Thread: čvč a kočka
View Single Post
Old 01-07-2011, 08:54   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by MaryAnn View Post
Máte niekto skúsenosti aj s navykaním staršieho vlčiaka na mačky? mám 4 mačkya 2 malé sučky, vlčiak má teraz 16 mesiacov (u mna je 4 mesiace) a na sučky si už zvykol..ale s mačkami je to horšie...neviem ako mu to vysvetliť, aby s mačkami vychádzal ako naše staršie sučky.. Dostal sa ku mne ako 12 mesačný a vtedy už mal svoje zaužívané (zlo)zvyky... (loviť a loviť, čo je problém aj vonku-do prírody len s košom )
Ze zkušenosti s mou fenou: je důležité zjistit, jestli pes kočky/jiná domácí zvířata/ jen honí, nebo je vyloženě loví s cílem zakousnout je. "Odhadnout jeho úmysly". Podle toho bych asi postupovala dále. Vím, že moje fena kočce, slepici a troufnu si říct že ani divoké zvěři nic neudělá. Jí vyloženě baví ta zvířata honit. Takže jsme trénovali aby kočky ani slepice nehonila a ke kočkám se chovala jemněji, jelikož na ně žárlila. Při honění zvířat byla vždy hrubě okřiknuta, stejně jako při hrubém ožužlávání koček a naopak byla hodně pochválena a byla jí věnovaná extra pozornost, když se ke kočkám nebo i slepicím chovala hezky. Vlastní kočky jsme si přinesli když bylo feně asi 1,5-2roky. Totéž slepice - ty jsme měli od cca 1měs. kuřátek.
Naopak u kamarádky se psem čsv a jiné kamarádky se psem maďarského ohaře je na první pohled znát, že tito dva skutečně loví s cílem zvíře zakousnout. Tam už to bude složitější..tento problém nemáme, takže s řešením zkušenosti nemám. Ale psa bych zkusila postupně hodně pomalu na další zvíře zvykat, chválila ho za dobré chování, v případě kočky jasně rozlišovala hierarchii..
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote