View Single Post
Old 09-09-2010, 20:30   #46
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Myslím si, že zrovna já zvířatům pomáhám jak se dá...můžeš to taky říct?
Pracovala jsem v neziskovce pro S.O.S pro koně, podílela se na umisťovací akci koček a koncertů na kterých jsem vystupovala zadarmo, aby výtěžek šel na pomoc zvířatům už mám taky pár za sebou. Pomáhat zvířatům by se prostě mělo. Takže tím prstem myslím hýbu.
Ne, nemůžu, proti tobě jsem břídil ohledně pomoci zvířat (taky nikomu neradím, co by měl dělat). Ale všechno co jsi vyjmenovala je nárazová (nebo možná i systematická) činnost, která tě zatíží dočasně. Není to stejné jak vzít si domu postaršího psa. Je hrozně jednoduchý napsat "chovatel by měl"..jak víš, jestli chovatel může? Víš v jakých je současných podmínkách? Ona to fakt neni sranda vzít si dospělýho psa, zvlášť pokud máš ještě jiné zvířectvo. TAkže než někomu doporučíš, aby si vzal dospělé zvíře, nebo vyneseš rozsudek nad "nezodpovědným, lhostejným" chovatelem, mohla bys zkusit zvážit, že to nemusí být taková sranda jako vystoupit zdarma na konzertě. Ušetřím práci některým osvědčeným přispěvatelům-samozřejmě chovatel zodpovídá za výběr majitele.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote