Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   ČSV v nouzi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Drummer z Blatnických vinic (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21190)

Drummer 26-09-2011 13:25

Drummer z Blatnických vinic
 
Vzhledem k rizikovému těhotenství, které mi dost přitížilo a těžkému pracovnímu úrazu mého přítele, díky kterému bude muset podstoupit složitou operaci nohy. S těžkým srdcem hledáme nový domov pro rok a tři měsíce starého Drummíčka. Nevhodný do chovu. Pouze jako parťák. protože má jen jedno varle. Pejsek je velmi kontaktní, nekonfliktní a pohodový. Zvyklý na 100% kontakt s majitelem. Velmi hravý. Miluje aport a koupání. Umí základní povely. Více informací na tel 732467022. Prosím jelikož toto rozhodnutí nesu velmi těžce negativní komentáře, které Vás napadnou sem nepiště. Už tak jsem psychicky na zhroucení. A že jsem svýho psa i sebe zklamala vím i bez upozornění. Děkuji za pochopení.

Undertaker 26-09-2011 16:29

Myslím, že tohle je zrovna situace, kdy je to pochopitelné. Lidé často vrací štěňata z daleko nepochopitelnějších důvodů. Hlavně, aby byl přítel v pořádku, děcko zdravé a hafan se měl dobře u nových páníků ;)

Tyger 26-09-2011 16:43

A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... :( Držím palce!

yzengrin 26-09-2011 16:52

Quote:

Originally Posted by Tyger (Bericht 405955)
A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... :( Držím palce!

To mne také napadlo, ale asi tam vždy bude riziko, že dočasní majitelé/opatrovníci si na psa zvyknou a pak pro ně bude stejně těžké vrátit jej..
Taktéž držíme palce!

Drummer 26-09-2011 16:54

Uvažovala jsem nad "dočasným umístěním" ale kdo si štěka vezme na půl- třičtvrtě roku. Navíc co by to bylo pro Drummíka za zmatky. Věřím, že sotva by si v novém zvykl a už by zase musel měnit. Sama jsem z této situace v koncích. A neskutečně trpím. Je to jako bych měla ze sebe urvat kus. Mám ještě časovou rezervu a chci ji využít abych vybrala co nejlépe, ale stejně se bojím, že to nezvládnu. Život bez něj nebude nikdy dobrý.

Tyger 26-09-2011 17:03

Já bych si třeba šteníka na ten půl rok vzala, i když vím, že by mi hodně přirostl k srdci a bylo by těžké se s ním pak rozloučit. Ale na druhé straně by mě těšilo, že by se pak vrátil k původním páníčkům, který ho milují.
Já bych to na tvém místě alespoň skusila domluvit se s novými majitelmi, jestli by taková možnost nepřipadala v úvahu (samo by jste pak museli řešit, jak se na to tváří Drummík). Za to přece nic nedáš a kdyby se to náhodou povedlo a oni by pak přeci jen chtěli vlčka, mohli by pak dám domov nějakému jinému štěndu, které by bylo jenom jejich ;) A Drummík by byl zase doma...

Undertaker 26-09-2011 17:17

Obě uvažujete výborně, klobouk dolů, ale mám pocit, že nejlepší variantou bude změnit Drummíkovi páníky a domov jen jednou. Sám to teď nebude mít jednoduchý, protože je ve věku, kdy neví co se sebou a potřebuje pevnější vedení. Navíc třeba zjistíte, že i mateřství je dost náročné na čas a nervy a bude lepší si pořídit psa až časem, stejně tak není asi jisté, kdy bude v pohodě přítel. Přijde mi, že je lepší počkat si až to všechno sedne a pořídit si pak Drummíka II.

Drummer 26-09-2011 17:33

Pokud by někdo pro mne tuto možnost měl určitě bych ji zvážila, ale je pro mne nejdůležitejší "Drummíkův pohled". Pokud bych ho měla trápit přemisťováním, které by těžce nesl. Raději se s ním rozloučím. A pak jen sledovat v dnešním světě internetu jak se má. Prioritou pro mne zůstává. Rozhodnout se tak aby Drummík co nejlépe snesl celou tuhletu nepříjemnou situaci.

Vlkodlak 26-09-2011 18:20

Quote:

Originally Posted by Undertaker (Bericht 405968)
Obě uvažujete výborně, klobouk dolů, ale mám pocit, že nejlepší variantou bude změnit Drummíkovi páníky a domov jen jednou. Sám to teď nebude mít jednoduchý, protože je ve věku, kdy neví co se sebou a potřebuje pevnější vedení. Navíc třeba zjistíte, že i mateřství je dost náročné na čas a nervy a bude lepší si pořídit psa až časem, stejně tak není asi jisté, kdy bude v pohodě přítel. Přijde mi, že je lepší počkat si až to všechno sedne a pořídit si pak Drummíka II.

Tak s tímhle absolutně nesouhlasím. Vždycky se najde důvod, proč "to nejde". S těhotenstvím se počítat musí a spousta těhotných se psy normálně funguje a ani mateřství není důvod proč dát psa pryč. Na majitelku je toho ale teď asi moc najednou a zodpovědnost za psa ji tíží. Neznám detaily, ale pojďme radši zkusit vymyslet, co s tím. Půl až třičtvrtě roku není tak dlouho, aby se nedalo pomozt jednomu psovi a jedné rodině v krizové situaci. Nemám přesný návrh řešení, jen představu. Třeba někdo z čévéčkářů, kdo by byl ochoten psa ubytovat, nebo poskytnout zahradu na kotec, nebo věděl o kotci na cvičáku ideálně v blízkosti bydliště majitelky. Na kotec a krmení bysme se případně mohli složit a přispívat osobě, která by se o psa starala (pokud třeba mají teď vinou úrazu i finanční problémy)...možná by majitelka zbavená stresu co bude se psem, kdyby cítila, že není na všechno sama s blížícím se porodem na krku a když by neměla psa na starosti 24 hodin denně byla schopná fungovat aspoň při venčení, krmení, cvičení atd..a zůstala by se psem v kontaktu a vlastně ho měla "jen" ubytovaného dočasně jinde..možná je to moc idealistické, možná blbost, možná ale zoufale jednoduché kdyby se našlo dost zájemců o účinnou pomoc a nějaký organizačně zdatný jedinec..

Drummer 26-09-2011 18:30

Ano s těhotenstvím jsme počítali. A byli jsme na něj připraveni. Se psem chodím ven a jde nám to spolu. Jenže u rizikového mě můžou přesunout do nemocnice. Přítel bude také v nemocnici na operaci. A co Drummík? Doma sám? Rodiče mám v Jeseníkách. Máma alergická na psy. Mám dát klíče od bytu sousedovi ať ho chodí venčit, ale v noci a celé dny bude sám? To přece nejde. I kdyby byl přítel už doma ze špitálu. Nebude moct chodit. Kdybych už pár dní nepřemýšlela nad jiným řešením. Pokud bych měla psa někde blízko. Nevím zda by to Drummer zvládl. Žije s námi v bytě. Vlastně ani ještě nikdy neviděl kotec zvenku natož v něm být zavřený. Spí s námi v ložnici. Nemyslíte, že bych mu tímhle ublížila než bych něco vyřešila.

Vlkodlak 26-09-2011 18:47

Špatně mě chápete, můj příspěvek nebyl myšlen tak, že se zbavujete psa kvůli těhotenství, to vůbec ne. Nesouhlasila jsem s Underteakerem, že je lepší dát radši psa pryč, protože dítě Vám zabere čas a nervy. To by si nepořizoval psa nikdo, protože každý se může dostat do problémů. Bylo to zamyšlení, zda by se to nedalo dočasně nějak vyřešit s pomocí ostatních čévéčkářů, aniž byste musela psa dát pryč definitivně. Toť vše. Taky sem měla psa do 8 měsíců doma v posteli8), teď po x stěhování bydlim na ubytovně a pes je venku v kotci v areálu, kde nesmí běhat volně, žádná zahrada. Nesu to mnohem hůř než feňule. Jasně že to neni ideální (nechci psa mít v kotci, ale u sebe) a je to i hodně náročný vynahradit jí to časově a to nemám zatim děti, ale je se mnou a je spokojená. Zvykla si rychle. Tohle řešení považuju za dočasný, než se povede něco lepšího. Přeju hodně štěstí a sil v rozhodování, ať už to dopadne jakkoliv.

Drummer 26-09-2011 18:53

Omlouvám se za prudkou reakci, ale nesu to velmi těžce. Každá rada je důvod k zamyšlení. Víc hlav víc ví. Děkuji Vám, ale za podporu.

Undertaker 26-09-2011 19:37

Quote:

Originally Posted by Vlkodlak (Bericht 405980)
Špatně mě chápete, můj příspěvek nebyl myšlen tak, že se zbavujete psa kvůli těhotenství, to vůbec ne. Nesouhlasila jsem s Underteakerem, že je lepší dát radši psa pryč, protože dítě Vám zabere čas a nervy. To by si nepořizoval psa nikdo, protože každý se může dostat do problémů. Bylo to zamyšlení, zda by se to nedalo dočasně nějak vyřešit s pomocí ostatních čévéčkářů, aniž byste musela psa dát pryč definitivně. Toť vše. Taky sem měla psa do 8 měsíců doma v posteli8), teď po x stěhování bydlim na ubytovně a pes je venku v kotci v areálu, kde nesmí běhat volně, žádná zahrada. Nesu to mnohem hůř než feňule. Jasně že to neni ideální (nechci psa mít v kotci, ale u sebe) a je to i hodně náročný vynahradit jí to časově a to nemám zatim děti, ale je se mnou a je spokojená. Zvykla si rychle. Tohle řešení považuju za dočasný, než se povede něco lepšího. Přeju hodně štěstí a sil v rozhodování, ať už to dopadne jakkoliv.

Já to zas bral tak, že je to tah předem dobře promyšlený a je mi jasné, že mají psa rádi a přemýšleli o tom dlouho. Půl roku je dost dlouhá doba pokud není jasný, že aspoň jeden se mu bude moct za půl roku plně věnovat. Nevím jak je to temperamentní, akční a k ostatním snášenlivý pes, nevím co obnáší rizikové těhotenství a nevím, jak moc vážně je zraněn přítel pisatelky. Prostě mi přišlo lepší než ohrozit dítě nechat Drummíka někomu, kdo se mu bude moct stoprocentně věnovat a pořídit si dalšího až na to bude kompletní rodinka připravena. Váš nápad se mi zčásti taky líbí, ale z hlediska toho psa pokud půjde do dobrých rukou mi přijde lepší to tak udělat než ho zavřít někde na zahradu, případně do kotce. Nějak mám pocit, že ikdyby se to povedlo, tak nic nebude stoprocentní a víc a lepší práce s tím psem udělá ten, kdo bude vědět že s ním pes dožije než ten, kdo ví, že ho musí nakrmit, protože za půl roku ho možná bude vracet majitelům. Rád pomůžu, pokud to nějak půjde a někdo dočasný azyl zkoordinuje, ale mám to dost daleko a varianta, že se najde někdo, kdo se mu bude moci věnovat naplno mi přijde pravděpodobnější. Taky jsem byl v podobný situaci, byl jsem z toho dost v háji, ale naštěstí sem to rok ustál a teď už sme mimo práci pořád spolu, ale nikomu to nepřeju, když se něco takhle blbě změní. Nejdřív jsem měl skoro půl roku psa venku za školou pod stromem na úvaze a když s tím měli problém měšťáci, tak jsem jezdil ráno do školy ve 4, zpátky v 16-20h a večer sme trávili spolu. Podruhý už bych to zažít nechtěl a odpouštim mu jeho chybky, protože i on tohle musel ustát. Ať už bude řešení jakýkoliv, věřím, že to bude to nejlepší.

Saren 26-09-2011 20:25

Moc Vám držím palce, ať se to celé co nejlíp a nejdřív vyřeší. Mám skoro dvouletou čubu a muset jí dát teď pryč, tak mě klepne.
Mám teď nově koupenou velkou zahradu, kam skoro denně chodím s čubou, kdybyste byli poblíž, navrhnu Vám, ať si tam kotec klidně dočasně postavíte. Ale je mi jasné, že Plzeň je daleko.

Pája 26-09-2011 20:42

Kdybysme neměli dvouměsíčního prcka neuvažuju ani chvíli a Drummíka si hned na ten půl rok vezmeme:| a měli byste to k němu kousíček. Teď máme co dělat s jednou vlčicí a prckem:) No leda ten kotec a chodit Drummíka venčit? občas ho brát domů... jaká je ta časová rezerva? on by se ten kotec totiš musel narychlo postavit:shock:

Pavlína
www.silesianhunter.cz

Drummer 26-09-2011 20:50

Časová rezerva je přibližne dva měsíce. Ale nejsem si jistá jak by to Drummík zvládl v kotci. Jediná bouda, kterou kdy viděl je část gauče u nás doma pod který se dá schovat.

Vlkodlak 26-09-2011 20:54

Quote:

Originally Posted by Drummer (Bericht 406009)
Časová rezerva je přibližne dva měsíce. Ale nejsem si jistá jak by to Drummík zvládl v kotci. Jediná bouda, kterou kdy viděl je část gauče u nás doma pod který se dá schovat.

Toho se neboj, to zvládne když bude mít dostatek zábavy a podnětů, samozřejmě tam nesmí bejt zavřenej 23,5 hodin denně. Bude kňourat,ale zvykne si, když uvidí, že nemá na výběr. Lidi to nesou mnohem hůř:o)

Drummer 26-09-2011 21:05

Tomu rozumím. Jenže pokud bylo výše zmíněno, že tam kde by mohl bít maj mimi a svých starostí spoustu. Já nevím jak dlouho budu neschopná pohybu já a jak dlouho přítel :-( Kolik času mu budu schopná věnovat a jak dlouho se mu nebudu smět věnovat.

Pája 26-09-2011 21:05

Brali bysme ho občas domů. Nevím, jak by totiš reagoval na prcka a hlavně máme šíleného pana domácího, z Agi je na infarkt, nenazve ji jinak než bestie! zakousla mu dvě slepice a pravidelně orá záhonky, tak abych pak tady nepsala, že rodina s dvěma vlky hledá domov:lol: Jinak mě taky gyndař strašil, že si půjdu lehnout na dva měsíce před porodem do nemocnice, ale všechno bylo nakonec ok, Agi sem venčila i v den porodu a ještě jsem dělala v práci poradu;-)možná proto je málý tak hyper:shock:

Pavel 26-09-2011 21:08

Nesmysl psa v tomhle věku umisťovat někam dočasně, tím ho jen můžete doživotně poškodit. Buďto se psem přečkáte zlé časy nebo se ho navždycky zbavte.
Co ovšem nechápu, proč se to řeší tady na diskuzním fóru ? Proč neřešíte problém s chovatelem panem Hanačíkem ??? Ten by měl problém řešit především, protože je to právě on, kdo je zodpovědný za majitele svých štěňat (on to byl, kdo je vybral) a tedy v případě problémů by je měl řešit. To je můj názor a i můj přístup jako chovatele.

Jazzinka 26-09-2011 21:54

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 406019)
Nesmysl psa v tomhle věku umisťovat někam dočasně, tím ho jen můžete doživotně poškodit. Buďto se psem přečkáte zlé časy nebo se ho navždycky zbavte.
Co ovšem nechápu, proč se to řeší tady na diskuzním fóru ? Proč neřešíte problém s chovatelem panem Hanačíkem ??? Ten by měl problém řešit především, protože je to právě on, kdo je zodpovědný za majitele svých štěňat (on to byl, kdo je vybral) a tedy v případě problémů by je měl řešit. To je můj názor a i můj přístup jako chovatele.

Pavle promiň, ale v prvé řadě se má o psa postarat majitel a pak až chovatel. Pokud mají ve smlouvě právo zpětné koupě chovatele, jistě ho již kontaktovali. Ale povinností chovatele není si psa vzít zpátky, maximálně má morální povinnost pomoci s hledáním nového domova. Navíc tuhle situace těžko mohl chovatel předpokládat, takže o nezodpovědnost při výběru majitele asi nejde. A pokud se tedy psu má hledat nový domov, nechápu, proč by to měl dělat chovatel a ne přímo majitel.

Jinak za sebe taky doporučuji psu najít nového pána a nedělat "provizoria"

Pája 26-09-2011 21:56

Drummer by byl nadále v kontaktu se svými páníčky. Bydlíme od sebe kousek, proto jsem nabídla svou pomoc! No a jinak Vy dokážete dobře poznat pánečky svých štěňat z pár návštěv? Když píšete, že je chovatel odpovědný za výběr nových majitelů.

Pavel 26-09-2011 22:14

Quote:

Originally Posted by Jazzinka (Bericht 406028)
Pavle promiň, ale v prvé řadě se má o psa postarat majitel a pak až chovatel.

Určitě to tak je, ale minimálně ve chvíli, kdy má majitel jakýkoliv problém, měl by o tom chovatel vědět. A postarat se o řešení společně.

Quote:

Originally Posted by Pája (Bericht 406029)
No a jinak Vy dokážete dobře poznat pánečky svých štěňat z pár návštěv? Když píšete, že je chovatel odpovědný za výběr nových majitelů.

Nikod to samozřejmě nedokáže na 100% ale měl by se snažit se tomu co nejvíce přiblížit. A to, že je chovatel odpovědný za majitele svých štěňat, za tím si 100% stojím. Chovatel "vyprodukuje" štěňata a on to je, kdo vybírá, do jakých rukou přijdou. To je fakt, takže odpovědnost je jasně na chovateli. A pokud tuhle odpovědnost mít nechce, tak ať nechová. Chovat zvířata není povinnost ale dobrovolně na sebe vzatá odpovědnost za osud odchovaných zvířat.
Já se bohužel tady dost často setkávám s lidmi, kteří vůbec majitele nevybírají a kteří štěňata prostě prodají nebo darují každému, kdo z ulice přijde. A jsou rádi, že se jich zbaví. Případně druhá skupina, která to bere jako čistý byznys. pokud ze štěňat vyrostou úspěšní psi a feny, tak se jimi chlubí a všude je propagují a pokud jsou to psi nějakým způsobem "defektní", tak o nich už nechtějí slyšet a nechtějí ani aby o nich slyšela veřejnost, protože samozřejmě "kazí dobré jméno jejich chovu". To znám ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem byl kritizován chovatelem, že vystavuji svého psa z jeho chovu, který je nechovný a dostává stále jen VD.

Undertaker 26-09-2011 22:27

Pavle tady bych to vzal trošku z jiný strany. Opravdu mohl chovatel vědět, že majitelka jeho štěněte bude mít rizikový těhotenství a do toho její přítel skončí po pracovním úraze na neznámo jak dlouho v nemocnici?

Předpokládám, že s chovatelem toto konzultovali, ale víš moc dobře, že p. Hanačík měl problémy při hárání i s jedním psem. Naštěstí pak štěnda dostala papíry, ale kdyby se to stalo s Drummerem, tak z toho jsou akorát bezpapíráci a to jaksi není cílem. Věřím, že i chovatel se snaží pomoct jak dovede, ale dalšího psa si prostě vzít nemůže.

Pája 26-09-2011 22:54

Jistě, do takové situace, jako Drammíkovi pánečci se může dostat kdokoliv z nás!!! Jinak mám takový pocit, že se toto téma začíná zvrhávat trochu jiným směrem, jen né pomoct Drammovi! Ještě k té odpovědnosti chovatele, já jako chovatel přece nejsem odpovědná za chování cizích lidí, to je teda nesmysl! Kolikrát z na první pohled skvělého člověka se nakonec vyklube nezodpovědný blb, to ale nikdo nemůže odhadnout! Max. bych se měla teda postarat o štěňata takového blba....

Undertaker 26-09-2011 23:12

Když by se to hodilo a bylo potřeba, tak můžu na půl roku zapůjčit kotec... jenom dopravu jaksi zařídit nemůžu :roll:

Pavel 27-09-2011 09:09

Quote:

Originally Posted by Pája (Bericht 406046)
Jistě, do takové situace, jako Drammíkovi pánečci se může dostat kdokoliv z nás!!! Jinak mám takový pocit, že se toto téma začíná zvrhávat trochu jiným směrem, jen né pomoct Drammovi!

No a co se dá očekávat na fóru, kde je 99% účastníků, kteří už své psy mají ? Na lidi, kteří mají zájem o psa mají nejlepší kontakty chovatelé. A řekněme si upřímně, těch perspektivních zájemců zase není tolik, takže chovatel tady nebude dávat vplen své dobré kontakty, kterým chce prodat svá štěňata. Takže se dostáváme kruhem zase zpět k chovatelovi Drummera.

Quote:

Originally Posted by Pája (Bericht 406046)
Ještě k té odpovědnosti chovatele, já jako chovatel přece nejsem odpovědná za chování cizích lidí, to je teda nesmysl! Kolikrát z na první pohled skvělého člověka se nakonec vyklube nezodpovědný blb, to ale nikdo nemůže odhadnout! Max. bych se měla teda postarat o štěňata takového blba....

No bohužel tento názor má dnes poměrně dost lidí a taky to podle toho vypadá - týraní psi, plné útulky a plno nezvládnutých zvířat, nebezpečných svému okolí. Chovatel JE odpovědný za to, komu psa dává. Jen je potřeba nikoliv se zbavovat štěňat za každou cenu a prodávat je komukoliv, kdo přijde, ale zájemce si trochu prověřit a otestovat.

Drummerovi držím palce !!!

Drummer 27-09-2011 11:02

pan Hanačík samozřejmě o této situaci ví. Obrátila jsem se na toto fórum protože chci udělat vše pro to abych Drummíkovi našla co nejlepší domov. A věřte, že když jsem si Drummíka brala, nepočítali jsme ani já ani pan Hanačík s touto situací. Málokdy se stane že se Vám vyloženě "pokakaj" dvě zdraví najednou. To že budu těhotná jsem plánovala, ale že přítel takhle dopadne to by mě v nejhorším snu nenapadlo. Víte já v téhleté situaci hledám pomoc všude. A hlavně řeším zavčasu. Ne až v době kdy bych ho měla dát ze dne na den. Takhle mám prostor, nějaké možnosti. A také pokud zajistím majitele, tak ho s panem Hanačíkem budeme konzultovat. Dnes se mi trošku pohlo srdíčko. Ozval se mi rodinný známý, kterému 2 měsíce zpět umřel pejsek. Uvažuje, že by Drummíka k sobě vzal. Ještě o tom diskutujeme a bylo by to nejkrásnější řešení. Protože strýc ho zná jako malé štěndo a vychoval už několik psů. Uvidíme. A myslím, že pan Hanačík ve výběru majitele nepřestřelil. Když budeme brát období do této nepříjemné situace, měl se Drummík vždy naprosto skvěle.

jerabekj 27-09-2011 11:20

Ahoj, určitě držim palce aby to dopadlo s tim strýcem! A ze zbytečně přísných postů si nic nedělej - člověk míní a pánbůh mění. Je to smutná pravda, ale je to tak. Já kdybych neměl přítelkyni a musel bych na delší dobu do špitálu, byl bych natom asi dost podobně jako Ty. Rvalo by mi to srdce jako Tobě a stejně jako ty bych hledal kromě chovatele i úplně každou další možnost, jak psa co nejlíp zajistit, to znamená i tady na fóru. Nikdo neni dokonalej, nikdo neni jasnovidec a v životě jsou věci, který se prostě předpovědět nedaj. Nakonec i ta smrt si může přijít pro kohokoliv z nás úplně kdykoliv. Ono je to totiž tak, že Pavel si u sebe takovou situaci jen nedovede představit, ale životní průsery jsou různorodý a on si to jen nepřipouští.

Pája 27-09-2011 12:59

Taky držíme palečky s tím strýcem. Klidně pak můžeme pomoct s venčením, Agi bude jenom ráda:lol:

jerabekj 27-09-2011 13:51

Mimochodem, Pavel mi při soukr diskuzi na tohle téma připomněl něco, co jsem se minule zapomněl napsat. Existují přece služby, často to nabízí mladí studenti, na venčení. Pes by mohl být doma, nějaký to cvičeni byste zvládli i v bytě a s pesanem by ráno a večer nědo došel ven, případně by vás na procházku doprovodil. Nevim kolik by to stálo, ale student by tak drahej bejt nemusel a třeba by váš rozpočet nějaký 3-4tis. měsíčně po dobu několika měsíců vydejchal.

Drummer 27-09-2011 14:05

Jistě také mě napadlo. Jenže nevím zda vy by jste odvahu měl dát někomu klíče od bytu po dobu co budeme oba v nemocnici. Žádala jsem i známé, kteří Drummera znají, ale kamarádka, která mu dělala společnost když jsem potřebovala něco nutně vyřídit je také těhotná a už má i bříško. Takže hlavně myslí na zdraví svého mimča. Pro mě je důležité řešit co dělat po dobu kdy budeme oba v nemocnici. Která nám jako na čerta vychází ve stejném termínu. Také co po nemocnici. Přítel o berlích, kdy bude schopen se přesouvat pouze po bytě. S mimčem mi moc nepomůže, natož aby mi ho pohlídal než vyvenčím štěka. Původně jsme počítali s tím, že pes bude v péči přítele. Stejně ho hraní baví víc s ním než se mnou. Já totiž Drummíka učím a přítel je pro něj parťák na hraní a lumpárny.

Pavel 27-09-2011 14:05

No vidíš, konečně konkrétní rada :lol:
Přesně tohle, co Honza píše je přece řešení. Jednoduché a pro všechny takřka bezbolestné. Prostě bude někdo chodit se o psa starat. Zadarmo nebo za peníze, to už je vedlejší. Manžel bude ležet doma na lůžku a pes bude stále s ním. 2x denně dorazí kamarád nebo placený pracovník a psa vyvenčí, dá mu nažrat a doplní vodu. Přece nebudete oba s manželem nehybní několik let.:shock:

Drummer 27-09-2011 14:11

Takže pokud to správně chápu je řešením nechat ho samotného doma. Jen se postarat aby ho někdo vyvenčil a nakrmil. A to je pro toho psa řešení? 20 hodin sám bez společnosti? Když přepísku a seženu někoho kdo ho bude schopen vzít na 4 hodiny ven a pokud by to byl cizí člověk ještě doufat, že mi doma zůstane vše co jsem tam původně měla? No teda já nevím jak vy, ale to mi přijde vůči psovi neskutečně kruté. nebudeme nehybní několik let, ale několik měsíců budeme oba dva v nemocnici.

yzengrin 27-09-2011 14:16

Quote:

Originally Posted by jerabekj (Bericht 406166)
Mimochodem, Pavel mi při soukr diskuzi na tohle téma připomněl něco, co jsem se minule zapomněl napsat. Existují přece služby, často to nabízí mladí studenti, na venčení. Pes by mohl být doma, nějaký to cvičeni byste zvládli i v bytě a s pesanem by ráno a večer nědo došel ven, případně by vás na procházku doprovodil. Nevim kolik by to stálo, ale student by tak drahej bejt nemusel a třeba by váš rozpočet nějaký 3-4tis. měsíčně po dobu několika měsíců vydejchal.

Venčila jsem za 50kč/h v Praze.
A ano...na to,že majitelka píše o týdnech, kdy vůbec nikdo nebude doma..nikoliv,že budou doma, ale nebudou moci ven, na to se zde trochu zapomíná. Osobně jsem asi až přehnaně zodpovědná..zcela cizímu člověku bych svého psa - zvlášť čsv nesvěřila. A nesvěřila bych jej ani kterémukoliv známému. Zatím se mi jako dobrá varianta zdá ta se strýcem/příbuzným...
Jen osobní názor.

Pavel 27-09-2011 14:19

Už mi to nedá a napíšu to tedy polopatě. Existuje mnoho řešení, jak si psa nechat a existuje mnoho těch, jak ho dát pryč. Existují psí hotely, existují cvičáky, kam je možno ho dát na nějaký čas atd. Kolik měsíců by pes byl sám doma ? Nemáte rodinu, přátele, sousedy, kamarády ? Mám 3 psy a feny jsou už ve věku, kdy s nimi třeba na dovolenou cestovat nechceme. V takovém případě máme rodiče, sourozence, sestřenici a také kamarády, kteří se nám o holky postarají u nás doma. Znám majitelku, která má psa v paneláku a přes den, když je v práci, tak je v kleci a teprve, kydž s práce přijde, jde s ním ven.
Raději dám profesionální agentuře klíče od svého bytu, aby se mi o něj postarala, než abych se ho navždy zbavil. Nezlobte se na mne, neznám vás, neznám podmínky, neznám psa. Ale píšete tady do diskuzního fóra, tak diskutuji. Navíc mám tady z toho serveru, který jsem zakládal, už více jak 13 leté zkušenosti s podobnými případy, kterých byly za tu dobu desítky.

jerabekj 27-09-2011 14:23

Ještě jedna konkrétní možnost: mám dva šéfy a jeden jezdil pravidelně každý rok na 14 dní na dovolenou k moři. Měl barák a k tomu 2 leonbergery (psa a fenu) a několik koček. Po dobu co byl na dovolený se druhej šéf k němu nastěhoval a hlídal barák a krmil a venčil zvířenu. Proč by se strejda (nebo kamarád) nemohl nastěhovat k vám na tu dobu co budete v nemocnici? Někdo komu věříte? Já jsem tohle řešil podobně když jsem měl dovolenou já ... kamarád bydlel 14 dní u mne a bylo to mnohem lepší, než když byl pes rok předtím v hotelu pro psy (což je sice drahý, ale na 14 dní byste to snad zvládli). Pravda, byl to dobrý kamarád, protože to vyžaduje slevit ze svých zvyků a pohodlí svého domova.
Mimochodem, podle toho co píšeš má jít přítel na dopředu plánovanou operaci ... nevim samozřejmě co mu je, ale nemohl by tu operaci posunout aspoň po dobu co budeš v nemocnici?
Uvědom si jednu věc ... tyhle potíže budou trvat několik měsíců nebo max rok a když to zvládnete, tak s váma Drummík bude ještě dalších třeba 8-10 let a to určitě stojí zato, najít řešení i kdybyste si na to hlídání měli vzít půjčku.

jerabekj 27-09-2011 14:26

Tak jsem se trochu zdubloval s Pavlem :-)

jerabekj 27-09-2011 14:29

Zkusím napsat kamarádce, jejímž životním posláním je pomoc psům, jestli by něco neporadila ....

yzengrin 27-09-2011 14:32

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 406184)
Už mi to nedá a napíšu to tedy polopatě. Existuje mnoho řešení, jak si psa nechat a existuje mnoho těch, jak ho dát pryč. Existují psí hotely, existují cvičáky, kam je možno ho dát na nějaký čas atd. Kolik měsíců by pes byl sám doma ? Nemáte rodinu, přátele, sousedy, kamarády ?

Jestli se nemýlím, majitelka zde uváděla, že by se jednalo o 1/2 - 3/4roku.
Psí hotel - každý není milionář, aby dal psa na tak dlouho do psího hotelu. A sama bych do psího hotelu/cvičáku který hotel poskytuje svou fenu nedala..další zjišťování, jak se tam ke psu budou chovat atd. Rodina, přátele, sousedi, kamarádi...věřím, že tyto varianty majitelka již dávno zkusila/zkouší. Nevím jak jiní..ale když si to tak promítnu v hlavě..věděla bych ve svém případě o 2lidech, kteří by se mi o psa mohli teoreticky postarat. Ale ani jeden není příliš v dosahu, a ani jeden by se o psa patrně nemohl postarat na 1/2 - 3/4 roku. Hold, někdo v životě štěstí má, štěstí na dobře vybrané majitele, na dobré psy, bezproblémové sousedy..a někdo ne.
A myslím si, že je dobře, že se majitelka o radu obrací na všechny strany. Víc hlav víc ví. Zároveň každá taková situace je dost specifická. Co je řešením u jednoho, není řešením u druhého..

Venčení někým jiným by bylo patrně vhodným řešením v případě, že člověk nemá na psa dostatek času (právě takoví využívají možnosti nechat si psa vyvenčit někým cizím), ale ne v situaci, kdy oba majitelé jsou po delší dobu v nemocnici a po příchodu z nemocnice budou mít plné ruce práce sami se sebou. Možná by se v ohledu na psí hotely apod. namítlo, že si na něj mohou půjčit..jaká by to byla půjčka..s jakým úrokem..pro dva lidi, z toho jeden dlouhodobě nemocný a druhý na mateřské..

Pavel 27-09-2011 14:40

Quote:

Originally Posted by yzengrin (Bericht 406193)
Jestli se nemýlím, majitelka zde uváděla, že by se jednalo o 1/2 - 3/4roku.

Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí :)

jerabekj 27-09-2011 14:41

Yzegrin: spousta navržených variant může být za daných okolností těžko uskutečnitelná, ale je třeba mít z čeho vybírat. Samozřejmě nezname majitelku Drummera ani jejich situaci, ale mně se jen nechce věřit, že by se nedalo najít jiný řešení než dát psa úplně pryč.

jerabekj 27-09-2011 14:45

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 406199)
Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí :)

Já to sem nechěl psát, ale opravdu neni rizikový jako rizikový. Co jsem tak slyšel, tak nejrizikovější jsou první 3 měsíce a pak před porodem. Co se takhle poradit s doktorem, jak by to viděl on. Samozřjmě je nesmysl potratit, na druhou stranu, rizikový dostane dneska každá druhá a třeba ta kaše neni tak horká aby musel Drummer hnedka pryč. Určitě Drummerovi držim palce.

Tyger 27-09-2011 14:48

Taky bych možnost dát psa pryč brala jako nejposlednejší řešení (i když mně by taková možnost ani nenapadla) a hledala co a jak, jen abychom zůstali spolu, i kdyby to bylo nevím jak těžké. Řešení je spousta, pokud člověku na psu opravdu záleží, nějaké východisko existovat musí.

Drummer 27-09-2011 14:48

Vašim radám rozumím, ale asi jste se viditelně Vy osobně do takto tíživé situace nedostal. Je samozřejmé, že jsem nejdříve zvažovala veškeré varianty jak si psa ponechat. Nebo dosáhnout toho abychom spolu mohli zůstat. Od pořízení Drummera jsem bez něj nechodila nikam. Jednou mě přítel vytáhl na večeři a Drummík zůstal doma. Nedojedla jsem protože pro mě nebylo přirozené si něco " užívat" když on nemůže. od chvíle kdy jsem se rozhodla, že pro Drummíka bude nejlepší, když mu najdeme nového pána nejsem schopná 10 min nemít v očích slzy. Je to jakobych se snažila sama sebe rozervat na kusy. A věřte, že obhajovat se, že nejsem flákač a nedávám psa pryč z rozmaru nebo lenosti, mě bolí o to víc. Miluju ho a vždycky milovat budu. A věřte nebo ne. Pokud nenajdu nového pána, který bude odpovídat tomu co si pro Drummera představuju a čeho jsem se vždy snažila dosáhnout odmítnu nástup do nemocnice. Zůstanu s Drummerem doma a budu doufat, že si tím nezkomplikuju těhotenství ještě více než ho mám. Neberte mě jako člověka, který se svého psa zbaví při první komplikaci. Já se snažím myslet tak aby to pro něj bylo co nejpříjemnější. A Pavle já se ho nezbavuji. Já se mu snažím dát co nejvíce můžu i když o něj tím přijdu. My tady diskutujeme o tom co je pro člověka nejlepší ne pro psa. Na úkor čeho všeho by jste si psa ponechal. Co je pro něj lepší v mladém věku, kdy ještě má myslet na pubertální nápady., tropit hlouposti a užívat si ho nechat dlouhou dobu v provizoriu nebo mu dát prostor i když víme že my lidé to poneseme hůř. Já myslím hlavně na něj proto myslím, že na úkor sebe mu raději dám novou možnost.

yzengrin 27-09-2011 14:50

Quote:

Originally Posted by jerabekj (Bericht 406202)
Co jsem tak slyšel, tak nejrizikovější jsou první 3 měsíce a pak před porodem. .

Jestli se nemýlím, tak toto platí pro těhotenství všeobecně, pro bezproblémové těhotenství..Nikoliv pro rizikové.

Drummer 27-09-2011 14:55

Ano Pavle rizikové těhotenství jaksi nemůže být 9 měsíců, ale zvažoval jste možnost, že budu muset zůstat v nemocnici ještě po porodu? a to je přesně můj případ. Měla jsem vždy zdravotní problémy a není moc příjemné tu řešit, že moje miminko nemusí být naprosto zdravé a že budeme mít problémy i po porodu. a myslím, že se tématu netýká proč budu v nemocnici tak dlouho.

yzengrin 27-09-2011 14:57

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 406199)
Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí :)

Myslím, že už jen z toho, co tu padlo, je jasné, že to není tak jak píšeš. Ale asi už jsi byl sám nejen těhotný, ale i rizikově těhotný;-).
Z mého pohledu majitelka k celé věci přistupuje velmi zodpovědně, jelikož jí jde viditelně o psa, nikoliv o sebe.

jerabekj 27-09-2011 15:03

Quote:

Originally Posted by Drummer (Bericht 406207)
Ano Pavle rizikové těhotenství jaksi nemůže být 9 měsíců, ale zvažoval jste možnost, že budu muset zůstat v nemocnici ještě po porodu? a to je přesně můj případ. Měla jsem vždy zdravotní problémy a není moc příjemné tu řešit, že moje miminko nemusí být naprosto zdravé a že budeme mít problémy i po porodu. a myslím, že se tématu netýká proč budu v nemocnici tak dlouho.

To se opravdu netýká a nám do toho nic neni. Ber to ale tak, že se snažíme pomoct a jsou to všechno jen varianty. Neznáme Tě a tak můžou bejt některý varianty pitomý a jiný dobrý. Je to diskuze která je postavená tak, že "tě třeba něco nenapadlo nebo jsi něco přehlídla nebo neuvážila". Jsem chlap, dítě nemám, těhotnej jsem nebyl a nebudu, tak jsem si říkal, že by třeba po dohodě s doktorem vyšlo najevo, že dejme tomu prostředek těhotenství by byl vpohodě ... neber to zle.

Tyger 27-09-2011 15:11

Quote:

Originally Posted by yzengrin (Bericht 406208)
Z mého pohledu majitelka k celé věci přistupuje velmi zodpovědně, jelikož jí jde viditelně o psa, nikoliv o sebe.

Ale kdo může s určitostí říct, co je pro psa nejlepší? My to vše vidíme jen z pohledu člověka, ale to neznamená, že i pes má na to stejný názor... Jo, že si časem zvykne na jiného pánička u kterýho se bude mít dobře je jedna věc, ale taky člověk, když stratí "životního" partnera, tak to nese někdo líp, někdo hůř... a někdo se s tím nesmíří nikdy :?

CDaniela 27-09-2011 22:37

Tohle už se fakt nedá číst, ty "rady" zkušených pánů co sami nemají děti ...
Majitelka tu jasně napsala co jí k tomuto kroku vede a je evidentní, že jí to vůbec neteší. Měli by jste být trochu ohleduplní k ní samotné. Pokud jí nechcete nabídnout konkrétné pomoc, tak se aspoň zdržte komentářů.

Pavel 27-09-2011 22:55

Danielo, tady to není koutek utěšování ani nabídková sekce. Tohle je diskuzní fórum. Pokud sem kdokoliv dá jakýkoliv příspěvek nebo dokonce založí nové téma, musí počítat s názory souhlasnými ale také odmítavými. Majitelka nemusela tohle fórum zakládat, psa dala do nabídky dospělých psů. Možná to zní tvrdě, necitlivě ale prostě tak to v diskuzních fórech chodí. Vyřazujeme pouze sprosté příspěvky nebo příspěvky, porušující zákony. Pokud sem prostě kdokoliv cokoliv napíše, jde se svou kůží na trh a s tím musí předem počítat.

CDaniela 27-09-2011 23:14

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 406331)
Danielo, tady to není koutek utěšování ani nabídková sekce. Tohle je diskuzní fórum. Pokud sem kdokoliv dá jakýkoliv příspěvek nebo dokonce založí nové téma, musí počítat s názory souhlasnými ale také odmítavými. Majitelka nemusela tohle fórum zakládat, psa dala do nabídky dospělých psů. Možná to zní tvrdě, necitlivě ale prostě tak to v diskuzních fórech chodí. Vyřazujeme pouze sprosté příspěvky nebo příspěvky, porušující zákony. Pokud sem prostě kdokoliv cokoliv napíše, jde se svou kůží na trh a s tím musí předem počítat.

Ano je to diskuzní forum a můj názor je že se mi nelíbí vaše reakce.

Saerithra 27-09-2011 23:22

Ale něco jako morální nebo slušné chování vám nic neříká...? Z toho co jsem v tomhle tématu vyčetla, jste na návrzích všech a všem hledal a ukazoval jen chyby, ale sám jste jakoukoliv možnost, která by tu už nepadla nenavrhl. A když už vám samotnému nepřijde tohle ani trochu 'neetické k povaze tématu', aspoň by jste si to mohl nechat pro sebe. Samotná autorka na začátku diskuze jasně zmínila, že hledá možnosti, jak vyřešit těžkou situaci a ne číst co podle vás dělá špatně. Neberte to jako útok, takhle to na mě působí a to je můj názor.

Jazzinka 27-09-2011 23:29

Souhlas s Danielou. Chápu, že se snažíte najít alternativy darování, ale ty řeči o délce rizikového těhotenství apod. sem fakt nepatří.
Navíc si myslím, že pro mladého a tipuji celkem socializovaného psa je lepší jít trvale do jiné rodiny než trávit třeba dva měsíce v hotelu, pak být chvíli doma s dvěma "ležáky" a mít každý den jiného venčiče nebo být v kotci někde na cvičáku s tím, že ho jednou denně někdo vytáhne ven, prostě být postrkován zleva zprava s vírou, že se to brzy urovná.

Pavel 28-09-2011 09:30

Quote:

Originally Posted by Saerithra (Bericht 406340)
Ale něco jako morální nebo slušné chování vám nic neříká...?

Nikdo se v tomto tématu nevyjadřoval neslušně a nijak nikoho nenapadal. Co jste tu četla nemorálního ?

Quote:

Originally Posted by Saerithra (Bericht 406340)
Z toho co jsem v tomhle tématu vyčetla, jste na návrzích všech a všem hledal a ukazoval jen chyby, ale sám jste jakoukoliv možnost, která by tu už nepadla nenavrhl.

Tak si pořádně přečtěte diskuzi. Návrhů je tady mnoho a to i ode mne.

Quote:

Originally Posted by Saerithra (Bericht 406340)
A když už vám samotnému nepřijde tohle ani trochu 'neetické k povaze tématu', aspoň by jste si to mohl nechat pro sebe. Samotná autorka na začátku diskuze jasně zmínila, že hledá možnosti, jak vyřešit těžkou situaci a ne číst co podle vás dělá špatně.

Pokud chcete něco řešit, tak musíte nejdříve zjistit, co se udělalo nebo dělá špatně a pak teprve to můžete rozumně vyřešit. Hurá akce nemají smysl. A to je také důvod, proč se tu narazilo na délku těhotenství, protože jeho délka je, alespoň dle majitelky, rozhodující pro to, jak dlouho by byl pes bez majitelů.

Ještě jednou opakuji - tohle není ani inzertní rubrika, ani vrba na vyplakání se. Tohle je diskuzní fórum. Běžně bych takovéhle téma hned na začátku smazal, protože pro nabídku dospělých ČsV s PP k adopci slouží jiná rubrika na našem serveru a pokud je pes nabízen k adopci, proč o tom diskutovat. Nicméně jsem ho tu nechal, protože i já jsem měl dojem, že se snad situace vyřeší právě tím, že s majitelkou budeme diskutovat a třeba najdeme řešení, jak by si psa mohla nechat. To byl jediný důvod a nic jiného v tom nehledejte.

Quote:

Originally Posted by Jazzinka (Bericht 406343)
Navíc si myslím, že pro mladého a tipuji celkem socializovaného psa je lepší jít trvale do jiné rodiny než trávit třeba dva měsíce v hotelu, pak být chvíli doma s dvěma "ležáky" a mít každý den jiného venčiče nebo být v kotci někde na cvičáku s tím, že ho jednou denně někdo vytáhne ven, prostě být postrkován zleva zprava s vírou, že se to brzy urovná.

Tím pádem potvrzuješ to, co jsem výše napsal - téma by se nemělo tady vůbec objevit, protože nikdo nemá zájem na přechodném řešení situace, ale na trvalé adopci psa. Takže není o čem diskutovat. Pes je v nabídce a kdo o něj bude mít zájem, ten se ozve majitelce přímo. O čem tedy diskutovat ? Pak mi ale vysvětli, proč majitelka vůbec tohle téma tady zakládala ?

Drummer 28-09-2011 13:08

Tak tedy Diskuzi smažte. Ti co se Drummíkovi snaží pomoc jsou se mnou už v telefoním popřípadě emailovém spojení. A pokud myslíte, že tahle diskuze byla k ničemu, tak podle mne ne.


All times are GMT +2. The time now is 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org