Thread: bouda
View Single Post
Old 06-02-2007, 11:03   #3
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ahoj,

mám boudy větší, vnitřní půdorys cca 1300 x 860 mm, vnitřní výška vpředu/vzadu cca 900/760 mm. Vnitřní prostor se dá na zimu rozdělit vyndávací přepážkou. V létě tato velikost umožňuje, že fena může celkem pohodlně kojit štěňata, když je dáš přes den ven. Jestli chceš, napiš mi svoji e-mailovou adresu (moje je [email protected]), pošlu Ti plánek v pdf.

Jinak - jak je napsáno v předchozím příspěvku - kotec musí být dobře zabezpečen. Pokud nebude celý zastřešený, pak musí být nezastřešená část opatřená aspoň pletivem, dole pak kotec zajištěný proti podhrabání. Nevhodné je pletivo potahované PVC, má moc tenký drát - ČSV ho bez problémů překousne. Pokud budeš používat pletivo, pak zvol pozinkované s tloušťkou drátu aspoň 2,6 mm, raději 3 mm. Lepší jsou kari sítě, oko do 100 x 100 mm - pozor na štěňata, které tím ještě prostrčí hlavu, aby se ti v oku nebo jiné mezeře neoběsilo (tam hlavu prostrčí a zpátky už ne), ideální (ale taky nejdražší) jsou mříže. Na střechu doporučuju vlnitý pozinkovaný plech, PVC nebo laminát ČSV snadno zlikviduje. Při stavbě kotce doporučuju z výše popsaných důvodů, aby žádná škvíra nebyla větší než 5 - 10 cm.

Dvoumetrové oplocení kotce bez zastřešení je pro ČSV jen symbolická překážka.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote