Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wystawy (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Klubowa Wystawa CzW - Hrabušice, Podlesok (SK) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=20716)

jefta 02-08-2011 13:00

Klubowa Wystawa CzW - Hrabušice, Podlesok (SK)
 
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?

shaluka 02-08-2011 16:01

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 398124)
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?

Mam nadzieję, ze jakiś pozytywny akcent polski znów się pojawił :rock_3
Ja powoli czuje się jak nałogowiec na odwyku, tak mi dziwnie, to już taki dłuższy czas bez wystaw.

GRABA 02-08-2011 16:24

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 398124)
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?

Ano troszkę mogę sypnąć.... choć szczerze, to w pewnym momencie przestaliśmy w większości wiedzieć o co chodzi z ocenianiem - a trzeźwa byłam:)
No cóż jak weszłam na teren wystawy, to od razu w oko wpadł mi pewien młodziak, zresztą jak się okazało sporo ludzi było pod jego wpływem.
Pies jeszcze nie całkiem "męski", ale piękna głowa, jasne oko, piękne smukłe łapki i ruch delikatny, płynny, to cechy dzięki którym ten piesio jeszcze zawojuje w rasie nie raz. Drugie piesio ma świetny charakter, normalnie z pańciem ma niesamowity kontakt w sensie zabawowy, ale to go czyni jeszcze fajniejszym:) Fotki nie najlepsze, bo wiadomo ja operuję starym sprzętem..... No ale zobaczcie tego BOBowego młodzieńca https://lh6.googleusercontent.com/-w...c/100_8944.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-t...w/100_8949.JPG

a zwie się Baloo z Blatnických vinic - GRATULACJE!!!
Resztę przemilczę, ale cieszę się, że mogłam zobaczyć jak w realu wyglądają znane mi psy. Powiem tak, Enar, to pies jak dla mnie rewelacja wadzi mu tylko wzrost, dzieci jego mają niesamowity wygląd i nie "siadły" na wzroście. Tak jak dzieci Carra i Areska są rozpoznawalne po głowach, tak
dzieci Enara od razu widać po głowie i niesamowitym wyrazie:) noooo jest co planować sobie boć sucz hodowlaną wielką mam:)
Enar
https://lh4.googleusercontent.com/-C...w/100_8737.JPG


Suczki jak dla mnie rewelacyjna Imassica Parepusis Oskár Dór (szeptała o niej większość poza ringiem) i Margowa Qareen, która wcale nie jest mała:) a do tego ma piękne kolory - kolorki marzenie.
Klasę otwartą zdominowały lokatowo Polki, czyli wł. słowaczki Kanti R.D., właścicielka suczki ze swojej hodowli czyli Margo i jej pięknotka Qareen, 3 miejsce czyli ja wł. czeskiej suczki Chantalki:), tylko 4 lokatę oddałyśmy chłopakowi dla świetnej suczki madein Oskar Dór Hery:) Sędzia robił takie odchudzanie, że masakra, a ja dostałam "kopa" od Danieli za wolne bieganie, więc potem tak pobiegłam szybko, że gdy się odwróciłam, to nikogo nie było:))))
https://lh6.googleusercontent.com/-l...8/100_8915.JPG

Dla nas wyczyn to był bardzo wielki, bo Chantalka zaliczyła podczas przeszło 4-godz. jazdy chyba z 6 akcji wymiotnych, zatem my odurzeni smrodem, a ona bidna wyczerpana, jak to nie ona - spała podczas wystawy.... Bieganie po prostej nam nie wyszło, jak i większości, która przybyła ze swoim stadem, bo zapanowanie nad psem, który szuka swoich,
to wyczyn nie lada. Najładniej pobiegła po prostej Kanti.
Pary hodowlane zgarnęła Danielka z naszą maminką Anne Lee i Mio.
No ale przy takiej prezentacji...
https://lh6.googleusercontent.com/-B...k/100_8969.JPG

Najlepsza gr. hodowlana, I miejsce Oskar Dór - piękne suczki, duże i zgrabne o delikatnym ruchu
https://lh4.googleusercontent.com/-y...Q/100_8974.JPG
II wybiegałyśmy dla Srdcerváč, trzecie niestety nie pamiętam, ale było tego b. dużo w ringu.
Bardzo się cieszę, że Śtefan zabrał na wystawę tatusia naszych "L"uksusowych, czyli Prinza Drakona Arimminum - jego charatker nigdy się nie zmieni, to pies, który uwielbia pieszczoty:) Prinz Drakon razem z Jolly konkurował o naj. weterana - zajebiste jest uczucie zobaczyć starsze psy
w tak doskonałej kondycji one spuszczone ze smyczy baraszkowałyby jak maluczki:) - wygrała starsza Jolly:) - GRATULACJE.
https://lh4.googleusercontent.com/-S...o/100_8936.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-i...c/100_8942.JPG
Żal, że nie można tam było zostać dłużej, bo mieć chatkę zaraz przy górskim szlaku......
W to miejsce bankowo warto jechać na obóz.

Narvana 02-08-2011 21:30

Kurde slowackie piwo pic, a nie na necie siedziec... :rock_3
Ale milo za relacje :) Gratki!

GRABA 02-08-2011 21:40

Quote:

Originally Posted by Narvana (Bericht 398208)
Kurde slowackie piwo pic, a nie na necie siedziec... :rock_3
Ale milo za relacje :) Gratki!

Znaczy .... my po wystawce "spadliśmy" do domu:) - typowo przyjechaliśmy na wystawę, bo byłam tu tez "ugadana" - zatem zobaczyłam co chciałam, a przy okazji się "odchudziłam" - jak nic rekreacja:twisted: hehe

Narvana 02-08-2011 23:24

Aaaaaaaa, czaje czaje :)

Margo 03-08-2011 09:01

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 398124)
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?

Przecieki beda i nawet caly artykul, bo takiej parodii sedziowania dawno juz nie widzialam. ;)

Przy Eligo dowiedzielismy sie, ze to najladniejszy pies na wystawie pod wzgledem budowy i wyrazu glowy, ale dostaje..... bdb z .... opadajacy grzbiet. :lol: NIE ZARTUJE.... Dobrze, ze nie za zielone cetki na pysku... Ale z drugiej strony co sie dziwic, skoro na pierwszym miejscu stanal pies z tak przebudowanym zadem, ze molosy typu fila by sie nie powstydzily... (tak przy okazji - w innych klasach psy z rzeczywiscie opadajacymi zadami mu wcale nie przszkadzaly i masowo dostawaly dosk nawet jak przypominaly uzytkowe ONki).
Drugie miejsce w naszej klasie i ocena doskonala dla mikrowilczaka dlugiego jak jamnik z rownie chyboczacym sie jak u jamnikow grzbietem. Piesek wielkosci suczki i o wgladzie suczki...
Zreszta przebudowane zady i zerowe zwracanie uwagi na POPRAWNA budowe to bylo haslo tego sedziowania. :rock_3
Szczytem byla doskonala w klasie CHAMPIONOW dla innej mini suki, ktora front miala jak... BULDOG ANGIESKI... Sedzia pochwalil ja za wspanialy ruch... I racja, zaden buldog nie ma tak ladnego ruchu... ;)
Jabb bdb, bo ma sucza glowe. Pomijam fakt, ze glowe ma bardzo mocna, a gdyby mial mocniejsza to bylby amstafem, a nie wilczakiem. Ale w tym wypadku smieszy sam BOBowy pies, bo w porownaniu do Jabba wyglada jak suka. Tak samo jak wspomniany mikrowilczak z championow i wiele innych psow.
W naszej klasie Intifada bdb, chociaz na glowe bila wiekszosc suk z doskonalymi i miejscami na lokatach.
A ocena dobra dla Anarchii za to co sedzia wpisal jej w karte ocen to juz na serio smiech na sali...

Ogolnie tak jak pisala GRABA - za diabla nie wiadomo wedlug jakich zasad ocenial sedzia.. Bo wytyczna nie byl ani wzorzec, ani zasady poprawnej budowy u psow.
Abyscie mogli sobie wyobrazic "jakosc sedzowania" to mala anegdota... Wszystkie psy dostawaly opisy, ze maja BRAZOWE oczy. Zolto brazowe ma ..Bruxa, jasno brazowe Qareen i Jaud... :lol: Na poczatku myslelismy, ze po prostu w Czechach maja inna definicje kolorow, az potem sprawa sie "sypla" - sedzia ocenial psy w okularach ze szklami fotochromatycznymi, ktore na sloncu sciemnialy tak, ze zamienily sie w okulary przeciwsloneczne... I w nich sedzia ocenial KOLOR oka...
Szkoda, ze nie byly rozowe, moze ocena psow bylaby wtedy bardziej sensowna....

Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
Zwycieska sunia - bialo-szara (w okularach przeciwslonecznych pewno wydawala sie wilczasta ;)), ale w oko rzuca sie maska typowa dla Saarloosow czy husky. Budowa tez...hmmm... To wszystki spowodowalo, ze niczego "wilczego" w niej nie ma, za to wiele huskowatego... Bylo wiele o niebo lepszych suczek - lacznie z jej siostrami...

Na wystawie bylo kilka fajnych psow i suczek. Poza jedna zadno nie znalazlo uznania w oczach sedziego.
Patrzac na taka ocene i biorac pod uwage fakt, ze pan Jedlicka jest uwazany za najlepszego czeskiego sedziego klubowego to trudno sie dziwic, ze populacja czeskich psow wyglada jak wyglada i poza kilkoma przypadkami pozostaje daleko w tyle za czolowka... Po prostu dobry czeskich hodowca nie ma szans na dobra ocene u takij osoby, bo dobry hodowca nie hoduje bialych, przekatowanych jamnikow o przebudowanych zadach i glowach a la husky czy Saarloos....

jefta 03-08-2011 09:38

Cholera, trzeba bylo jechac z Sexem bylaby zw. Klubu :)

Bajka 03-08-2011 10:38

Margo jak przeczytałam co piszesz, to mi szczena opadła wiadomo gdzie. A ja sobie w brodę plułam, że nas klubówka omija... No szok...
Myślałam, że takie rzeczy to już tylko na krajówkach i to jeszcze jak się trafi na sędziego który pierwszy raz wilczaki w realu widzi...;)

GRABA 03-08-2011 16:35

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 398248)
Przecieki beda i nawet caly artykul, bo takiej parodii sedziowania dawno juz nie widzialam. ;)

Przy Eligo dowiedzielismy sie, ze to najladniejszy pies na wystawie pod wzgledem budowy i wyrazu glowy, ale dostaje..... bdb z .... opadajacy grzbiet. :lol: NIE ZARTUJE.... Dobrze, ze nie za zielone cetki na pysku... Ale z drugiej strony co sie dziwic, skoro na pierwszym miejscu stanal pies z tak przebudowanym zadem, ze molosy typu fila by sie nie powstydzily... (tak przy okazji - w innych klasach psy z rzeczywiscie opadajacymi zadami mu wcale nie przszkadzaly i masowo dostawaly dosk nawet jak przypominaly uzytkowe ONki).
Drugie miejsce w naszej klasie i ocena doskonala dla mikrowilczaka dlugiego jak jamnik z rownie chyboczacym sie jak u jamnikow grzbietem. Piesek wielkosci suczki i o wgladzie suczki...
Zreszta przebudowane zady i zerowe zwracanie uwagi na POPRAWNA budowe to bylo haslo tego sedziowania. :rock_3
Szczytem byla doskonala w klasie CHAMPIONOW dla innej mini suki, ktora front miala jak... BULDOG ANGIESKI... Sedzia pochwalil ja za wspanialy ruch... I racja, zaden buldog nie ma tak ladnego ruchu... ;)
Jabb bdb, bo ma sucza glowe. Pomijam fakt, ze glowe ma bardzo mocna, a gdyby mial mocniejsza to bylby amstafem, a nie wilczakiem. Ale w tym wypadku smieszy sam BOBowy pies, bo w porownaniu do Jabba wyglada jak suka. Tak samo jak wspomniany mikrowilczak z championow i wiele innych psow.
W naszej klasie Intifada bdb, chociaz na glowe bila wiekszosc suk z doskonalymi i miejscami na lokatach.
A ocena dobra dla Anarchii za to co sedzia wpisal jej w karte ocen to juz na serio smiech na sali...

Ogolnie tak jak pisala GRABA - za diabla nie wiadomo wedlug jakich zasad ocenial sedzia.. Bo wytyczna nie byl ani wzorzec, ani zasady poprawnej budowy u psow.
Abyscie mogli sobie wyobrazic "jakosc sedzowania" to mala anegdota... Wszystkie psy dostawaly opisy, ze maja BRAZOWE oczy. Zolto brazowe ma ..Bruxa, jasno brazowe Qareen i Jaud... :lol: Na poczatku myslelismy, ze po prostu w Czechach maja inna definicje kolorow, az potem sprawa sie "sypla" - sedzia ocenial psy w okularach ze szklami fotochromatycznymi, ktore na sloncu sciemnialy tak, ze zamienily sie w okulary przeciwsloneczne... I w nich sedzia ocenial KOLOR oka...
Szkoda, ze nie byly rozowe, moze ocena psow bylaby wtedy bardziej sensowna....

Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
Zwycieska sunia - bialo-szara (w okularach przeciwslonecznych pewno wydawala sie wilczasta ;)), ale w oko rzuca sie maska typowa dla Saarloosow czy husky. Budowa tez...hmmm... To wszystki spowodowalo, ze niczego "wilczego" w niej nie ma, za to wiele huskowatego... Bylo wiele o niebo lepszych suczek - lacznie z jej siostrami...

Na wystawie bylo kilka fajnych psow i suczek. Poza jedna zadno nie znalazlo uznania w oczach sedziego.
Patrzac na taka ocene i biorac pod uwage fakt, ze pan Jedlicka jest uwazany za najlepszego czeskiego sedziego klubowego to trudno sie dziwic, ze populacja czeskich psow wyglada jak wyglada i poza kilkoma przypadkami pozostaje daleko w tyle za czolowka... Po prostu dobry czeskich hodowca nie ma szans na dobra ocene u takij osoby, bo dobry hodowca nie hoduje bialych, przekatowanych jamnikow o przebudowanych zadach i glowach a la husky czy Saarloos....

coooooooooooooooooooo:shock::shock::shock::shock: - ani nie wiedziałam, że Eligo i Jabb dostali bdb:roll::roll::roll:
To, że dawał bdb za szerokie rozstawienie przednich łap i "L" - ki tych łap, to mogę zrozumieć, ale wpisywać takim psom, że są sucze, to kurka jak to się ma do ocenionego na BOBa psa...:evil:
Ale jak na Czecha, to jak się ma ocenianie pod względem charakteru...... - śmiałam się głośno, z tego, że tej jednej suczce dał wygrać chyba za to, że oderwała brzuch od ziemi:twisted:

wolfin 03-08-2011 22:24

i to dla tego ja pojechalam do Stefika... :) bo "wywiad" z tego co dzialo sie mialam na sms i potem wypisach katalogu i okazalo sie "stawke wygranych zgadlam z bardzo dobra liczba, Baloo ja widzialam - piekna mloda suka ale nie pies, Graba - to co ... nastepny ojciec miotu tez wybrany, jak zrozumialam- tak trzymac ;-)

no ale chyba wszyscy tam juz zapomnieli pociatkowy karnawal z psami i czekaja na tez z liudzmi :lol: dobrej zabawy :)

GRABA 04-08-2011 07:12

Quote:

Originally Posted by Margo (Bericht 398248)
Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
....

O kurka szkoda, że nie widziałam od tyłu, ale wiem o czym piszesz. Zwyczajowo tak jest, że z boku przy szybszym biegu te psy wyglądają fajnie, ale dobry sędzia powinien zauważyć, to ja to sobie nazywam "zostawianie"
tylnych łap (tak mi było lepiej zapamiętać zły "krok" i tak już sobie wbiłam w swoje nazewnictwo) no niestety byłam nie raz świadkiem, że psy z takim ruchem wygrywały.... - no mam nadzieję, że o to Ci chodziło:rock_3:rock_3

z Peronówki 11-08-2011 08:33

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 398316)
coooooooooooooooooooo:shock::shock::shock::shock: - ani nie wiedziałam, że Eligo i Jabb dostali bdb:roll::roll::roll:
To, że dawał bdb za szerokie rozstawienie przednich łap i "L" - ki tych łap, to mogę zrozumieć

To moze w Twojej klasie.... :rock_3 Wlasnie chodzi o to, ze w ocenianiu nie bylo zadnej logiki... Jednym dal "bdb" za szeroko ustawione lapy (tzn wedlug niego "szerokie", wiec kto go tam wie)... A "bulldog" z mega klata byl doskonaly...

To na serio powala, gdy Eligo dostaje bardzo dobra za opadajacy grzbiet (gdzie trzeba byc niezle zdesperowanym aby taka glupote wymyslic)....
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._8264147_n.jpg
i jeszcze fotka jego maksymalnie brzydkiego ustawienia, aby nie bylo, ze wybieram tylko dobre... ;)
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._1075530_n.jpg

A potem klase dalej Amore przy takim ustawieniu:
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._6770632_n.jpg
ma wedlug sedziego idealnie prosta gorna linie, wygrywa klase i zgarnia CACa...

I nie chodzi o oczernianie, ale pokazanie roznic... Ze u jednego psa sedzia na serio WYMYSLAL wady, a u innego nie widzial tego co pies ma... Bo na przyklad suczka, ktora wygrala suki zdobywajac Zw.Klubu opadajaca linia i mocnym katowaniem bije oba psy. I wcale sie z tym nie kryla... ;)


Ale powiedzmy sobie to co potem bylo szeptane na boku - nie chodzilo o psy.... Pan Jedlicka mial szanse "zemscic" sie za Mutary i za to, ze swojego czasu zablokowalismy w Czechach rejestracje ich lewych mieszancow - w tym tego nalezacego do niego... :twisted: Bo to on jest wlascicielem tej Mutary, ktorej miot zarejestrowano potem we Wloszech w hodowli Passo del Lupo i od ktorej pochodzi wiekszosc kundelko-mixow tam hodowanych...
Szkoda tylko, ze postepujac w ten sposob skompromitowal sie totalnie jako sedzia tej rasy, bo postepujac w ten sposob posedziowal gorzej niz pierwszy lepszy "owczarkowy" sedzia z Polski... 8)


PS.... Ocena koloru oczu, gdy zolte opisywal jako brazowe rzeczywiscie spowodowana byla okularami przeciwslonecznymi (fotochromami):
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._8102209_n.jpg

z Peronówki 16-08-2011 13:35

Tak przy okazji - chcialabym wszystkich ostrzec przed "pseudo-serwisem" wilczaki.eu.
Nie po raz pierwszy swiadomie i zamierzenie wypisywane sa tam totalne bzdury i brak jest kompletnie checi, aby je korygowac... Nie inaczej jest z wynikami wystawy, ktorej KSERO jest powszsechnie dostepne w internecie, a setki fotek dodatkowo pokazuja lokaty... ;)
Ale czego sie nie robi aby sie wybic kosztem innych - od wymyslania opisow, ktorych nie bylo; pochwal sedziowskich, ktore nie mialy miejsca; po wymyslone wyniki wystaw, ktore nie wiadomo skad sie wziely...
I nie ma tu wytlumaczenia, ze ktos zle cos podal, bo na forum jasno widac jak bylo...

sssmok 16-08-2011 14:36

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._1713538_n.jpg

Zwyciezca Klubu (Psy) i BOB - Baloo
Zwyciezca Klubu (Suki) - Aura
Najsympatyczniejszy Pies Wystawy - Amore Mio


All times are GMT +2. The time now is 10:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org