View Single Post
Old 08-12-2005, 21:24   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ještě jednou ahoj,

Quote:
Originally Posted by Medcin
ad Překupníci:
Ano a ze zpráv vidím, jak mnoho "podnikatelů"tuneluje nebo podvádí. Zrušíme proto podnikání?
Nebo jinak - obrátí se na mne někdo, že chce ČsV. Dám si tu práci, seženu informace a doporučím mu chovatele. Chovatel uzavře obchod - je amorální, že budu chtít provizi?
Asi si motám dojmy s pojmy - do Zverimexu bych štěně taky neprodal, ale nevidím nic amorálního na tom, když bych někoho požádal, aby mi za provizi dovezl z Holadska Saarloose.
Je vidět, že jsi zcela nepochopil, o čem tady byla řeč. Pokud někomu doporučíš chovatele a on si vše zařídí, pak není nic amorálního požadovat za svou službu provizi. Mnozí chovatelé potvrdí, že jsem před lety také takovou službu poskytoval. Pokud chovatel nevládl až tak dobře cizím jazykem aktivně, dopisoval jsem si jeho jménem se zájemci a osobně jsem i přijel ke schůzce zájemce s chovatelem abych tlumočil. Za to jsem samozřejmě od chovatele dostal odměnu.
Něco jiného ovšem je, když někoho pověřím aby mi štěně přivezl a já nikdy nevidím ani neslyším chovatele. V takovém případě je to překupnictví nebo v lepším případě ten "nastrčený" prostředník. Myslíš, že takový prostředník např. je schopen vybrat právě to štěně, které by se zamlouvalo i mně ? Myslíš, že je schopen se zeptat na všechny otázky, které bych se zeptal já ?

Quote:
Originally Posted by Medcin
Člověk se stále učí. Toto jsem nevěděl - v tom případě ja jakákoli další diskuse k tomuto bodu bezpředmětná.
Bohužel obdobné je to i v ostatních bodech, kde se neustále snažíš porovnávat výrobu, distribuci a prodej rohlíků a chovatelství.

Quote:
Originally Posted by Medcin
ad Cena
Ale to jsou informace, které buď seženu na netu (předkové, zkoušky, výstavy) nebo to musím vidět na místě. A než se na to místo vypravím, chci mít i tu informaci o ceně. Pokud z netu zjistím, že chov je špatný, tak chovatele vůbec nekontaktuju.
Hmm. Nevím jaký jsi odborník nebo jasnovidec ale i ti největší odborníci na kynologii si jezdí pro informace k chovateli, protože z netu se nezjistí nic tak důležitého. Nevím, jak z netu zjistíš, zda matka štěňat nemá třeba nějakou dědičnou chorobu, která se nikde neeviduje (např. epilepsii) nebo zda netrpí nějakými poruchami povahy, jak se chová k cizím lidem, jak k dětem apod. A opět zdůrazňuješ, že je cena pro Tebe tím nejdůležitějším kritériem, zda vůbec chovatele navštívit. Představ si, že já třeba navštěvuji chovatele jen proto, že se chci podívat na jeho psy a vůbec od něj žádné štěně nechci. Nebo jezdím na výstavy, kde nemám šanci na umístění nebo na ně vůbec nejsem přihlášen jen proto, abych se setkal s jinými čévéčkáři. Předpokládám, že tyhle aktivity považuješ za nesmyslné, protože jsou pro mne prodělečné, že ?

Quote:
Originally Posted by Medcin
Ano, to tvrdily i restaurace, hotely, památky a všechny dojely na ČOI. Dvojí ceny jen na základě občanství nového majitele bez přidané hodnoty je sprostota.
Opět Ti musím připomenout, že neprodáváme spotřební zboží. ČOI mne vůbec nezajímá, protože zájmový chov nespadá pod její jurisdikci. A važ slova, já s Tebou diskutuji slušně a věcně. A opět opakuji, nemám žádné dvojí ceny, mám neomezené množství cen. A přesně jak to vysvětlila Helena, zvažuji hodně i to, jakou hodnotu má štěně pro toho kterého zájemce. Takže i dva zájemci z jednoho státu mohou dostat zcela jinou cenu. A pokud ji neakceptují, jdou si prostě vzít štěně od jiného chovatele, kde mu cena vyhovuje. To je přece naprosto jednoduché.

Quote:
Originally Posted by Medcin
Určitě dobře víš, ze jsem napsal "z hlediska zákona". Co si o tom myslím já je irelevantní. Jako k věci (s určitými vyjímkami) k ní zákon přistupuje při nákupu, prodeji, smlouvách apod. A jako každá věc má svou cenu.
Protože Mirka je moje kamarádka, jistě mi odpustí, že budu reagovat tak trochu za ní (a taky se bojím, že by Ti odpověděla trochu ostřeji, jak ji znám ).
Prosím, bavíme se zde o chovatelství, psech, živých tvorech nebo tu chceš rozvinout ryze suchou právní diskuzi ? Ano, zákon v mnoha případech přistupuje ke zvířatům, jako k věci. Ale opět opakuji, nevím o nikom, kdo by z chovatelů ČsV měl na chov živnostenský list a spadal tedy pod ustanovení obchodního a živnostenského zákona. My ostatní jsme chovatelé, provozující zájmový chov (stejně jako např. majitel hejna 10 slepic, 2 prasat, poštovních holubů nebo králíků), který těmto zákonům a tedy ani daním, cenovým výměrům apod. nepodléhá.

Doufám, že jsi již pochopil nebo brzy pochopíš výše popsané rozdíly. A na závěr tedy znovu zopakuji :
Obchodní, živnostenský zákon, zákon o DPH, daňové zákony, mezinárodní obchodní smlouvy atd. se netýkají zájmového chovu a tedy nemá smysl tento chov porovnávat s běžnými obchodními aktivitami. Pokud Ti to nebude stále jasné, doporučuji Ti požádat o vysvětlení nějakou vhodnou advokátní kancelář, která se podobnými otázkami zabývá (může Ti ji doporučit ČMKU).

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote