View Single Post
Old 30-08-2011, 17:44   #20
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Jo jo přesně tak Entizol ale ne na deset dni jenom na pět dni dostali jsme jen platíčko s tím že máme dávat 2 a půl prášku denně jeden a pul rano a jeden večer no je to čtvrtý den a zlepšení žádné zitra doberem poslední prášky pak máme tři dny brát ze stolice vzorek a pak kontrola tak uvidíme. Jinak váš příspěvek se mi moc líbí je vidět že opravdu víte co píšete děkuji.
Já jsem se s Giardií ještě naštěstí nesetkal, nebo lépe řečeno vždy všechny parazitologická vyšetření co jsme dělali (preferuju je u dospělého psa před automatickým podáváním odčervovacích přípravků) vyšly na Giardie negativní... problém je že Giardie se vylučují nepravidelně a ani ze tří obden poctivě sesbíraných vzorků je nemusí parazitologické vyšetření nutně odhalit, stejně tak speciální Giardia test...

Entizol samotný na Giardie prý někdy úplně nezabere, proto se často kombinuje s Panakurem nebo jiným přípravkem na bázi fenbendazolu - a to tak, že během podávání Entizolu (ráno - večer) se tři dny po sobě (poledne) dává Panakur. Giardie nemusí nutně způsobit problém každému psovi, někteří jsou na ně vnímavější více, jiní méně. Tohle všechno vím proto, že nás teď taky honili opakovaně po parazitologických vyšetřeních, jestli tam náhodou Giardii neobjeví. Neobjevili ani na potřetí + na Giardia testu, počtvrté už nejdu, už jsem za to zkoumání hovínek dal ranec - bylo by za to masa na půldruhého měsíce ... takže teď až zase preventivně za čtvrt roku.

To maso bych ale vyzkoušel, ideálně přemražené (minimalizace rizika nákazy jinými dalšími parazity) a ideálně hned, mě taky zbylo doma půl pytle granulí, ale prostě mi nestojí mi to za to se ještě další 2 nebo 3 týdny trápit s průjmem. Když maso náhodou nepomůže, tak určitě neuškodí a ke granulím se dá vrátit vždy, ty se hned tak nezkazí. Nám pomohlo, tak granule rozdám asi sousedům, nebo je dokrmím Darči (matce malé feňule Grey) - ta problémy nemá. Ale i s ní nejspíš přejdu na maso, když už to budu chystat pro jednoho psa, tak to vezmu z jedné vody pro oba.

Veterináři od krmení masem v drtivé většině lidi odrazují a vypíšou Vám pět stránek rizik krmení syrovým masem, ale pravdou je, že velká část ČSV je krmena syrovou stravou a žádné problémy nemají. Já jsem tak kdysi krmil několik let svoji Lexinu, neměla žádný problém. Na granule jsem přešel až když jsem si po ní nechal Darču - víceméně z pohodlnosti, a také proto že se v té době dalo syrové krmné maso dost špatně (alespoň v Brně) sehnat - když už náhodou někde maso měli, tak převařené.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote