View Single Post
Old 09-10-2004, 13:01   #2
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Zachowanie zalezy od tego co chesz osiagnac
1. jesli chcesz psa szkolic np do pilnowania przedmiotu (na egzaminie ZPU1) to dobrze ze broni miski, wtedy lepiej nie stwarzac takiej sytuacji, zeby mogl warknac
2. jesli chcesz miec psa do ktorego mozesz podejsc przy jedzeniu i "pogmerac" w misce, zabrac mu kosc, czy smakolyk to lepiej od poczatku przyzwyczajac ze nie broni jedzenia

Ja uczylam Amberka zeby nie bronil, a teraz troche zaluje, bo nie chce pilnowac przedmiotu
Moja metoda jest prosta - miska jest moja a nie psa!
ja decyduje kiedy pies je i ile, w kazdej chwili moge go wyrzucic od miski, albo mu zabrac czyli najpierw je z miski ktora trzymam na kolanach lub w rece, albo suche je prosto z reki, wie ze ja daje i ja moge nie dac
przy okazji mozna uczyc patrzenia w oczy, ustawiasz jedzonko na linii miedzy swoimi oczami a psa oczami potem uczysz czekania na jedzenie, pies je na komende, czyli bierzesz go na smycz i pozwalasz jesc jak dasz sygnal
potem uczysz ze mozesz postawic miske z jedzeniem a jego odeslac np do drugiego pokoju
no i zawsze sama najpierw cos zjedz ostentacyjnie zanim mu dasz, albo udawaj ze jesz z jego miski
to dziala!

Amber tez pokazal kiedys zeby
zaliczyl glebe na plecki
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote