View Single Post
Old 08-12-2005, 02:09   #14
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Promiňte mi možná kacířský dotaz, ale co je na tom špatného?

Quote:
Originally Posted by Pavel
1. Ryzí překupníci, kteří skutečně jen obchodují se psy.
Netušil jsem, ža nákup za účelem dalšího prodeje je zavrženíhodná činnost.

Quote:
Originally Posted by Pavel
2. Nastrčené osoby ... , které mají pouze a jen jeden úkol - koupit pro zahraničního zájemce psa za tuzemskou cenu.
Tak toto je skutečně amorální - tedy od Tebe, pokud máš dvojí ceny. A pokud ano, pak nejen že tento postup schvaluji, ale možná by Tvé podnikání zajímalo některé úřady.

Quote:
Originally Posted by Pavel
První dvě skupiny většinou velice snadno odhalím, protože tihle lidé se zajímají zjevně především o cenu a o té já se se zájemci odmítám po emailu nebo telefonicky bavit
Toto taky nechápu - pes je ze zákona věc a při prodeji má svou cenu a ta mě bude velmi zajímat. Prodejců, kteří tvrdí, že cena není to nejdůležitější znám dost od firem Rainbow* nebo Zepter*.

Quote:
Originally Posted by Pavel
Bohužel stále je mnoho chovatelů, kteří se drží pravidla "prodej a zapomeň"...Jakpak tací chovatelé chovají, když nejsou schopni sledovat výsledky svých odchovů ?
Tady bude ten vlk zakopaný. Ale co když prostě nechci psa do dalšího chovu. Nezajímá mne svod, bonitace, hádky kolem kyčlí a vůbec hádky v KCHČSV. A nejsem zvědav na vlezlého chovatele, který by se co chvíli ptal, jak štěně prospívá. Jednou jsem ho koupil, tak co je mu po tom?


Tolik Advocatus Diavoli

Na jedné straně Tě chápu. Jako prodávající si můžeš stanovit podmínky a pokud se mi to nelíbí, můžu jít za jiným chovatelem. Na druhou stranu podobný přístup se už v obchodě nenosí.

Před 14 dni jsem si pořizoval fenku a cena byla jedna z prvních věcí na kterou jsem se po telefonu ptal - už jen z toho důvodu, abych věděl, o kolik se ceny za 13 let hnuly. Na všechny další otázky byl čas při první návštěvě - ke které by bez prozrazení ceny nedošlo.

Nedělá se kolem toho všeho moc tajností a velký humbuk? Ale možná, protože jsem žádná štěňata neodchoval ani neudával, mám naivní nebo zcestné názory a tak mne hned nekamenujte.

Musím končit. Dole je zase slyšet pískot a vrčení - bohužel asi plané. Zdá se, že Bruxa nám štěně nezakousne (i když by si to tak dvacetkrát denně zasloužilo) a tak ji alespoň půjdu zachránit před infarktem.
Medcin jest offline   Reply With Quote