View Single Post
Old 01-04-2011, 19:14   #31
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

" Czy wilczaki czasem nie pomyliły Ci się z filami brasiliero?"

może

"Paula ma kilka wilczaków, które pilnują posesji i sprawdzają się w tej roli znakomicie."

zapewne tak, ale 1 wilczak a kilka wilczaków, to spora różnica w stadzie nawet roślinożery czują się silni Psychologia stada czy tłumu a jednostki, to różne sprawy. Dlatego nie rozważałam stada wilczaków a jednego, bo o 1 chodzi zainteresowanym. moja znajoma ma stado jamników, które sprawdza się skutecznie w roli psów stróźujących w grupie siła legenda mówi, że w Rzymie nawet gęsi sprawdziły się jako zwierzęta stróżujące... ale to nie znaczy, że gęś powszechnie uznawana jest za zwierzę nadające się do stróżowania posesji...

"W odróżnieniu od wielu innych ras wilczaki mają doskonałą empatię - idealnie wyczuwają intencję kogoś, kto próbuje wejść na teren posesji. Paula twierdzi, że wilczaki bez problemu wpuszczają (+ serdecznie witają!) rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i np. listonosza, ale zatrzymują intruzów, którzy mają złe zamiary."

to fakt. podobnie Dervla ma podobne zachowania. na widok człowieka, którego nie lubię, chciała wyjść ze skóry, choć naturę ma raczej powściągliwą.

" Póki co, żaden z jej wilczaków nie skrzywdził poważnie człowieka, ale kilka skutecznych akcji zatrzymania włamywaczy już zaliczyły Zwłaszcza Oskar nie przepada za bandziorami, którzy wpadają na pomysł, żeby z nim 'dyskutować'. Z tym że Paula je do tej roli szkoli: regularnie trenuje posłuszeństwo i obronę, a na szkoleniu psów zna się jak mało kto . "

No właśnie... szkoli. a pytający o psa stóżującego nie wspominali o pasjach szkoleniowych... no i pytanie, czy chcą psa stróżującego, czy chcą szkolić psa, który się im podoba, aby stał się po jakimś czasie stróżującym... oczywiście taki eksperyment można zastosować, jesli się ma zapał i czas...

"Trzeba jednak pamiętać, że u nas jest inna rzeczywistość i inne nastawienie do stróżujących psów niż w Brazylii. "

niestety nie wiem wiele o tej rasie, ale z Twoich posów wynika, że jest to pies stróżujący, który nie szczeka. zupełnie inne są standardy dla psa strózującego dom w naszych warunkach, a zupełnie inne dla psa stróżującego dobytek mafii na przykład
maria jest offline   Reply With Quote