View Single Post
Old 13-08-2011, 07:44   #36
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, ten obojek nefunguje na kňučení, ale na silné vytí ano. Zkrátka na vibraci hlasivek. Není vytí jako vytí a pokud chce čsv zavýt hodně nahlas, tak hlasivky musí chtě něchtě rozvibrovat. Obojkem se to dá ztlumit na únosnou míru, pes si dává potom pozor, aby nebyl moc hlasitý, eliminace zbylého fňukání je pak na pozitivní motivaci a psychické zátěži po příchodu páníka.
Obojek pomáhá moc, protože zabrání psovi se vyhecovat k psychopatickému záchvatu, ale myslím, že bez dalších opatření okolo (jako je třeba ta psychická zátěž - např. aktivní procházky např. se stopami místo pasivního potulování se lesem) u čsv nemá tak dobré výsledky jako u mnoha jiných plemen. Jsou to paličáci.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Já teď mám k dispozici zahradu a až na menší výstřelky typu "hop na sud s pískem a co nejvíc ho vyhrabat ven" tohle řešit nemusim.
Tvůj pes je ale už dospělý a prošli jste si spolu i obtížnými situacemi, jestli jsem to tady správně pochytila; myslím, že největší problémy s tímto mají psi mladí a bez životních zkušeností (a psi rozmazlení, až na výjimky).

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Když pes neštěká, tak je k ničemu...
Pes přesně ví, když má nasazený obojek a kdy ne; pokud se používá s citem, ničemu snad neškodí, psi co ho nosí např. jen do kotce nebo při čekání před obchodem pak v jiných situacích normálně štěkají, např. když se blíží podezřelá osoba, nebo na obranách, nebo na vysavač...
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 13-08-2011 at 08:51.
Anathema jest offline   Reply With Quote