View Single Post
Old 28-05-2013, 09:33   #42
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Padre View Post
Odświeżam temat, gdyż u nas zapadła decyzja o zaimplantowaniu Amry.
Chcę jeszcze podpytać o kilka kwestii:
- czy po kastracji farmakologicznej trzeba uważać na dietę?
Amra Wam pokaże, zwiększone łaknienie bardzo wyraźnie widać. Jeśli zacznie być wilczo i notorycznie głodny - zacznijcie uważać na dietę.


Quote:
- słyszałam, że trzeba uważać na zachowanie psa przez pierwsze kilka dni po zaimplantowaniu, gdyż w niektórych przypadkach bardzo wzrasta poziom testosteronu, często to się zdarza?
Nie słyszałam, nie zaobserwowałam.

Quote:
- w jakim stopniu zmienia się zachowanie psa, tzn. czy kastratowi bliżej do szczeniaczka czy seniora?
jeśli motorem napędowym naszego psa są zapachy, zostawione przez sunie lub inne samce to ten motor traci paliwo i w efekcie psu się mniej chce eksplorować tereny. Czyli likwidujemy ten dodatkowy pakiet energii, pies zaczyna chodzić na normalnym poziomie. Z drugiej strony eliminacja 'powodu do awantury' zamienia psie spotkania w przeznaczone do zabawy, bo napinka już nie jest potrzebna

Quote:
- gdy implant przestaje działać, czy pies wraca do poprzedniego zachowania, jest spokojniejszy czy może ponowny napływ testosteronu uderza mu do głowy?
Nie gwałtownie. Stopniowo, tak jak podczas dorastania.


Quote:
Originally Posted by anula
Zdecydowanie bardziej podoba mi się zachowanie wilczaka bezjajecznego, chociaz roznice sa naprawde subtelne
Pozwolę sobie wtrącić moje prywatne zdanie "z boku" na temat tego samego obiektu obserwacji: dla mnie różnica była GIGANTYCZNA
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote