View Single Post
Old 27-01-2013, 00:40   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Przyszło mi do głowy, że zorganizowanie wykonania kalendarza tej jakości (jak Pirelli to Pirelli ) może być trudniejsze niż tylko wybór zdjęć i znalezienie rzetelnej drukarni. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale zebrane zdjęcia mogą i na pewno będą miały różne kadry, formaty i rozmiary; jedne mogą być pionowe, inne poziome, jedne kadry mogą być standardowe, inne całkowicie niestandardowe. Oczywiście firmy mające w ofercie składanie kalendarzy radzą sobie w ten sposób, że dają do dyspozycji wybór różnych masek i innych narzędzi wtapiających i dopasowujących fotki do tła i danego wzoru kalendarza, ale wtedy to będzie - właśnie - "zwykły" kalendarz a nie "Pirelli".
Zmierzam do tego, że wg mnie chyba powinno się zacząć od tego, żeby NAJPIERW namierzyć jaką drukarnie oferującą atrakcyjne wzorce; dowiedzieć się, jakie kadry (nie mylić z rozmiarami) muszą mieć zdjęcia, aby wpasowały się dobrze w dany wzór (np. 5:3, 3:5 itd., itp.) i specjalnie z myślą o tym kadrować wykonane przez siebie nowe fotki lub ewentualnie wybrać ze swoich zasobów te, które spełniają dany wymóg.
A można też zacząć od tego, żeby powrzucać do tego topicu w ogóle jakieś wzory kalendarzy, które się nam podobają i ustalić do czego dążymy, bo może się okazać, że każdy z nas myśląc "Pirelli" widzi tak naprawdę coś zupełnie innego. Dobrze by było chyba uzyskać jakąś jednomyślność już na samym początku.
Grin, dobra drukarnia to nie taka, do ktorej trzeba sie dostosowywac. To taka, ktora dobrze zrealizuje nasz projekt. Ale rzeczywiscie, brief by sie przydal
anula jest offline   Reply With Quote