View Single Post
Old 17-02-2009, 10:55   #33
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Doufám Undertakere, že nedopadneš jako majitelka Axe Vlčí sen, která tady psala v minulosti, jak nechápe, proč mají lidi problémy s čsv, že ten její je totálně v pohodě, atd... a změna přišla později a to totální. Máš o čsv velice malý přehled, o povahách, o dospívání, atd... Že Ti třeba štěndo nyní šlape, je fajn, ale jsem zvědav, co budeš říkat za dva, tři roky. Ono ne všechno je ideální, pes se nedá naprogramovat a ztachyonovat, aby fungoval. Jak řekla Daniela, jsou psi, kteří jsou tvrdý oříšek pro všechny, a můžou chovatelé a majitelé dělat všechno a stejně se to nepodaří. To není alibismus, to je fakt. Třeba genetika přenosu povah je jedna z nejsložitějších věd a doteďka není ještě probádaná.
A co se týče odborníků? Asi nejblíže mi je názor I. Eichlera, ale mnohem lepší jsou zkušení chovatelé, kteří o čv ví spoustu věcí. Smutné je, že někteří z nich již nechovají a do dění se nezapojují, zrovna u nich by člověk měl informací nejvíce. Bohužel RD jako mediální hvězda způsob práce nemá podle mého gusta a nelíbí se mi, že soustavně lidem lže. Není to profesionální. Ale uznávám, že je supr, když si k sobě vezme takového psa a zachrání ho před uspáním, ale rozhodně bych ho nedával dál jako převychovaného.
Jenik jest offline   Reply With Quote