View Single Post
Old 28-05-2013, 09:14   #22
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Se zvracením a příšerným průjmem v autě jsme bojovali taky víc jak půl roku. Většina lidí radí, že pokud se psovi dělá v autě zle, je dobré ho zavřít do přepravky - v malém, tmavém prostoru to většinou snáší líp. U nás to bylo naopak - v přepravce se vystresoval, poblil a dostal průjem... Nakonec pomohlo, když jsem ho vozila na přední sedačce na klíně (to byl ale ještě malinký), postupem času jsem se s ním přesunula na zadní sedačku, pak jsem ho měla v přepravce, ze které mi hlavou ležel na klíně a po cca půl roce už byl schopen jezdit normálně v kufru v přepravce. Úplný konec těmto problémům nastal, když mu bylo asi osm měsíců a vyrazili jsme na týdenní dovolenou, kde jsme najeli cca 2000km Pak to přestal řešit Sice se sem tam pozvrací do dnes, ale jelikož nedostává před jízdou žrát, vždycky jsou to jen šťávy, takže žádná tragédie Do dneška (dva a půl roku) do auta nastupuje neochotně a dělá ksichty, občas zkouší nějaké fórky, jak se tomu vyhnout, ale je to v mezích zvladatelnosti. Já ho plně chápu, taky se mi dělá v dopravních prostředcích zle, ale nedá se nic dělat, když chce být s námi, musí jezdit autem
Co se týče toho oplocení části zahrady a přeskakování plotu - pokud vám už někdy ze zahrady utekl, tak tím spíš bych tohle řešila! Jak se to jednou naučí, už nepřestane... zatím je to štěně, ale až bude dospělý, tak pro něj ani dvou metrový plot nebude žádnou překážkou. Tady bych znovu navrhovala oplocení části zahrady (ovšem vhodným plotem, což asi nebude ve výsledku moc estetické) a nebo zavíráním do kotce. Opravdu si myslím, že pro psa není žádný rozdíl, jestli je sám na zahradě nebo sám v kotci. Čévéčko není nějaký strážní pes, který je spokojený, že může majiteli hlídat pozemek, nebo německý ovčák, který se zabaví tím, že běhá kolem plotu a štěká. ČSV se prostě sám na zahradě nudí úplně stejně, jako v kotci. Pro něj je to prostě prašť jak uhoď. Proto zahradu ničí. Pokud ho budete v době svojí nepřítomnosti zavírat do kotce, vyřešíte si všechny problémy a psovi tím nijak neuškodíte. Pokud máte pocit, že by v kotci trpěl, můžete mu ho udělat velký, ale sám uvidíte, že ho beztak nebude využívat. Náš pes má kotec 2x3m a i tak z něj půlku nevyužívá Celý den leží na jednom nebo dvou místech a spí, do druhé části vůbec nechodí.
Co se týče procházek, tak 4km se mi pro půl ročního psa zdá celkem málo. Já jsem s půlročním psem chodila běžně procházky k deseti kilometrům, alespoň dvě hodiny denně. Plus každý den cca hodina výcviku. A stejně nebyl unavený
A k těm trestům - na kadžého psa platí něco jiného. U nás tresty typu vytřepání, sevření čumáku, povalování na zem a takové podobné, co se v dnešní době prosazuje, jako "pro psa přirozené" taky nefungovaly. Měly vždycky úplně opačný účinek - pes se naštval a začal se bránit. Mě se nejvíc osvědčilo plácnutí přes čumák - opravdu to nemá rád a bere to jako nejvyšší trest. Nemusím u toho na něj ani křičet, ani nic, stačí se nepříjemně zatvářit nebo použít důrazný tón hlasu a k tomu plácnout přes tlamu a je to jasné Ovšem to záleží na každém psovi, co na něj platí
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote