Thread: bouda
View Single Post
Old 07-02-2007, 08:44   #16
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ahoj,

taky jsem prodal jedno štěnisko do paneláku, kde měl boudu na balkoně. Balkon jeho majitelé předělali na kotec, tzn. opatřili ho mřížemi po celé výšce až po balkon nad nimi. Osobně bych měl trošku strach spoléhat na to, že se vlčák neodváží seskočit.

Bačulda na balkoně ovšem pobýval celkem sporadicky, většinou byl doma v obýváku a nebo lítal s páníčkem po blízkém lese. Nakonec mu paníčci koupili zahradu se zahradním domkem (což neznamená že by s ním přestali chodit na vycházky), kam se prakticky odstěhovali. Ale jak napsal Zdeněk, nestresujte se - tohle přechytračování se s vlčákem je zábava (aspoň s odstupem času určitě ), a je spousta lidí, kteří chovají i více ČSV v bytě (jen není moc chytré si těsně před pořízením štěněte do bytu koupit nový nábytek ).

Ad rozměry boudy podle Hanky: myslím že to je až dost, výška 1 metr se mi zdá trošku zbytečná (průměrná kohoutková výška psů je kolem 68 cm, velcí psi mají lehce přes 70 cm), klidně bych dal 75 - 80 cm na vyšší straně u šikmé střechy. Vnitřní půdorys je pro pořádně velkého psa, pro fenu klidně těch 130 x 80 cm. Ale hloubka 65 cm, jak tady bylo napsáno, se mi zdá taky už trošku málo.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote