View Single Post
Old 16-02-2011, 19:27   #26
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Anathema:
Jojo, pro mne to vyznělo dost tvrdě, ale pokud má tolik prostoru jak se píše, už to tak zle nevypadá, ale na oddělování psa vnoci se můj názor nemění. My používali inkontinenční podložky, jedna v ložnici, jedna v obyváku a on si na ně rychle sám začal chodit. Jen když byla louže velká, tak to podložka nepobrala a steklo to. Bobiky se snažil dělat taky tam, ale jak se vždycky postavil na podložku tak aby nestál ve chcankách, tak to často trefil těsně vedle, což bylo zvlášť výživný v období průjmů :-). Když povyrostl, nastal s podložkama (70x90cm) jiný problém - čůral z výšky a dost se to rozstřikovalo okolo.

Co se týká řevu přes den - kvůli sousedům to trochu sleduju a momentálně to mám vyřešený tak, že mám dva Skype účty a ráno pustim v obyváku PC s mikrofonem a když ho chci zkontrolovat, tak si prostě z práce zavolám na domácí Skype a poslouchám. Když řve, tak to kontroluju čas od času, když je relativní klid, jsem připojenej celej den a pustim si přes to muziku - nevnímám šum z mikrofonu, ale mám přehled když začne opravdu vyvádět.

To že je Dakouš hysterka, to je bohužel zřejmý. Vůbec nepomáhají povely, řev, tresty ani ignorace. Když je doma sám, a nelíbí se mu to, dokáže řvát celej den - nejdřív dvě hodiny v kuse a střídavě hrabe lino u dveří a pak pokračuje v různých intervalech až do večera a můžu ho ignorovat jak chci. Tohle ale dělá jak kdy. Někdy vydrží týden vklidu, ale když ho něco vyvede z konceptu, je řev hned. Typická situace - minulý víkend jsme si dovolili s přítelkyní v sobotu odpoledne odjet na 2,5 hod do Ikey a to já jel nejdřív k babičce a přítelkyni jen pak vyzvednul před domem, abychom neodcházeli oba najednou. Stejně strhnul kus lina a celou dobu řval. Teď je blbý období, přítelkyně je doma a když přes den potřebuje odejít ... je řev. Klid bývá v podstatě jen když je situace standardní - ráno odchod první přítelkyně, pak já venčení, cca hodinka se psem doma na krmení a než se po prochajdě zklidní, a pak já odchod do práce. Pokud zkrátim procházku nebo odejdu dřív či pozdějí, většinou se to neobejde bez hysteráku.

Každopádně trénink samostatnosti přes den jsem snad tolik nepodcenil - 14 dnů jsem měl dovolenou, pak jsem týden pracoval doma (tady asi byla chyba, že jsem ho na odchody v téhle době nezvykal). Pak jsem začal chodit do práce a v poledne jezdil venčit, po dalších měsících jsem poledne začal vypouštět. Mám zato, že ve starém bytě už takovej bordel nedělal, ale obnovilo se to po přestěhování do nového. Už je to víc jak půl roku, cizí pachy už tu snad nejsou, ale úplně vklidu je jen když jsme doma. To si prostě někam lehne a chrní a je spokojenej, že nás má blízko.
jerabekj jest offline   Reply With Quote