać (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=17825)

jackow 17-04-2011 13:51

Saba z Krakowa chce się przywitać
 
1 Attachment(s)
Witam! razem z moim psiakiem chciekibyśmy przywitać brać z tego forum. Saba jest mieszańcem w wieku okolo 2 lat, przygarnięta z krakowskiego schroniska. Niesamowity piesek bardzo zrównoważony, ale urodzony myśliwy:)

jefta 17-04-2011 15:03

witamy!!!
ona bardzo wilczakowa jest z wygladu :)

jacekjg 17-04-2011 22:01

Również witamy:)jak długo jest u Ciebie i jakie były początki?

Gia 17-04-2011 22:54

Witamy serdecznie :)

Wonderfull Wolf ES 17-04-2011 23:20

Również witamy bardzo serdecznie :)

Louve 18-04-2011 13:02

Witamy! :)

Wilu 18-04-2011 19:11

HEJ HO, HEJ HO, HEJ HO =]
Witajcie ;)

Gaga 18-04-2011 21:18

Wszystkiego dobrego na Waszej nowej, wspólnej drodze ;)

Grin 18-04-2011 21:36

Hej, hej. Pisz co jakiś czas, jak Wam "idzie". Chętnie będziemy obserwować, czy w parze z zewnętrznym podobieństwem do wilczaka, idą zbieżności w charakterze. :)

jackow 18-04-2011 22:32

Saba jest u mnie od początku lutego. Jest moim pierwszym psem. Początkowo przez jakies dwa trzy tygodnie byla nieśmiala i bardzo cicha. Teraz juz się rozkręca. Tryska energią, uwielbia zabawy - aportowanie, przeciąganie sznurka. Ostatnio dostala taka piszcząca zabawkę i teraz nie może bez niej się obejść. Bardzo szybko nauczyla się podstawowych komend - siad, daj łapę, waruj, leżeć. Już nawet wraca na zawołanie. Jest super wychowana , jak chce na dwórto piszczy. Z tego co zauważyłem to czasem jest strachliwa, zwłaszcza jak zobaczy jakiś dziwny przedmiot. A czasem warczy. Jest bardzo towarzyska i raczej nie jest agresywna wobec obcych ludzi. Przepada za innymi psami, choć przejawia zapędy do dominacji. No i niestety jest wyborowym myśliwym. Upolowała już kreta,a żadnemu kotu nie przepuści:) W domu mamy jeszcze królika, no i niestety nie będzie z nich przyjaciół... Jedyny problem to to,że troche ciągnie na smyczy, ale już jest lepiej niż na początku:)

szasztin 19-04-2011 10:09

Witaj!!!
Z tego co piszesz Saba ma trochę z wilczaka zwłaszcza ostrożne podejscie do dziwnych przedmiotów - to jest typowo wilcze!!

Gia 19-04-2011 12:41

Tylko to aportowanie nie pasuje ;)
Choć może być wyjątkiem potwierdzającym regułę :)

jackow 19-04-2011 13:10

hihi może za mocno się wyraziłem aportowanie :) biegnie za wszystkim co się jej rzuci, ale oddać już nie chce, łapie i ucieka. A najbardziej zadowolona jest jak się ją wtedy goni :) Ale prawda jest taka, że jej jeszcze prawidłowo aportować jeszcze nie uczyłem.

Na pewno nie jest to całkiem wilczak bo jak na suczkę w wieku około 2 lat to ma jakieś 56 cm w kłębie więc troszkę za mała.

Niektórzy mówią, że podobna do husky ale ma zupełnie inną budowę głowy i charakter. No i wraca na zawołanie hihi

Gaga 19-04-2011 13:27

Quote:

Originally Posted by jackow (Bericht 373483)
hihi może za mocno się wyraziłem aportowanie :) biegnie za wszystkim co się jej rzuci, ale oddać już nie chce, łapie i ucieka. A najbardziej zadowolona jest jak się ją wtedy goni :) Ale prawda jest taka, że jej jeszcze prawidłowo aportować jeszcze nie uczyłem.

Predyspozycje do aportowania nie polegają na chęci oddawania, a właśnie na cyklu: pogonić-dopaść-złapać . reszta jest do wypracowania. Standard wilczakowy jest taki: za pierwszym razem leci, za drugim-ewentualnie, za trzecim-patrzy na Ciebie jak na idiotę : "to widzę, że piłka, rzuciłeś, to sobie biegnij" :D To bardzo uśredniony standard, oczywiście.

jackow 19-04-2011 13:48

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 373499)
Predyspozycje do aportowania nie polegają na chęci oddawania, a właśnie na cyklu: pogonić-dopaść-złapać . reszta jest do wypracowania. Standard wilczakowy jest taki: za pierwszym razem leci, za drugim-ewentualnie, za trzecim-patrzy na Ciebie jak na idiotę : "to widzę, że piłka, rzuciłeś, to sobie biegnij" :D To bardzo uśredniony standard, oczywiście.

W takim razie Saba ma duże predyspozycje do aportowania :)
Może tak biegać aż padnie.

Grin 19-04-2011 14:11

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 373499)
Standard wilczakowy jest taki: za pierwszym razem leci, za drugim-ewentualnie, za trzecim-patrzy na Ciebie jak na idiotę : "to widzę, że piłka, rzuciłeś, to sobie biegnij" :D To bardzo uśredniony standard, oczywiście.

Hihi, dokładnie. :D
Potem jeszcze są różne wariacje na temat. U Łowcy najczęstsze są dwie:
1. Leci, ale nie "dolatuje", bo po drodze do jego czułego nosa w trakcie lecenia docierają o wiele bardziej interesujące w danym momencie zapachy, skutecznie odwracając uwagę od pierwotnego celu;
2. Leci, dolatuje, ale po zerknięciu nawet się po to "coś" nie schyla, bo to "coś" ani nie jest niczym do jedzenia, ani się nie porusza, więc do niczego się nie nadaje...

Gaga 19-04-2011 14:16

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 373511)
Hihi, dokładnie. :D
Potem jeszcze są różne wariacje na temat. U Łowcy najczęstsze są dwie:
1. Leci, ale nie "dolatuje", bo po drodze do jego czułego nosa w trakcie lecenia docierają o wiele bardziej interesujące w danym momencie zapachy, skutecznie odwracając uwagę od pierwotnego celu;
2. Leci, dolatuje, ale po zerknięciu nawet się po to "coś" nie schyla, bo to "coś" ani nie jest niczym do jedzenia, ani się nie porusza, więc do niczego się nie nadaje...

Uszczegółowiłaś, ale jakbym Księciunia widziała :D
dodam tylko, że "nieśpiesznym truchtem" :P

Gia 19-04-2011 14:19

Macie zepsute te wilczaki :D

Grin 19-04-2011 14:37

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 373513)
Uszczegółowiłaś, ale jakbym Księciunia widziała :D
dodam tylko, że "nieśpiesznym truchtem" :P

Nooo... to się rozumie samo przez się. :D

Quote:

Macie zepsute te wilczaki
Nie wykluczam. :D
W końcu na własne oczy widziałam choćby jak Aszczur szalała za piłeczką, czy inną zabawką. :p

jackow 19-04-2011 14:42

Jestem ciekawy jak jest z posłuszeństwem u Waszych piesków. Moja psinka to jest posłuszna do czasu jak w okolicy nie ma nic bardziej interesującego, a zwłaszcza jakiegoś innego pieska. Wtedy cały mores tryska.


All times are GMT +2. The time now is 09:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org