Thread: Obranné práce
View Single Post
Old 28-04-2010, 13:28   #10
Monika Edgamo
Edgamo
 
Monika Edgamo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Jelenec
Posts: 19
Default

Samozrejme, nehovorím o čisto agresívnom prejave NO, ale aj o tvrdosti taktiež o razancii ale aj o tom, že proti tým správnym "šporťákom" by sa može figurant postaviť aj bez rukáva, alebo ho pred ním odhodiť a pes by nelovil rukáv a nemal by problém ísť do živého, proti figurantovi...
Ale to sú, aj keď doležité, polemiky okolo športu. Aj ja robím šport, smažím sa pokiaľ možno vrcholovo s mojimi NO, taktiež som psovodka profesionál-PZ, tiež sa snažim vrcholovo, so psami pracujem od 13r. Určite sa nepokladám za vševedka, a pri čsv som absolutný začiatočnik. Je to pre mňa veľká neznáma. Strašne ma čsv lákal už dlhé roky, teraz sa mi moj sníček splnil. Bolo by úžasné vrátiť čsv do služobnej kynológii, alebo to aspoň skúsiť, jasné že keď to nepojde tak to nebudem siliť. Možno je to len idealizovaná predstava. Preto chcem vedieť ako na nich, čo je pre NICH to najlepšie, tak, aby som toho čo najmenej pokazila
(Mimochodom, vychovávala som služobného NO, bol to agresívny nevypočitateľný "hajzlik" - nie voči mne, my sme sa mali radi - NIKDY nevrčal, neježil sa a neceril zuby. Utočil.)
Monika Edgamo jest offline   Reply With Quote