Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Żywienie i zdrowie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Badania PRA (+serce) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=3525)

Margo 27-10-2005 12:15

Jak ktos jest niecierpliwy to wklejam info od Jany:

Quote:

Originally Posted by sno
witam,
w poznaniu w sobote 5 listopada okolo godz. 10 uprawniony okulista doktor jacek garncarz przeprowadzi badania oczu pod katem objawow dziedzicznych chorob. przebadane psy otrzymaja "unijne" certyfikaty. koszt to 100zl od psa.

goraco zapraszam wszystkich wlascicieli reproduktorow i suk hodowlanych, ktorym lezy na sercu dobro hodowanej przez nich rasy i dzieki badaniu chca zmniejszyc ryzyko wystapienia genetycznych schorzen oczu u potomstwa ich psow. pamietajmy, ze objawy nawet uciazliwych dla psa chorob oczu nie zawsze sa widoczne golym okiem, pies sie nie poskarzy, ze cos go boli albo ze gorzej widzi. dlatego badajmy nasze psy i zadajmy wynikow badan od hodowcow.

zgloszenia prosze przesylac na adres: [email protected]


Margo 09-01-2006 18:02

Badania PRA (+serce)
 
Wczoraj dostałam informacje ze w Częstochowie odbędą się badania oczu i serca. Jest już ustalone miejsce badania - w gabinecie dr Marii Glińskiej na Wałach Dwernickiego i zaakceptowany przez Państwa Garncarzów termin 11.02.2006 (sobota).

Koszt takiego badania wystawienia unijnego certyfikatu:
100 zł za badanie oczu, 100 zł za badanie serca.

Jest też możliwość zbadania dodatkowo psów/kotów nie dla certyfikatów, czyli chore na serce i oczy. Koszt takiego badania to 50zł za badanie okulistyczne i 50-70 (jeśli z EKG) za kardiologiczne.

Zbieramy grupę zainteresowanych osób z pieskami, musimy mieć min. 10 piesków na każde badanie aby cała akcja wypaliła.
Proszę wszystkich zainteresowanych o kontakt.
[email protected]

Margo 09-01-2006 18:07

Badania odbeda sie takze w Szczecinie. Nie bedzie badan serca, bo panstwo Garncarz zadecydowali, ze pani Magda na razie nie bedzie jezdzic. Jest w 5-tym miesiacu ciazy. Badania oczu beda.

Odbeda sie w oddziale zwiazku. Najprawdopodobniej 29 stycznia. Wszystko zalezy od rezerwacji biletu.

Koszt badan oczek: 100 zl.
Oczywiscie mozna sie jeszcze zapisac na liste.

Jakby co to zgloszenia nalezy kierowac na email [email protected]

monikasz 09-01-2006 19:59

Nie wiem, czy nie za późno umieszczam tą infomację, ale badanie oczu będzie można zrobić u Pana Garncarza 15 stycznia b.r. w Gdyni. Najlepiej napisać zapytanie do dziewczyny, która zajęła się organizacją badań.
Więcej szczegółów na Dogomanii:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=19797

Margo 31-01-2006 01:07

Badania PRA (+serce)
 
Quote:

Originally Posted by Margo
Wczoraj dostałam informacje ze w Częstochowie odbędą się badania oczu i serca. Jest już ustalone miejsce badania - w gabinecie dr Marii Glińskiej na Wałach Dwernickiego i zaakceptowany przez Państwa Garncarzów termin 11.02.2006 (sobota).

Koszt takiego badania wystawienia unijnego certyfikatu:
100 zł za badanie oczu, 100 zł za badanie serca.

Jest też możliwość zbadania dodatkowo psów/kotów nie dla certyfikatów, czyli chore na serce i oczy. Koszt takiego badania to 50zł za badanie okulistyczne i 50-70 (jeśli z EKG) za kardiologiczne.

Zbieramy grupę zainteresowanych osób z pieskami, musimy mieć min. 10 piesków na każde badanie aby cała akcja wypaliła.
Proszę wszystkich zainteresowanych o kontakt.
[email protected]

Dr Garncarz otrzymał propozycję wygłoszenia wykładu
na międzynarodowym forum okulistycznym w W-wie, właśnie 11-go lutego. Z tego powodu termin badań w Częstochowie został przełożony na 4 marca.

Margo 22-03-2006 20:24

I kolejna propozycja:

BADANIA OCZU W GORZOWIE WLKP.

W dniu 8 kwietnia (sobota) od godz. 13:00 w Lecznicy Weterynaryjnej w Gorzowie Wlkp. przy ul. Żwirowej będą przeprowadzane badania oczu u psów. Badania będzie przeprowadzał gościnnie specjalista chorób oczu z Warszawy, uprawniony do wystawiania certyfikatów zgodnych z normami Unii Europejskiej, lek. wet. Jacek Garncarz. Badania mają na celu wykluczenie bądź potwierdzenie występowania u psa chorób oczu o podłożu genetycznym.

Wszystkch chętnych chcących przebadać swoje psy prosimy o kontakt:
Ewa Janicka,
tel. 509-507-209

Zgłoszenia chętnych do przeprowadzenia badań przyjmujemy do dnia 03.04.2006r. (poniedziałek)

Informujemy również, iż w tym samym dniu będzie możlwość przeprowadzenia badań serca u psa oraz wykonania EKG.

ZAPRASZAMY.

Margo 23-03-2006 16:12

I kolejny oddzial ZKwP dolaczyl do akcji badania psow... :mrgreen: Tym razem zaproszenie Garcarza planuje Bydgoszcz:

Wszyscy, którzy chcą przebadać swoje psy w kierunku chorób oczu i wad serca prosimy o kontakt z p. Wandą Zielak tel. 052 342 74 73.

Badania będzie wykonywał dr Garncarz z Warszawy, który ma uprawnienia do wystawiania certyfikatów zdrowia.

http://www.zkwp.bydgoszcz.pl/

wolfin 23-03-2006 18:01

Poniewasz mami smutny obraz na Litwie z tymi badaniami, mam pytanie-ile liudzi potrzeba (grupa) zeby dostac tego Pana lekarza na wystawe gdziez nie daleko od granizy Litwy-t.z. Bialystok albo Augustow.
bo mam kilka chetnych na to, moze do tych wystaw bde miala i wencej
p.s. od jakiego wieku mozna badac psy na PRA?

z Peronówki 23-03-2006 18:10

Quote:

Originally Posted by wolfin
ile liudzi potrzeba (grupa) zeby dostac tego Pana lekarza na wystawe

Wiem, ze musi byc min. 10 chetnych, aby przyjechal.... :)

Quote:

Originally Posted by wolfin
p.s. od jakiego wieku mozna badac psy na PRA?

Najwczesniej w wieku 18 miesiecy.... Tutaj jest troche wiecej infa: Żywienie i zdrowie - PRA

Gaga 23-03-2006 19:30

Z badaniami serca to nie wiem jak dlugo bedzie to aktualne, Magda garncarz jest w koncowym etapie ciazy i nie wiem czy teraz bedzie jezdzila...ale moze?moze?

wolfin 23-03-2006 19:47

dzieki, bede to miala na myszli, ale kto wie moze do niego w samej Wa-wie wpadnie.
bo mam kogo nam nawieszczyc :mrgreen:

monikasz 22-01-2007 22:03

Przeklejam z dogomanii - może w tym roku będzie ktoś zainteresowany - Badanie oczu i serducha w Trójmieście:

Quote:

Originally Posted by USH
Badanie odbędzie się 24-25luty br w lokalu lecznicy Crisvet w Gdyni http://www.ush.pl/crisvet/

Badanie będzie wykonywał dr Jacek Garncarz http://www.garncarz.pl/

Zainteresowanych prosze o kontakt na maila: [email protected]

Orientacyjny koszt badania 1 psa = 100zł

Możliwe jest równiez badanie serducha przed Panią doktorową, ale musi się znależć minimum 10 piesków,.cena badania kardiologicznego 80-90 zl.

Quote:

Originally Posted by USH
Tak, badanie będzie wykonywac dr Magdalena Garncarz.
Pani dr nie ma możliwości wzięcia aparatury do echa z sobą, ale w gabinecie w którym odbędzie się badania jest jakaś aparatura.
W poniedziałek będe wiedziała, czy wystarczy ona aby wykonać echo.
Jeżeli nie będzie tylko EKG.

Badanie dotyczy również kotów.

Zgłoszenia psiaka prosze wystłać na maila:
Dane jakie potrzebuje to :

imie rodododowe
gatunek
rasa
maść
płeć
data urodzenia
nr pkr
nr chipu
imię właściciela
adres


Margo 25-01-2007 14:19

10 marca w Poznaniu odbeda sie certyfikowane badania oczu i serca (przeprowadza je panstwo Garncarz). Kosz badania to 100zl za oczy i 100zl za serce.

Informacje i zapisy:
Jana Wisniewska
[email protected]

Badania (oczu, nie wiem czy wszedzie rowniez serca) odbeda sie rowniez w innych miastach:
*** 3-4.02 Kraków;
*** 10.02 Szczecin
*** 17.02 Kielce
*** 25.02 Gdansk
*** 11.03 Bydgoszcz

Organizowane we wspolpracy z ZK, info i zapisy w oddzialach.
Rozeslijcie prosze dalej i zapraszam na badania. :)

P.S. Informacje o badaniach sa umieszczane takze w internetowym serwisie Klubu Malamuta http://www.klubmalamuta.org/ - zawsze kiedy uda nam sie do tych informacji dotrzec...

Margo 09-02-2007 19:40

!!!BADANIE OCZU I SERDUCHA!!!!!

Badanie odbędzie się 24-25 luty br. w lokalu lecznicy Crisvet w Gdyni
http://www.crisvet.ush.pl/
Warszawska 42
81-309 Gdynia
tel.620-44-84

Badanie oczu będzie wykonywał dr Jacek Garncarz
http://www.garncarz.pl/

Badanie serducha będzie wykonywać dr Magdalena Garncarz

Zainteresowanych proszę o kontakt na maila
[email protected] oraz [email protected]
lub
tel: 505 050 165 oraz 781 264 460

Koszt badania z certyfikatem:
Badanie oczu 1 psa + certyfikat = 100zł
Serducho - kardio z EKG 1 psa + certyfikat = 100zł
Serducho karcio z echem 1 psa + certyfikat = 200zł

Koszt badania bez certyfikatu:
70zł konsultacja kardio z EKG (bez echo),
150 zł konsultacja kardio z echem,
70 zł konsultacja okulistyczna.

!!!Na badanie psiaka należy wcześniej zapisać!!!

!!!Psiaki nie umówione nie zostaną przyjęte!!!

Margo 03-03-2007 11:34

Quote:

Originally Posted by Margo
10 marca w Poznaniu odbeda sie certyfikowane badania oczu i serca (przeprowadza je panstwo Garncarz).

Ulegl zmianie termin badan oczu i serca w Poznaniu. Badania sie odbeda 17 marca (a nie 10-tego).
Zgloszenia do
* Magdy Bajon
[email protected]

lub

*Jany Wisniewskiej
[email protected]

Nadal sa miejsca na badania w Bydgoszczy na 11 marca.
Kontakt: [email protected]

Margo 03-03-2007 11:36

OPOLE

Hodowców zainteresowanych badaniem genetycznym chorób oczu u psów prosimy o zapisy w biurze oddzialu lub zgloszenie bezposrednio w Klinice Weterynaryjnej przy ul Poznanskiej 2 w Opolu tel 077 4554177.
Badanie przeprowadzi dr Zdzislaw Kielbowicz - chirurg okulista z Akademii Rolniczej we Wroclawiu - wraz z wydaniem Certyfikatu.

Zgloszenia przyjmowane beda do dnia 01.04.2007., badanie odbedzie sie w kwietniu, o dokladnym terminie zainteresowani zostana powiadomieni telefonicznie.

z Peronówki 20-01-2010 12:53

GDYNIA

Zapraszam na coroczne badania oczu i serca, które zorganizowane będą 6-7 lutego 2010 w Gdyni, jak zawsze w lecznicy CrisVet przy ul. Warszawskiej 42. www.crisvet.ush.pl
Badania oczu przeprowadzać będzie okulista lek. wet. Jacek Garncarz.
Badania serca wykona kardiolog dr n. wet. Magdalena Garncarz www.garncarz.pl

W tym roku ceny badań kształtują się następujaco:

Certyfikatowe badanie oczu - 150 zł.
Certyfikatowe badanie serca - 150 zł.
Jednoczesne certyfikatowe badanie oczu i serca - po 130 zł. za każde badanie.
Certyfikatowe badanie dwóch i więcej psów - po 130 zł. za każde badanie.
Konsultacje lekarskie bez certyfikatu, oczy i serce - 110 zł. za jedno badanie.

Zgłoszenia:

Marta Brojek, tel. 781-264-460
[email protected]

Narvana 20-01-2010 14:18

Kurcze, akurat mielisbysmy okazje zrobic to badanie, ale kasy brak... :(

GRABA 20-01-2010 15:50

A ja chciałam zapytać o to "certyfikowane", bo ktoś raz powiedział, że wystarczy zrobić u siebie u weta EKG i i już wiadomo czy serducho zdrowe czy nie - pytanko, to którzy weterynarze są uprawnieni do wydawania takich certyfikatów?:rock_3

z Peronówki 29-01-2010 16:58

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 271027)
A ja chciałam zapytać o to "certyfikowane", bo ktoś raz powiedział, że wystarczy zrobić u siebie u weta EKG i i już wiadomo czy serducho zdrowe czy nie - pytanko, to którzy weterynarze są uprawnieni do wydawania takich certyfikatów?:rock_3

Jasne, wystarczy zrobic EKG. Niestety jak z HD robionym u "normalnego" weta - jest to jedynie wynik dla nas... Moc "prawna" maja jedynie oficjalne zaswiadczenia...

Listy niestety nie mam - potem poszukam, ale wiem, ze takie uprawnienia ma np pani Garnczarz (Warsazwa) oraz pani Pasławska (Wroclaw)...

Ale jesli chodzi o badania - nie ma problemu aby sie umowic na jakis termin. Jesli uda sie nam zebrac 20 psow chetnych to mozemy zaprosic pana Garnczarza do nas. A nawet i pana i pania i zrobic zarowno badania serca jak i badania oczu...


All times are GMT +2. The time now is 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org