View Single Post
Old 24-10-2006, 08:05   #6
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Tak najprv ďakujem za povzbudenia...
Ono, do niekoho sa v takýchto veciach naváža o to ľahšie, že z ich pohľadu som "dieťa" (pritom budem mať za chvíľu 22rokov). Nepúšťam sa do niečo bezhlavo... On totiž známy akosi prepočul to, keď som spomenula, že plemeno študujem už rok, čítam literatúru, etológiu, správanie sa vlkov, navštívila som chovateľov a teraz sa chystám na výstavu tu v Nitre, kde sa mám aj stretnúť s chovateľom, od ktorého by som chcela šteňa... Drilom sa u tohto psa dosiahne asi tak jedno - pes prestane robiť. Ako ste tu spomenuli, chce to veľa citu, pochopenia, vynaliezavosti... Jediné, čo mi trochu nevyšlo je, že bývam v byte 2+1, ale to by nemal byť až taký problém, pretože doma sa veľmi nezdržujem, teda ani hafo by sa nezdržoval a počula som tiež, že psy z bytov sú často lepšie socializovaní a prístupnejší ako tí v kotercoch (opravte ma ak sa mýlim).
Mojím šťastím je aj ten fakt, že chovateľ je ukážkou skvelého človeka, čo sa psom rozumie a má ich rád a nechová ich len pre peniaze. Je vo výbore na cvičáku, kde ma veľmi rád vezme (v Nitre je problém s cvičením čvčok, nikto ich nechce vziať do klubu) a môžem sa na neho kedykoľvek obrátiť, býva totiž asi 10 minút cesty autom odoňa.
Som rozhodnutá, takže v plánovanom marcovom vrhu by mala byť moja "obludka", fenka tohto krásneho, inteligentného a výnimočného plemena

S pozdravom Petra
leila jest offline   Reply With Quote