Thread: Kolor wilczaka
View Single Post
Old 23-02-2011, 09:58   #48
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
J
Aby już więcej "nie ślizgać się po powierzchni" tego tematu powiem wprost, że sednem moich tutejszych dociekań były po prostu moje indywidualne gusta (o których być może faktycznie nie ma większego sensu przesadnie polemizować), które każą mi bardziej preferować "szaraki" od "ryżyków", stąd nie co ubodło mnie już na samym wstępie cokolwiek bezpardonowe deklasowanie w Waszym gronie tych pierwszych na rzecz tych drugich i tyle ("karpacki" trend rozumiem, choć mnie on osobiście do końca nie przekonuje).
Gusta gustami, a wzorzec wzorcem. Ciebie ubodło "deklasowanie" nietypowej sierści, a niektórych mogła zirytować kolejna próba "deklasowania" wzorca przez kolejnego "znawcę" (?). Zgodnie z tym, co zapisali twórcy rasy, wilczak ma wyglądem maksymalnie przypominać wilka karpackiego czy się to komu podoba czy nie. Jeśli się nie podoba, to, jak słusznie zauważyła Daiva, trzeba szukać psa wśród innych ras, a nie próbować polemizować z tym co zostało ustalone i oficjalnie zatwierdzone.
NB jeśli odcień sierści psa jest dla Ciebie aż tak istotny, że czyiś pogląd może Cię ubóść, to może lepiej zastanowić się nad sensem nabywania wilczaka To nie są pieski które mają ładnie harmonizować się z kolorem kanapy w salonie!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote