Thread: Unkas
View Single Post
Old 04-03-2009, 20:53   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Zkopírováno z EE koutku:
Omlouvám se předem za lehkou nesrozumitelnost, ale na wolfdog. org přístup do diskuse nemám a "dlouhosáhle" o něj usilovat nebudu, ale reakce a argumenty pana předsedy Skoupého mi přišly slušně řečeno úsměvné.
Daniela klidně může použít co zde napíši. O kompetentnosti a především serióznosti CHK KCHČSV mám velké pochybnosti a uvedu hned proč.
Osobně proti žádnému jedinci zde jmenovanému nic nemám a plně je respektuji, jako zvířata vhodná pro další plemenitbu v rámci populace ČSV.
Jak mohla CHK doslova DOPORUČIT a bez výhrad tato spojení??
Atewa Bílý měsíc -DKK v 0/0 PL !! jen PL, rtg v ČR neproveden. Jeho matka Brenna Šedý chlup v ČR 3/3, v PL 2/2 - Atewa nakryla fenu Beky Šedý samotář 1/2 ČR!
Loni ten samý Atewa nakryl fenu Aset Woodoo Wolf z Peronowki 1/2 ČR - A PL. Na doporučení CHK a opět bez výhrad.
Podobných příkladů, kdy se " zdá podle rtg. v ČR a Pl či It jistá nevhodnost spojení " uvedu daleko více, pokud bude potřeba. Je jich opravdu velké množstí.
Některým plemeníkům v ČR chybí z minulosti, kdy to bylo potřeba, rtg. od MVDr. Šterce, ano byl jistě hedikepující, ale podmínky byly rovné pro všechny.
Přesto se dnes členové CHK tváří, že některé plemeníky rentgenované v PL, lze považovat téměř za zlepšovatele, u některých se nezapomíná připomenout rtg. u MVDr. Šterce jich samých, či jejich předků.
Rtg. na DKK a výsledky samé je nutné brát pouze jako informaci, se kterou si prakticky nevím rady :0( Rozdíly dané najetými kilometry jsou ohromné, těch psů co bylo v minulosti hodnoceno 2/2 či 3/3 a v zápětí byli hodnceni jako 0/0 v PL, je natolik velké, že to nelze přehlídnout.
Pokud nebude diagnostika a interpretace výsledků DKK naprosto shodná ve všech zemích a u všech vet. lékařů v ČR, nelze na tuto vlastnost dělat selekci. A taky se neúčinnost selekce na tento, takto stanovený znak, prakticky u všech sledovaných plemen, taky jako neúčinná jeví.
To co provádí CHK v ČR a jak výsledky konkrétních jedinců prezentují, lze považovat jako pouhé spekulace a osobní rozmary. S odborností a profesionalitou to nemá nic společného!
A ještě otázka. Může mi prosím někdo napsat jména" zdravých rodin v populaci ČSV," stačí v ČR, prosím" ? Něco mi uniklo.
Dle toho, jak ChK uvažuje, rodin, kde jsou 4 generace předků hodnocených 0/0, myšleno u MVDr. Šterce!
Jiné nelze za zdravé považovat.
Monika Soukupová
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote