View Single Post
Old 08-12-2005, 13:48   #18
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Medcin
Promiňte mi možná kacířský dotaz, ale co je na tom špatného?

Quote:
Originally Posted by Pavel
1. Ryzí překupníci, kteří skutečně jen obchodují se psy.
Netušil jsem, ža nákup za účelem dalšího prodeje je zavrženíhodná činnost.

Quote:
Originally Posted by Pavel
2. Nastrčené osoby ... , které mají pouze a jen jeden úkol - koupit pro zahraničního zájemce psa za tuzemskou cenu.
Tak toto je skutečně amorální - tedy od Tebe, pokud máš dvojí ceny. A pokud ano, pak nejen že tento postup schvaluji, ale možná by Tvé podnikání zajímalo některé úřady.

Quote:
Originally Posted by Pavel
První dvě skupiny většinou velice snadno odhalím, protože tihle lidé se zajímají zjevně především o cenu a o té já se se zájemci odmítám po emailu nebo telefonicky bavit
Toto taky nechápu - pes je ze zákona věc a při prodeji má svou cenu a ta mě bude velmi zajímat. Prodejců, kteří tvrdí, že cena není to nejdůležitější znám dost od firem Rainbow* nebo Zepter*.

Quote:
Originally Posted by Pavel
Bohužel stále je mnoho chovatelů, kteří se drží pravidla "prodej a zapomeň"...Jakpak tací chovatelé chovají, když nejsou schopni sledovat výsledky svých odchovů ?
Tady bude ten vlk zakopaný. Ale co když prostě nechci psa do dalšího chovu. Nezajímá mne svod, bonitace, hádky kolem kyčlí a vůbec hádky v KCHČSV. A nejsem zvědav na vlezlého chovatele, který by se co chvíli ptal, jak štěně prospívá. Jednou jsem ho koupil, tak co je mu po tom?

Musím říct, že takovýhle příspěvek mě zase jednou pořádně nadzvedl ze židle a musím jen souhlasit s tím, co tu napsali Pavel, Hanka i Helena.

Jestli je pro tebe pes věc, prosím. Pro zodpovědného chovatele pes ale věc není, je to zvíře, které myslí a cítí, kterému chovatel věnuje spoustu času, péče, trpělivosti, nervů a v neposlední řadě také peněz na jeho krmení, očkování, odčervení atd.

Je naprosto normální, že si pak chovatel vybírá, komu štěně prodá a že chce vědět, jak se pes má, zda se mu daří dobře atd. To se asi těžko povede, pokud by štěně prodal nějakému překupníkovi.
Uvědom si, že spojení chovatel - majitel funguje taky obráceně, tudíž novopečený majitel by měl mít možnost kdykoli se na chovatele obrátit a požádat ho o rady atd.

Pořizovací cena štěněte je sice důležitá, nicméně každý ví, že náklady na držení psa jí pouze začínají. Pokud se zájemce zajímá pouze o cenu a nic jiného, tak se s ním asi taky dlouho bavit nebudu.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote