View Single Post
Old 06-03-2011, 13:05   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Absolut;364212]
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post

Tos špatně pochopil. Ona může jít čurat, hlavně si s tím nedělá žádnou hlavu, a když se jí chce, tak to udělá. Vůbec nic nedrží, to by ani v tomhle věku nezvládla, což popisuju v příspěvku výš. A já ji k tomu nenutím. Ale v deset jde spát a budí se tak kolem sedmý, někdy osmý. Dřív se budila dvakrát za noc, teď většinou v klidu spí do rána - se mnou v pokoji. Kdykoli potřebuje, vyčurá se. :-)
Jo, já jsem pávě zezačátku fanaticky dodržovala těch osm hodin a tvrzení, že pes má jít v 6,00 natěšeně ven. Ale otrávený xycht, pes skovaný hluboko pod postelí na povel "jdeme ven" a výraz "tak se běž vyvenčit sama, když už to nemůžeš vydžet, já chci spát" mě přiměl trošku interval prodloužit. Moje fena je v tomto směru též pohodářka, i v roce a čtvrt mě jemně upozorní, že se jí chce, pak mě upozorní důrazněji a pokud se jí nepovede mě vzbudit dostatečně rychle (někdy se holt socializace v hospůdce trochu zvrhne), tak se nežinýruje a mám kaluž. Naštěstí to je fakt vyjímka (vlastně prvně po půl roce). Ale zajímalo by mě, jaký interval je optimální, protože znám spoustu lidí, co si zakládají na tom, že jejich pes vydrží.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote