View Single Post
Old 14-08-2007, 22:14   #5
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default Cestovanie zo psom do UK alebo Irska

Zdravim vsetkych
Mam takyto problem:
Chcem si doniest stena zo Slovenska do Irska ktore je na odber zaciatkom novembra/listopadu, tu musim splnat tieto pdomienky, ktore su OK s tym problem nie je:
    1. musia byť označené elektronickým identifikačným systémom (transpondérom - mikročipom)
      OK v ktorom tyzdni ste najskor cipovali svoje potomstava ?
    2. musia byť sprevádzané pasom spoločenského zvieraťa musia byť sprevádzané pasom spoločenského zvieraťa vydaného poverenym veterinarnym lekarom preukazujúcim :
      1. platnú vakcináciu alebo revakcináciu proti besnote, v súlade s odporúčaniami výrobcu vakcíny; vakcína musí byť inaktivovaná s obsahom najmenej jednej antigénnej jednotky v dávke podľa WHO štandardu
        neviem ake najmladsie stena moze byt ockovane proti besnote tymto druhom vakciny, kto vie ?
      2. titer neutralizačných protilátok proti besnote najmenej 0,5 UI/ml; na vzorke krvného séra odobratého veterinárnym lekárom najmenej 30 dní po vakcinácii proti besnote a najdlhšie 3 mesiace pred premiestnením*
      3. ošetrenie proti vonkajším parazitom (prostriedkom účinným proti kliešťom) a ošetrenie proti vnútorným parazitom (prostriedkom účinným proti Echinococcus granulosus).
        OK
    3. musí byť zásielka zvierat sprevádzaná zdravotným certifikátom, ktorý je v súlade so vzorom podľa Prílohy E k Smernici 92/65/ES.
      OK - ale tento certifikat ani UK ani Irsko nikde neuvadza, ma stym niekto skusenosti ?
Serologický test na titer neutralizačných protilátok proti besnote nie je potrebné vykonať opakovane, ak po teste je zviera pravidelne revakcinované v intervaloch nepresahujúcich odporúčanie výrobcu vakcíny a o revakcinácii sú v pase vedené záznamy.

* Írsko a Veľká Británia umožní vstup, najskôr po šiestich mesiacoch od odberu vzorky na serologický test s výsledkom potvrdzujúcim titer neutralizačných protilátok proti besnote najmenej 0,5 UI/ml. V tomto je myslim chyba, lebo na Irskej stranke je sestmesacny interval iba po neuspesnom prvom vysledku vzorky ?

Ved ak splnim vsetky tieto podmienky stena bude davno po tyzdnoch ked sa malo socializovat a zabyvat v rodine, nebude uz pristare aby si zvykalo ? moze to mat vyrazny vplyv na jeho dalsi vyvoj ???
Ako dlho trva vydanie pasu ?
Najskor sa cipuje a potom sa info o vakcinaciach dodatocne nahravaju na cip alebo najprv sa ockuje?
a posledna otazka, chcel by som poprosit chovatelov ktory prechadzli hranice zo svojmi "milacikmi" (lebo sa to vztahuje na psov, macky, fretky) medzi Francuzko - UK, Francuzko - Irsko, UK - Irsko, Dansko - Svedsko, Nemecko - Svedsko,
ake mate skusenosti na tychto prechodoch co sa tyka kontroly alebo overovania pasov, kedysi som isiel trajektmi Nemecko -Svedsko a tam som si nevsimol nikoho kto by kontroloval rodiny cestujuce so psami

DAKUJEM ZA REAKCIE

Last edited by streco; 14-08-2007 at 22:16.
streco jest offline   Reply With Quote