View Single Post
Old 19-12-2011, 14:12   #51
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Souhlasim. Nepořizuju si psa především "na něco", ale jako společníka a parťáka, a taky si chovatele vybírám-nepopadnu první štěně jen proto, že nemám chovatelské ambice. Pak jestli se rozhodnu pro chov, výcvik, výstavy - to se uvidí. A trochu mě zaráží a upřímně řečeno i děsí názory, které na wolfdogu občas čítám od osoby pomáhající v bonitační komisi (konkrétně paní Marianky W.) - to není myšleno jako útok, ale jako konstatování faktu. S tvrzením, že cílem bonitace je uchovnění a že když někdo si bere psa "jen" jako společníka, tak neobjíždí chovatele a vezme první co najde, protože je to vlastně jedno, to moc zájemců o psy s PP asi nepřitáhne.
Já mám děsivé nejen názory. Jsem děsivá celá. To je fakt fakt.

Darlinku jsem si taky pořídila "jenom" jako společnici. Později jsem změnila názor a rozhodla se chovat. Jenže Darlinka názor nezměnila, takže asi stejně zůstane "jenom" společnicí.

Měla jsem na mysli spíš to, že často se člověk při první návštěvě štěňat zamiluje a má vybráno. Asi nejsem z těch, co jsou tak nad věcí, že potlačí city a jdou se cílevědomě přesvědčit k dalšímu chovateli, jestli se u něj štěňátkům nedaří líp. Pokud vidím, že jsou štěňata zanedbaná a ve špíně, tak mě to samozřejmě taky odradí, ale když jsou v pohodě, což u většiny chovatelů jsou, tak by mi to stačilo.
Vážně bych chtěla mít ten odhad, abych u pětitýdenního prcka poznala, jestli to bude lenoch, co nevytáhne packu z kutlochu.

Jinak díky za upřímnost, to mě vážně dojímá.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote