View Single Post
Old 07-08-2009, 23:49   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Aniu nie mam nic przeciwko testom, bo każdy z nich jest w stanie sprawdzić naszego psa na jakimś poziomie. Niestety ten test nie ma nic wspólnego z testem charakteru bo go nie bada. Patrz opis autora bo do niego się odniosłem.
Takim testem nie można zastąpić testu bonitacyjnego bo to nie ma sensu.
Natomiast można o pewne elementy taki test rozszerzyć.
Dlatego napisałam ROZSZERZYC, a nie zastąpić.
Według mnie TAN jest testem glownie socjalizacyjnym, ale charakter tez sprawdza, np. reakcja psa na zabawke. Nie da się psa przyzwyczaic do wszystkiego, wiec obcy przedmiot może być traktowany roznie – jako aport, zabawka lub cos strasznego.

Jeśli według Ciebie to nie jest test badający również charakter, to napisz co powinien badac (jakie powinny być proby), żeby takim się stal.
Jak powinno sie badac charakter?



Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Niestety w większości przypadków można. Psy na wsi są wychowywane zupełnie inaczej i o wiele więcej musisz w takiego psa włożyć pracy tzn. w jego dobrą socjalizację. W mieście masz to wszystko podane na tacy.
Owszem latwiej jest socjalizowac psa w miescie, ale jesli ma zwalony charakter to i lata pracy w centrum nie pomoga. Mieszkanie w miescie i mozliwosc dobrej socjalizacji, nie daja 100% gwarancji na dobry charakter.
Co do psa na wsi to nie mam na mysli wiejskich burkow, ale wilczaki. Jeśli ktos ma checi i czas, to nie ma jakichs strasznie wielkich roznic w wychowaniu. Zgodze sie, ze jest to trudniejsze i wymaga wiecej zaangażowania, ale nie jest niemozliwe.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wiesz nie będę się bawił w głupie wycinanki. Czytaj ze zrozumieniem bo moja odpowiedz tyczyła się konkretnych elementów testu i z pewnością nie tego co przytoczyłaś w przykładzie. Zarzuciłaś mi brak czytania ze zrozumieniem, a sama to czynisz.
Ja sie nie bawie w wycinanki - to byl zart
I chyba kazdy to zauwazyl.


Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja również i nie po to aby się tym potem chwalić jakiego mam rewelacyjnego psa bo zdał test i na wszystkich wyzywać jak by go nie zdał. Każdy dobry test świadczy o właścicielu i o jego pracy z psem. Właśnie o tym jak pracuje się z psem świadczy test socjalizacyjny.
Nie, nie tylko o tym. Ocenia tez charakter i predyspozycje samego psa.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wybacz ale Twoje komentarze są w każdym poście więc z tym milczeniem coś jest nie tak.
Nie w każdym temacie sa moje komentarze :P
Jak dotad w tej materii bijesz mnie na glowe.

Milczenie jest i bedzie, bo nie mam zamiaru odnosic się do twoich dywagacji na temat wiedzy i zycia innych osob z tego forum.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote